Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
پدیده های غیرعادی و جالب آب و هوایی

پدیده های غیرعادی و جالب آب و هوایی

رنگین‌کمان اغلب پس از بارش باران، و به دلیل تابش نور آفتاب بر روی قطرات آب ظاهر می‌شود. رنگین‌کمان ماه که نادر‌تر است، تنها در شب‌هایی دیده می‌شود که ماه پایین آمده و به صورت کامل یا تقریباً کامل باشد. تصویر بالا، رنگین‌کمان ماه بر فراز آبشار کامبرلند در کنتاکی را نشان می‌دهد.
گلدان‌های ۴۰۰ ساله‌ هدیه ناپلئون برای فتحعلی شاه
سالن هنر و زندگی موزه ملک، دو گلدان بزرگ معروف به گلدان سِور فرانسه را در خود جای داده که هدیه ناپلئون برای فتحعلی شاه قاجار بوده است. زمانی که رضاشاه می‌خواهد برای ولیعهد زن بگیرد دستور می‌دهد تا هر کس هر جنس قیمتی و تاریخی در منزل دارد به محل برگزاری مراسم بیاورد چرا که عروس (فوزیه) خارجی بود و رضاشاه به دنبال این بود تا عروسی هر چه با شکوه‌تر و تجملاتی‌تر برگزار شود.
عجایبی که فکرش رو نمی‌کنید، وجود خارجی داشته باشند
خلاصه هیچ چیز در دنیای ما همیشگی نیست و هر چیزی می بایست روزی تمام شود. شاید این همان چیزیست که عجایب جهان را الهام بخش و زیبا می سازد، چرا که با سرعت ثابت گذر زمان و با محو شدن از خاطرات و تبدیل شدن به افسانه، باز هم به ما ثابت می کنند که چه کارهایی از دست انسان و طبیعت برمی آید.
کشتی‌های افسانه‌ای غرق شده‌ای که هنوز پیدا نشده اند
هنگامی که بقایای کشتی تایتانیک در سال ۱۹۸۵ کشف شد نقطه عطفی در باستان شناسی و اکتشافات آثار قدیمی در زیر آب به شمار می رفت که پس از گذشت سال ها توانستند آن را بیابند. با این حال در طول سفرهای دریایی و اقیانوسی هزاران کشتی وجود دارند که توسط آب های اقیانوس گم شده اند.
مرگ‌هایی که هیچ وقت فکرش را نمی‌کنید!
یک زن ۲۵ ساله هلندی به نام «رنه هارت ولت» که در شهر پاریس مشغول به تحصیل بود با یکی از همکلاسی‌های ژاپنی خود به نام «ایزی ساگاوا» دوست شد. مدتی بعد «ایزی»، «رنه» را برای شام به منزل خود دعوت کرد. وقتی «رنه» دعوت «ایزی» را پذیرفت، هرگز تصورش را نمی‌کرد که شام آن شب، خود او خواهد بود.
ماجرای مردگانی که با گراز و بوفالو دفن می‌شوند
خانوادۀ مارتا کانده، هفت ماه در خانه‌شان با جسد آب رفته و خاکستری شدۀ او زندگی کردند تا برای مراسم خاکسپاری مفصلی که در رسومات مربوط به مرگ مردم توراجا جایگاهی اساسی دارد، آماده شوند؛ رسومی که قرنهاست سابقه دارد. «ما جسد را در یک تابوت در خانه نگه می‌داریم. اما در تابوت را پیش از خاکسپاری نمی‌بندیم، چرا که به آن‌ها به چشم بیمار نگاه می‌کنیم...»
عجیب‌ترین سپرده‌گذاری جهان
در مکانی زیرِ زمینی حومه شهر انگلیسی "Sussex" که ضد بمب، اشعه رادیو اکتیو، مقاوم در برابر سیل و دمای آن منفی 20 درجه سانتی گراد بوده، قفسه هایی حاوی دانه های گیاهان ذخیره شده (19هزار مجموعه برای بیش از 39 هزار نوع گیاه) قرار گرفته که از کشورهای گوناگون جمع آوری شده است.
«اینکا» شما را به عجایب جدید جهان هدایت می‌کند
در پرو چیزهای بیشتری از مسیر اینکا و ماچو پیچو برای تجربه وجود دارد. به محض اینکه به شهر کوسکو (Cusco) که راهی برای رسیدن به ماچو پیچو و پایتخت قدیمیست برسید از تعداد فعالیت و مکان های دیدنی جالب دیگرش گیج خواهید شد. از فرهنگ و تجربه های ماجراجویانه گرفته تا چشیدن محصولات محلی کاشت و برداشت شده ای نظیر...
مردی که دورتادور بریتانیا را شنا کرده است
راس می گوید وقتی به پایان سفر رسیدم نتوانستم روی پاهای خود بایستم چون ۵ ماه بود که در آب زندگی می کردم و تاندون ها و رباط های پاها خواب رفته بودند. باید دوباره راه رفتن را یاد می گرفتم. راس با وجود تمام این سختی ها هنوز حوصله اش از شنا کردن سر نرفته است.
چرا هنوز از جعبه‌های سیاه هواپیماها استفاده می‌کنیم؟
ما فناوری لازم برای ارسال جاری یا اصطلاحا استریم کردن اطلاعات پرواز را داریم، به عبارتی اطلاعات می‌توانند به صورت زنده ارسال شوند و ما می‌توانیم همانگونه که اطلاعات کاربران در فضای ابری ذخیره می‌شوند، به جای اتکا به جعبه‌های سیاه فیزیکی، «جعبه‌های سیاه ابری» داشته باشیم.
خانه های کپی برداری شده از کارتون ها
از کودکی با کارتون های مورد علاقه مان بزرگ شده ایم. بارها در تخیلات مان در دنیای کارتون ها زندگی کرده ایم و همیشه دوست داشتیم برای یک بار هم که شده بتوانیم در خانه های دوست داشتنی قهرمانان کارتونی زندگی کنیم. اکنون بعد از سال ها می توانیم خودمان را در این دنیای تخیلی تصور کنیم.
حیوانی که در تصویر می‌بینید، بیانگر شخصیت شماست
به روش های مختلفی می توان به شخصیت آدم ها پی برد. مثل نحوه لباس پوشیدن، راه رفتن و بسیاری رفتارهای دیگر. اما آیا می دانستید از طریق حیوانات هم می توان به ویژگی های شخصیتی آدم ها پی برد؟ نگاهی به تصویر بالا بیندازید با اولین حیوانی که در تصویر می بینید می توانید ویژگی های شخصیتی خودتان را بیشتر بشناسید.
این تصاویر جهان علم را تکان دادند!
‌می‌گویند که گاه یک عکس می‌تواند ارزشی بیشتر از هزاران کلمه داشته باشد، این گفته شاید در عرصه دانش بیشتر نمود داشته باشد. در این پست مروری خواهیم داشت بر عکس‌هایی که هر یک در زمان خود توانسته‌اند روند علم را تغییر بدهند یا فهم ما را از پدیده‌های علمی بهتر و ملموس‌تر کنند.
مدل های مرد چطور سلفی می گیرند؟
گاه در عکس های سلفی که از خودتان می گیرید احساس خوش تیپ بودن نمی کنید. برای حل این مشکل که خیلی ها با آن هنگام سلفی گرفتن دست و پنجه نرم می کنند نکات زیر را که مدل های خوش تیپ هفته مد میلان توصیه کرده اند ملکه ذهن تان کنید.
راز اتاق های ترسناک هتل کریسنت!
زمان ساخت هتل کریسنت در سال ۱۸۸۵ یک مرد مو قرمز ایرلندی سنگ تراش به نام مایکل روی پشت بام ساختمان در حال کردن بود که ناگهان تعادلش را از دست داد و به طبقه دوم سقوط کرد و از دنیا رفت. اتاق ۲۱۸ درست جایی ساخته شده است که مایکل سقوط کرده است و...
واکنش تند طرفداران فیلم بازی تاج و تخت به توئیت ترامپ
ترامپ در توئیتی که به سبک و سیاق فیلم بازی تاج و تخت بود، در جمله ای با عنوان Sanctions are Coming November 5 به معنای «تحریم‌ها در 5 نوامبر ( 14 آبان) خواهند آمد» ملت ایران را به مانند گذشته تهدید کرد؛ وی این جمله را با تقلید از فونت عنوان فیلم بازی تاج و تخت و در تصویری شبیه کاور این سریال منتشر نمود.
bato-adv
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv