کیک بسبوسه پنیری
کد خبر: ۱۸۳۳۴۹
تاریخ انتشار: 2020 July 08    -    ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵
کیک ها انواع مختلفی دارند و هر کدام با روش های مختلفی پخته می شوند کیک بسبوسه از انواع کیک های پرطرفدار و محبوب است.  روش پخت بسبوسه شبیه کیک شربتی و کیک باقلوا است. آب وشکر رو بگذارید باهم بجوشد وقتی غلیظ شد آبلیمو را به آن اضافه کنید،در پایان گلاب هل و زعفران رو اضافه کنید و بعد از دو سه قل از روی حرارت برداشته تا خنک شود.

کیک بسبوسه پنیری

کیک بسبوسه پنیریاختصاصی «تابناک با تو»؛  کیک ها انواع مختلفی دارند و هر کدام با روش های مختلفی پخته می شوند کیک بسبوسه از انواع کیک های پرطرفدار و محبوب است. روش پخت بسبوسه شبیه کیک شربتی و کیک باقلوا است.

 

مواد لازم برای ۶ نفر
تخم مرغ ۲ عدد
روغن مایع ۱/۴ لیوان
آرد سمولینا ۱/۲ لیوان
آرد سفید ۱/۲ لیوان
شکر ۳/۴ لیوان
ماست ۱ لیوان
پودر نارگیل ۱ لیوان
بیکینگ پودر ۱ قاشق چای خوری
وانیل‏ به مقدار لازم
پنیر ماسکارپونه ۲۵۰ گرم
شیر ۲ قاشق غذا خوری
خامه‏ صبحانه به مقدار لازم

مواد لازم شربت :
آب ۳/۴ لیوان
شکر ۳/۴ لیوان
آب لیمو ۲-۳ قطره
گلاب ،هل زعفران به مقدار لازم

 

کیک بسبوسه پنیری

طرز تهیه: 


۱- طرز تهیه شربت:آب وشکر رو بگذارید باهم بجوشد وقتی غلیظ شد آبلیمو را به آن اضافه کنید،در پایان گلاب هل و زعفران رو اضافه کنید و بعد از دو سه قل از روی حرارت برداشته تا خنک شود.

۲- طرز تهیه کیک:فر را با حرارت ۱۹۰درجه روشن کنید.پنیر ماسکارپونه و شیر را با هم مخلوط کنید.لایه سلفون را روی میز پهن کنید و پنیر خامه ای را روی آن بریزید و به اندازه قالب پهن کنید و پنیر را به همرا ه سلفون روی سینی داخل یخچال بگذارید تا خودش رو بگیرد.

۳- تخم مرغ، وانیل، بگینک پودر، روغن مایع ،ماست، شکر وپودر نارگیل رو باهم مخلوط کرده به مدت ۳ دقیقه با هم زن میزنیم؛بعد آرد سفید و سمولینا رو اضافه میکنیم و هم می زنیم.

۴- نصف مایع رو داخل پیرکس میریزیم و روی آن را صاف می کنیم.پنیر رو از داخل یخچال دربیارید و از سمتی که سلفون نداره روی مایع بسبوسه بذاریدو به آرومی سلفون رو از اون جدا کنید. یک لایه خامه روی مخلوط بسبوسه قرار میگیرد.

۵- حالا نصف دیگر بسبوسه را روی مایع پنیر بریزید .روی آن را صاف کنید

۶- با خامه صبحانه خطوطی به صورت چهار گوش روی بسبوسه بکشید.

۷- قالب را در فر به مدت ۴۵-۵۵ بگذارید.وقتی روی بسبوسه طلایی شد آن را از فر خارج کنید.

۸- بلافاصله شربت سرد رو روی بسبوسه داغ بریزید، ممکن است در همان ابتدا شربت روی بسبوسه بماند اما بعد از ۲-۳دقیقه به خرد کیک می رود.

۹- در نهایت داخل هر چهار گوش رو با پودر پسته و گل تزیین کنید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر