راهنمای خرید مبلمان منزل برای اولین بار
کد خبر: ۲۲۰۳۱۶
تاریخ انتشار: 2021 August 21    -    ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳
چه قصد دارید به طور کلی به خانه جدیدی بروید یا از وسایل قدیمی خود خسته شده اید و قصد دارید خانه خود را تغییر دهید، خرید مبلمان جدید همیشه یک فرایند بسیار هیجان انگیز است، زیرا ممکن است ظاهر فضای شما را کاملاً تغییر دهد. با این حال، به عنوان یک سرمایه گذاری مهم، انتخاب مبلمان مناسب ضروری است.

راهنمای خرید مبلمان منزل برای اولین بار

راهنمای خرید مبلمان منزل برای اولین بار«تابناک با تو» - چه قصد دارید به طور کلی به خانه جدیدی بروید یا از وسایل قدیمی خود خسته شده اید و قصد دارید خانه خود را تغییر دهید، خرید مبلمان جدید همیشه یک فرایند بسیار هیجان انگیز است، زیرا ممکن است ظاهر فضای شما را کاملاً تغییر دهد. با این حال، به عنوان یک سرمایه گذاری مهم، انتخاب مبلمان مناسب ضروری است.
با همه گزینه‌های زیاد برای تصمیم گیری، این فرآیند واقعاً نباید خیلی استرس زا باشد. تنها چیزی که به آن نیاز دارید این است که در خرید مبلمان به جای بیرون رفتن و انتخاب هر آنچه که دوست دارید، کمی استراتژی داشته باشید. قبل از اینکه به خرید مبلمان بروید و جست و جوی خود را شروع کنید، وقت بگذارید تا لیست خرید خود را مطابق با نیاز‌های خانه تهیه کنید.

باید از برخی اشتباهات رایج که اکثر خریداران در طول زمان مرتکب می‌شوند، اجتناب کنید. ناآگاهی مشکل اصلی است که باعث می‌شود خریداران مبلمان برای اولین بار با انتخاب اشتباه هزینه بیشتری کنند و به اندازه کافی لذت نبرند.

در این مقاله ما می خواهیم به شما کمک کنیم تا مبلمان مورد نیاز برای خرید خانه خود را در بین انواع مبلمان موجود پیداکرده و طبقه بندی کنید این مطلب به شما کمک می‌کند تا یاد بگیرید که هنگام خرید مبلمان منزل مانند یک حرفه‌ای چه نکاتی را باید در نظر بگیرید، حتی اگر برای اولین بار این کار را انجام می‌دهید.

برای شروع مرحله به مرحله به طور مفصل در مورد راهنمای خرید مبلمان منزل برای اولین بار‌ها صحبت می‌کنیم با ما همراه باشید….

۱. فضای خود را اندازه گیری کنید تا اندازه و طرح را بهتر بشناسید.

آیا می‌دانید چگونه مبلمان مناسب را پیدا کنید؟ برای اطمینان از حداکثر استفاده از هر مبلمان، باید اندازه و چیدمان اتاق خود و اندازه مبلمان را نسبتاً در نظر بگیرید. اگر ناهماهنگی وجود داشته باشد، دکوراسیون به یک ترکیب بد ختم می‌شود. یک اتاق کوچک با مبلمان بزرگ باعث می‌شود اتاق تنگ به نظر برسد و فضای کافی برای حرکت نداشته باشید. از طرف دیگر، باید مطمئن شوید که تعداد مبلمان کافی برای نیاز‌های خود دارید.

بایستی نحوه برنامه ریزی چیدمان اتاق برای چیدمان مبلمان را درک کنید. اندازه و چیدمان اتاق شما بسیار مهم است که باید در نظر گرفته شود.

همچنین، باید آسانسور‌ها، گوشه‌ها، درب‌های ورودی را در نظر داشته باشید. حتما مطمئن شوید که هر اثاثیه‌ای را که خریداری می‌کنید می‌توانید به راحتی به داخل خانه خود بیاورید. اندازه گیری اشتباه اتاق شما می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

۳ نکته‌ای که باید در مورد ابعاد رعایت کنید به شرح زیر است.

۱. مبلمان باید از درب ورودی و آسانسوری باشد که از طریق آن وارد اتاق می‌شود عبور کند.
۲. مبلمان شما باید با چیدمان اتاق شما هماهنگ باشد تا به درستی جا نمایی شود.
۳. باید فضای کافی برای حرکت داشته باشید و اتاق نباید شلوغ به نظر برسد.
ممکن است قبل از تصمیم گیری برای ایجاد تجسمی از برنامه ریزی فضا، از پلان خانه برای مشاهده نحوه چیدمان مناسب مبلمان استفاده کنید.

راهنمای خرید مبلمان منزل برای اولین بار

۲. تصمیم بگیرید که چه مدت می‌خواهید از مبلمان استفاده کنید.

آیا در خانه اجاره‌ای اقامت دارید؟ پس باید بر اساس آن خرید کنید. شانس دفعات نقل مکان در خانه اجاره‌ای زیاد خواهد بود. این بدان معناست که شما بهتر است مبلمانی سبک را در نظر بگیرید که جابجایی آن‌ها آسان باشد. نگهداری مبلمان حجیم کار دشواری است و هنگام جابجایی خانه‌ها هزینه هنگفتی خواهد داشت.
اگر به خانه جدیدی نقل مکان می‌کنید، قبل از دکوراسیون بهتر است به دنبال اثاثیه‌ای باشید که به طور دائمی نگه می‌دارید یا فقط برای مدت کوتاهی از آن استفاده می‌کنید. در چنین مواردی باید هدف و مدت زمان استفاده را برای مبلمان را در نظر بگیرید.

چه موقع باید مبلمان خود را تعویض کنید؟ چقدر باید از آن استفاده کنید و با چه قیمتی؟ اگر مجبور باشید به دلیل ماهیت شغل خود مکرراً جابجا شوید یا در یک مکان اجاره‌ای اقامت دارید حمل و نقل ممکن است پرهزینه و سخت باشد و اگر مبل گران قیمتی تهیه کنید و تصمیم به فروش آن بگیرید، ممکن است قیمتی بسیار کمتر از هزینه واقعی دریافت کنید یا حتی ممکن است مجبور شوید رایگان واگذارش کنید بنابراین، مهم است که قبل از خرید مبلمان منزل، مدت زمان نگهداری آن را تعیین کنید.

راهنمای خرید مبلمان منزل برای اولین بار

۳. آنچه را که نیاز دارید را از آنچه می‌خواهید جدا کنید.

برای خرید مبلمان منزل پس از ارزیابی فضای خود و لیست الزامات، سعی کنید تعیین کنید که می‌خواهید پول خود را صرف چه چیزی کنید. ممکن است در نهایت لیست “خواسته های” شما بسیار طولانی باشد. با مقایسه آن با لیست “نیازها” آن را پایین بیاورید.

راهنمای خرید مبلمان منزل برای اولین بار

۴. برای مبلمان هر اتاق بودجه تعیین کنید.

بودجه بندی می‌تواند مشکل باشد بنابراین ابتدا بودجه هر اتاق را تعیین کنید. همه جزئیات را با توجه به نیاز‌های سبک زندگی خود در نظر بگیرید؛ و به یاد داشته باشید که این آخرین باری نیست که برای خانه مبل خرید می‌کنید.
آیا بیشتر روز‌ها از مبل خود استفاده می‌کنید؟ آیا تخت خواب شما به فضای ذخیره سازی نیاز دارد؟ آیا همیشه مهمان دارید؟ چقدر به اتاق نشیمن خود نیاز دارید؟ آیا قصد دارید از مبلمان خاص به مدت طولانی استفاده کنید؟ آیا قصد دارید زمان زیادی را صرف آشپزی کنید؟ یا تمایل دارید اتاق خواب خود را بیشتر از سایر اتاق‌ها بازسازی کنید؟
هنگام تنظیم بودجه و تقسیم آن برای هر اتاق، باید همه چیز را در نظر بگیرید تا بتوانید در حین اطمینان از مبلمان مورد نیاز در لحظه، در هزینه صرفه جویی کنید.

راهنمای خرید مبلمان منزل برای اولین بار

۵. گزینه‌ها را از نظر کیفیت مواد، راحتی، زیبایی و رنگ کاوش کنید.

هنگامی که برای توزیع بودجه و اندازه گیری آماده شدید، باید همه گزینه‌های در بودجه خود را بررسی کنید. سعی کنید از بودجه خود تا حد زیادی فراتر نروید، زیرا همیشه چیزی جذاب‌تر وجود دارد.

چگونه مبلمان خانه جدید را انتخاب می‌کنید؟

هنگام نهایی کردن مبلمان خود باید تمام پارامتر‌های ذکر شده در زیر را در نظر بگیرید:
۱. کیفیت و متریال
۲. رنگ و زیبایی
۳. راحتی

راهنمای خرید مبلمان منزل برای اولین بار

اگر برای انتخاب رنگ و پارچه مبلمان منزل دچار تردید هستید این مطلب میتواند برای شما مفید باشد:

۶. آنچه را که با شیوه زندگی و نیاز‌های شخصی شما مطابقت دارد نهایی کنید.

قبل از اینکه به طور تصادفی چیزی بخرید، مشخص کنید که واقعاً چه چیزی را دوست دارید. فراموش نکنید که ترکیب سبک‌های مبلمان به نحوی آگاهانه اتاق را بسیار بهتر از سبک کاملا یکسان نشان می‌دهد سعی کنید سبک‌های مختلف را با هم ترکیب کرده تا به ظاهر مورد نظر خود برسید.
پنج سبک اصلی مبلمان در زیر شرح داده شده است.
۱. سنتی یا کلاسیک -عتیقه جات، اثاثه یا لوازم داخلی قدیمی و کار شده دارای تزئینات با جوب گیلاس و چوب ماهون.
۲. معاصر – رنگ‌های پررنگ، خطوط و اشکال تیز، با تأکید بر فلز و یا شیشه.
۳. گژوال و مدرن – رنگ‌های خاکی، کاناپه‌های بزرگ، بلوط، کاج یا افرا با تم چوبی.
۴. کانتری – کوسن‌های نرم، طرح‌های گلدار، رنگ روی چوب.
۵. التقاطی – مخلوطی از سبک‌ها و دوره ها.

راهنمای خرید مبلمان منزل برای اولین بار

۷. قبل از خرید نهایی مراقب بهترین قیمت موجود باشید.

یک اشتباه رایج که اکثر مردم مرتکب می‌شوند خرید تمام مبلمان به طور همزمان است درادامه آنچه باید انجام دهید تا بهترین قیمت را بدست آورید وجود دارد.
۱. سعی کنید خریدمبلمان منزل خود را در طول چند ماه یا بیشتر پخش کنید.
۲. به سراغ خرید یک پکیج کامل با یک مبلغ نروید آن را تجزیه کنید تا ببینید آیا قیمت مناسبی دارد یا خیر.
۳. از قیمت مبلمان یکسان در فروشگاه‌های مختلف مطلع شوید و آن‌ها را با بهترین قیمت مقایسه کنید.

راهنمای خرید مبلمان منزل برای اولین بار

در نهایت، همیشه به یاد داشته باشید که هر اثاثیه‌ای که به خانه می‌آورید باید برای شما خوشحالی و راحتی را به ارمغان آورد!

ما درک می‌کنیم که خرید مبلمان منرل چقدر برای خانه شما اهمیت دارد و امیدواریم این مقاله به شما تصمیم گیری مناسب‌ترین مبلمان برای خانه تان کمک کند.

منبع: دکوبوم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار