ازدواج با دختری که به او تجاوز شده
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۲۰۴۰۶۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: 2021 February 17    -    ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
تجاوز جنسی یعنی انجام نزدیکی جنسی با فرد، بدون راضی بودن وی است. تجاوز جنسی فقط یک حمله فیزیکی و جنسی نیست، بلکه آسیب عمیق روحی و روانی هم به دنبال دارد. نزدیکی شخص بالغ با افراد کم‌سن و سال و بچه ها، حتی چنانچه او راضی باشد، تجاوز به حساب می آید.

ازدواج با دختری که به او تجاوز شده

ازدواج با دختری که به او تجاوز شده«تابناک با تو» - تجاوز جنسی یعنی انجام نزدیکی جنسی با فرد، بدون راضی بودن وی است. تجاوز جنسی فقط یک حمله فیزیکی و جنسی نیست، بلکه آسیب عمیق روحی و روانی هم به دنبال دارد. نزدیکی شخص بالغ با افراد کم‌سن و سال و بچه ها، حتی چنانچه او راضی باشد، تجاوز به حساب می آید. حال اگر فردی قصد ازدواج با افرادی که مورد تجاوز قرار گرفته اند داشته باشد چه باید کرد در ادامه با ما باشید.

اثرات تجاوز جنسی

کسانی که مورد تجاوز قرار می گیرند به علت آزار و اذیت به شدت دچار صدمه می شوند و ممکن است که در عملکرد به آن کیفیتی قبل از تجاوز جنسی به عنوان مثال به علت نداشتن تمرکز، الگوهای خواب و غذا خوردن دچار مشکل شوند.

امکان دارد که تحریکی یا عصبی باشند. بعد از تجاوز، عادی است که قربانی اختلال استرس شدید را تجربه کند که دارای علامت ‌هایی مانند علامت‌های اختلال استرس بعد از صدمه است مثل عواطف شدید و بعضی وقتها قابل پیش‌بینی نمی باشد؛ و امکان دارد در رویارویی با خاطرات آن حادثه مشکل داشته باشند. در ماه‌های بعد از تجاوز، این مشکلات می‌تواند حاد و ناراحت‌کننده باشند و قربانی را از آشکار کردن تجربه ناخوشایندشان پیش دوستان یا خانواده یا مراجعه به پلیس یا درخواست کمک پزشکی باز بدارند. علامت های دیگر اختلال استرس شدید شامل این موردها می‌شود:

ازدواج با دختری که به او تجاوز شده

- این اشخاص شدیداً بی‌حال و خسته به نظر می‌ آیند.

- فروپاشی شخصیت یا گسستگی (حس کرختی و بی‌علاقگی، مثل در گیجی یا خواب بودن، یا این حس که دنیا عجیب یا بی پایه است.)

- سختی در به یاد آوردن قسمت‌های مهم تجاوز

- دوباره بینی تجاوز در افکار، خاطرات، یا کابوس‌ها

- دوری از کارها، مکان‌ها، افکار یا احساساتی که تجاوز را به یاد می آورد.

- اضطراب یا افزایش گوش به زنگی (اشکال در خوابیدن، تمرکز و…)

- پرهیز از زندگی اجتماعی یا محل تجاوز

- در یک دوم تا یک سوم قربانیان این علامت ها بعد از ماه‌های اول ادامه پیدا می‌کند و درخور شرایط تشخیص اختلال استرس بعد از آسیب می شود. به‌طور کلی، تجاوز و آزار جنسی شایع‌ترین عوامل اختلال سندروم آسیب بعد از حادثه در زنان هستند.

ازدواج با دختری که به او تجاوز شده

اگر شخصی عاشق فردی که به او تجاوز شده، بشود چه باید کرد؟

ملاک های خود را برای ازدواج مشخص کنید

ابتدا باید ملاک های خود را برای ازدواج مشخص کنید در باره مطابقت داشتن ملاک های خود با او به جمع بندی برسید.

مسئله تجاوز را زیاد بزرگ نکنید

امکان دارد تجاوز در دوران کودکی مشکلات روانی زیادی روی فرد بگذارد که نیاز به درمان داشته باشد ولی این مسئله نباید بر روی همه جهت های زندگی این اشخاص و از جمله ازدواج آنها اثر بگذارد.

بنابراین اگر با معیارهای شما قابل تطبیق است و همه شرایط هم فراهم است فقط به علت این موضوع تصمیم خود را عوض نکنید چون همه اشخاص امکان دارد در گذشته خود مشکلاتی را در زمینه های گوناگون داشته باشند و اگر بخواهیم خیلی حساسیت به خرج بدهیم خیلی از تصمیمات و وقایع زندگی ما زیر سوال خواهد رفت. همین که دختر صادقانه این موضوع را مطرح کرده باید در این باره بیشتر تفکر کرد و اگر نتیجه خوبی برایش نداشته باشد باعث می شود به پنهان کاری تشویق بشود.

به جای گفتن این مسئله به دیگران به او کمک کنید

مطرح کردن این موضوع برای خانوادتان اصلا درست نیست چون فقط باعث آبروریزی برای فرد می شوید. اگر هم با ازدواج شما موافقت کنند این موضوع یک نقطه ضعف در ذهن خانواده شما خواهد ماند و از نظر روانی هم اثرات نامناسب آن در این خانم ادامه خواهد داشت. چنانچه خانواده با ازدواج با این دختر موافقت نکنند شما باعث شدید آبروی او پیش دیگران برود و صدمه بیشتری از آزار جنسی به ایشان زده اید. پس سعی کنید به او کمک کنید تا از این مشکل روحی برای همیشه بیرون بیاید.

منبع: بیتوته

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
1
71
تو كشور ما و ساير كشورها بجاي حمايت از كسي كه بهش تجاوز شده انقدر بهش سركوفت مي زنند كه مشكلاتش بيشتر شود، در حاليكه كسي كه بهش تجاوز شده مقصر نيست و نياز به حمايت دارد، ضمن اينكه بايد سوال كرد واقعا متجاوز لذتي از اين رابطه كه وصاياي در ان نيست، مي برد؟ يا فقط يكنوع عقده گشايي است؟ فرهنگ نادرست بايد اصلاح شود، نگاه جامعه به زنها نادرست است
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
البته ومتاسفانه بسیاری از این افراد به دلیل سهل انگاری مقصرند وچوب ساده بودن خود را می خورند,باید آموزشهای پیش گیری جدی گرفته شود.
ناشناس
| |
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
اکثر کسانی که در بزرگسالی به دیگران تجاوز می کنن (چه مذکر و چه مونث) در گذشته خصوصا دوره کودکی مورد تجاوز واقع شدند ( چه مذکر و چه مونث) اولین مانع برای حل مسئله تجاوز نگاه جنسیت زده به این پدیده ست ، هیچ کس مقاله با تیتر "ازدواج با پسری که به او تجاوز شده" نمی نویسه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر