ده هزار مهاجر در حال حرکت به سمت آمریکا
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۰۱۸۶۷
تاریخ انتشار: 2021 January 21    -    ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
bato-adv
bato-adv
هزاران نفر با هدف مهاجرت به آمریکا به سمت این کشور حرکت کرده اند.

هزاران نفر با هدف مهاجرت به آمریکا به سمت این کشور حرکت کرده اند.

 ایل‌جورناله در گزارشی با عنوان اولین آزمون بایدن نوشت:هزاران نفر با هدف مهاجرت به آمریکا به سمت این کشور حرکت کرده اند. آنها معتقدند که سیاست های مهاجرتی آمریکا با روی کار آمدن بایدن در مقایسه با دورۀ چهارسالۀ ترامپ براستی متفاوت خواهد بود. ترامپ به سبب بستن مرزهای کشور مورد نفرت بسیاری قرار گرفته بود. حتی بایدن در نظر دارد به 11 میلیون مهاجر غیرقانونی ملیت آمریکایی بدهد.

آنها معتقدند که سیاست های مهاجرتی آمریکا با روی کار آمدن بایدن در مقایسه با دورۀ چهارسالۀ ترامپ براستی متفاوت خواهد بود. ترامپ به سبب بستن مرزهای کشور مورد نفرت بسیاری قرار گرفته بود. حتی بایدن در نظر دارد به 11 میلیون مهاجر غیرقانونی ملیت آمریکایی بدهد.

تعداد ده هزار نفری که از هندوراس به سمت آمریکا حرکت کرده اند، اولین محک آزمون برای بایدن به شمار می آیند. دستورکار هم اکنون نیز مملو از فشار و اضطرار است با کارزار واکسیناسیون کرونا که در رأس آن قرار دارد. مدیریت پدیدۀ مهاجرت ممکن است در عرض چند ساعت به یک موضوع داغ تبدیل شود.

البته گواتمالا و مکزیک در حال همکاری به منظور انتقال مهاجران به کشورهای مبدأ هستند لیکن این عملیات ساده نیست. تعداد مهاجران باعث نگرانی مقامات شده است و ممکن است بایدن را نیز درگیر سازد. این مسأله فقط به آمریکا مربوط نمی گردد بلکه مکزیک نیز که اواسط دسامبر پیروزی نامزد دمکرات را به رسمیت شناخت نیز درگیر است. این کشور آمریکای مرکزی باید همچنان به کنترل مرزها ادامه دهد.

بدین ترتیب در حالی که ترامپ خود را آمادۀ ترک کاخ سفید می نماید، بایدن با یک سلسله احکام روبروست که باید در کوتاه مدت آنها را به تصویب برساند: مهاجران غیرقانونی حاضر در کشور و آب و هوا دو موضوع بسیار مهم به شمار می آیند. باید دید که رویکرد بایدن با این مسائل چگونه خواهد شد.

خبرآنلاین

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر