خانواده

Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
با ازدواجتان پُز ندهید

با ازدواجتان پُز ندهید

یکی دیگر از باور‌هایی که در تخریب رابطه زناشویی نقش دارد و چه بسا سبب می‌شود رابطه به سمت طلاق و جدایی برود و دلیل طلاق باشد، این است که ازدواج و خوشبختی را به‌هم گره بزنیم و تصور کنیم؛ ازدواج تمام آرزو‌های شما را برآورده می‌کند. حتی الان که عصر روشنفکری و آزادی است، افراد بسیاری هستند که خیال می‌کنند ازدواج نشانه موفقیت است.
زنان آلمانی اجازه چه کارهایی را نداشتند؟
در این گزارش توجه شما همراهان با تو را به ماجرایی از آنچه زنان نمی‌توانستند در آلمان انجام دهند، جلب می کنیم؛ آنان نمی توانستند بدون اجازه همسر گواهینامه بگیرند، حساب بانکی بازکنند، رأی بدهند و کار کنند؛ اما زنان آلمانی برای به دست آوردن حقوقشان سرسختانه جنگیدند و هنوز هم در این راه مبارزه می‌کنند.
برای مقابله با آزار جنسی، پسران را آموزش دهید
این برنامه‌ی آموزشی پسران و مردان جوان را به نگاه انتقادی به رفتارهای فردی و گروهی خود تشویق می‌کند. این نگرش انتقادی را از طریق فعالیت‌هایی مثل تئاتر بازی کردن، خلق موقعیت‌های فرضیِ بحران و دوراهی و واکنش و سپس تحلیل انتقادیِ این واکنش‌ها و بعد معرفی شیوه‌های رفتاریِ جایگزین برای رفتار رایج در این موقعیت‌ها آموزش می‌دهند.
«بی‌ادبی» به استاندارد دوگانه شما ربط دارد
اگر زن هستید با این سناریو آشنایید: در جمعی بحث بر سر موضوعی بالا گرفته است، شما نیز با شور و حرارت از نظر خود دفاع یا از زاویه‌ی تازه‌ای مساله‌ای را مطرح می‌کنید، ناگهان یک نفر در جمع حرف شما را قطع می‌کند و بلند به شما می‌گوید: «خونسرد باش خانم. آنقدر صدایت را بالا نبر و نظرت را داد نزن.»
درونگراها؛ ذهن‌های پرهیاهو و ظاهر کاملا آرام
لزوما همه درونگرا‌ها خجالتی نیستن. خجالتی بودن، ترس از پذیرفته نشدن در جمع یا مسخره شدنه. در حالی‌که درونگرایی ترجیح دادن محیطی دور از شلوغی و آ‌شوبه. کم رویی ذاتا دردناکه، اما درونگرایی اینطور نیست. می‌تونیم بر اساس تقسیم بندی‌های برخی دانشمندان بگیم که ۴ گونه شخصیت وجود دارن: برون‌گرا‌های آرام، برون‌گرا‌های مضطرب...
اسباب بازی‌های کوچک، درمانگران روح و جسم
ضربه زدن به یک قلم، ضربه‌هایی که با پا می‌زنیم و یا بازی با تار‌های مویمان و پیچاندن آن‌ها دور انگشت، از مدت‌ها پیش یک قطعه استاندارد از معمای رفتاری انسان بوده است. در اینجا به چند معمای رفتاری انسان که حاصل تحقیقات جمعی از محققان است، پاسخ داده می‌شود تا برای فرآیند‌های شناختی ما مثمرثمر باشند.
با مراحل اجتماعی شدن کودک بیشتر آشنا شوید
کودک از همان لحظهٔ تولدش به دیگران واکنش نشان می‌دهد. در سال اول زندگی، از آنجا که او بیشتر تلاش‌های خود را صرف این می‌کند که بفهمد چه کار‌هایی را خودش می‌تواند انجام دهد مثل قاپیدن و برداشتن اشیا، راه رفتن و دیگر مهارت‌ها و توانایی او برای معاشرت و تعامل فقط محدود به شماست.
چرا در ازدواج، رضایت زنان بسیار حیاتی‌تر از رضایت مردان است؟
شاید فکر کنید که طلاق چیزی است که برای دیگران رخ می‌دهد؛ اما در عصر کنونی چنین باوری اصولاً اشتباه است. برای جلوگیری از طلاق، زن و شوهر باید با کمک هم رابطه خود را ساخته و سعی کنند به راحتی از دیگری ناامید نشوند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم برای جلوگیری از طلاق و بدست آوردن درکی بهتر از رضایت از ازدواج و رابطه زناشویی به شما کمک کنیم.
رونق چشمگیر فمینیسم در کره‌جنوبی
این نه اولین زن‌کشی با چنین انگیزه‌هایی در کره‌جنوبی بود و نه آخری. دستگاه قضائی هم با بی‌تفاوتی از این بخش زن‌ستیزی عریان گذشت و برای انگیزه‌ی قتل دنبال دلایل سرراست دیگر رفت. این بار اما زنان کره‌جنوبی خشمگین به خیابان‌ها ریختند. زنانی که تا قبل از آن هرگز هویت فمینیستی برای خود تعریف نکرده بودند، ...
طلاق بائن چیست؟
همان طور که میدانید ناخوشایندترین رویداد در زندگی مشترک زوجین روی آوردن به طلاق است. این راه حل گاه به گونه اشتباه و غیر اصولی انتخاب می‌شود در حالی که در پاره‌ای از وقت‌ها بعنوان درست‌ترین و کارآمدترین شیوه برای ادامه زندگی دو طرف بکار گرفته می‌شود. به عبارتی طلاق به معنای گشودن و باز کردن گره است.
همبستر شدن با همسر در دوران عقد
بسیاری از زوج‌ها در دوران عقد، برای نخستین بار رابطه جنسی با همسرشان را تجربه می‌کنند و حد و حدود مجاز برقراری رابطه زناشویی در این دوران، دغدغه بسیاری از زوج‌های جوان است. در این مقاله به بررسی مسئله امیزش جنسی در دوران عقد می‌پردازیم و شرح می‌دهیم زوج چه طور میتوانند مسایل جنسی در دوران عقد را بدرستی مدیریت کنند.
طلاق خلع چیست؟
طلاق به معنای انحلال عقد نکاح دائم است که بعد از اجرای صیغه طلاق صورت میگیرد و از آن پس ارتباط زوجیت بین زن و شوهر منقطع می‌شود، ولی باتوجه به نوع طلاق، آثار حاصله از آن‌ها متفاوت خواهد بود. طبق ماده ۱۱۴۶ قانون مدنی، «طلاق خلع آن است که زن به علت کراهتی که از شوهر خود دارد، در مقابل مالی که به او می‌دهد، طلاق بگیرد.
دو آدم غریبه، زیر یک سقف!
روزهای ابتدایی زندگی کمتر اختلافی بین آنها به چشم می‌آمد. هنوز چند سالی بیشتر از زندگی مشترکشان نگذشته بود که به خاطر هر مساله کوچکی با هم جر و بحث می‌کردند و روزها و حتی ماهها با یکدیگر حرف نمی‌زدند. این زن و شوهر اختلافاتشان به جایی می‌رسد که دیگر هیچ توجهی به هم ندارند و اصلاً بود و نبود همسرشان برای آنها فرقی ندارد.
چطور از احساس شرم رها شویم
کمتر کسی درباره احساس گناه صحبت می‌کند، در حالی که این حس یکی از قوی‌ترین احساسات در انسان هاست. داشتن این حس نوعی خودآگاهی مخرب است، یعنی احساس بد و بی ارزش بودن می‌کنیم. درست مثل این می‌ماند که بدن مان از شدت رسوایی و خجالت سرخ شده باشد.
بارداری هزاران دختر نوجوان کنیا در ازای نوار بهداشتی
بعد از این‌که به دلیل شیوع ویروس کرونا مدارس در کنیا نیز تعطیل شد، والدین این دختران از این‌که بتوانند نیاز‌های بهداشتی ضروری مثل نوار بهداشتی، صابون یا شامپو را برای دختران تامین کنند، عاجزند. در کنیا، مدارس با بودجه‌ی دولت به دختران نوار بهداشتی و صابون رایگان می‌دهند.
باورهایی که عاشقانه نیست
امروز در این مطلب، یکی دیگر از عواملی که در رابطه زناشویی می‌تواند منجر به طلاق شود را بررسی می‌کنیم. «از علائم عشق واقعی اینه که همسرت احساساتت رو حدس بزنه!». این هم یکی دیگر از باور‌هایی است که ممکن است منجر به تخریب رابطه زناشویی شما و سرانجام طلاق و جدایی شود.
خبرهای تازه