راهکارهایی برای اسباب‌کشی بی‌دردسر+عكس
bato-adv
کد خبر: ۵۶۸۰۸
تاریخ انتشار: 2016 December 02    -    ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۸
جمله‌ی معروفی درباره اسباب کشی وجود دارد که حتما بارها آن را شنیده‌اید؛«۳ بار اسباب کشی به اندازه یک آتش سوزی به شما خسارت وارد می‌کند.» هر چقدر هم که شما از اسباب کشی وحشت داشته باشید، در هر حال از آن گریزی نیست. بنابراین برای کمتر خسارت دیدن وسایل، بهتر است که راهکارهایی برای اسباب کشی بی‌دردسر را یاد بگیریم.
 
 
نوشتن لیست را فراموش نکنید
ابتدا لیستی از کارهایی که باید انجام دهید را یادداشت کنید. نام وسایلی که به ترتیب باید جمع آوری شوند را بنویسید. وسایلی که در خانه استفاده زیادی ندارند را در ابتدای لیست و بقیه را بنا بر میزان استفاده‌شان در انتهای لیست قرار دهید. می‌توانید وسایلی را که اصلا استفاده‌ای از آنها ندارید و سالم هستند را به افراد نیازمند ببخشید.
 
 
چک لیست
 
کارتن‌های سالم
چند هفته قبل از اسباب کشی به فکر تهیه کارتن باشید. برای این کار خساست را کنار بگذارید و به جای التماس مغازه‌دارها و جمع کردن کارتن‌ از گوشه و کنار مغازه‌ها، کارتن‌های سالم بخرید. کارتن‌های ضخیم بهترین انتخاب برای اسباب‌کشی هستند.
 
 
کارتن‌های سالم
 
وسایلی که برای اسباب کشی به آنها نیاز دارید
 چسب نواری پهن و طناب برای بسته بندی بهتر وسایل، ماژیک برای نوشتن روی کارتن‌ها، روزنامه باطله و پلاستیک حباب دار برای بسته ‌بندی شکستنی‌ها از وسایل دیگری است که قبل از اسباب کشی باید آنها را تهیه کنید.
 
 
وسایل
 
مدارک و اشیای گران‌قیمت
پیش از شروع بسته‌بندی وسایل، شناسنامه‌ها، اسناد، مدارک پزشکی و تحصیلی را جمع‌آوری کنید. وسایل گران‌قیمت مثل طلا و جواهر نیز قبل از هر چیزی باید جمع‌آوری شوند. به یاد داشته باشید که مدارک و اشیای گران قیمت را خودتان باید جا به جا کنید. اگر نگران گم شدن آنها در حین اسباب کشی هستید می‌توانید پیش از شروع اسباب کشی آنها را نزد یک دوست به امانت بگذارید.
 
 
بسته‌بندی وسایل
حال نوبت به بسته‌بندی وسایل می‌رسد. بهتر است برای حمل و نقل آسان‌تر تمامی وسایل خود را داخل کارتن‌ها جای دهید. این مورد شامل جعبه‌های کریستال و گل‌های مصنوعی هم می‌شود. وسایل سنگین را در کارتن‌های کوچک و وسایل سبک را در کارتن‌های بزرگ بگذارید. سعی کنید داخل کارتن‌ها جای خالی باقی نماند. می‌توانید برای پر کردن جای خالی احتمالی از حوله و روزنامه استفاده کنید. روی هر کدام از کارتن‌ها اسم وسیله مورد نظر و محلی که باید در آنجا قرار بگیرند را یادداشت کنید. بشقاب‌ها را به صورت عمودی بسته بندی کنید، در این حالت احتمال شکسته شدن آنها کمتر است. روی جعبه‌هایی که داخل آن وسایل شکستنی قرار می‌دهید با ماژیک قرمز و با خط درشت کلمه "شکستنی" را بنویسید.
 
 
بسته‌بندی
 
یک پیشنهاد خوب
برای هر اتاق در خانه جدیدتان یک کد رنگ انتخاب کنید. بعد روی کارتن‌های وسایل مربوط به آن اتاق، رنگ مورد نظر را برچسب‌گذاری کنید. به این ترتیب کار جا به جایی وسایل در خانه جدید راحت‌تر خواهد شد و وسایل هر اتاق به سادگی سر جای خودش قرار خواهد گرفت.
 
 
سبدها و چمدان‌ها
برای حمل لباس‌ها می‌توانید از چمدان‌ها و سبدهای شست و شوی لباس استفاده کنید. چمدان‌های چرخ‌دار برای جا به جایی کتاب‌ها گزینه مناسبی هستند. همچنین لباس‌هایی که روی چوب رختی آویزان هستند را می‌توانید بدون خارج کردن از آن وضعیت در یک کیسه پلاستیکی جمع کنید. این کار به شما کمک می‌کند لباس‌ها را سریع‌تر باز کنید و سر جای خود قرار دهید. لباس‌های خارج از فصل را به صورت کامل بسته بندی کنید. با این کار می‌توانید در خانه جدید آنها را یک راست به انبار انتقال دهید.

سبد و چمدان

پیچ‌ها و میخ‌ها
وسایلی هستند که دارای اتصالات خاصی هستند. مثل قاب‌های عکس که با میخ به دیوار وصل می‌شوند یا آینه‌ها که دارای پیچ‌های کوچکی هستند. احتمال گم شدن این وسیله‌ها در اسباب‌کشی بسیار بالاست. بهتر است که آنها را در یک کیسه نایلونی یا زیپ لاک‌ها بسته بندی کنید و نام وسیله مربوط به آن را با برچسب روی آن بچسبانید.
 
 
فرش‌ها را به این شکل بسته‌بندی کنید
برای جلوگیری از کثیف شدن فرش‌ها و ریشه‌های آنها، ابتدا پارچه‌ای را به صورت دولا به صورتی که ریشه‌های فرش داخل آن قرار بگیرد، بگذارید و بعد فرش را با یک پارچه لوله کنید. یک پارچه هم برای باز نشدن پارچه لوله شده به دور فرش بپیچید.
 
 
مبلمان
برای جا به جایی مبلمان به ویژه آنها که دارای رنگی روشن هستند، روی آنها را با پارچه‌های بزرگ بپوشانید. البته اگر مبل‌های شما دارای روکش پارچه‌ای هستند کار شما در این مورد راحت‌تر می‌شود. راه حل سوم برای جابه‌جایی راحت‌تر مبل‌ها کمک گرفتن از شرکت حمل و نقل است. البته این نکته را باید بدانید که شرکت‌های حمل و نقل برای این کار هزینه‌ای جدا از شما دریافت خواهند کرد.
 
 
انتقال مبلمان
 
وسایل چوبی
کشوهای دراور یا میز مطالعه در اسباب کشی به صورت جعبه‌های در حال حرکت عمل می‌کنند. اگر وسایل شکستنی داخل آنها ندارید لازم نیست چیزی را از داخل آنها بردارید. فقط فراموش نکنید که کشوهای دراور را با چسب به بدنه آن بچسبانید. برای بقیه وسایل چوبی که گوشه‌های زاویه‌دار دارند، آن گوشه‌ها را با پلاستیک حباب‌دار یا روزنامه پوشانده و سپس یک لایه مقوا روی آن قرار داده و بعد با چسب نواری خوب بچسبانید. دقت داشته باشید که چسب نواری با سطح لوازم چوبی برخورد نکند.
 
 
جابه‌جا کردن دراور و کشو
 
گلدان‌های کوچک و بزرگ
برای حمل گلدان‌های بزرگ طبیعی باید آنها را به همان صورت حمل کنید. اما گلدان‌های کوچک را می‌توانید داخل سبدهای پلاستیکی یا چوبی که مخصوص میوه هستند، در کنار هم بچینید.
 
 
گلدان‌ها در اسباب‌کشی
 
لوازم صوتی و تصویری
برای حمل لوازم صوتی و تصویری از جعبه‌های مخصوص خودشان استفاده کنید. برای محکم‌کاری بیشتر در قسمت شیشه‌ای تلویزیون یا مانیتور از یک جعبه دیگر نیز استفاده کنید.
 
 
فریزر و یخچال
چند روز قبل از اسباب کشی تا جایی که می‌توانید غذاهای داخل فریزر را مصرف کنید و خوراکی جدیدی نیز نخرید. یخچال و فریزر را یک روز قبل از اسباب کشی خالی و تمیز کنید.
 
فریزر و یخچال
 
 
نکاتی درباره باربرها
اگر وسایل شکستنی زیادی دارید بهتر است که برای جا به جایی آنها از باربرها کمک بگیرید. قبل از شروع به کار نیز از آنها قوانین مربوط به کارشان را سوال کنید. بعضی باربرها فقط وسایل داخل کارتن‌ها را جا به جا می‌کنند نه وسایل داخل کیسه‌ها را.
 
 
اما این را هم به خاطر داشته باشید که با آن‌ها درباره قیمت و شرایط کارشان پیش از روز اسباب‌کشی صحبت کنید و قرارتان را بگذارید. البته همیشه پس از اتمام اسباب‌کشی یک دعوای حسابی برسر قیمت خواهید داشت، پس اصلا نگران نباشید این اتفاق همیشه پیش‌ می‌آید و بهترین کار این است که برسر صحبت اولیه بمانید و زیربار قیمت اضافه نروید. این شگرد همیشگی‌شان است.
 
باربری ها
 
وسایل ضروری را داخل یک صندوق بی‌رنگ و شفاف قرار دهید
وسایل ضروریتان مثل شارژ‌ر، وسایل آشپزی خاص، چاقو، قیچی و برش دهنده جعبه را داخل یک صندوق شفاف و بی‌رنگ قرار دهید. این صندوق که از نظر ظاهر از بقیه کارتن‌ها متمایز است به سادگی به شما کمک خواهد کرد که وسایل مورد نیازتان را پیدا کنید. همچنین لباس‌هایی که برای رفتن به سرکار باید عوض کنید و وسایل بهداشتی مورد نیازتان را در یک کیسه جدا قرار دهید. تا بعد از اسباب‌کشی و در حالت خستگی مجبور نشوید مدت زیادی دنبال آن بگردید.
 
 
یک روز قبل 
یک روز قبل از اسباب کشی به خانه جدید رفته، آنجا را به خوبی سم پاشی و تمیز کنید. مسیر مناسب برای حمل وسایل از خانه قدیمی به خانه جدید را بررسی و انتخاب کنید. محل مناسب برای جای پارک ماشین باربری را انتخاب کنید و برای نگه داشتن جای پارک برای خودتان، از ماشین شخصی خودتان و یکی از اقوام استفاده کنید.
 
 
روز موعود
اگر بچه کوچک دارید بهتر است که در روز اسباب کشی او را به یکی از اقوام بسپارید. اگر تمامی افراد خانواده شما شاغل هستند تعطیلات آخر هفته را برای اسباب کشی انتخاب کنید. برای اسباب کشی می‌توانید از دوستانتان کمک بخواهید و مسئولیت هر اتاق را به یکی از آنها بسپارید. اگر دوست صمیمی و همراهی دارید از او بخواهید که در روز اسباب‌کشی برایتان غذا درست کند و بیاورد. چون در آن روز به خاطر خستگی و کار زیاد فرصتی برای غذا پختن نخواهید داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر