نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه
کد خبر: ۲۹۲۴۶۶
تاریخ انتشار: 2023 September 30    -    ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۵
قرار دادن یک کتابخانه کوچک در اتاق کودکان، به آن‌ها کمک می‌کند تا علاوه بر درس خواندن، عادت خوب خواندن کتاب‌های داستانی و آموزشی را هم بپرورانند استفاده از نورپردازی مناسب در اتاق کودکان، به آن‌ها کمک می‌کند تا در هنگام مطالعه و درس خواندن، حس راحتی و آرامش را تجربه کنند. دکوراسیون منزل برای فصل مدارس می‌تواند باعث ایجاد یک محیط آموزشی و مطلوب برای کودکان شود.

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه (پرشین وی)

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه (پرشین وی)«تابناک با تو» -  قرار دادن یک کتابخانه کوچک در اتاق کودکان، به آن‌ها کمک می‌کند تا علاوه بر درس خواندن، عادت خوب خواندن کتاب‌های داستانی و آموزشی را هم بپرورانند استفاده از نورپردازی مناسب در اتاق کودکان، به آن‌ها کمک می‌کند تا در هنگام مطالعه و درس خواندن، حس راحتی و آرامش را تجربه کنند.

دکوراسیون منزل برای فصل مدارس می‌تواند باعث ایجاد یک محیط آموزشی و مطلوب برای کودکان شود. در ادامه به برخی ایده‌ها و نکات مربوط به دکوراسیون منزل برای فصل مدارس می‌پردازیم: استفاده از رنگ‌های زنده و شاد برای دیوارها، مبلمان و لوازم دکوری، محیط جذاب و پرانرژی را ایجاد می‌کند. می‌توانید از رنگ‌های مانند آبی، سبز، زرد و قرمز استفاده کنید. قرار دادن تابلو‌ها و نقاشی‌های آموزشی بر روی دیوارها، به کودکان کمک می‌کند تا بهتر و با شور و شوق‌تر درس بخوانند. مثلاً می‌توانید تابلو‌های حروف الفبا، اعداد و تصاویر آموزشی دیگر را در اتاق خواب یا ناهارخوری قرار دهید. در ادامه به سایر نکات آماده سازی منزل برای مدرسه خواهیم پرداخت.

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه (پرشین وی)

آماده سازی منزل برای مدرسه

با تمام شدن تابستان و نزدیک شدن به روز‌های شروع مدرسه، دغدغه‌ی والدین نیز برای آماده سازی فرزندان و شرایط منزل آغاز می‌شود. شاید مهم‌ترین دغدغه حفظ نظم و آرامش منزل در این روز‌ها باشد.

برای برقراری نظم در کل منزل تان، باید یک لیست از کار‌هایی که باید انجام دهید را تهیه کنید

اگر می‌خواهید نظم را در کل منزل تان برقرار سازید، باید یک لیست از کار‌هایی که باید انجام دهید تهیه کنید. اکنون بیایید به چیز‌هایی که در روز‌های مدرسه با آن‌ها سر و کار داریم بپردازیم:

کت ها، کوله پشتی‌ها و کیسه‌های ناهار کفش‌ها یا چکمه ها، دستکش‌ها و کلاه‌ها (برای روز‌های سرد) دفتر‌ها و کتاب‌ها مکانی برای انجام تکالیف کودکان

شاید در نگاه اول زیاد به نظر برسد، اما اگر آن‌ها را تقسیم بندی کنید، برای رفت و آمد آسان فرزندتان و آسایش خودتان کار چندانی لازم نیست انجام دهید.

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه (پرشین وی)

دکوراسیون منزل برای فصل مدارس

شاید یک فضای تقسیم یا ارتباطی دوست داشتنی و مناسب، بهترین پاسخ به دغدغه‌های شما در مورد وسایل فرزندان تان باشد. ممکن است همه‌ی خانه‌ها این فضا را نداشته باشند، اما این نباید معجزه نظم در زندگی شما را خدشه دار کند.

در یک فضای تقسیم بزرگ می‌توانید روی دیوار کنار درب ورودی برای آویزان کردن کوله پشتی استفاده کنید

در اینجا یک فضای تقسیم بزرگ را می‌بینید که با وجود کمد‌های دیواری که در دو طرف آن تعبیه شده، دیوار کنار درب ورودی برای آویزان کردن کوله پشتی‌ها استفاده شده است. به کودکان خود آموزش‌های لازم را بدهید

فضا را هر گونه طراحی می‌کنید، مهم‌ترین چیز این است به کودکان خود آموزش دهید که:

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه (پرشین وی)

پشت درب‌ها مکانی مناسب برای آویزان کردن کیف و لباس است

مثلا پشت درب‌ها مکانی مناسب برای آویزان کردن کیف و لباس است. هرچند ممکن است شما در منزل تان فضا‌های دیگری نیز بدین منظور کشف کنید. قلاب‌ها در ارتفاعی نصب شوند که برای فرزندان کوچک‌تر قابل دسترسی باشند

بسیار مهم است قلاب‌ها در ارتفاعی نصب شوند که برای فرزندان کوچک‌تر قابل دسترسی باشند. در اینجا گوشه‌ای در آشپزخانه به صورت تو کار با قلاب‌هایی برای کت، کوله پشتی و سبد‌ها تعبیه شده است. با وجودی که از درب ورودی دور است، اما به هر حال در نظم بخشی منزل شما بسیار مؤثر است.

مکان‌های مناسب برای هر وسیله را تهیه کنید

به این مکان چند منظوره دقت کنید: قلاب‌هایی برای کوله پشتی ها، پوشه‌هایی برای کاغذ‌ها و ورقه‌ها و یک تقویم بزرگ.

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه (پرشین وی)

گاهی به سادگی با نصب دو پوشه و یک تقویم بر دیوار مانند آنچه در تصویر می‌بینید، می‌توانید به کاغذ‌ها و مدارک و برنامه‌های تان نظم دهید. به خاطر داشته باشید عملکرد بر شکل و زیبایی اولویت دارد. پوشه‌های زیبا خوب اند، اما محلی امن برای کاغذ‌ها در اولویت قرار دارد.

استفاده از تقویم‌های دیواری که می‌توانید برنامه‌های هفتگی فرزندان تان را در آن‌ها ثبت کنید و استیکر‌های یادداشت، به نظم فکری شما و انجام به موقع کارهایتان بسیار کمک می‌کند. ضمنا گاهی در خانه تخته سیاه هم لازم می‌شود!

زیر محلی که قلاب‌ها را نصب کرده اید، سبد‌ها یا جعبه‌هایی قرار دهید و هر یک از آن‌ها را به هر نفر اختصاص دهید. حتی می‌توانید زیر قلاب‌ها صندلی یا چهارپایه‌ای قرار دهید و روی آن یک سبد بگذارید. فرزند تان هنگام بازگشت از مدرسه، کت و کلاهش را به قلاب آویزان می‌کند، کفشش را زیر صندلی می‌گذارد و کوله پشتی و وسایل دیگرش را در سبد می‌گذارد. این بهترین راه حل برای کودکان بی نظم است.

نحوه آماده سازی منزل برای شروع مدرسه (پرشین وی)

ناهار و تغذیه‌ی کودکان را فراموش نکنید. ظروف و وسایل مخصوص آن‌ها باید بعد از بازگشت کودک از مدرسه تخلیه شوند و در جایی مناسب قرار داده شوند.

در نهایت فرزندان به مکانی برای انجام تکالیف شان نیاز دارند. به این بیندیشید که بهترین مکان برای مطالعه و انجام تکالیف فرزند تان کجا می‌تواند باشد. روی میز آشپزخانه؟ کف نشیمن؟ یک گوشه‌ی دنج؟ اگر بیش از یک فرزند دارید، می‌توانند در یک مکان با هم تکالیف شان را انجام دهند؟ با فرزند تان تصمیم بگیرید کجا برای انجام تکالیفش مناسب‌تر است؟

اکنون که چند روز بیشتر به شروع مدارس نمانده، آماده سازی‌های لازم را انجام دهید و روز‌های پایانی تابستان را با خیال راحت سپری کنید و از اندک تعطیلات باقی مانده لذت ببرید. اگر قصد دارید در دکوراسیون داخلی منزل تان کمد یا طبقه بندی‌هایی برای قرارگیری وسایل فرزندان تان فراهم کنید.

منبع: پرشین وی

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار