جزئیات بخشنامه ممنوعیت حضور همراه بیمار در بیمارستان
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۹۷۴۶۶
تاریخ انتشار: 2020 December 02    -    ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵
جهانپور به تشریح اجرای بخشنامه ممنوعیت حضور همراهان بیماران در بیمارستان و چگونگی اعلام موارد تخلف اشاره کرد.

جهانپور به تشریح اجرای بخشنامه ممنوعیت حضور همراهان بیماران در بیمارستان و چگونگی اعلام موارد تخلف اشاره کرد.

 کیانوش جهانپور مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت در تشریح بخشنامه ممنوعیت حضور همراهان بیمار در بیمارستان بیان کرد: با توجه به اقتضائات فرهنگی و اجتماعی و مشکلات ناشی از کمبود نیرو‌های خدماتی همواره موضوع همراهان بیمار وجود داشته و قدیمی است، اما تاکنون به عنوان معضل مطرح نمی‌شد.

او ادامه داد: با توجه به شیوع کووید ١٩ رفت و آمد همراهان بیماران نگران کننده است چراکه می‌توانند به عنوان ناقل باشند؛ بر همین اساس گزارش‌ها حاکی از آن است که مراکز درمانی و بیمارستان‌ها با توصیه کارکنان بیمارستان بر آن شدند تا همراهان بیماران در این مراکز حضور پیدا نکنند.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: این وزارتخانه طی بخشنامه‌ای حضور همراهان بیمار در بیمارستان را ممنوع اعلام کرد و هر بیمارستانی به هر دلیلی برای پست نیرو‌های خدماتی نیاز به نیروی بیشتر داشته باشد می‌تواند از ظرفیت جذب نیروی انسانی یا عقد قرارداد با شرکت‌هایی که امکان تامین نیروی انسانی دارند، بهره‌مند شوند.

جهانپور با اشاره به اینکه در طول مسیری که با همه گیری کووید داریم، این ممنوعیت وجود دارد، اظهار کرد: هموطنان موارد تخطی و شکایات خود در این مورد را می‌توانند با شماره ١٩١ مطرح کنند.

او در پاسخ به اینکه همراهان بیمار در صورت ممنوعیت حضور چطور می‌توانند از حسن اجرای کار‌های خدماتی که پیشتر همراهان بیماری در این زمینه همکاری داشتند، مطلع شوند، گفت: مسئولیت بیمار از لحظه بستری تا ترخیص با بیمارستان است و باید نسبت به آن پاسخگو باشد.

باشگاه خبرنگاران

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
بلیت هواپیما چارتر