ملانیا ترامپ سنت‌شکنی می‌کند
کد خبر: ۲۰۱۷۰۶
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
تاریخ انتشار: 2021 January 20    -    ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
هیلاری کلینتون در هنگام نمایش کاخ سفید به لورا بوش: زمانی که مادرشوهرت کاخ سفید را به من نشان می‌داد به من گفت از این پنجره می‌توانی به"همسرت" در دفتر کارش نگاه کنی.

همسر ترامپ با شکست رسم قدیمی، از همسر جو بایدن برای بازدید از کاخ سفید دعوت نکرد.

بانوان کاخ سفید رسم نانوشته‌ای میان خود دارند که طی آن بانوی در حال خروج از کاخ سفید در سنتی دیرینه بانوی بعدی این کاخ را دعوت کرده و کاخ سفید را با جزئیات نشانش می‌دهد. این بار ملانیا قصد دارد از این سنت سرپیچی کند و بدون چنین جلسه‌ای با "جیل بایدن" همسر رئیس جمهور بعدی، کاخ را ترک کند.

سی ‌ان ‌ان نوشت "ملانیا ترامپ" نخستین "بانوی اول" آمریکا خواهد بود که جانشین خود را در کاخ سفید نمی‌گرداند و او را به اتاق‌خواب و حریم شخصی زندگی‌اش در طبقات دوم و سوم این کاخ دعوت نخواهد کرد.

این اتفاق پس از حمله اخیر حامیان ترامپ به ساختمان کنگره همزمان با آماده شدن کنگره برای مراسم تحلیف "جو بایدن" رخ داد، قابل درک به نظر می‌رسد.

ملانیا ترامپ سنت‌شکنی می‌کند

لورا بوش بانوی اول آمریکا در محل زندگی شخصی‌اش در کاخ سفید در 10 نوامبر 2008 در واشنگتن دی. سی با میشل اوباما ملاقات کرد

خانم "بس ترومن" همسر هری ترومن سی‌و‌سومین رئیس‌جمهور آمریکا در ژانویه 1953 همسر رئیس‌جمهور بعدی را به گردش در کاخ سفید برد و با او خصوصی وقت گذراند.

در ژانویه 2009 "جنا" و باربارا" دختران "جورج بوش پسر" با "ساشا" و "مالیا" اوباما گپ زده و کمی بعد اقامتگاه ویژه‌شان در کاخ سفید را به آنها نشان دادند.

در همین کاخ "میشل اوباما" و پس از سوال ملانیا ترامپ در مورد محل تولد همسرش "باراک"، "ملانیا" را در کاخ سفید گرداند و به صورت خصوصی با او گفت‌و‌گو کرد.

سوال ترامپ در مورد محل تولد باراک اوباما به تئوری توطئه‌ای اشاره دارد که ترامپ در دوران کمپین انتخاباتی خود علیه اوباما و برای اثبات غیرآمریکایی بودن او به راه انداخته بود.

با این حال تمام گشت‌و‌گذارهای سنتی در کاخ سفید و جلسه گفت‌و‌گو در دوران مختلف از تعهدات نانوشته بانوی اول آمریکا محسوب می‌شود و این بار "ملانیا ترامپ" آن را کنار گذاشته است.

شاید این رفتارِ ملانیا ترامپ در کنار گذاشتن هنجارهای اجتماعی موقعیتش، چندان هم تعجب‌آور نباشد. هر رئیس‌جمهور و خانواده‌اش که شکست را با گوشت و استخوان حس کند، حاضر به پذیرش نتیجه انتخابات و جانشینان خود نخواهد شد.

خانم "بتی فورد" همسر "جرالد فورد" سی‌و هشتمین رئیس‌جمهور آمریکا پس از شکست همسرش در برابر "جیمی کارتر" در سال 1976 صریح و بسیار ناامید گفت: "آنها لیاقت حضور در کاخ سفید را ندارند".

بتی فورد جلسه و گشت زدن با "رزالین کارتر" را دو بار لغو کرد اما در نهایت با یک پیاده‌روی کوتاه و صمیمی در کنار "رزالین کارتر" این کار را انجام داد و مهم این است که این اتفاق صورت گرفته است.

"کیت اندرسن بوئر" خبرنگار و نویسنده سه کتاب در کاخ سفید که بیشتر درباره زنان این کاخ تحقیق کرده است؛ در این باره نوشت: این مراسم مهم است، سنت‌ها مهم هستند. انتظارات ما از رفتارهای عادی و مدنی جامعه نیز مهم است.

"لیدی برد تیلور جانسون" همسر "لیندون بینز جانسون"، سی و ششمین رئیس‌جمهور آمریکا " روز تحلیف را "شکوه چهارساله آمریکایی" خوانده است.

مسئله مهمی مانند انتقال قدرت ریاست‌جمهوری زندگی هزاران خانواده معمولی را تغییر می‌دهد و این موضوع اهمیت وقت گذراندن دو بانوی اول، که احتمالا اشتراکات بسیار کمی دارند را بیشتر نشان می‌دهد.

یک انتقال دشوار دیگر در سال 1980 اتفاق افتاد. در آن زمان کارتر قدرت را به "رونالد ریگان" باخت و "رزالین کارتر" مجبور شد "نانسی ریگان" را در کاخ سفید بگرداند اما بانوی در حال ترک کاخ سفید با احتیاط و حس وظیفه شناسی "نانسی ریگان" را از طبقه دوم و سوم گذراند و تلاش کرد تا نقاشی‌های آمریکایی در کاخ سفید را برای جانشینش معرفی کند.

با این حال او به صورت ناگهانی، گردش در کاخ سفید را بدون نشان دادن اتاق خواب و کار رئیس‌جمهور به پایان برد و این گپ و گفت را تمام کرد.

البته این مراسم سنتی همواره پرتنش نیست و زمینه را برای همکاری‌های متقابل بعدی آماده می‌کند. میشل اوباما و "لورا بوش" به دلیل اولین تعامل خود در گردش کاخ سفید مدت‌ها بعد موفق به تعامل با دیگر شدند.

انتقال قدرت از بوش به اوباما یکی از نرمترین تغییرات در تاریخ معاصر به شمار می‌آید.

لورا بوش، میشل اوباما را دوبار به کاخ سفید دعوت کرد. یک بار تنها و یک بار با دخترانش. لورا بوش رختکن لباس‌هایش را که مشرف به "رز گاردن" در بخش غربی کاخ سفید است به میشل اوباما نشان داد.

هنگامی که هیلاری کلینتون کاخ سفید را به لورا بوش نشان می‌داد در کنار پنجره اتاق رختکن ایستاد و بانوی اول بعدی گفت: زمانی که مادرشوهرت کاخ سفید را به من نشان می‌داد در اینجا ایستاد و به من گفت از این پنجره می‌توانی به "رز گاردن" و "همسرت در دفتر بیضی نگاه کنی.

بانوان اول کاخ سفید در این بخش می‌توانند گاهی نگاهی اجمالی به همسرشان در محل کار بیاندازند. گشت و گذار در این قسمت برای دو بانوی اول آمریکا معمول و مرسوم است اما لورا بوش کاری ویژه کرد. او اتاق‌هایی که تصور میکرد ساشا و مالیا دختران اوباما بیشتر دوست دارند نیز به آنها نشان داد.

این اقدام باعث شد تا لورا بوش و میشل اوباما با همکاری هم در سال 2014 جلسه‌ای مشترک را برای همسران رهبران آفریقایی برگزار کنند. آنها در این اجلاس اعلام کردند که همسران رهبران آفریقایی می‌توانند در بهبود آموزش و ارتقا مراقبت‌های بهداشتی در کشورهای خود موثر باشند. در سال 2014 آمریکا اجلاسی بی‌سابقه با رهبران آفریقایی را میزبانی کرد.

در سال 2016 میشل اوباما از لورا بوش تقدیر کرد. او گفت: همه می‌دانید که من عمیقا به "لورا" احترام می‌گذارم و فارغ از حزب سیاسی او را تحسین می‌کنم.

در اوایل بهار و همزمان با شیوع کرونا میشل و لورا به عنوان دو بانوی سابق کاخ سفید به صورت مشترک برای جمع‌آوری پول خیریه با هم همکاری کردند. اما تصور این همکاری بین ملانیا ترامپ و هر بانوی اول دیگری سخت به نظر می رسد.

ملانیا ترامپ سنت‌شکنی می‌کند

خوش آمد گویی میشل اوباما به ملانیا ترامپ در سال 2016

"بیل کلینتون"، "جورج دبلیو بوش" و باراک اوباما در مراسم تحلیف جوبایدن شرکت می کنند و پس از آن با حلقه های گل همراه بایدن برای تجلیل از سربازان گمنام به "گورستان ملی آرلینگتون" می‌روند. میشل اوباما، لورا بوش و هیلاری کلینتون نیز آنجا خواهند بود.

عصرایران

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
7
35
بي شعوري يك بيماري محل است
نه خود فرد بلكه اطرافيان را ميكشد..................
پاسخ ها
ناشناس
| |
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
میخواستی بنویسی مهلک نوشتی محل؟
ناشناس
|
Argentina
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
4
25
نگران این که دعوتش کنه، یهو ترامپ تیکه بندازه به زن بایدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
9
32
چقدر رفتاراش شبیه احمدی نژاده
پاسخ ها
reza
| |
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
رفتارهای رئیس این دولت شما چطور؟
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
4
20
چقدر رسم ورسوماتشون بما نزدیکه !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
15
8
معلوم نیست در مقایسه با اینها که از بهترین ها ی زمین هستند .

خدواند متعال چرا امثال اینجانب را خلق کرده است .............

بودن و نبودن ما فرقی نمیکند ...............
پاسخ ها
رضا
| |
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
عزیز دل برادر میشه دلایل بهترین بودنشون رو بفرمائید؟
طاغوتشون؟ استکبارشون؟ کشتارشون؟ استثمارشون؟دخالتشون؟فریب و نیرنگشون؟اسلام ستیزیشون؟ایران هراسیشون؟حمله های نظامیشون؟ کودتاهاشون؟ و...
ناشناس
| |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
خداوند متعال چیزی را میدانست که شما نمی دانستنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
9
23
این خانواده کلا جرثومه تکبر وتفرعون هستند
رفتار وحرکات متکبرانه بی شرمانه ترامپ هر انسان ازاده ای را به تهوع می اورد منبعد ندیدن قیافه این بلانسبت ادم ونشنیدن نامش در رسانه ها واقعا جای شکر گزاری دارد
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
بسیار نکته مهمی را گفتید
ناشناس
| |
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
بجای ناشناس خوب خود خودتو ذوقمرگ و فدایی خاندان بایدن معرفی میکردی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
1
5
هیچکس سفره جلو دزد پهن نمیکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
5
6
خیلی هم کار خوبی کرد دستش درد نکنه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار