Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
زبان فرشتگان و اسرار دست نوشته ها

زبان فرشتگان و اسرار دست نوشته ها

دست نوشته های ووینیچ کتابی قدیمی است که قدمت آن به قرن پانزدهم میلادی بازمی گردد و شامل فصل های مختلف و عکس های رنگی زیباست. تا اینجا موضوع کاملا عادی به نظر می رسد ووینیچ با سایر نوشته ها فرقی نمی کند اما آنچه موجب تمایز ووینیچ می شود زبان آن است...
سنگ های عجیبی که رشد می کنند
سنگ ها و صخره های ترووانت ( Trovant ) یکی از عجایب کره ی زمین در کشور رومانی هستند. ترووانت ها صخره هایی غیر عادی اند که رشد می کنند و زیاد می شوند، آنها یک هسته مرکزی سخت دارند که شن ها و ماسه ها به مانند پوستی اطراف آن را احاطه کرده اند.
مصورسازی کلمات عربی بر پایه معانی آنها
در این خبر شما با تصاویری آشنا می شوید از هنرمندی که عاشق خطاطی و رسم های ماهرانه است؛ تصاویری که در حین نوشتن، شکل و معانی را همزمان با هم دارند...من کلمات عربی را به شکل ماهرانه ای رسم می کنم و آنها را در حین نوشتن به شکل معانی و مفاهیم واقعی خود این کلمات شکل می دهم.
موزه های جالب، ترسناک و ناخوشایند دنیا
چنین موزه هایی شامل آثار و یا قطعات شگفت انگیز تاریخی نیستند، بلکه موزه هایی برای مستند کردن موضوعات نامتعارف و عجیب و غریب هستند و افراد زیادی تمایل ندارند تا از آن‌ها بازدید کنند. در این گزارش با چند موزه که برای اغلب مردم ناخوشایند است آشنا خواهید شد.
مومیایی های آتش در فیلیپین
در اوایل قرن بیستم مومیایی های آتش در فیلیپین پیدا شدند. عجیب بودن شکل ظاهری آنها از یک سو و انعکاس فرهنگ منحصر به فرد قبایل منزوی و دور افتاده از جهان از سوی دیگر باعث به سرقت رفتن تعدادی از مومیایی ها شد، تا جایی که دولت فیلیپین تصمیم گرفت تا این گنج های باستانی مردم را به مکان های دور از دسترس و غارهای مهر و موم شده ببرد و نگهداری کند.
دانستنی های جالب درباره «کوکابورای بال آبی»
جوجه‌های کوکابورا کور و لخت به دنیا می‌آیند. جوجه‌ها با تیزی کوچک نوک خود پوسته تخم را می‌شکافند. در طول هفته‌های اول زندگی، جوجه‌ها بسیار عصبی و پرتکاپو هستند و اغلب جوجه‌های بزرگ، جوجه ها‌ی کوچک را می‌کشند.
افرادی با بیماری های عجیب و نادر
گاه شاهد اختلالاتی هستیم که از هر چند میلیون نفر تنها یک نفر به آن مبتلاست. ما در این مقاله قصد داریم ۹ نمونه از عجیب ترین و کمیاب ترین اختلالات را به شما نشان دهیم. تصاویر و توضیحات زیر، به طور حتم شما را به شگفتی خواهند داشت. از شما دعوت می کنیم به تماشای آن ها بنشینید و توضیحات را مطالعه نمایید.
خواب هایی که تاریخ علم و ادبیات را متحول کردند
انیشتین نظریه نسبیت را پس از یک رویای زنده کشف کرد. او در خواب خود را سوار بر سورتمه ای دید که از شیب یک کوه به سرعت پایین می آید. سرعت او آنقدر افزایش می یابد که به سرعت نور نزدیک می شود تا جایی که رنگ ستاره ها را منقلب می بیند.
نمایش اجسام شگفت انگیز در بدن بیماران
همچنین یک جراح کلیه و مجاری ادرار نیز بسیاری از سنگ های کلیه و مثانه و اجسامی از این قبیل را که طی صدها عمل جراحی از بدن بیماران خارج کرده، جمع آوری و برای هشدار وآگاهی بخشی به مردم در مطب خویش نگهداری کرده است.
سه خانه رویایی از رمانتیک‌ترین خانه‌های بریتانیا
در این املاک می توانید عاشقانه ترین و رویایی ترین لحظات زندگی خود را تجربه کنید. با «تابناک باتو» همراه شوید تا نگاهی به سه خانه زیبا و رمانتیک در کشور بریتانیا (انگستان) داشته باشید.
کوچکترین دختر جهان، بزرگترین شخصیت دنیای مجازی
...اما شارلوت همچنان اصرار داشت که یک زندگی طبیعی و نرمال را پشت سر بگذارد. اِما می گوید: شارلوت شاید کوچک باشد اما شخصیت بزرگی دارد و می خواهد همان کارهایی را که کودکان پنج ساله انجام می دهند، انجام بدهد.
با مشهورترین و بدنام ترین زنان قاتل آشنا شوید
برخی پرونده‌های جنایی شهرت بیشتری نسبت به سایر پرونده‌ها دارند. این موضوع در کشورهای غربی پر رنگ‌تر است. در این گزارش با چند پرونده‌ی قتل مشهور در جوامع غربی آشنا خواهید شد که تا مدت‌ها ذهن مردم این مناطق را به خود مشغول کرده بود.
زنده کردن داستان های جن و پری
بیشتر عکس های موجود در کلکسیون و مجموعه آثار عکاسی من بر اساس عکاسی های خلاقانه (غیر تجاری) هستند، زیرا فکر می کنم، انسان باید کاری را انجام دهد که آن را واقعاً از صمیم قلب دوست دارد.
فرار از زندان در این کشور مجازات ندارد
بنا بر ماده ی ١٥٤ سیستم قضایی مكزیک اقدام به فرار از زندان مجازات ندارد، مگر اینکه با یک یا چند زندانی دیگر تبانی کند و یا رفتارهای خشونت آمیزی در طول فرار علیه دیگران از آنها سر بزند، در این صورت با شش ماه تا سه سال حبس مجازات خواهد شد.
عجیب ترین و جالب ترین جاده های جهان
بعضی از خیابان‌ها عریض، برخی تنگ و باریک و برخی کوتاه هستند. مثل یک خیابان در آلمان که پهنای آن از ۳۱ تا ۴۰ سانتیمتر تجاوز نمی‌کند و باریک‌ترین خیابان دنیا ثبت شده است.
عجیب‌ترین لباس‌های رسمی و نظامی در تاریخ
در اوایل قرن بیستم آتش نشانان در ایالات متحده‌ی آمریکا و چند کشور دیگر لباس‌های محافظتی همراه با ماسک‌های پیشگیری از گازهای سمی می‌پوشیدند. منظره‌ی آن‌ها برای هر بیننده‌ای بسیار ترسناک بود.
bato-adv
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv