کلیسایی در انتهای جهان
کد خبر: ۲۸۱۹۴۴
تاریخ انتشار: 2023 June 08    -    ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۵
ملوانان قرن نوزدهمی که کیپ هورن را دور می‌زدند معتقد بودند که در زیر ۵۰ درجه خدا وجود ندارد، اما امروزه، هشت کلیسا در سراسر قطب جنوب وجود دارد.

 یک کلیسای ارتدوکس روسی که بر فراز تپه‌ای در شمال منطقه ویلا لاس استرلاس در قطب جنوب قرار دارد که در سال ۲۰۰۲ از چوب حمل شده از شهر آلتای سیبری ساخته شد و زنگ‌های آن از ولادیمیر، شهری در شرق مسکو آورده شد.

کلیسایی در انتهای جهان
 
کلیسایی در انتهای جهان
کلیسایی در انتهای جهان
کلیسایی در انتهای جهان
 

کلیسای ارتدکس ۱۵ متری تثلیث مقدس جنوبی‌ترین کلیسا در جهان است. ساعت ۶ صبح هر یکشنبه صبح، دنیس یاننکوف - متخصص حفاری از مسکو که با اکسپدیشن روسیه در قطب جنوب کار می‌کند - از یک نردبان به داخل برج ناقوس کوچک کلیسا بالا می‌رود و پنجره‌ها را باز می‌کند. او سپس اقدام به صدا درآوردن زنگ کلیسا می‌ند تا اینگونه مراسم صبحگاهی را اعلام کند.

 

در گرما و سکوت درون، هیچ اثری از صدای ماشین‌هایی که از ایستگاه تحقیقاتی بلینگ‌هاوزن روسیه به بیرون می‌آیند، و نه زوزه باد یا زمزمه ژنراتور‌های دیزلی در ویلا لاس استرلاس وجود ندارد.

 

کشیش میتروفان سولداتنکو، ۴۷ ساله، در ایژِوسک مرکز جمهوری اودمورتیا در روسیه به دنیا آمد و پس از اتمام خدمت نظامی خود در سیبری، به عنوان یک راهب به کلیسای ارتدکس پیوست. او در سال ۲۰۲۰ در کلیسای تثلیث مقدس مستقر شد.

برای جشن‌های بزرگی ممکن است ۱۵ یا ۲۰ عبادت‌کننده را ببینند که برای عبادت خود به کلیسا می‌روند. در سال ۲۰۰۷، کلیسای تثلیث مقدس حتی محل برگزاری عروسی بین یک محقق شیلیایی و روسی بود.

ملوانان قرن نوزدهمی که کیپ هورن را دور می‌زدند معتقد بودند که زیر ۴۰ درجه هیچ قانونی وجود ندارد. در زیر ۵۰ درجه جنوبی، خدا وجود ندارد، اما امروزه، هشت کلیسا در سراسر قطب جنوب وجود دارد.

در طول هفته، کشیش با ماشین آلات کار می‌کند و کامیون‌ها را در ایستگاه تحقیقاتی روسیه می‌راند.

فرارو

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار