امام‌جمعه سقز: نگهداری سگ، امری منکر است
bato-adv
کد خبر: ۱۸۷۲۰۸
تاریخ انتشار: 2020 August 09    -    ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
امام جمعه سقز با اشاره به علاقمندی مردم به نگهداری سگ در خانه افزود، مردم از این اقدم پرهیز کنند چرا که سگ در دین اسلام نجس است و نگهداری این حیوان در خانه امری منکر است.

ماموستا سیدحسین حسینی، امام جمعه سقز ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری برنامه‌های هفته امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سقز با اشاره به اینکه پدر و مادر، اولین آمران به معروف و ناهیان از منکر در منزل هستند، اظهار داشت: والدین بایستی ضرورت عمل به وظایف دینی از جمله نماز خواندن را به کودکان یادآور شوند.

وی همچنین بر ضرورت نظارت بر بازار، دستگیری مستمندان و دادن زکات تاکید کرد و ادامه داد: خداوند بزرگ همواره کسانی را که در راه راست حرکت کنند را دوست دارد و آنان مورد لطف پروردگار قرار می‌گیرند.

امام‌جمعه سقز: نگهداری سگ، امری منکر است

امام جمعه سقز با اشاره به علاقمندی مردم به نگهداری سگ در خانه افزود، مردم از این اقدم پرهیز کنند چرا که سگ در دین اسلام نجس است و نگهداری این حیوان در خانه امری منکر است.

وی با اشاره به حادثه لبنان که منجر به کشته و زخمی شده تعداد زیادی از مردم این کشور شد را مسئله‌ای بزرگ دانست و افزود: به احتمال زیاد این حادثه توسط رژیم غاصب صهیونیستی برای بحران‌افکنی در لبنان صورت گرفته باشد.

مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سقز هم با تشریح برنامه‌های هفته امر به معروف و نهی از منکر افزود: تشکیل کمپین رسانه ای بی تفاوت نباشیم از جمله این برنامه ها خواهد بود.

ابراهیم شیخی اظهار داشت: هفته امر به معروف و نهی از منکر از 31 مرداد ماه امسال همزمان با آغاز محرم شروع می‌شود.

احمدی، جانشین فرمانده سپاه سقز هم خواستار تجلیل از آمران به معروف و ناهیان از منکر شد و عنوان کرد: طرح شهید بهنام محمدی یا محوریت تشویق دانش آموزن برای حضور در ماسجد در سقز اجرا می شود.

وی بر رعایت شئونات اسلامی در ادارات و تکریم ارباب رجوع تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان سقز هم با اشاره به جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بر ضرورت گفتمان‌سازی برای تذکر لسانی به عنوان وظیفه همگانی تاکید کرد.

علی محمدیان افزود: ستاد امر به معروف و نهی از منکر یک نهاد اجتماعی است که در راستای ترویج معروف و نهادینه سازی این گفتمان، گام‌های مثبتی برداشته است که باید جهادگونه این فرهنگ را ترویج و توسعه دهد.

فارس

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر