تصور پایان همه گیری کرونا تا اواخر ۲۰۲۱ غیر واقعی است
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۰۵۴۵۴
تاریخ انتشار: 2021 March 03    -    ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
bato-adv
bato-adv
یک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت گفت تصور اینکه همه گیری کرونا تا اواخر سال جاری پایان یابد، نمی‌تواند واقعی باشد.
به نقل از ای بی سی نیوز، مایک رایان، مدیر برنامه‌های اضطراری سازمان جهانی  بهداشت گفت تصور اینکه ممکن است تا پایان سال همه گیری متوقف شود «غیرواقعی» است.
 
یک مقام ارشد سازمان سازمان جهانی بهداشت گفت تصور اینکه ممکن است تا اواخر سال جاری همه گیری متوقف شود نمی‌تواند واقعی باشد، اما ورود اخیر واکسن‌های موثر حداقل می‌تواند به کاهش چشمگیر بستری شدن در بیمارستان و میزان مرگ و میر کمک کند.
 
رایان گفت اکنون تمرکز ویژه جهان باید تا حد ممکن  بر روی کاهش میزان انتقال ویروس کرونا باشد.
 
او در یک نشست خبری اظهار کرد: اگر هوشیار باشیم می‌توانیم به بستری شدن در بیمارستان، مرگ و میر و فاجعه مرتبط با این بیماری همه گیر پایان دهیم. به نظر می‌رسد واکسن‌های مجاز در مهار گسترش ویروس تاثیر قابل توجهی داشته باشد. اما در همه گیری در حال پیشرفت چیزی تضمین نمی‌شود؛ با این حال می‌توان گفت در حال حاضر ویروس بسیار کنترل شده است.
 
مدیر برنامه‌های اضطراری WHO همچنین از واکسینه شدن بزرگسالان سالم و جوان در برخی کشور‌های ثروتمند قبل از کادر درمان که در بیشتر در معرض خطر هستند، اظهار تاسف کرد.
 
تدروس دبیر کل سازمان جهانی بهداشت نیز ضمن اعلام آغاز واکسیناسیون ارائه شده توسط کوواکس با حمایت سازمان ملل از این هفته در غنا و ساحل عاج، از اینکه این اتفاق سه ماه پس از واکسیناسیون انگلیس، آمریکا و کانادا اتفاق می‌افتد، ابراز تاسف کرد.
 
او گفت: کشور‌ها با هم در رقابت نیستند. این یک مسابقه مشترک علیه ویروس است. ما از کشور‌ها نمی‌خواهیم مردم خودشان را در معرض خطر قرار دهند. ما از همه کشور‌ها می‌خواهیم بخشی از یک تلاش جهانی برای سرکوب ویروس در همه جا باشند.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر