شرط تخفیف مجازات فرح: اعدام محمدرضا پهلوی
کد خبر: ۳۱۶۵۹۵
تاریخ انتشار: 2024 June 19    -    ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۴

شرط تخفیف مجازات فرح: اعدام محمدرضا پهلوی

شیخ صادق خلخالی در مصاحبه‌ای با یونایتدپرس گفت: «۳ نفر برای این منظور به مکزیک رفته‌اند.» وی برنامه‌ی اعدم شاه مخلوع را یک «بلوف» تلقی نکرد و... اعلام کرد: «اگر فرح حکم اعدام شاه را اجرا کند در مجازات او تخفیف داده خواهد شد.»
در اواخر خرداد ۱۳۵۸ در حالی که شاه در تبعید مکزیک به سر می‌برد، صادق خلخالی حاکم شرع دادگاه‌های انقلاب و رهبر فداییان اسلام تلاش می‌کرد او را از طریق اعضای فداییان از بین ببرد. روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۵۸ روزنامه‌ی آیندگان گزارشی را به نقل از خبرگزاری فرانسه و یونایتدپرس منتشر کرد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:
 
در حالی که به گزارش خبرگزاری فرانسه، رئیس‌پلیس قضایی مکزیک در یک مصاحبه‌ی مطبوعاتی اعلام کرده هیچ‌گونه اطلاعی درباره‌ی حضور یک چریک از گروه فداییان اسلام مامور کشتن شاه مخلوع ایران در دست ندارد.
 
شرط تخفیف مجازات فرح: اعدام محمدرضا پهلوی
 
شیخ صادق خلخالی در مصاحبه‌ای با یونایتدپرس گفت: « ۳ نفر برای این منظور به مکزیک رفته‌اند.» وی برنامه‌ی اعدم شاه مخلوع را یک «بلوف» تلقی نکرد و افزود «این ۳ نفر پیش از این نیز در باهاما مترصد اجرای حکم بودند.» شیخ صادق خلخالی گفت: «فداییان اسلام ارتباطات گسترده‌ای با سازمان اخوان‌المسلمین مصر، سازمان‌های آزادی‌بخش اریتره و یک جنبش زیرزمینی مراکش که قصد سرنگونی سلطان حسن را دارد، برقرار کرده‌اند. عملیات فداییان اسلام در سطح منطقه اعمال می‌شود نه فقط در ایران.»
خبرآنلاین
آخرین اخبار