دستور ویژه وزیر بهداشت برای برپایی نمازجماعت
کد خبر: ۲۳۰۲۷۰
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: 2021 December 05    -    ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰
 وزیر بهداشت با ارسال نامه ای به روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی، خواستار برپایی نماز جماعت در کلیه فضاهای دانشگاهی شد.

 وزیر بهداشت با ارسال نامه ای به روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی، خواستار برپایی نماز جماعت در کلیه فضاهای دانشگاهی شد.

در متن نامه وزیر بهداشت خطاب به روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی آمده است:

"با توجه به این‌که اقامه نماز جماعت نقش بزرگی در ترویج فضای معنوی در میان کارکنان دانشگاه ایفا می‌نماید، ضروری است با محوریت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و ستاد اقامه نماز دانشگاه و رعایت دستورالعمل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نسبت به برپایی نماز جماعت در کلیه فضاهای دانشگاهی( آموزشی، درمانی، اداری وغیره) اقدام لازم بعمل آید و هیأت رییسه دانشگاه یا دانشکده و روسای بیمارستان ‌ها نیز اهتمام لازم را در مورد حضور مستمر در صفوف نماز جماعت داشته باشند.

در صورت عدم وجود نمازخانه مناسب در برخی فضاهای دانشگاهی ( آموزشی، درمانی، اداری وغیره) معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه مکلف است نسبت به تهیه و تجهیز نمازخانه مناسب اقدام نمایند".

به گزارش مفدا، در این راستا در دومین نشست ستاد اقامه نماز وزارت بهداشت با محوریت پی‌گیری دستورات قبلی این نشست با حضور دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد.

در این نشست دکتر عباس شیراوژن نسبت بر توجه به امر نماز در میان دانشجویان، اساتید، کارکنان، کادر درمان و تمامی اعضای خانواده وزارت بهداشت تاکید و توجه به نماز را به عنوان ستون دین امری مهم در مسیر موفقت هر انسان عنوان کرد و ابراز داشت: اهتمام ویژه وزیر بهداشت به امر نماز فرصت بسیار خوبی است تا در حوزه نماز و اقامه این امر واجب الهی، در فضای دانشگاهی، بیمارستانی و اداری اقدامات لازم صورت گیرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در این نشست بر تولیدات فرهنگی و پرمحتوا جهت ترغیب بیشتر دانشجویان به اقامه نماز در ابتدای وقت به صورت جماعت تاکید کرد و بیان داشت: طبق مصوبه قبلی این نشست، پژوهشی در خصوص آسیب‌شناسی چرایی بی‌توجهی جوانان دانشجو به نماز در دست انجام است تا بتوانیم با استخراج نتایج این پژوهش، از حضور قشر جوان دانشجوی خود در صفوف نماز جماعت استفاده بیش از پیش را ببریم.

ایسنا

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۴
1
10
یگی ترمز این رو بگیره.... این از نمکی هم چند کوچه اون ورتره...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
1
11
وزیران بهداشت دقیقا شدن افراد پوپولیست ضدعلم و بهداشت !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
6
2
امروزه غرب نیز توجه به معنوایت و پناه آوردن به دین را ترویج می کند.
اما در ایران تنها غربزدگان ما امور منفی را از غرب می گیرند
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۵:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
کسی مخالف ترویج دین نیست اما وزیر بهداشتی که بیماران سراطانی و ام ای و ... بدلیل نداشتن دارو اوره هستند و تجمع میکنند و... بهنره وقتش رو برای مسولیتی که داره صرف کند و این امور متولیان بسیاری دارد و ستادها و سازمانهای بسیاری با حقوق دولتی دارند به غیر از حوزه های غلمیه که از بودجه سهم دارند و این یکی از وظایفشئنه!؟!؟ و......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۵
0
0
برو به گرونی دارو درمان رسیدگی کن وشبکه های مافیا یی دارو و....رو از بین ببر نماز خوندن و نخوندن چه ربطی به تو داره.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر