۴ مورد از اشتباهات فریز کردن گوشت
کد خبر: ۲۹۶۹۹۶
تاریخ انتشار: 2023 November 16    -    ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۵
گوشت قرمز حاوی آهن و روی است که برای عملکرد بهتر مغزی و عضلانی مفید است. وجود ویتامین‌های گروه B موجب تقویت اعصاب می‌شود. متخصصین تغذیه، استفاده ۳-۴ بار در هفته از گوشت قرمز را توصیه می‌کنند، از این رو شاید خرید آن به صورت روزانه برای شما سخت و وقت گیر باشد.

«تابناک با تو» - گوشت قرمز حاوی آهن و روی است که برای عملکرد بهتر مغزی و عضلانی مفید است. وجود ویتامین‌های گروه B موجب تقویت اعصاب می‌شود. متخصصین تغذیه، استفاده ۳-۴ بار در هفته از گوشت قرمز را توصیه می‌کنند، از این رو شاید خرید آن به صورت روزانه برای شما سخت و وقت گیر باشد.

۴ مورد از اشتباهات فریز کردن گوشت

به همین دلیل خرید‌کردن و نگهداری از انواع گوشت‌ها در فریز یکی از ساده‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌ها برای نگهداری گوشت در زندگی امروزی است. انجماد فعالیت‌های میکروبی و آنزیمی گوشت را کم می‌کند و عمر ماندگاری آن را افزایش می‌دهد، ولی قطعا نحوه صحیح فریز کردن و نگه‌داری گوشت در حفظ کیفیت و خواص آن تاثیر زیادی دارد.

آشنایی با ۴ مورد از اشتباهات فریز کردن گوشت

در این بخش اشتباهاتی که ممکن است هنگام فریز کردن گوشت مرتکب شوید را برایتان شرح خواهیم داد. با ما همراه باشی

۱- بسته‌بندی صحیح و اصولی گوشت!

در ابتدا گوشت‌ها را با مقداری آب سرد بشویید. آن‌ها را درون آبکش قرار دهید تا آب اضافیشان گرفته شود. با کمک چاقوی تیزی چربی‌ها و قسمت‌های نامطلوی گوشت را جدا کنید. گوشت را متناسب با غذایی که می‌خواهید تهیه کنید برش زنید سپس به سراغ بسته بندی آن روید.

توجه داشته باشید که گوشت تازه را مدت زمان طولانی در دمای محیط قرار ندهید و در انجام مراحل فوق برای بسته بندی سرعت عمل داشته باشید. در زمان بسته بندی گوشت به این نکته توجه داشته باشید که هر مقداری که برای پخت نیاز دارید را به صورت جداگانه بسته بندی کنید.

برای بسته بندی گوشت قرمز باید آن را به صورت کامل درون سفلون یا کیسه فریزر بپیچید به گونه‌ای که هوایی به درون کیسه نفوذ نکند. شما می‌توانید از ظروف نگهدارنده فریزر نیز کمک بگیرید. نفوذ هوا به درون کیسه موجب تیره شدن رنگ گوشت و خشک شدن بافت آن می‌شود.

۲- دمای مناسبی برای انجماد گوشت انتخاب کنید!

یکی دیگر از عوامل موثر در کیفیت گوشت قرار دادن بسته‌های گوشتی در دمای مناسب است. بهترین دما برای انجماد در فریز، دمای زیر منفی ۱۸ است. اگر زمان زیادی طول بکشد تا گوشت شما در فریزر به مرحله انجماد برسد احتمال ایجاد باکتری و رشد آن‌ها در گوشت افزایش می‌یابد.

۳- ذخیره‌سازی طولانی مدت گوشت کار اشتباهی است!

همیشه مصرف تازه مواد خوراکی فواید و خواص بیشتری دارد. نگهداری طولانی مدت گوشت توصیه نمی‌شود. اگر تمامی استاندارد‌های بسته بندی را به درستی رعایت کنید می‌توانید ۶-۱۲ ماه از گوشت در فریز نگهداری کنید. برای حذف سلامتی بدنتان حتما در زمان فریز کردن گوشت قرمز به ۴ نکته بالا توجه داشته باشید.

۴- هرگز گوشت را بدون خرد کردن در فریز قرار ندهید!

اگر می‌خواهید گوشت را برای مدت بیشتری در فریزر نگهداری کنید حتما پس از شست‌وشویی گوشت آنرا به ابعاد مناسبی برش زنید و گوشت را به صورت تکه‌ای و بزرگ در فریز قرار ندهید. برش زدن گوشت بسته بندی آن را اسان می‌کند، سرعت انجماد را بالا می‌برد و برای هر بار مصرف نیاز نیست کل گوشت را از فریز خارج کنید.

اشتباهی بزرگ در فریز کردن گوشت چرخ کرده

سوالات متداول

در این به چند سوال پرتکرار در رابطه با اشتباهات رایج هنگام فریز کردن گوشت پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

آیا میتوان گوشت پخته شده را در فریزر نگهداری کرد؟

متخصصین تغذیه فریز کردن گوشت پخته شده را توصیه نمی‌کنند و بر این باورند که حداکثر تا ۳ ماه می‌توان گوشت پخته را در فریز نگه‌داری کرد.

علائم گوشت گوسفندی خراب شده چیست؟

لزج شدن بافت گوشت، چروک شدن آن، تغییر در رنگ و استشمام بوی نامطبوع و بد از گوشت نشانه‌های فاسد شدن گوشت است.

مدت زمان نگهداری گوشت چرخ‌کرده گوسفندی در فریزر چقدر است؟

مدت زمان نگهداری گوست چرخ‌کرده گوسفندی در فریز ۲-۳ ماه است و بیشتر از این مدت گوشت بخش اعظمی از ویتامین‌ها و املاحش را از دست می‌دهد.

منبع: اکالا

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار