هواشناسی: فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور
کد خبر: ۲۰۸۶۵۸
تاریخ انتشار: 2021 April 10    -    ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۵
کارشناس هواشناسی گفت: فردا سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال است و در بوشهر، فارس، اصفهان، یزد، قم، مرکزی، تهران و سمنان بارش‌ها ادامه دارد.
فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی، با بیان اینکه در دو روز آینده عمده فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور است گفت: امشب در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی اردبیل، زنجان، قزوین ، کردستان، کرمانشاه، خوزستان، رگبار باران گاهی رعد و برق پیش بینی می‌شود.
 
او ادامه داد: در استان‌های ایلام، لرستان، همدان، گیلان، غرب مازندران و به تدریج چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، شمال فارس، شمال بوشهر، نیمه غربی اصفهان، غرب یزد، قم، مرکزی و ارتفاعات استان‌های البرز، تهران، سمنان و کرمان رگبار باران  و وزش باد شدید لحظه‌ای خواهیم داشت.
 
کارشناس هواشناسی بیان کرد: روز یکشنبه در مناطقی از جمله ایلام، لرستان، همدان، گیلان، غرب مازندران و  چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، شمال بوشهر، نیمه غربی اصفهان، غرب یزد، قم، مرکزی و ارتفاعات استان‌های البرز، تهران و سمنان بارش تشدید خواهد شد.
 
گودرزی با بیان اینکه دامنه بارش‌ها استان‌های تهران، البرز، غرب سمنان، مازندران و غرب گلستان را نیز در برمی‌گیرد افزود: طی امشب و فردا در مناطق مستعد احتمال رخداد تگرگ پیش بینی می‌شود.
 
این کارشناس هواشناسی اظهار کرد: روز دوشنبه جوی ناپایدار در غالب مناطق کشور حاکم است که سبب بارش پراکنده به ویژه در ساعات بعد از ظهر در اکثر استان‌ها به جز هرمزگان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب فارس، جنوب بوشهر و نوار غربی کشور می شود.
 
او بیان کرد: روز سه شنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی به ویژه فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، استان‌های واقع در شمال شرق، شرق، مرکز و ارتفاعات جنوب شرق کشور و استان آذربایجان غربی بارش پراکنده و وزش باد  پیش بینی می‌شود.
 
کارشناس هواشناسی اظهار کرد: امشب در مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور در استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه و برخی مناطق شمال شرق کشور، وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در برخی ساعات همراه با گرد و خاک و کاهش دید افقی و کیفیت هوا خواهد بود.
 
او درباره آب وهوای تهران گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری در برخی ساعات ابری همراه با رگبار باران و وزش باد است. بیشترین دمای تهران به ۲۶ درجه و کمترین آن به ۱۵ درجه می رسد.
 
 
باشگاه خبرنگاران

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار