پورمحمدی: می‌دانستم رأی نمی‌آورم
کد خبر: ۳۱۷۸۱۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: 2024 July 02    -    ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۵

پورمحمدی: می‌دانستم رأی نمی‌آورم

کاندیدای دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم، گفت: تحلیلم از ابتدا این بود هرچه تلاش کنم، رأی نخواهم آورد چون جامعه بلوک‌بندی سیاسی خود را انتخاب کرده است. با این شناخت به مسیر ادامه دادم و با وجود اصرار دوستان به انصراف تا آخر ماندم تا شائبه‌ سهم‌خواهی پیش نیاید.
کاندیدای دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم، گفت: تحلیلم از ابتدا این بود هرچه تلاش کنم، رأی نخواهم آورد چون جامعه بلوک‌بندی سیاسی خود را انتخاب کرده است. با این شناخت به مسیر ادامه دادم و با وجود اصرار دوستان به انصراف تا آخر ماندم تا شائبه‌ سهم‌خواهی پیش نیاید.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در سخنانی با بیان نکاتی درباره حضور خود در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار کرد: روند سالیان اخیر، نیروهای انقلاب را با این مسئله که بخش بزرگی از جامعه از شعارهای مسئولان و «ما» فاصله گرفته‌اند، مواجه کرد؛ البته به‌طور قطع معتقدم مردم از آرمان‌های انقلاب فاصله نگرفتند و هنوز به انقلاب اسلامی باور دارند اما از ما که مدعیان انقلاب بودیم، فاصله گرفتند.
 
وی افزود: به لحاظ واقعیت موجود و با وجود مخالفت اکثریت مشاوران و دوستان که معتقد بودند بعد از ۸ سال حضور نداشتن در افکار عمومی، رأی ندارم - که تحلیل درستی هم بود - با دو دغدغه‌ کلی وارد این عرصه شدم. اگر پیروز می شدم این مسیر را سریع‌تر طی می‌کردم و الان که پیروز نشدم باز این مسیر را ادامه خواهم داد.
 
رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی یادآور شد: اول، با بیان دقیق آرمان‌های انقلاب برای جذب افرادی که از ما فاصله گرفتند، نه آنان که با انقلاب فاصله دارند؛ و دوم با ضرورت اصلاح رفتار ما اصول‌گرایان و طیف‌های دیگر از اعتدالی‌ها تا اصلاح‌طلبان.
 
پورمحمدی تصریح کرد: رهبر انقلاب در تمام این سال‌ها روی انسجام تمرکز داشتند؛ از آغاز سال گذشته با توجه به پیش‌رو بودن انتخابات مجلس روی مشارکت حداکثری تمرکز کردند. هیچکس مثل رهبری برای انتخابات اسفند مجلس عمل نکرد که نشان از اهمیت بالای مشارکت در اندیشه‌ رهبری دارد. این بیانات رهبری پس از شهادت آیت‌الله رئیسی و سایر شهدای خدمت بار دیگر تکرار شد.
 
کاندیدای دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم، گفت: تمام دغدغه‌ من این است تا افرادی که از امثال پورمحمدی ناراحت هستند را جذب کنم و در عین دفاع از خدمات، اگر اشتباهی هم کرده‌ایم بپذیرم. در جریان انتخابات، سعی کردم پیشینه‌ انقلاب را خراب نکنم، سیاه‌نمایی نسبت به ۴۰ سال گذشته، ۳۰ سال و ۱۰ سال و حتی ۳ سال اخیر نکنم و در عین بیان اشکالات، نقاط قوت هر کدام از دولت‌ها را بیان کنم تا این‌طور نباشد که هر کدام دیگری را مقصر جلوه دهیم.
 
وی افزود: ما با وجود تحریم‌های ظالمانه، در اوج قدرت منطقه‌ای قرار داریم. مشکل اقتصادی داریم، گرانی هست اما کمبود کالا نیست و نظام اقتصادی از هم نپاشیده است. من در آن ۱۶ روز تلاش کردم وجهه‌ انقلاب را مخدوش نکنم؛ چون در هر مرحله‌ انتخابات یک خراشی به این چهره زده شده است. در کنارش سعی کردم به نیروهای انقلابی ضربه نزنم به همین دلیل تلاش کردم به حیثیت نیروهای انقلابی و روحانیت آسیب نزنم و تلقی مردم از دین را خراب‌تر نکنم.
 
پورمحمدی با تأکید بر اینکه تلاش می‌کنم راهی که آغاز شده را ادامه دهم، تاکید کرد: تحلیلم از ابتدا این بود هرچه تلاش کنم، رأی نخواهم آورد چراکه جامعه بلوک‌بندی سیاسی خود را انتخاب کرده است و هرچه تلاش کنم تنها بر گرم‌تر شدن فضای انتخابات تأثیرگذار خواهد بود. با این شناخت از واقعیت انتخابات به مسیر ادامه دادم و باوجود اینکه دوستان اصرار کردند انصراف دهم تا آخر ماندم تا شائبه‌ سهم‌خواهی پیش نیاید. معتقدم امروز یک موج گفتمانی در کشور ایجاد شده است و اگر بتوانم آن را امتداد خواهم داد.

ایسنا

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بهلول
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۳
0
5
پس امده بودى سيزده بدر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۳
0
3
همه هم میدونستند
آخرین اخبار