دو تصویر زشت از بیمارستان فجر؛ لطفا فاصله بگیرید!
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۰۹۶۲۳
تعداد نظرات: ۱۷ نظر
تاریخ انتشار: 2021 April 21    -    ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۸
bato-adv
bato-adv
شاید وزیر محترم بهداشت ناراحت شود اما باید گفت اوضاع بیمارستان‌ها فاجعه‌بار تر از آن است که بشود در پوشش کرونا، کم‌کاری‌ها و بی وجدانی‌ها را نادیده گرفت.

محسن حدادی در خبر آنلاین نوشت: شاید وزیر محترم بهداشت ناراحت شود اما باید گفت اوضاع بیمارستان‌ها فاجعه‌بار تر از آن است که بشود در پوشش کرونا، کم‌کاری‌ها و بی وجدانی‌ها را نادیده گرفت.

تصویر اول

غصه‌دار و خمیده تکیه داده بود به دیوار راهروی طبقه دوم. دفترچه بیمه‌ هم دستش بود. بغض عجیبی داشت و هر آن آماده بود، چادرش را بکشد روی صورتش و ...

پرسیدم چی شده؟ آهی کشید و غم را قورت داد و سری به علامت «هیچ» تکان داد. اصرار کردم. گفت انگشت پایش جراحت داشته و رفته پیش دکتر. شرح حال داده، دکتر از پشت میز در دفترچه‌اش چیزهایی نوشته و گفته «باید عمل شود!»

- به دکتر گفتم شما که اصلا پای منو معاینه نکردی! دفترچه را پرت کرد سمتم و گفت: یعنی من نمی‌فهمم؟ برو بیرون...برو بیرون! برو یه جای دیگه!

اشک سر خورد روی صورتش و ادامه داد: نیم ساعت داشتم التماس می‌کردم که ببخشید قصد جسارت نداشتم و...بالاخره قبول کرد و دارم می‌روم برای کارهای عمل!

چادرش را جمع کرد و خسته و شکسته از راهرو عبور کرد.

دو تصویر زشت از بیمارستان فجر؛ لطفا فاصله بگیرید!

تصویر دوم

پنجمین روز بهار است و تقریبا 70درصد بیمارستان مرخصی هستند! آقای دکتر به همراهِ بیمار نگاهی کرد و گفت: مرخص‌ه!

زن نگران به دکتر گفت: آقای دکتر هوشیاری نداره که! چطوری ببرم خونه؟

- اشکالی نداره، همین کارهای ما رو توی خونه انجام بدین! دکتر متخصص بیارین بالای سرش و زنگ بزنین آزمایشگاه سه روز یه بار بیاد آزمایش خون بگیره و...چیز خاصی نیست!!

- آقای دکتر شاید نتونیم مثل بیمارستان رسیدگی کنیم، اگر حالش بدتر شد چی؟!

- طوری نیست! حالا ببرید، البته یه هفته دیگه دوباره بر می‌گردین!

و به قدم‌هایش سرعت داد و از خانمی که مستاصل و متعجب ایستاده بود، فاصله گرفت! گویی باید تخت‌ها را خالی کنند و عید رو راحت بگذرانند!

تصویر سوم

از مادرِ تحقیر شده در تصویر اول خبری ندارم اما قطعا هیچ عذرخواهی، قلب شکسته او را تا آخر عمر، مرهم نمی‌شود. از مادرِ تصویر دوم خبر دارم؛ سه روز بعد، بیمار عزیزش را با فشار روی 8 به بیمارستانی نزدیک منزل رساند. بیمار را پذیرش نمی‌کردند! با خواهش و تمنا و هزار ترفند، پذیرش کردند. یک هفته در آی سی یو بود و کلی طعنه شنید به خاطر وخامت حال بیمار و...حالا هم نجات پیدا کرد از دست نظام درمانی که برای خلوت شدن بیمارستان، بیمار را به زور مرخص می‌کنند و می‌گویند هفته بعد بر می‌گردی!! حالا دو هفته است که این مادر، داغدار است...

بعد التحریر:

روضه نخواندم و توضیح اضافه ننوشتم تا وزیر شاعر و زودرنج بهداشت، دست به گلایه و شکوه نبرد و کم‌کاری‌ها و بی مسئولیتی‌های برخی از کادر درمان را با نامه‌نگاری به رهبر انقلاب(؟!) لاپوشانی نکند. منتها این مشت، نمونه خروار را نوشتم بخشی از رسالت رسانه‌ای است که 14 ماه است دارد مراعات جامعه پزشکی را می‌کند و از کاستی‌ها نمی‌گوید. قطعا همه مدیون جامعه پزشکی هستیم اما اگر همین امروز کمپینی راه اندازی کنیم برای "مظلومانی" که زیر دست برخی پزشکان تحقیر و تدفین می‌شوند، روی دیگر سکه نیز عیان می‌شود. آقای وزیر، غصه را در تصویر سوم مشاهده کن!

یک نکته هم خطاب به حفاظت اطلاعات ارتش عزیز، اگرچه مطمئنم توان تعطیل کردن بیمارستان فجر و یا برکناری رئیس بی مسئولیت آن را ندارید، حداقل به این دو پزشک کمی اخم کنید! جای دوری نمی‌رود، بهتر از این است که دنبال شکایت از رسانه و نویسنده این سطرها بروید! قطعا تصاویر زیبایی نیز از این بیمارستان وجود دارد، اما این دو تصویر تلخ، نشانه تکرار چنین تصاویری در بیمارستان و سکوت ناظر و بازرس و رئیس و هیات مدیره و...است!

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
2
48
یک گزارش کاملا درست بود ما بیمار کرونایی داشتیم که هنوز اکسیژن احتیاج داشت گفتند برید خودتون اکسیژن تهیه کنید و آدرس جاهایی رو دادند که ماهی 3/5 میلیون باید میدادیم دستگاه میاوردند و عملا هر 3 روز یه بار هم آزمایش- با چه بی احترامی هم ترخیص کردند- میگفتند با کپسول اکسیژن بایید مطب
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
1
38
دمش گرم نویسنده این سطور
البته کادر درمان مسئولیت پذیر بسیاری در سراسر کشور داریم ولی متاسفانه کادر درمان با جان انسانها سروکار دارند و یک مورد سهل انگاری آنها مساویست با مرگ یک انسان و داغدار شدن و بی سرپرست شدن چندین نفر دیگر .
پس یک مورد نیز بسیار زیاد است
البته اگر وجدانی باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
1
12
مادرم روز عاشورا خون ریزی معده کرد
کاری ندارم چندتا بیمارستان بردیم ، پذیرش نکرد
بیمارستان خصوصی هم هرکدام یا با بیمه اصلی قراداد نداشتند یا با بیمه تکمیلی
بالاخره یکی از بیمارستانای دولتی پذیرش کرد
هزاران مریض بد حال تر از مادر ما بودند و کلی دانشجو
عکس گرفته میشد ، ولی عکس گم میشد
خون میگرفتن ، هنوز چهار قدم دور نشده شیشه خون زمین می افتاد و می شکست
کلا افتضاح بازار بود
هنوز مادرم بستری نشده ، بیخیال درمان به شیوه شدیم و با کلی هزینه در بیمارستان خصوصی بستری کرددیم
پاسخ ها
غلامرضا
| |
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
بدبختی اینه که یه عده بچه که دماغشون رو هم نمیتونن بگیرن به ضرب و زور پول باباشون! وارد رشته پزشکی می شن که آخرش از میونشون دو تا دکتر درست و درمون در بیاد شاهکاره !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
4
36
ما مردم مدیون همه هستیم انگار مدیون دکترا،مدیون مدافعان حرم،مدیون مسئولین،مدیون مدیران،مدیون بانکی که پولمونو بهش میدیم
ببخشید که ایجاد زحمت شده،اگه یه گوشه ای از بیابون دنیا را اجازه بدن که ۸۰ میلیون ایرانی بریم؟ اونجا یه خاکی به سرمون بریزیم بهتر نیست؟ حداقل زیر اینهمه دین نیستیم
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
مدافعان حرم بابت دین عظیمی که به گردن همه مون گذاشتن ، پولی ازت گرفتن ؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
| |
۱۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
متاسفم برات که اینطور از مدافعان حرم یاد میکنی. چند بار بهت خیانت کردن؟؟ امیدوارم در قیامت بتونی جواب بدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۲
1
30
این نوشته ها درد ملته،سالیان سال هست که انواع توهین و تحقیر به مردم در جامعه پزشکی میشه و متاسفانه هیچ جا عنوان نشده بود
ناشناس
|
-
|
۱۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
1
15
پدرم رو بردیم بیمارستان رجایی کرج به اسم کرونا فقط یه تخت دادن همین.اصلا اطافش رو نمیشناخت و بی قراری میکرد دچار فراموشی شده و خوردن رو هم فراموش کرده بود دارو رو میاوردن مثل آدمهای قهر میذاشتن رو میز و میرفتن.هر چی گفتیم بلد نیست قورت بده فقط انگار با مجسمه حرف میزدیم حتی نگاه هم نمیکردن فقط از ته دل نفرینشون کردیم پدرم 75 کیلو وزن داشت یکماه موند اونجا 45 کیلو تحویل گرفتیم.در اون یکماه حتی یکبار پرستار ندیدیم که زن هستن یا مرد فقط یه بهیار یا خدمتکار میومد دارو میذاشت رو میز و میرفت.حالش که بد میشد هم محل نمیذاشتن یه بار رفتم استیشن داد و بیداد کردم که داره میمیره بیا ببین چشه مثل مجسمه حتی سرشونو بالا نیاوردن تمام خانوادشونو نفرین کردم نگهبان رو آوردن منو بیرون کنه.وزیر روضه خون لیاقتش همین پرستارهای مجسمه س
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۴
1
19
از این رفتارها الی ماشاءالله زیاده
بیشتر دکترا و به تبع اونها کادر درمان خودبرتربینی دارند و با بیماران و مردم تحقیرانه برخورد میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
9
4
اگر ملت انقلابی برخورد کنند و به اختیار آتش کنند ( البته در صورت حق داشتن ) مملکت گل و بلبل می شه ..وقتی اون مادر می بینه دکتر ندیده معاینه کرده باید سیلی محکمی بزنه تو گوش دکتر و بقیه مراحعین هم به کمک مادر بیایند تا دم دکتر رابگیرند بندازند بیرون
به این می گویند انقلابی عمل کردن
پاسخ ها
غلامرضا
| |
۱۵:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
وقتی می فرمایید : انقلابی برخورد کنند ! یعنی هیچ چیز سر جای خودش نیست . نتیجه اش هم همین میشه که میبینی ! نه قانون درست اجرا میشه نه کسی مسئولیت حالیش میشه .
ناشناس
| |
۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
خیلی میخوای انقلابی باشی برو جلوی دزدیهای چند صد میلیاردی رو بگیر و با اونا آتش به اختیار باش که کشور رو اینجوری به گند کشیدن
Gholamreza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
5
3
مطمئن باشید کادر درمان این بیمارستان یا از مدیر بیمارستان شاکی هستند یا از حقوق دریافتی شان ! که البته طبق روحیات ما جهان سومی ها دق و دلی شان سر بیماران بیچاره و بی خبر از همه جا ریخته می شود.
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
2
2
فقط توی حرف زدن ادعا ی انسانییت ولی درعمل هیچ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
1
3
وزیر ناراحت میشه!!!!! الان همه دنبال پشم میگردن تا کلاه ب بافن
ناشناس
|
-
|
۱۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
4
2
جناب نویسنده
وقتی سفر را آزاد می کنید و مواقع عاشورا و شب قدر و ... تردد . همه کار همه جور اجتماع آزاد میشه و میگن ایرادی نداره بیا شکایت کن. چرا اون موفع دم از هم دردی و عدالت و ... نمیزنی؟؟؟
کادر درمان و بهداشت بیش از یکساله درگیرن نباید خسته بشن؟ نباید افسرده بشن؟ نباید کم بیارن؟؟
کمبود تجهیزات و امکانات در بیمارستانها از کجا باید تامین بشه؟
اونایی که فقط دم از مقاومت میزنند و نمی دانند تحریم و نداشتن امکانات چه بسر دکتر و پرستار و کادر بهداشت آورده
چرا ازونا انتقاد نمی کنی ؟؟
اونم تو کشوری که می دانید وزیر بهداشتش هیچکاره است


یه ذره انصاف داشته باشید و همه واقعیتها و مشکلات را با هم و در کنار هم ببینید بد نیست
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر