همدستی زن جوان با مرد غریبه برای شوهرکشی
کد خبر: ۲۰۹۵۸۲
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: 2021 April 21    -    ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
رابطه پنهانی زن متأهل با مرد جوان، جنایتی خونین را رقم زد و این دو با طراحی نقشه‌ای، شوهر زن را به قتل رساندند.

رابطه پنهانی زن متأهل با مرد جوان، جنایتی خونین را رقم زد و این دو با طراحی نقشه‌ای، شوهر زن را به قتل رساندند.

به گزارش خبرنگار ما، یک‌ سال قبل مردی سالخورده به پلیس مراجعه کرد و گفت پسرش گم شده است. این مرد گفت: عروسم روناک به من خبر داد پسرم آرش چندروزی است به خانه نیامده است. او گفت آرش قرار بود به مسافرت برود و 20 میلیون تومان هم پول همراهش بود. ما خبری از سرنوشت پسرم نداریم و او با همسرش و من هم تماسی نگرفته است.

مأموران با توجه به شکایت این مرد تحقیقات گسترده‌ای را آغاز کردند. آنها وقتی روناک را بازجویی کردند، متوجه شدند حرف‌های ضد‌و‌نقیضی می‌گوید. روناک با توجه به این ضد‌و‌نقیض‌گویی‌ها بازداشت و مجبور شد به واقعیت اعتراف کند. روناک گفت: شوهرم به دست مردی به نام امین کشته شده است. امین مدتی قبل با من ارتباط برقرار کرد و من که از دست شوهرم عصبانی بودم با او درددل کردم. سپس امین نقشه قتل شوهرم را طراحی کرد و او را به قتل رساند.

با اعتراف روناک، امین نیز بازداشت شد. او اتهام قتل را قبول کرد و گفت به‌خاطر روناک این جنایت را انجام داده است. امین گفت: من مستأجر پدر روناک بودم. با روناک هم در خانه پدرش آشنا شدم. ما کم‌کم به هم نزدیک شدیم و روناک درباره آنچه در زندگی‌اش اتفاق می‌افتد برای من گفت.

روناک گفت شوهرش بدرفتار است و او فقط به‌خاطر بچه‌اش این زندگی را تحمل می‌کند. رفتارهای شوهر روناک خیلی خشن بود به همین خاطر من خیلی عصبانی شدم و تصمیم گرفتم شوهر روناک را بکشم؛ چون روناک می‌گفت امکان اینکه از شوهرش جدا شود، وجود ندارد. شب حادثه روناک به شوهرش مقداری قرص خواب‌آور خوراند و وقتی او بیهوش شد جسم مرد بی‌حال را با روناک سوار ماشین کردیم و به بیابان بردیم و در آنجا با وارد‌کردن ضربات چاقو او را به قتل رساندیم.

متهم گفت: جسد را در گودالی که از قبل کنده بودیم، انداختیم و بعد هر دو فرار کردیم.

بعد از گفته‌های این مرد، مأموران به آدرسی که متهم داده بود رفتند و جسد را بیرون کشیدند. با انجام آزمایشات علمی و تأیید هویت جسد و تکمیل تحقیقات کیفرخواست علیه هر دو متهم پرونده صادر شد. روناک به اتهام معاونت در قتل و امین به اتهام مباشرت در قتل و هر دو به اتهام رابطه نامشروع مجرم شناخته شدند و پرونده برای رسیدگی به شعبه دو دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده ابتدا نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و خواستار صدور حکم قانونی شد. در ادامه اولیای دم در جایگاه قرار گرفتند. آنها نیز درخواست صدور حکم قصاص و مجازات برای هر دو متهم کردند. در ادامه رسیدگی به پرونده، امین در جایگاه قرار گرفت. او اتهام قتل عمدی را رد کرد و گفت: من مستأجر پدر روناک بودم و در خانه او با روناک آشنا شدم. روناک از درگیری‌های شدیدی که با شوهرش داشت بارها برای من گفته بود.

من هم دلم برایش می‌سوخت؛ چون می‌گفت به‌خاطر بچه‌اش نمی‌تواند طلاق بگیرد. رابطه من و روناک روزبه‌روز نزدیک‌تر شد تا اینکه روناک از من خواست آرش را گوشمالی بدهم و من هم قبول کردم. شب حادثه او با من تماس گرفت و گفت به شوهرش داروی خواب‌آور داده و شوهرش تقریبا نیمه‌‌هوش است. من هم به کمک روناک رفتم، شوهر روناک را سوار ماشین کردیم و با هم به سمت بیابان‌های اطراف تهران رفتیم. می‌خواستم آرش را بزنم که یک‌دفعه آن مرد به‌ هوش آمد و تقریبا سرپا شد.

در این لحظه روناک با چاقو یک ضربه به شکم او زد. آرش با روناک درگیر شد و آرش به بغل من افتاد. در این لحظه روناک چندضربه دیگر هم به او زد و او روی زمین افتاد. بعد هم روناک ضربه نهایی را که ضربه به گردن مقتول بود، زد و من هم جسد را در گودالی که از قبل تهیه کرده بودیم، انداختم و رویش خاک ریختم.

متهم درباره اینکه چرا قبلا قتل را قبول کرده بود، گفت: من قبلا به قتل اعتراف کردم؛ چون روناک به من گفته بود برایم رضایت می‌گیرد. او گفته بود ماشینش و یکی از واحدهای آپارتمان پدرش را می‌فروشد و از پدرشوهرش رضایت می‌گیرد. روناک مدعی بود پدرشوهرش او را دوست دارد و طرفدار اوست و می‌داند پسرش چقدر روناک را اذیت می‌کند. به من گفت می‌تواند پدرشوهرش را قانع کند که از قصاص گذشت کند. وقتی دیدم روناک دروغ گفته و هیچ‌ کاری نکرده است، تصمیم گرفتم واقعیت را بگویم.

در ادامه روناک در جایگاه قرار گرفت. او اتهامی را که امین به او وارد کرده بود، رد کرد و گفت: قبول دارم با امین در قتل شوهرم همکاری کردم اما اتهامی که او به من وارد می‌کند دروغ است. ما با هم در خانه پدر من آشنا شدیم. من به خاطر کمبودهای عاطفی شدیدی که داشتم به امین نزدیک شدم و با هم درددل می‌کردیم و رابطه خاص دیگری نداشتیم. شوهرم خیلی بدرفتاری می‌کرد و من به‌خاطر اذیت‌هایش همیشه از او فراری بودم تا اینکه روز حادثه امین به من گفت به شوهرت قرص خواب بده، او را بیرون می‌بریم و من کتکش می‌زنم تا دیگر تو را اذیت نکند.

قرص‌ها را هم امین به من داد. بعد از اینکه قرص‌ها را به خورد شوهرم دادم، او بی‌حال شد و روی زمین افتاد. من و امین او را از خانه بیرون بردیم و امین، آرش را با ضربات چاقو زد و بعد هم جسد را به داخل گودال انداخت. این زن گفت: امین از قبل گودال را حاضر کرده بود. من تازه آنجا بود که فهمیدم قصد دارد شوهرم را بکشد؛ ولی دیگر کار از کار گذشته بود و کاری نمی‌توانستم بکنم. آنها با هم گلاویز شده بودند.

متهم درباره اختلافی که با شوهرش داشت، گفت: ما با هم اختلاف داشتیم و خانواده شوهرم هم این موضوع را می‌دانستند؛ ولی من راضی به مرگ شوهرم نبودم. وقتی به محل حادثه رسیدیم امین با چاقو به آرش حمله کرد و او را زد. آرش به آغوش من افتاد، من خیلی ترسیده بودم، به امین گفتم رهایش کن اما او ضربه کاری را که ضربه به گردن آرش بود، زد و بعد جسد را داخل گودال انداخت. من در قتل نقشی نداشتم و فقط در انداختن شوهرم در گودال به امین کمک کردم.

با پایان جلسه دادگاه و گفته‌های وکلای هر دو متهم، آخرین دفاع از هر دو متهم گرفته شد و هیئت قضات دادگاه کیفری استان تهران برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

شرق

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
0
6
باید و باید ضعف قانونی موجود در قوانین موجود قضایی کشور بازنگری و رفع شود؛
مباشرت در قتل عموما اتهامی است که زنان همسر کش طی به واسطه آن با وجود سوء استفاده و در حقیقت استفاده ابزاری از مردان غریبه برای ایجاد اعتماد به نفس و توان لازم در خود برای قتل همسرشان از چنین اتهام تحریک و آمریت به قتل عمد می گریزند و متاسفانه قانون و حتی قضات هم با وجودی که می دانند مجازات این زنان تطابق مطلوبی با جرم ارتکابی ندارد ولی معمولا چنین حکمی را برای این زنان صادر می کنند.
در حالیکه معمولا این زنان وارد رابطه ای جدید در عین وجود رابطه زوجیت با همسرشان می شوند تا هم کفه تراز قدرت و اعتماد به نفس در مقابله با همسر خود را به نفع خود تغییر دهند و به اصطلاح در بین دعوای زن و شوهری یک حامی عاطفی و روانی و فیزیکی برای خود دست و پا می کنند و بعضا تمایلات غریزی خود را هم به همین واسطه پاسخ می دهند چون بدلیل رابطه تخریب شده با همسر امکان تامین نیازهای عاطفی و جنسی با او وجود ندارد.
در ادامه با گذشت زمان به همین منوال، جابجایی جایگاه همسر و مرد جدید در ذهن زنان رخ داده، کینه های قبلی از همسر به همراه وابستگی شدید ناشی از خلاء های موجود در زندگی هم زن و هم مرد دوم، منجر به تصمیم به قتل می شود.
این نقشه بارها در ذهن افراد درگیر در آن مرور می شود و قطعا با تقسیم کار مشخص و نقشه قبلی انجام می گیرد. اما بعضا اگر بدون برنامه قبلی چنین اتفاقی بیافتد عموما بدلیل یک تنش مقطعی بین زن و شوهر و قلیان عواطف منفی هر دو نفر نسبت به شوهر چنین رخدادی قبل از تکمیل برنامه ریزی برای قتل و تهیه نقشه و تقسیم کارها انجام می شود.
اما در عین حال نمی توان این نکته را مورد غفلت قرار داد که اساسا ورود مرد جدید به زندگی مشترک زنان متاهل عموما انگیزه انتقامی داشته و بعضا زنان با انداختن مرد دیگری به جان شوهرشان و حتی تحریک تاکید بر قتل او توسط مرد جدید، با هر ابزار ممکن، در حقیقت سفارش دهنده و آمر و محرک قتل هستند و نه فقط یک عنصر منفعل بی دفاع و فاقد هرگونه قدرت تصمیم گیری یا یک فرد گرفتار شده در کاری انجام شده.
این به طور قطع اشتباه اساسیی است که مردان بدلیل نوع نگرش عام به زنان، در قضاوت اینگونه زنان ممکن است مرتکب شوند و آنها در واقع با تحریک احساسات نه یک مرد بلکه دو مرد (یعنی هم قاتل و هم قاضی) در عین قتل همسر خود و انتقام گیری شدید از او، از مجازات درخور و شایسته رفتار خود (البته در پناه قانون) فرار کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
1
7
امیدوارم هردو به اعدام محکوم بشن خصوصا عامل اصلی قتل که زن خیانتکاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
0
6
خیلی جالبه که این زنها خیانت و قتل میکنند و فقط به جرم مباشرت چند سالی زندانی می شوند
علی علوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
0
4
این هم یکی از عجایب آخرالزمان است فاعتبرو یا اولی الابصار
حمیدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
1
1
درخت مکر زن ؛ صد ریشه دارد .
فلک از دست زن ؛ اندیشه دارد .
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر