Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
با گران ترین غذاهای جهان آشنا شوید

با گران ترین غذاهای جهان آشنا شوید

یک تقسیم بندی نشان می دهد که در رستوران های نیویورک، لندن و دبی گرانترین غذاهای دنیا سرو و در آنها اغلب از طلا و جواهرات و یا نادرترین مواد غذایی استفاده می شود. در این گزارش با گرانترین غذاهای جهان آشنا خواهید شد.
زیباترین مدل زن روس با پیرمردی که طرفدارش بود چه کرد؟
فعالان کمپین خیریۀ "خانه ای برای عمو میشا" اعلام کردند پس از آنکه کمک یک میلیون روبلی کسنیا، کل مبلغی که به این منظور جمع شد به یک میلیون هشتصد هزار روبل رسید که می توان با آن یک خانه برای یک پیرمرد بی خانمان خرید.
چرا در نام باشگاه های اسپانیایی کلمه «رئال» است؟
کارلوس پادروس، یکی از پیشگامان فوتبال اسپانیا تصمیم گرفت، برای بزرگداشت پادشاه آلفونسوی سیزدهم، یک جام قهرمانی جدید و بی سابقه برگزار کند و به دنبال آن، تصمیم گرفته شد تا مسابقات قهرمانی فوتبال با حضور چهار تیم از جمله رئال مادرید (با نام قدیمی خود) و تیم بارسلونا برگزار شود.
هیچ کسی حقیقت این اشیای مرموز را نفهمید
تاریخ بشریت با قدمت چندین هزار ساله خود، گنجینه اسرار و معماهای پایان ناپذیر و بی شماری است. دانشمندان برخی از آنها را حل کرده اند و بسیاری ديگر همچنان بی جواب باقی مانده اند و تاکنون کسی تحلیلی منطقی و قابل پذیرش از آنها ارائه نداده است.
مخترعینی که با اختراعات خود کشته شدند
تاریخ سرنوشت زندگی مخترعان بزرگی را به خود دیده که نقش بسزایی در زندگی همنوعان خود داشته اند. با این حال، اختراعاتشان سبب ساز مرگ آنها شده است. مانند ماری کوری فیزیکدان و شیمیدان بزرگ لهستانی که زندگی اش را در راه تحقیقات و پژوهش های علمی به خطر انداخت.
حقایق ناشنیده و جالب از فصل زمستان
در روز انقلاب زمستانی (خوریستان زمستانی) کوتاه ترین روز و بلند ترین شب سال را شاهد هستیم. انقلاب زمستانی آغاز زمستان است که کوتاه ترین روز سال است. پس از انقلاب زمستانی طول روزها بلندتر می‌شود.
بازسازی چهره مرد ۹۵۰۰ ساله
جمجمه جِریکو (Jericho) که قدمت 9500 ساله دارد برای سال‌های طولانی یکی از مهم‌ترین اشیای موجود در موزه ملی انگلیس بود و البته قدیمی‌ترین پرتره‌ای که از این جمجمه کشیده شده بود نیز همواره در کنار آن خودنمایی می‌کرد.
داستان های جالب از انسان های عجیب الخلقه
در این گزارش درباره آدم هایی خواهیم خواند که از نظر شکل و ظاهر متفاوت بوده و شبیه غالب مردم نبوده اند و برچسب زشت بودن خورده اند. آنچه به آن نقص ها و مشکلات جسمانی گفته می شد، اسباب سرگرمی گروهی از مردم و سودآوری برای فرصت طلبانی بود که به احساس و وجدان انسانی بی تفاوت بودند.
ولایت شیرازی ها در قلب آفریقا
هر چند این شهر دیگر رونق سابق را ندارد و نزدیک ترین شهر به آن، یعنی «باگامویو» فقط یک هتل دارد اما درآمد شرکت های توریستی و برگزار کننده تورهای «سافاری» (تورهای صحرایی) از اینجا به هیچ عنوان کم نیست.
دو خواهر قاتل، نماد قتل های سریالی در مصر
آن ها قربانیان خود را در کوچه و بازار و از میان زنانی انتخاب می کردند که طلا و جواهرات بیشتری به خود آویخته بودند، سپس به آنها نزدیک شده و باب گفت وگو را با آنها باز می کردند و با وعده خرید کالاهای ارزان قیمت آنها را به خانه های خود می کشیدند و به قتل می رساندند و...
عکس های مادری از آخرین روزهای یکی از دوقلوهایش
اما متأسفانه، یکی از دوقلوها به نام ویلیام با اختلالات متعدد جسمی به دنیا آمده بود و فقط بخش راست قلب او عمل می کرد. در بیست و سومین هفته بارداری به آقا و خانم برنتلینجر گفته شد که پسر آنها مرده به دنیا خواهد آمد. اما این طور نشد و فرزند آنها زنده ماند و قبل از اینکه...
تصاوير جالب از همرنگی و استتار حیوانات در طبیعت
حیوانات برای دفاع از خود و یا آماده شدن برای شکار دست به همرنگی با محیط می زنند. خداوند به حیوانات قدرت استتار و مخفی شدن داده است. یافتن حیوانات در چنین شرایطی سخت است و به دقت و تلاش بالایی نیاز دارد.
دانستنی های جالب درباره «رابین هود» تیرانداز افسانه ای
رابین هود، تیرانداز افسانه ای؛
قوانین سخت و دست و پا گیر پادشاه در سراسر انگلستان اجرا و اموال و اراضی مردم به زور مصادره می شد و مالیات های سنگین کمر فقرا را خم کرده بود. از این روی، انگلستان مکان مناسبی برای مجرمین و آدم های از همه جا رانده و مانده شده بود؛ آدم هایی که از قانون خروج کرده بودند.
عکس گرفتن از اجساد، آن سوی دیگر مرگ
از جمله زیباترین و جالب ترین نقاب های مرگ به دختر مجهول الهویه و ناشناس تعلق دارد. اين نقاب (دختر ناشناس رود سن) نام دارد‌. برخی زیبایی این نقاب را همپایه لبخند مونالیزای داوینچی می دانند. بر روی چهره دخترک لبخندی مرموز و کم رنگ وجود دارد.
افسانه جمیله و هفت برادرش
به قلم جیهان از الجزایر؛
می گویند در زمان های قدیم زنی به نام نعیمه زندگی می کرد. وقتی نعیمه ازدواج کرد، آرزو داشت تا اولین فرزندش دختر باشد. اما رؤیای او محقق نشد و اولين فرزند او پسر بود. او هفت بار بچه دار شد، و هر هفت بار پسر به دنیا آورد. وقتی نعیمه برای بار هشتم باردار شد...
این شهر بهشت اسب های اصیل است
منطقه تیارت به طور مشخص به عنوان خاستگاه اسب سواری شناخته می شود. خاک حاصلخیز و منابع آب فراوان شهر تیارت باعث شد تا در سال ۱۸۷۷ اصطبل شاوشاوه توسط فرانسویان تأسیس شود.
bato-adv
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv