خانواده

Tabnakbato | تابناک باتو

پیشروی‌های آرام اینستاگرام ایرانی

پیشروی‌های آرام اینستاگرام ایرانی

علیرغم اتهامی که هر از گاهی در خصوص تأثیرپذیری کاربران اینستاگرام از «خارج‌نشین‌ها» مطرح می‌شود، نه تنها اکثریت چشمگیری از صفحه‌های تأثیرگذار در اختیار افراد ساکن ایران است، بلکه این برتری عددی، روندی افزایشی نیز دارد. به‌طوری که سهم صفحه‌های تأثیرگذارِ داخلی در طی یک سال اخیر، از ۷۶ درصد به ۸۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
اگر شوهر خسیس دارید، این مطلب رایگان را بخوانید
نیاز به بقا یکی از این نیاز‌های پنجگانه ماست، آنچه مربوط به خوراک، پوشاک مسکن و پس انداز است مربوط به نیاز به بقاست. کسانی که نیاز به بقای بالایی دارند، به مسائلی مانند خوراک پوشاک و مسکن و.. بسیار فکر می‌کنند، آن‌ها دائماً نگران پس انداز کردن هستند و همیشه حواسشان به تمامی هزینه‌ها هست.
زنانی که مجبور بودند برای نشر آثارشان از اسم مردانه استفاده کنند
نویسندگان دیگری هم بودند که جسارت این را داشتند که نوشته‌های خود را از همان ابتدا به نام خودشان به چاپ برسانند و از اسم مستعار استفاده نکنند، مانند «لوییزا می‌الکات» در فیلم «زنان کوچک» که درباره‌ی زندگی خودش و خواهرانش داستان می‌نویسد و یا زنانی که روحیه‌ی ماجراجویی بسیاری داشتند و دوست داشتند همچون مردان درباره‌ی موضوعات متفاوت‌تری مطلب بنویسند ...
۱۱ ترفند ذهنی برای پایان دادن به زیاد فکر کردن
تفکر بیش از حد (Overthinking) یک عادت بد است و باعث می‌شود ما مدت زمان زیادی به فکر فرو برویم و در حلقه بی‌تحرکی گیر کنیم. در این شرایط، یک واکنش مثبتی که می‌توانستیم انجام دهیم؛ به یک نگرانی فلج‌کننده تبدیل می‌شود تا نه توان جلو رفتن داشته باشیم و نه به عقب بازگردیم!وقتی شما بیش از حد فکر کنید؛ عملا این قانون را نقض و حتی برعکس کردید و به دیگران ۹۰ درصد ارزش داده‌اید.
چرا گاهی لازم است هیچ کاری نکنیم؟
برای بسیاری از ما که به تازگی داریم تجربه کار در خانه را پیدا می‌کنیم؛ یک انرژی خارجی و کاملا قابل حس وجود دارد که ما را به کار کردن بیشتر سوق می‌دهد. دوست داریم ساعت‌های متوالی کار کنیم و تا اتفاقی نیفتد؛ مثلا بچه‌ها از خواب بیدار نشوند یا همسرمان از بیرون نیاید؛ به کار کردن ادامه می‌دهیم. گاهی ۱۴ ساعت پشت سر هم مشغول کار در خانه هستیم...
زنان و حق داشتن جیب
جیب لباس زنان یک تاریخ جنسیت‌زده و هم‌زمان سیاسی پشت سر دارد؛ برای فهم این مساله‌ی دردناک باید از قرون وسطی شروع کنیم. روزگاری که زنان و مردان، همه کیسه‌ی کوچکی را بر کمر آویزان می‌کردند و به راحتی خرده‌ریزهای ضروری را با خودشان حمل می‌کردند. روزگاری که زن بودن، تو را از حق داشتن جیب محروم نکرده بود.
چگونه خوب و مناسب تشکر کنیم؟!
وقتی مدام در حال تشکر کردن هستیم؛ باید دقت بیشتری داشته باشیم. تشکر کردن از مردم همیشه خوب است ولی کافی نیست و باید یاد بگیریم بهتر تشکر کنیم تا مزایای بیشتری نصیب ما شود. دکتر امیلیان سیمون توماس پیشنهاد می‌دهد مردم با استفاده از قانون «سپاس‌گزاری ۱-۲-۳» و کمی صرف وقت و دقت بیشتر، بهترین قدردانی‌ها را داشته باشند.
تکلیف والدین با تکالیف درسی فرزندانشان
شمار زیادی از محققان در سراسر دنیا معتقد هستند که کمک والدین به فرزندان خود برای انجام تکالیف مزایای زیادی دارد. روانشناسان دانشگاه ایلینوی دریافتند که هرچه والدین بیشتر درگیر تحصیلات فرزندان خود باشند، پیشرفت تحصیلی، انگیزه و سازگاری اجتماعی فرزندان (بدون توجه به سن، نژاد یا وضعیت اقتصادی -اجتماعی کودک) بهتر است.
پوسیده‌ترین شیوه‌های تربیتی
سرکوب کنجکاوی کودکان
کودکی از مادرش می‌پرسد: مامان بارون چه‌جوری می‌آد؟ مادر در پاسخ می‌گوید: بارون از سر قبر بابای من می‌آد. من چه‌ می‌دونم چه‌جوری می‌آد؟ اصلا به تو چه؟ به من چه؟ برای چی انقدر سوال می‌پرسی؟ خسته‌ام کردی آخه. دیوونه شدم از دستت. کودک دیگری همان سوال را از مادرش می‌پرسد...
با این خُرده‌عادات، زندگی خود را متحول کنید
خیلی وقت‌ها ما تصور می‌کنیم که برای رسیدن به موفقیت‌های «بزرگ» در زندگی، حتما تغییرات «بزرگ» در خودمان ایجاد کنیم و کارهای عجیب غریبی کنیم. در صورتی که که گاهی جمع جبری تغییرات کوچک هم می‌تواند زندگی ما را متحول کند. در این پست با هم مرور می‌کنیم که عادت‌های کوچک یا خرده‌عادت‌ها چه تغییرات مثبتی در زندگی ایجاد کنند.
چنین کودکانی سازگاری بیشتری دارند
بدون تردید، همه ما نقش اعتماد به نفس را در زندگی خود و دیگران شاهد هستیم و اهمیت آن را در مقاطع مختلف سنی می‌دانیم. اما جالب است بدانید که اکثریت روانشناسان معتقدند، داشتن اعتماد به نفس و مورد توجه قرار گرفتن، برای کودکان و نوجوانان نیز، از جمله موارد بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد.
این دختران شبکه‌های مجازی را ترک می‌کنند
آزار و اذیت‌ها طیف وسیعی از رفتار‌ها از تهدید جنسی گرفته تا فحاشی، از تحقیر اندام زنان گرفته تا به افشای هویت و نشانی خانه و ... را شامل می‌شود. یک چهارم این زنان گفتند که بعد این آزارها، در جهان واقعی نیز احساس ناامنی می‌کنند. بعضی از آن‌ها ناچار به مراجعه به پزشک و روان‌درمان‌گر و درخواست کمک حرفه‌ای شدند.
مرگ برخی را نمی‌کُشد، نامیراییِ آدم‌های بی‌جایگزین
زیمل در آخرین اثر و در حقیقت وصیتنامه‌ی فکری خود، نگاه (به) زندگی، بیان می‌کند که مسئله‌بودنِ مرگ و مسائلی که بر اثر آن به وجود می‌آید (پروبلماتیک مرگ)، و نامیرایی هرگز ارتباطی واحد با واقعیتی به اسم «روح» ندارد، بلکه این رابطه برحسب فردیتِ این روح متفاوت می‌شود، به عبارت دیگر تا روح روحِ که باشد، نامیرایی معنای دیگری دارد، از آدم به آدم معنای نامیرایی متفاوت است.
ویژگی‌های مهم مردانه در ازدواج
همه مردان دوست دارند شوهران خوبی برای همسر خود باشند و همسرانشان از بودن در کنار ایشان احساس رضایت کنند. اما این امر به خودی خود حاصل نمی‌شود، بلکه مرد باید در رفتار‌ها و برخوردهایش با همسر، اموری را رعایت کند تا همسرش او را به عنوان یک شوهر خوب بشناسد. در اینجا برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک شوهر خوب را بیان می‌کنیم.
شکاف طبقاتی در آموزش و پرورش
یکی از مهمترین اهداف در بحث آموزش و پرورش، حق دسترسی رایگان همگان به آموزش و پرورش بود. از اواخر دهه شصت با اصلاحات در وزارت آموزش و پرورش، فعالیت مدارس غیرانتفاعی مجاز و با تصویب اساسنامه مدارس سمپاد، فعالیت این مدارس گسترده شد. با رونق این مدارس آغاز گسست در این وزارتخانه و...
موفقیت یک احساس است یا یک ذهنیت؟
موفقیت یک احساس است یا یک ذهنیت؟ پاسخ من و شما به این پرسش می‌تواند سطح رضایت‌مندی ما از زندگی را تعیین کند. جوش کوپل (Josh Kopel)، یک کارآفرین و عضو سازمان کارآفرینان (EO)، یک رستوران‌دار در سن‌دیگو، یک پیشگام فناوری و مسئول برنامه پادکستی Full Comp است که هر هفته با بزرگان اندیشه و کارآفرینی و رهبران شرکت‌های تجاری موفق گفت‌وگو می‌کند.
خبرهای تازه