خبر خوش برای افراد دارای معلولیت
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۹۷۷۲۷
تاریخ انتشار: 2020 December 05    -    ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
شریعتمداری گفت: امسال ۴۰ درصد از بودجه قانون حمایت از افراد دارای معلولیت برای ۱۴۰۰ افزایش یافته است و بودجه بهزیستی هم بیش از ۲۶ درصد رشد داشته است.

خبر خوش برای افراد دارای معلولیت/ بودجه قانون حمایت از معلولان ۴۰ درصد افزایش یافت

شریعتمداری گفت: امسال ۴۰ درصد از بودجه قانون حمایت از افراد دارای معلولیت برای ۱۴۰۰ افزایش یافته است و بودجه بهزیستی هم بیش از ۲۶ درصد رشد داشته است.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه دومین نمایشگاه فرهنگی ویژه افراد دارای معلولیت، اظهار کرد: افراد دارای معلولیت با وجود نقص عضو دارای روح فعال هستند و نشان می‌دهند که توانایی در اراده و خواستن است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز از دومین نمایشگاه ملی محصولات فرهنگی ویژه افراد دارای معلولیت رونمایی کردیم.

شریعتمداری درباره بودجه اختصاص یافته برای اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت در سال آینده، بیان کرد: قانون ارزشمندی به نام قانون حمایت از افراد دارای معلولیت به تصویب رسیده و انتظار این که این قانون در یک سال به طور کامل اجرا شود، انتظار معقولی نیست.

شریعتمداری افزود: در سیاست کلی تبیین بودجه سال ۱۴۰۰، فروش یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت تعیین شده است همچنین بودجه‌ی احتمال فروش یک میلیون بشکه نفت در بازار خارجی و فروش نفت در داخل برای توسعه و توانمندسازی اختصاص یافته است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: حمایت از افراد دارای معلولیت در این بخش از بودجه قرار دارد و امیدواریم دولت توجه ویژه‌ای به افراد دارای معلولیت داشته باشد و در تنظیم بودجه حق و سهم آن‌ها افزایش پیدا کند همچنین در سال ۱۴۰۰ بودجه قانون حمایت از افراد دارای معلولیت رشد خوبی داشته است.

وی اضافه کرد: در سال ۹۸ و ۹۹ به ترتیب هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه مورد نیاز در حوزه اجرای قانون افراد دارای معلولیت اختصاص یافت و این رقم بودجه نسبت به بودجه‌ای که این قانون نیاز داشت کم بود، اما توانستیم بخش‌هایی از این قانون را اجرا کنیم.

شریعتمداری بیان کرد: امسال هم شاهد رشد منابع قانون حمایت از افراد دارای معلولیت هستیم، ۴۰ درصد از بودجه لازم برای اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت برای ۱۴۰۰ افزایش یافته است و بودجه بهزیستی هم بیش از ۲۶ درصد رشد داشته است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: امیدواریم رویکرد دولت و مجلس برای تصویب بودجه ۱۴۰۰ نسبت به حوزه توانمند سازی به خصوص معلولان روند روبه رشدی باشد.

باشگاه خبرنگاران جوان

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر