افشاگری حلیمه عدن درباره کناره‌گیری‌اش از مدلینگ
کد خبر: ۲۱۸۰۶۳
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: 2021 July 25    -    ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰
وقتی حلیمه عدن اولین مدل لباس با‌حجاب، سال گذشته حرفهٔ خود را ترک کرد امیدوار بود تا باقی زنان مسلمان ناچار به چنین انتخاب دشواری نشوند که میان دین و ایمان و شغل خود یکی را انتخاب کنند. اکنون افراد نام‌آوری در عرصهٔ مد در پی راه‌هایی هستند که مدل‌های مسلمان تحت فشار‌هایی مشابه آنچه بر حلیمه گذشت نباشند.

توکیو ۲۰۲۰؛ ناتو؛ غذایی بدبو و لزج که ژاپنی‌ها دوست دارندتابناک باتو ـ  وقتی حلیمه عدن اولین مدل لباس با‌حجاب، سال گذشته حرفهٔ خود را ترک کرد امیدوار بود تا باقی زنان مسلمان ناچار به چنین انتخاب دشواری نشوند که میان دین و ایمان و شغل خود یکی را انتخاب کنند.

او می‌گوید:"من می‌خواهم دختران بدانند که من هرچه کردم برای همه‌ٔ آنها بوده است. من از حرفهٔ خود چشم پوشیدم تا زنان دیگر در هر شرایطی بتوانند به راحتی حرف‌شان را بزنند".

افشاگری حلیمه عدن درباره کناره‌گیری‌اش از مدلینگ

اکنون افراد نام‌آوری در عرصهٔ مد در پی راه‌هایی هستند که مدل‌های مسلمان تحت فشار‌هایی مشابه آنچه بر حلیمه گذشت نباشند.

تامی هیلفیگر، طراح مد می‌گوید: "من فکر می‌کنم این بیدار‌باش برای کل صنعت مد بود، چون طراحان و مارک‌های مشهور دیگر فکر می‌کنند ما که خطایی نکرده‌‌ایم."

ببینید: مدل 20 ساله‌ای که ساختارشکنی کرد

او مدت‌هاست به طور گسترده‌ای در کمپین‌های مد با حلیمه همکاری کرده و هر دو در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی شرکت کردند تا دربارهٔ نیاز به مقابله با نژادپرستی و تبعیض در صنعت مد گفتگو کنند.

حلیمه می‌گوید: "من دیگر از تصویری که از خودم داشتم فاصله گرفته بودم و حجابم مدام آب می‌رفت. یک بار در برابر دوربین بودم و دختر با‌حجاب دیگری هم حضور داشت. آنها به من اتاقکی دادند ( اتاقک محفوظ و خصوصی که حلیمه می‌توانست در آن لباس عوض کند) و به آن دختر گفتند برود در دستشویی لباسش را عوض کند. وقتی دیدم بین ما اینطور نابرابر و ناروا رفتار می‌کنند، نتوانستم تحمل کنم".

یک بار دیگر هم مکانی برای تعویض لباس در اختیار من گذاشته بودند که فقط با عبور از رختکن مردانه می‌شد به آن رفت. این کار مرا در موقعیت دشواری قرار داده بود.

تامی به حلیمه می‌گوید:"برای من ناراحت‌کننده‌ است که می‌بینم بعضی از طراحان مد یا افراد دیگر می‌خواهند آدم‌ها را تغییر دهند و آنها را آنطور که هستند نمی‌پذیرند. من فکر می‌کنم این اشکال بزرگی در صنعت مد است".

بی بی سی

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
5
9
اخه کارت بی معنی بود . تو یا حجاب باید داشته باشی یا بری مدلینگ بشی. نمیشه هم خر رو بخوای و هم خرما رو. مدلینگ مال غربی هاست و اونها هم حجاب ندارند چرا تفهیم نمیشید؟کلا عادت دارید ماست ها رو قاطی قیمه ها بکنید. بشین تو کشور اصلی خودت با حجاب و هر جور دوست داری مدل اسلامی راه بنداز واسه چی میری کشورهای غربی؟
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
الان کار تو بامعنیه که در مورد همه چیز نظر میدی
بشین توی پایگاهت جزوه عملیات فروغ جاویدان رو مرور کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
0
6
چقدر شبیه ریحانا هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
6
7
مسخره
یعنی چهار تا موی خود را بپوشانی می شی آدم خوب ؟
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۴
اسم بابات اصغره
یعنی ته کلیشه رو افاضه فرمودی
قشنگ معلومه پول میگیری مینویسی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار