واکسن کرونای «جانسون اند جانسون» تا ۲۰۲۱ آماده می‌شود
bato-adv
کد خبر: ۱۹۱۸۲۲
تاریخ انتشار: 2020 September 29    -    ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۸
واکسن کرونای شرکت «جانسون اند جانسون» در صورتی که در مرحله سوم آزمایش بالینی ایمنی و اثربخشی را نشان دهد، تا اوایل سال ۲۰۲۱ برای استفاده اضطراری آماده می‌شود.

شرکت داروسازی آمریکایی «جانسون اند جانسون» اعلام کرد که به مراحل نهایی آزمایش‌های بالینی واکسن ضد کرونا رسیده است.

به گفته کارشناسان، واکسن توسعه داده شده این شرکت دارویی خلاف دیگر واکسن‌های کرونا نیازی به انجماد ندارد و به احتمال زیاد به جای دو نوبت، یک دوز از تزریق آن ایمنی مورد نیاز در برابر ویروس کرونا را ایجاد می‌کند.

شرکت مذکور، در این مرحله، واکسن خود را به حدود ۶۰ هزار داوطلب در ۲۱۵ نقطه آمریکا و کشورهای دیگر تزریق می‌کند و براساس اعلام مرکز کنترل بیماری‌های عفونی آمریکا این افراد به صورت تصادفی انتخاب شده‌اند تا این واکسن را دریافت کنند.

مقامات می‌گویند اگر داده‌ها نشان دهد که واکسن توسعه داده شده شرکت «جانسون اند جانسون» ایمن و مؤثر است، این واکسن می‌تواند تا اوایل سال ۲۰۲۱ برای استفاده اضطراری آماده شود.

فاز سوم آزمایش بالینی واکسن این شرکت آمریکایی یکی از بزرگترین مطالعات واکسن ویروس کرونا در جهان است که تاکنون انجام شده و هزاران داوطلب در بیش از ۲۰۰ منطقه در ایالات متحده، آفریقای جنوبی، آرژانتین، برزیل، شیلی، کلمبیا، مکزیک و پرو را شامل می‌شود.

فارس

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
دریافت کد بورس رایگان
بلیت هواپیما چارتر