تصاویر انواع کاشی بین کابینت
کد خبر: ۲۲۸۶۰۱
تاریخ انتشار: 2021 November 18    -    ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶
امروزه به علت این که اشپزخانه‌ها به روش مدرن، طراحی میشوند؛ کاملاً در معرض دید هستند و فضای آشپزخانه را می‌توانید با استفاده از جزییات کوچک، زیبا کنید. یک از این موارد جزئی کوچک، کاشی بین کابینتی میباشد که بر زیبایی دکوراسیون آشپزخانه، تأثیر به سزایی دارد. کاشی بین کابینتی به عنوان محافظ دیوار آشپزخانه محسوب میشود.

تصاویر انواع کاشی بین کابینت

تصاویر انواع کاشی بین کابینت«تابناک با تو» - امروزه به علت این که اشپزخانه‌ها به روش مدرن، طراحی میشوند؛ کاملاً در معرض دید هستند و فضای آشپزخانه را می‌توانید با استفاده از جزییات کوچک، زیبا کنید. یک از این موارد جزئی کوچک، کاشی بین کابینتی میباشد که بر زیبایی دکوراسیون آشپزخانه، تأثیر به سزایی دارد. کاشی بین کابینتی به عنوان محافظ دیوار آشپزخانه محسوب میشود.

کاشی بین کابینت

دیوار آشپزخانه‌ها از گذشته تا به حال، از طریق کاشی پوشانده می‌شدند و درواقع کار سختیست که با متریال دیگری به جز کاشی بتوان دیوار اشپزخانه را پوشاند؛ بدین دلیل که انواع کاشی و سرامیک آشپزخانه از مقاومت خاصی دربرابر حرارت و شست وشو برخوردارند و برای صاحبخانه، کار تمیزکاری را اسان‌تر می‌کند. با توجه به اینکه آشپزخانه شدیداً در معرض الودگی و ذرات چربی قرار دارد، از این رو باید با متریالی مانند کاشی پوشانده شود تا قابلیت تمیز و پاکیزه کردن آن براحتی امکان پذیر شود.

تصاویر انواع کاشی بین کابینت

با استفاده از کابینت ها، قسمت اعظم دیوار اشپزخانه را می‌پوشانند و تنها قسمت کمی از آن یعنی فضای بین دو کابینت زمینی و هوایی، بالای اجاق گاز و بالای سینک ظرف شویی باقی میماند؛ البته ممکن است سهم بیشتری از دیوار در اشپزخانه‌های بزرگ، نمایان باشد. انواع کاشی‌های بین کابینتی، جنبه‌ی دکوراتیو و زیبایی بسیاری دارند، بدین دلیل که در قسمت‌هایی از دیوار که در معرض نمایش و رویت هستند؛ نصب می‌شوند.

تصاویر انواع کاشی بین کابینت

ویژگی‌های کاشی بین کابینتی خوب

رده‌ی کیفی کاشی ها، بسیار متنوع است؛ با توجه به نصب کردن کاشی در آشپزخانه، از این رو یک کاشی باید مقاومت حرارتی خوبی در وهله‌ی اول داشته باشد تا کیفیت رنگ و سطح خود را در مقابل حرارت اجاق و یا دود از دست ندهد. یک کاشی خوب و با کیفیت باید مقاومت قابل قبولی را در مقابل ضربه از خود نشان دهد، چون تضمینی نیست که در آشپزخانه ها، لوازم نوک تیز و سنگین با کاشی‌های دیوار برخورد نکند. یکی از ویژگی‌های مهم و ضروری کاشی‌های امروزه، قابلیت شستشوی آن است. ضخامت کاشی در کیفیت محصول و استحکام آن، تأثیر بسزایی دارد. از جمله عواملی که در طولانی مدت، خودش را نشان می‌دهد؛ ماندگاری رنگ کاشی میباشد، بدین دلیل که یک کاشی خوب و با کیفیت نباید کیفیت رنگش را بعد از گذشت سال‌ها از دست بدهد.

تصاویر انواع کاشی بین کابینت

انواع کاشی بین کابینتی

انواع مختلفی کاشی بین کابینتی در بازار وجود دارد و در مورد نوع کاشی آشپزخانه هیچ قانونی وجود ندارد بلکه صرفا باید ضد آب و غیر متخلخل باشند. از انواع رایج کاشی بین کابینتی می‌توان به کاشی سرامیکی، پرسلان، سنگ طبیعی، آینه‌ای و کاشی شیشه‌ای اشاره کرد.

* کاشی بین کابینتی آینه ای:

برای کابینت آشپزخانه کوچک، استفاده از کاشی بین کابینتی آینه‌ای بسیار مناسب است. این مدل بین کابینتی به افزایش دید بصری آشپزخانه از طریق انعکاس نور، کمک بسیاری می‌کند. برای تمامی آشپزخانه‌هایی که سبک مختلفی دارند، کاشی‌های بین کابینتی آینه‌ای مناسب است و میتوانید ظاهری یکدست و یکپارچه با خرید پنل‌های ۱۰ متری داشته باشید. اما پیش از خرید باید توجه کنید که متریال آیینه انتخابیتان علاوه بر این که حرارت دیده از مقاومت خوبی هم برخوردار است. با این که به راحتی می‌توان این مدل بین کابینتی را تمیز کرد، اما اگر اثر دست و لکه‌ها بر روی آن باقی بماند؛ باید برای تمیز کردن آن‌ها زمان بیشتری را اختصاص دهید.

تصاویر انواع کاشی بین کابینت

* کاشی سنگی:

جنس کاشی‌های سنگی از سنگ‌های صیقل داده شده و صاف هستند و نمای شیکی دارند، ولی قیمتشان گران است. این کاشی از ظرافت بسیار بالایی برخوردارست. قابلیت شستشوی آسان این نوع کاشی، یک مزیت محسوب میشود.

تصاویر انواع کاشی بین کابینت

* کاشی بین کابینتی پرسلان:

کاشی بین کابینتی پرسلان یکی از انواع پیشرفته سرامیک محسوب میشود. درواقع این نوع کاشی متراکم‌تر از کاشی‌های دیگر است؛ چون در دمای بالا و طولانی، ساخته میشود و دوام و زیبایی بسیاری دارد. از مزایای کاشی بین کابینتی پرسلان می‌توان به زیبایی، دوام و مقاوم دربرابر سایش و رطوبت، نصب و نگهداری آسان اشاره کرد. در نظر داشته باشید که این نوع کاشی به عنوان یکی از کاشی‌های بین کابینتی شیک و قیمت مناسب می‌باشد.

* کاشی‌های آلومینیومی:

کاشی‌های آلومینیومی به نوعی از قطعاتی آلومینیومی اطلاق می‌شوند که با قرار گرفتن در کنار هم، کاشی را تشکیل می‌دهند. محدودیت رنگی این کاشی‌ها به دلیل استفاده از فلز می‌باشد؛ از این رو تنوع زیادی ندارند. البته سریعا قابل اجراست و برای نصب شدن آن‌ها باید از چسب استفاده کرد. این کار، موجب صرفه جویی زیادی در زمان میشود.

تصاویر انواع کاشی بین کابینت

* کاشی بین کابینتی شیشه ای:

در اکثر آشپزخانه‌های سبک معاصر و مدرن از کاشی بین کابینتی شیشه‌ای بیشتر استفاده می‌شود. کاشی بین کابینیتی شیشه‌ای صرفا به دلیل بازتابش نور، باعث روشن‌تر و بزرگ‌تر نشان داده شدن فضا می‌شود و جلوه‌ای مدرن به آشپزخانه می‌بخشد. این کاشی‌ها را براحتی می‌توان تمیز کرد و نصب آن‌ها به صورت یکدست میباشد و بین ان‌ها هیچگونه اتصالی وجود ندارد و یکی از دلایل زیبایی آن‌ها در عین سادگی و ظرافت، همین مورد است.

قیمت کاشی بین کابینتی

قیمت کاشی بین کابینتی به خاطر کیفیت و مقاومتش، گران تراز کاشی‌های معمول آشپزخانه است؛ ولی باتوجه به کاشی کردن مساحت کمی از دیوار آشپزخانه، هزینه‌ی آن خیلی زیاد نیست.

تصاویر انواع کاشی بین کابینت

منبع: سرپوش

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر