Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
بزرگ‌ترین سرقت آثار هنری از بهترین موزه‌های جهان!

بزرگ‌ترین سرقت آثار هنری از بهترین موزه‌های جهان!

عمق هنر داوینچی، درخشندگی آثار فرمیر و پیچیدگی پرجنبش کار‌های ون گوگ. این‌ها کانون هنر غرب را شکل داده‌اند و همیشه هدف ربایندگان آثار هنری بوده‌اند. گرچه سرقت آثار برتر هنری بیشتر به سوژه موردعلاقه فیلم‌ها شبیه است، اما این جرائم تجارتی با میلیارد‌ها دلار سود هستند که موردعلاقه گروه‌های تروریستی بین‌المللی و سازمان‌های فعال در جرائم سازمان‌یافته است.
فورا این چالش را متوقف کنید
قیام یوتیوب و نت‌فلیکس ضد چالش ۲۴ ساعت با چشم‌بند؛
در تازه‌ترین مورد، یوتیوب در حال حذف کلیپ‌ها و فیلم‌های چالش Bird Box است. چالشی که مردم را دعوت به رانندگی با چشمان بسته می‌کند. مردم سعی می‌کنند در این چالش از فیلم ترسناک Bird Box پخش شده از نت‌فلیکس تقلید کنند. این چالش به شدت خطرزا تا کنون باعث چندین تصادف در ایالات‌ امریکا شده است. این چالش، علاوه بر خود افراد، جان دیگران را هم به خطر می‌اندازد.
دانشمند اندونزیایی زنده زنده توسط کوروکودیل خورده شد
یکی از همکاران او در گفت وگویی که با روزنامه سان داشت اعلام کرد: «او سرپرست آزمایشگاه بود. فردی آرام و بی سر و صدا. ما هنوز هم از اتفاقی که رخ داده شوک زده شده ایم.» پلیس اعلام کرد در حال برقراری ارتباط با صاحب این تمساح که یک تاجر ژاپنی است هستند.
راز مکان این مجسمه‌ها فاش شد
مجسمه‌های جزیره ایستر؛
به نظر می‌رسد این یادبود‌ها به گونه‌ای نمایانگر تصاویر اجداد این مردم بوده و به عنوان مکانی کانونی برای برگزاری مراسم آیینی استفاده می‌شده است. اما دلیل موقعیت آن‌ها همیشه یک راز بود. مطالعات نشان داده بود که محل قرارگیری این مجسمه‌ها به این دلیل انتخاب می‌شدند که به نوعی با منابع اصلی آنجا ارتباط داشتند.
عکسی که رکورد کایلی جنر را شکست!
جالب است بدانید که این تصویر در پیچی با نام World_Record_Egg منتشر شده و هدف از انتشار آن نیز فقط شکستن رکورد کایلی جنر بوده است. از همه عجیبتر آنکه صاحب این صفحه هنوز مشخص نیست.
پلیس تایلند «معبد ببرها» را تعطیل کرد
این معبد که یکی از محل های اصلی درآمدزایی از گردشگران است، به دلیل نقض حقوق حیوانات مورد انتقادهای فراوان قرار گرفته، زیرا در آن به خوبی از حیوانات نگهداری نشده و قوانین موجود، مانع تجارت راهبان از راه حیوانات شده است.
سرانجام مرگبار هیپنوتیزم کردن یک فیل!
یک فیلم در فضای مجازی منتشر شده که مردی را نشان می دهد که به فیل نزدیک می شود و دستش را جلوی او تکان می دهد تا فیل را هیپنوتیزم کند. وقتی فیل به او حمله می کند، مرد تلاشی برای فرار کردن از خود نشان نمی دهد و فیل چند بار زیر پاهایش او را لگد می کند و منجر به مرگ او می شود.
معلمی پس از نامه وداع به شاگردانش، از دنیا رفت
او با جملاتی از رمان «سفر تندر صبحگاهی» خطاب به شاگردانش گفت: «هرگز فراموش نکنید که از پس هر مشکلی، آسانی هست. بسیار متأسفم که نمی توانم این کریسمس با شما باشم. می خواهم مطمئن باشید که در یک اتاق راحت با یک منظره عالی در حال استراحت هستم و جایم خوب است. اما این بیماری مرا به شدت خسته کرده است.
چتربازی که مرگ را به چشم خود دید
پریدن از صخره و برخورد با صخره ها فقط سه ثانیه طول می کشد. وقتی پریدم احساس کردم نزدیک است با صورت به زمین برخورد کنم. اما تنها چند صدم ثانیه با زمین فاصله داشتم که چترم باز شد. همین چند صدم ثانیه باعث شد زنده بمانم.»
علاقه عجیب مرد ترکیه ای به عقرب
ییلماز از سه سال پیش این کار پر خطر را با 150 عقرب در طبقه پایین خانه اش شروع کرده است. او می گوید از کودکی عاشق عقرب ها بوده و آنها توجهش را به خود جلب می کردند اما حالا این علاقه برای او به یک منبع تجاری برای کسب درآمد و روزی تبدیل شده است.
وقتی یک درخت قدیمی، کتابخانه می‌شود!
اولین کتابخانه‌ی کوچک رایگان توسط «تاد بل» در سال 2009 ساخته شد. این کتابخانه‌ها در فضای بیرونی خانه‌ها نصب می‌شوند و مانند دیگر کتابخانه‌های عمومی، هر شخصی می‌تواند کتاب را برداشته، مطالعه کرده و به کتابخانه بازگرداند. هزینه‌ی ساخت و نگهداری این کتابخانه‌ها، بر عهده‌ی داوطلبان است.
سنت عجیب هندوها درباره زنان قربانی گرفت!
زن ها در چنین سنّتی در زمان عادت ماهیانه و زایمان در جایی مانند آغل، غار، طویله، آلونک و انبار نگهداری می شوند، زیرا بر این باورند که آنان در این زمان نجس هستند و با دست زدن و لمس هر چیزی این نجاست را منتقل می کنند و برای دیگران بدیُمنی و بدبختی به بار می آورند.
آشنایی با دستشویی هوشمند
نکته جالب در خصوص این سرویس بهداشتی این است که با دستگاه‌های هوشمندی چون Amazon Alexa به صورت صوتی کنترل می‌شوند، به صورتی که می‌توانید از طریق آن از وضعیت هوا و اخبار مطلع شده دستمال توالت بیشتر سفارش دهید.
غافلگیری دزد‌ی که از یک دختر خشن سرقت کرد
او به سرعت واکنش نشان داد و سارق را کتک زد و تا رسیدن مأموران پلیس او را در یکجا ثابت نگه داشت. پلیس دزد را به سرعت به بیمارستان منتقل کرد تا علاوه بر شکستگی ها، کبودی هایی که روی بدن او به جای مانده بود را درمان کنند.
چهار ساختمان و معماری شگفت‌انگیز
ایده ساختن استخرهایی در ارتفاع، که یک ضلع آنها آزاد و به سمت بیرون باشد، ایده جالبی است. در سراسر دنیا شماری از هتل‌های و آپارتمان‌های لوکس و سواحل توریستی، مجهز به چنین استخرهایی هستند و استقبال خوبی از آنها شده است. اما یکی از مرتفع‌ترین این استخرها در سنگاپور است.
زیباترین پلیس آلمان به شغلش بازگشت
آدریانا در آغاز سال نو میلادی در یوتیوپ فیلمی از خود منتشر کرد و گفت، در مرخصی و سفر به دور دنیا که از جولای سال گذشته آغاز کرده بود، علاقه اش به مدل بودن کم شده و در ماه دسامبر هم با رئیسش صحبت کرده و رئیس نیز به او گفته که اگر می خواهی به کارت بازگردی، باید عکس ها و فیلم کمتری از خودت منتشر کنی و تعداد ویدئوها و عکس هایت را کاهش دهی!
bato-adv
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv