ارزان‌ترین جای دنیا برای زندگی کجاست؟
کد خبر: ۳۱۶۸۷۴
تاریخ انتشار: 2024 June 22    -    ۰۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۰

ارزان‌ترین جای دنیا برای زندگی کجاست؟

زندگی در برخی از شهرهای اروپایی بسیار راحت تر از بقیه شهرهاست زیرا مخارج در این شهرها بسیار کم بوده و به اصطلاح شهرهای ارزان قیمتی هستند.

زندگی در برخی از شهرهای اروپایی بسیار راحت تر از بقیه شهرهاست زیرا مخارج در این شهرها بسیار کم بوده و به اصطلاح شهرهای ارزان قیمتی هستند.در این مطلب به معرفی ارزان‌ترین مناطق جهان برای زندگی پرداختیم، کشورهایی که هزینه زندگی مردم در آنجا به نسبت کمتر از جاهای دیگر است.

 

ارزان‌ترین جای دنیا برای زندگی کجاست؟

 

کامبوج

هزینه زندگی در این کشور تقریباً 112 دلار در ماه است؛ به خاطر همین جزء ارزان‌ترین کشورها برای زندگی در کل جهان می باشد. کامبوج در شرق آسیای میانه قرار گرفته و 181 کیلومتر مربع مساحت دارد و به مرز تایلند و لائوس ختم می شود. حدود 16 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند و هزینه زندگی در آن بسیار کم است و شما می توانید حتی برای زندگی، یک اتاق خواب کوچک هم اجاره کنید؛ بدون این که به سختی بیفتید.

 

تایلند

هزینه زندگی در تایلند حدود 679 دلار در ماه است که هزینه بسیار کمی محسوب می‌ شود. تایلند هم اکنون در مرکز آسیای جنوبی قرار گرفته و 76 ایالت دارد. مساحت آن بیش از 530 هزار کیلومتر مربع است. پنجمین کشور بزرگ در جهان بوده و جمعیت آن 69 میلیون نفر می‌ باشد. می توانید در تایلند خیلی راحت اتاق خواب های کوچک را اجاره کنید که هزینه آن بسیار پایین است.

مالزی

هزینه ماهانه زندگی در کشور مالزی تقریباً 588 دلار است. مالزی جزو کشور هایی است که شرایط خوب و امکانات زیادی را در اختیار مردم قرار می دهد و هزینه بالایی ندارد. این کشور با سنگاپور، تایلند و ویتنام و اندونزی مرز مشترک دارد. 13 ایالت در آن وجود دارد و مساحت آن بیش از 330 هزار کیلومتر مربع می‌ باشد و جمعیت آن نیز 31.6 میلیون نفر است.

مکزیک

هزینه ماهانه زندگی در مکزیک 587 دلار در ماه است که در جنوبی ‌ترین قسمت ایالات متحده قرار گرفته است. این کشور مرز مشترک با آمریکا، اقیانوس آرام، گواتمالا و دریای کارائیب دارد. پنجمین ایالت بزرگ در آمریکا محسوب می‌ شود و مساحت آن بیش از 2 میلیون کیلومتر مربع است و 129 میلیون نفر هم جمعیت دارد.

پرو

هزینه زندگی در کشور پرو که در بخش غربی آمریکای جنوبی قرار گرفته و با اکوادور، کلمبیا، برزیل، بولیوی، شیلی و اقیانوس آرام مرز مشترک دارد؛ 543 دلار در ماه است. جمعیت کنونی آن 32.7 میلیون بوده و مساحت آن نیز بیش از یک میلیون و 200 کیلومتر مربع می باشد.

آرژانتین

هزینه ماهانه زندگی در آرژانتین 542 دلار در ماه می باشد. ارزان‌ترین شهر در آرژانتین؛ سالتا است که زندگی در آنجا خیلی راحت می باشد. مردم آرژانتین به زبان اسپانیایی صحبت می‌ کنند و این کشور، هم‌مرز با پاراگوئه، بولیوی،‌ شیلی،‌ برزیل و قسمت جنوبی اقیانوس اطلس است و حدود 44 میلیون نفر جمعیت دارد و بیش از 2 میلیون 700 کیلومتر مربع را پوشش می دهد.

ویتنام

هزینه زندگی در ویتنام 500 دلار در ماه است و خیلی راحت می توانید در این کشور زندگی کنید و امکانات خوبی را برای خودتان فراهم نمایید. ویتنام با چین، لائوس و کامبوج مرز مشترک دارد. تقریبا 95 میلیون نفر در این کشور زندگی می‌ کنند و مساحت آن بیش از 331 هزار کیلومتر مربع می‌ باشد. شاید مجبور باشید که برای یک اتاق در یک آپارتمان، 259 دلار در ماه اجاره بدهید که این مبلغ؛ بسیار کم است.

نپال

هزینه زندگی در کشور نپال 450 دلار در ماه است. این کشور در شرق و جنوب آسیا قرار گرفته است. جمعیت کنونی آن 29.3 میلیون نفر می باشد و مساحت آن بیش از 147 هزار کیلومتر مربع است. نپال با چین و هند مرز مشترک دارد و هزینه زندگی در آن نیز بسیار کم و ناچیز است؛ به عنوان مثال شما می توانید یک اتاق را برای یک شب اجاره کنید و فقط 23 دلار پرداختی داشته باشید.

بولیوی

هزینه یک ماه زندگی در کشور بولیوی؛ چیزی حدود 431 دلار است. این کشور در بخش غربی آمریکای جنوبی قرار گرفته و جمعیت آن حدود 11 میلیون نفر است و مساحت آن بیش از یک میلیون کیلومتر مربع می باشد. هندی های آمریکا، آفریقایی ها، آسیایی ها و اروپایی ها در این کشور زیاد زندگی می کنند. بولیوی بیست و هفتمین کشور بزرگ در کل دنیا است و مردم آن نیز به زبان اسپانیایی صحبت می کنند.

اندونزی

هزینه یک ماه زندگی در اندونزی 140 دلار است. جمهوریِ اندونزی بین اقیانوس آرام و هند قرار گرفته و تقریبا 17 هزار جزیره در خودش دارد که بزرگترین جزیره های دنیا را شامل می شود. جمعیت آن نیز 264 میلیون است و چهارمین کشور پر جمعیت در کل دنیا می باشد.

برترین ها

آخرین اخبار