Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
وایکینگ ها، نماد ترس و دلهره در اروپا

وایکینگ ها، نماد ترس و دلهره در اروپا

این دریانوردان به دلیل حملات و تهاجمات خشن و بی رحمانه ی خود به شهرت رسیدند. وایکینگ ها در جستجوی گنج بودند، دزدی می کردند و خانه ها را میسوزاندند و بومیان مناطق مورد حمله خود را می کشتند و یا به اسارت می گرفتند، به عبارتی دیگر آنها چیزی فراتر از دزدان دریایی بودند.
رفتارهای عجیب و خلاف عرفی که به فرهنگ مردم دنیا تبدیل شدند
برخی از مردم در این شهر کفش های بزرگ، رنگی و نوک تیز می پوشند که به کفش دلقک های قرون وسطا بی شباهت نیست. این نوع از کفش ها مورد علاقه ی طرفداران موسیقی سنتی مکزیک که تلفیقی بین سبک اسپانیایی و آفریقایی است می باشد،
برای کدام یک جشن بر پا کنیم؟ طولانی‌ترین روز سال در تابستان یا طولانی‌ترین شب در زمستان؟
به مناسبت نخستین روز تابستان؛
روشنایی طولانی‌ترین زمان خود را دارد و نور پادشاهی می‌کند. گیاهان بارور و زمین ها آماده‌ی به ثمر نشستن هستند اما در طولانی‌ترین شب زمستانیِ سال نیروهای نیک پروردگار دربرابر تاریکی گسترده جلوه ای کمتر دارند و با همراهی نیروهای نیک انسان های یکتاپرست و برقراری مراسمی نمادین از شکوه زندگی و بیداری، عرصه را بر تاریکیِ طولانی تنگ خواهند کرد
دانستنی های عجیب از روانپزشکی قرن نوزدهم
با آغاز قرن نوزدهم تعداد جمعیت کره ی زمین به شکل قابل توجهی بیشتر شد و شهرها مملوء از جمعیت شدند و به تدریج بیماری روانی از یک "مجازات خداوند" به یک "مسئله ی اجتماعی" تغییر ماهیت داد. جوامع در پاسخ به چنین شرایط ویژه ای به ساخت بیشتر مؤسسات درمانی روی آوردند.
پدیده های طبیعی عجیب و زیبا در مناطق سرد دنیا + تصاویر
رویاهای سرد طبیعت؛
دونات های برفی وقتی شکل میگیرند که گلوله های برفی با حرکت باد روی برف ها میچرخند و بزرگ و بزرگ تر میشوند، اما لایه های داخلی آن به دلیل ضعیف بودن بعد از چند دور چرخیدن فرو ریخته و گِرده های برف شبیه دونات های بامزه ای میشوند که ...
لوکس‌ترین زیردریایی شخصی جهان + تصاویر
این زیر دریایی شیک و زیبا شاید بیشتر به درد فیلم‌های جبمزباند بخورد، شما از دماغه شیشه‌ای این زیردریایی یک زاویه دید عالی 270 درجه به مناظر سحرآمیز زیر دریا دارید. خود زیر دریایی هم درست مثل بازی‌های کنسول‌ با یک جوی استیک از داخل کابین ناخدا هدایت می‌شود.
عکس های دیدنی از مراسم
با وجود اینکه مراسم جن گیری کاتولیک ها به ندرت دیده میشود و فقط برخی از کشیش ها آن را انجام می دهند، اما در آمریکای لاتین این کار را به صراحت انجام می دهند. برای مثال برادر هِرمس خودش را یک جن گیر می نامد و ادعا می کند که سالها است جن گیری را به منظور مقاصد شفابخش انجام داده است.
دنیای شگفت انگیز میوه ها؛
روی این میوه ی استوایی برجستگی های خارمانندی از جنس پوست میوه به چشم میخورد و از سرده ی خربزه ها می باشد. بافت درون آن مثل ژله ، چسبناک و ژلاتینی است. مزه اش هم گاهی شبیه خیار آبلیمو زده و یا ترکیبی از مزه ی موز و لیمو می باشد.
نقش
در ماه ژوئن و جولای اتفاق می افتد؛
تنه ی درخت آرگان خارآگین است. با این وجود بزها به راحتی از آن بالا می روند. درخت ارگان در منطقه شبه بیابانی "سوس" در جنوب غرب مغرب و منطقه ی "تندوف" در الجزایر و در سواحل غربی دریای مدیترانه می روید.
آیا
رازهای یک تولد؛
اغلب بر این باورند که زایمان سزارین نام خود را از امپراتور روم باستان "ژولیوس سزار" گرفته است، زیرا او اولین کسی بود که به شکل سزارین به دنیا آمد و وقتی مادرش از دنیا رفت، طبیبان مجبور شدند تا با شکافتن و برش شکم مادرش او را به دنیا بیاورند.
شگفتی های جهان آفرینش؛
اغلب این جانور در پژوهش های علمی و پزشکی مورد استفاده قرار میگیرد زیرا قدرت عجیبی در بازسازی اجزای تخریب شده ی بدنش را دارد. او حتی می تواند مغز آسیب دیده ی خود را بازسازی کند.
جزیره ی
جزیره ی خیالی؛
یکی از عجیب ترین درختان دنیا با نام "خون اژدها" یا "خون دو برادر" هم در این جزیره وجود دارد. این درخت از جمله نادر ترین درختان جهان است که به دلیل مایع خون مانندی که از آن جاری میشود این اسم را به خود گرفته است.
معروفترین دوقلوهای به هم چسبیده ی جهان
دو قلوهای به هم چسبیده (Conjoined Twins)، که به علت شهرت چانگ و انگ بانکر دوقلوهای به هم چسبیده اهل سیام گاهی دوقلوهای سیامی (Siamese Twins) نیز خوانده می شوند، ار نظر ژنتیکی همسان هستند، از یک تخمک شکل می گیرند، و معمولاً دارای ارگان ها و اندام های حیاتی مشترک اند.
دانستنی های جالب درباره صخره
صخره ای که نمای بیروت است؛
این صخره با شکل عجیبش نمایی از بیروت پایتخت لبنان و به عنوان سمبلی از از این شهر ساحلی تبدیل شده است. بخش هایی از بیروت در طول تاریخ بارها بر اثر زلزله زیر آبهای مدیترانه فرو رفته اند تا جایی که برخی پژوهشگران می گویند در زیر سواحل بیروت "هفت بیروت" دیگر نهفته است.
باغ وحشی که انسان ها را به جای حیوانات در قفس می اندازد
عجیب ترین باغ وحش دنیا؛
در این باغ وحش گردشگران سوار بر وسیله ی نقلیه می شوند که بر روی آن یک قفس محافظ آهنی تعبیه شده است و این مردم هستند که به جای حیوانات به داخل قفس ها می روند، آنها سوار بر قفس متحرک در تمام باغ وحش می چرخند و می توانند ببرهای بنگال و سفید را از نزدیک بینند.
مجرم هایی که با گرفتن عکس سلفی خودشان را لو دادند
پدیده ی جنجالی سلفی گرفتن؛
فوریه ی سال ۲۰۱۷ میلادی یک زن نیویورکی به اتهام سرقت کت پوست راسو به ارزش ۱۳ هزار دلار دستگیر شد. این اتفاق زمانی افتاد که او با پالتوی سرقتی عکس انداخته و آن را در اینستاگرام منتشر کرد. او که مسئول انبار در لباسفروشی Moda Operandi بود ...
bato-adv
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv