تصاویری از مدل‌های آپارتمان فول فرنیش
کد خبر: ۲۱۸۷۷۸
تاریخ انتشار: 2021 August 03    -    ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
برخی از عباراتی که علاوه بر بنگاه ها، در تبلیغات دیده اید، شامل آشپزخانه فول فرنیش، اجاره آپارتمان فول فرنیش و... می‌باشد. فول فرنیش برای هر مکانی، از جمله آپارتمان تا آشپرخانه‌ی تنها برای مشتریان، یک ویژگی مثبت و جذاب محسوب می‌شود. یکی از عبارات رایج در آگهی‌ها و دفاتر املاک، فول فرنیش یا فول فرنیچر نام دارد.

تصاویر ۱۳ مدل آپارتمان فول فرنیش

تصاویر ۱۳ مدل آپارتمان فول فرنیش«تابناک با تو» - برخی از عباراتی که علاوه بر بنگاه ها، در تبلیغات دیده اید، شامل اشپزخانه فول فرنیش، اجاره آپارتمان فول فرنیش و... می باشد. فول فرنیش برای هر مکانی، از جمله آپارتمان تا آشپرخانه ی تنها برای مشتریان، یک ویژگی مثبت و جذاب محسوب می شود.

یکی از عبارات رایج در آگهی‌ها و دفاتر املاک، فول فرنیش یا فول فرنیچر نام دارد. در واقع نام لاتین فول فرنیش که همان مبله یا مبلمان خانه است Full Furnish میباشد و از آن برای مجهز کردن یک ویلا و یا آپارتمان استفاده می شود. در مبله بودن یک ویلا عوامل مختلفی نقش دارند همینطور قسمت‌های مختلفی از خانه را می‌توان مورد پوشش قرار داد.

تصاویر ۱۳ مدل آپارتمان فول فرنیش

نمونه ای از آپارتمان فول فرنیش 

امروزه فروش ویلا‌ها به صورت Unfurnish و یا غیر مبله میباشد، ولی گاهی اوقات فروش برخی دیگر از آن‌ها به صورت فول فرنیش و با تجهیزات کامل میباشد، البته اکثر ویلا‌های مدرن و ویلا‌های ساحلی ارزشمند، به صورت تمام مبله و با امکانات کامل در اختیار مشتری قرار میگیرند. خیلی از افراد با شنیدن کلمه‌ی مبله یا فول فرنیش به مبلمان فکر می‌کنند و در این تصورند که تنها یک سرویس مبله در خانه قرار میگیرد، ولی در واقع فول فرنیش تمامی قسمت‌های خانه را شامل میشود و شما علاوه بر پذیرایی و یا نشیمن اصلی می‌توانید بخش‌های دیگر خانه نظیر اتاق خواب‌ها و یا سرویس آشپزخانه را مورد پوشش قرار دهید. از این وسایل می‌توان به مبلمان، پرده، میز ناهارخوری، وسایل صوتی و تصویری و حتی لوازم دکوراتیو مانند آباژور، تابلو عکس و ظروف تزئینی اشاره کرد.

تصاویر ۱۳ مدل آپارتمان فول فرنیش

آپارتمان فول فرنیش سیاه سفید

لوازم موجود در یک آپارتمان فول فرنیش

اتاق پذیرایی از منظر طراحی دکوراسیون داخلی، مهم‌ترین بخش یک آپارتمان محسوب می‌شود. چون افراد ساکن در خانه و مهمانان بیشتر زمانشان را در این بخش سپری میکنند. برای کامل و مجهز بودن یک اتاق پذیرایی باید موارد مهمی را در طراحی دکوراسیون داخلی خانه درنظر بگیرید که برخی از آن‌ها شامل اندازه اتاق و نور پردازه اتاق و نحوه چیدمان وسایل می‌باشد.

تصاویر ۱۳ مدل آپارتمان فول فرنیش

آپارتمان فول فرنیش  ساده

همچنین مبله کردن پذیرایی با استفاده از یک یا چند دست مبل انجام میشود، با در نظر گرفتن محل قرار گیری تلویزیون می‌توانید دکوراسیون مختلفی را بوجود آورید. وجود چند گل و یا لوستر‌های قدی و آویز در میان مبلمان می‌تواند زیبایی محیط را چندین برابر کند. فقط باید از چندین طیف رنگی خاص استفاده کنید تا بین لوازم خانه هماهنگی به وجود آید، همچنین از دیگر فاکتور‌های فول فرنیش میتوان به لوازم سرمایشی و یا گرمایشی اشاره کرد. از این رو انتخاب بهترین وسایل لازم برای دکوراسیون منزلتان امری بسیار مهم به شمار میرود که معمولاً افراد مسئولیت انجام چنین کاری را بر عهده یک فرنیشر با تجربه و بروز می‌گذارند.

تصاویر ۱۳ مدل آپارتمان فول فرنیش

عکسهای آپارتمان فول فرنیش 

استفاده از چند ردیف کابینت در آشپزخانه، وجود هود و گاز و دیگر وسایلی که برای پخت و پزنیاز است، می‌تواند در تجهیزات این قسمت نقش بسزایی داشته باشد. همچنین علاوه بر مبله کردن، قرار دادن ماشین لباسشویی و یک یخچال ساید سبب میشود که فضای آشپزخانه شما تکمیل شود. برای تزیین دکوراسیون این قسمت میتوانید از لوازم برقی موردنیاز، میز ناهار خوری و چند وسایل دکوراتیو استفاده کنید.

تصاویر ۱۳ مدل آپارتمان فول فرنیش

دیزاین آپارتمان فول فرنیش 

از لوازم یک اتاق خواب فول فرنیش می‌توان به تخت خواب بهمراه تشک، پتو، رو تختی، کشوی لباس و لوازم، بالشت، میز آرایش، آیینه، صندلی، فرش، پرده و در صورت لزوم موکت اشاره کرد.

تصاویر ۱۳ مدل آپارتمان فول فرنیش

نمای آپارتمان فول فرنیش

چه وسایلی شامل فرنیش نمی‌شود؟

وسایلی که فول فرنیش نمیشود شامل شیرآلات، لامپ و چراغ و کف ساختمان میباشد و درصورتی که این امکانات وجود نداشته باشد، ساختمان نا تمام و نمیه کاره است.

تکنیک‌های مناسب برای فول فرنیش کردن آپارتمان

* برای انجام هر کاری، برنامه ریزی امری ضروری تلقی میشود و علی الخصوص وقتی که بودجه‌ی کافی ندارید، این امر بیشتر اهمیت پیدا می‌کند. هیچ کس نمی‌خواهد خودش را در موقعیتی قرار دهد که پس از این که یک دست مبلمان خرید، دیگر بودجه‌ای برای خرید سایر لوازم نداشته باشد. بدین ترتیب لیستی از لوازم خیلی ضروری و موردنیاز خود را تهیه کنید. قرار نیست خانه تان را برای یه زندگی ۱۲۰ ساله مبلمان کنید، بهتر است آینده نگری خود را به بازه ۸ الی ۱۰ سال آینده محدود کنید.

تصاویر ۱۳ مدل آپارتمان فول فرنیش

آپارتمان فول فرنیش شیک و زیبا

* در هر مرحله درصورت داشتن ایده‌ای بهتر، از تغییر تصمیمات و ایده‌های قبلیتان نترسید. اطراف خانه‌ی خود را نگاه کنید آیا برای داشتن یک دکوراسیون جدید در اتاق خواب لازم است که هزینه‌های تغییر دکوراسیون داخلی سنگینی را متحمل شوید؟ یا با یک رنگ آمیزی ساده اتاق هم می‌توانید فضایی دنج ایجاد کنید؟ آیا به کابینت‌های بیشتری برای آشپزخانه نیاز دارید؟ یا میتوانید در داخل کابینت‌های فعلی با نصب قفسه‌های متحرک، فضای بیشتری برای ذخیره سازی بسازید؟ افراد ماهری را با کمک استادکار میتوانید برای تغییرات کوچکی مثل رنگ آمیزی با هزینه کم پیدا کنید یا برای اینکار از اقوام و دوستان تان کمک بگیرید. به این نکته توجه کنید که مبلمان‌ها در فول فرنیش کردن منازل نقش بسیار مهمی دارد. به این ترتیب برای انجام این کار، تصمیمی عاقلانه بگیرید.

تصاویر ۱۳ مدل آپارتمان فول فرنیش

عکس آپارتمان فول فرنیش

* سبک و طراحی مینمالیستی را میتوانید گسترش دهید. وقتی که در فرنیش کردن منزل از سبک مینیمال بهره بگیرید با این کار در هزینه‌ها صرفه جویی میکنید.

تصاویر ۱۳ مدل آپارتمان فول فرنیش

طراحی دکوراسیون آپارتمان فول فرنیش 

* یکی از رموز موفقیت، استفاده از رنگ‌ها در طراحی داخلی می‌باشد. در فرنیش کردن منزل، استفاده از انواع رنگ‌ها باعث میشود تا به یک ترکیب و هارمونی مناسب و ارزان قیمت دست پیدا کنید.

* در طراحی داخلی منظور از دکور، تزئین فضا‌های خالی می‌باشد. این فضا‌های خالی با استفاده از وسایلی همچون تابلو‌ها و آثار هنری، فرش‌ها یا میز‌های چوبی کوچک تزئین میشوند. در صورت علاقه به نقاشی و کار‌های سنتی، از کار‌های دستی خودتان بعنوان دکور استفاده کنید. برای این که میز‌های کوچک عسلی و زیبا بسازید باید از استادکار برای پیدا کردن نجار‌های ماهر کمک بگیرید.

تصاویر ۱۳ مدل آپارتمان فول فرنیش

مدل آپارتمان فول فرنیش 

* طراحی داخلی مجدد و چندباره، یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات فول فرنیش می‌باشد. در صورت بروز چنین مشکلی، اگر می‌خواهید صرفه جویی بیشتری در هزینه‌های خود داشته باشید، برای جلوگیری از این اتفاق از طراحی بالا به پائین خودداری کنید. یعنی بجای طراحی کامل دکوراسیون یک اتاق (شامل لوازم اصلی، جانبی و دکورها) در یک مرحله، در ابتدا لوازم اصلی را تهیه کنید. شاید برای تزئینات جانبی، فضای خانه‌ی شما کوچک باشد و طراحی دکوراسیون داخلی آن، با یک یا دو قطعه دکور به پایان برسد. به این ترتیب نمیتوانید از فول فرنیش بهره بگیرید و برای طراحی مجدد بدون صرف زمان اضافه، در هزینه هایتان صرفه جویی می‌کنید.

مزیت آپارتمان فول فرنیش

>> اگر طراح داخلی، وسایل و تجهیزات خانه شما را انتخاب و تزیین کرده باشد، خانهٔ شما چندین برابر زیبا میشود و خریدار به خاطر چیدمان داخلی خانه مشکلی ندارد.

>> یکی از مزایای آپارتمان فول فرنیش، کاهش هزینهٔ حمل ونقل و جابجایی اثاثیه منزل و قدم گذاشتن در خانه تنها با یک چمدان می‌باشد.

>> با آپارتمان فول فرنیش می‌توانید هزینهٔ رفت وآمد و خرید وسایل و تجهیزات منزل که زمانبر است را کاهش دهید.

>> برای افرادی مثل دانشجویان یا افرادی که در مأموریت کاری هستند و قصد سکونت موقت دارند، خانه‌های مبله بسیار مناسب و مفید است.

تصاویر ۱۳ مدل آپارتمان فول فرنیش

عکسهای اینستاگرامی آپارتمان فول فرنیش

>> یکی از مزایای خرید آپارتمان فول فرنیش، صرفه جویی در زمان میباشد که سبب میشود آن ملک سریع خریداری یا اجاره شود و افراد، دیگر برای اثاث کشی یا خرید وسایل خانه زمانی را صرف نمیکنند.

معایب آپارتمان فول فرنیش

- وقتی که آپارتمان فول فرنیش بخرید، دیگر قابلیت خرید لوازم و وسایل خانه را ندارید که برای این نوع خرید‌ها محدودیت یا عیب بزرگی به شمار می‌رود. صاحب اولیه آپارتمان یا مدیر پروژه، مسئولیت انتخاب تمام مبلمان، اسباب و وسایل داخل ویلا‌های فول فرنیش و تم رنگی و... را بر عهده دارد.

- از معایب خرید آپارتمان فول فرنیش می‌توان به قیمت بالای خرید آن آپارتمان اشاره کرد.

- یکی از دیگر معایب آپارتمان فول فرنیش، اینست که مشتریان محدودتری گرایش پیدا می‌کنند که چنین ویلا‌هایی را بخرند.

چگونه آپارتمان مبله اجاره کنیم؟

آپارتمان مبله را با مراجعه به بنگاه‌های مسکن یا به صورت اینترنتی از طریق سایت‌های مختلف اجاره کنید. گاهی وقت‌ها آگهی‌های اجاره آپارتمان مبله در مجلات و مطبوعات دیده می‌شود که برای اجاره می‌توانید به صورت تلفنی رزرو کنید. خانه مبله را در صورتی که به مشاورین املاک مراجعه کنید، یا از طریق کامپیوتر شخصی بررسی کنید و یا از طریق مراجعه حضوری به شما نشان می‌دهند. اگر می‌خواهید آپارتمان مبله را از طریق اینترنت اجاره کنید، عکس‌های متعددی را می‌توانید از جا‌های مختلف خانه ببینید. توجه داشته باشید که از کلیه قسمت‌های خانه و وسایل، پیش از تصویب نهایی قرارداد اجاره بازدید کنید و از صحت اطلاعات درج شده و سلامت وسایل اطمینان حاصل کنید.

تصاویر ۱۳ مدل آپارتمان فول فرنیش

مدل آپارتمان فول فرنیش 

منبع: سرپوش

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار