سرگرمی و دانستنی‌ها

Tabnakbato | تابناک باتو

عجایب کرونا در برزیل

عجایب کرونا در برزیل

در یک حادثه عجیب، باندهای جرایم سازمان یافته در ریو دوژانیرو به ساکنان دستور دادند به عنوان بخشی از اقدامات احتیاطی دولت برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید كرونا (كووید ۱۹)، قوانین قرنطینه را رعایت کنند. باندهای جرایم سازمان‌یافته، نامه‌های تهدیدآمیز برای شهروندان مناطق فقیر ارسال کرده‌اند
طالع هفتگی خود را اینجا بشنوید
با ما باشید؛
چنانچه شما نیز از آن دسته افرادی هستیند که برای سرگرمی یا کنجکاوی دوست دارید یکسری آینده نگری هایی از غیر به شما برسد و بنا به آن، احساس خوشی کنید یا امیدوار شوید، به شما توصیه می کنیم این خبر را باز کرده و منتظر بمانید. شما می توانید هراز گاهی، فال هفتگی یا روزانه خود را در وبسایت «تابناک باتو»؛ بخوانید و از آن لذت ببرید و سرگرم باشید.
این کار‌های اشتباه را با مواد غذایی، تکرار نکنید
از چندین سرآشپز، پنیرفروش و دیگر متخصصان مواد غذایی خواسته‌ایم به ما بگویند راه درست آماده کردن سبزیجات، میوه‌ها، پنیرها، گوشت‌ها و نان‌ها برای استفاده چیست. در اینجا در مورد تعدادی از مواد غذایی که ممکن است بریدن، پوست کندن و خرد کردن آن‌ها را اشتباه انجام دهید، راهنمایی‌هایی آورده شده است.
خلاقانه‌ترین اسلحه‌های تاریخ جهان
گمان نکنید که سلاح‌های قاتلان اجیرشده یا جاسوسان، محدود به این ابزار‌ها هستند؛ قربانیان دیگری از این اسلحه مخفی جاسوسی نیزهستند. ما در این مقاله هشت مورد از عجیب‌ترین سلاح‌های خلاقانه‌ای که در تاریخ ساخته شده برای شما ارائه می‌دهیم. همه آن‌ها به نظر می‌رسد ابزار‌های ساده یا معمولی هستند، اما اسلحه‌ای مخفی برای خلاص شدن از شر قربانی هستند.
شباهت‌های جالب حیوانات به انسان
نوسانات خلقی، حرف زدن در خواب، افزایش وزن به خاطر استرس، این‌ها چند نمونه از مواردی هستند که فکر می‌کنیم در مورد انسان‌ها و حیوانات متفاوت است. اما به نظر می‌رسد ما آنقدر‌ها که فکر می‌کنیم منحصربه فرد نیستیم، چون بسیاری از حیوانات ممکن است احساساتی شبیه به انسان را تجربه کنند.
گاوهای درمانگر!
«کسی که درمان با ادرار را انجام می‌دهد نباید غذاهای شور و تند بخورد، باید به اندازه بخورد، بسیار کار کند، احساسات خود را مهار کند و روی زمین بخوابد. باید سحرخیز باشد و به جانب شرق ادرار کند. نخستین و واپسین قطره‌ها را دور ریزد، بقیه را در ظرفی جمع کند و بنوشد. شیوامبا (= آب شیوا) مانند عصاره‌ای است که بیماری و پیری را دور می‌کند.»
ورزشکار چینی هر روز در اتاق قرنطینه‌اش چند کیلومتر می‌دود
ویروس کرونا به تازگی هرج و مرج زیادی را در جمهوری چین به وجود آورده و همه چیز را وارونه کرده است و باعث شده که بیشتر افراد خود را در خانه هایشان حبس کنند، اما به نظر نمی‌رسد چنین شرایطی عامل بازدارنده ای برای دونده ماراتن و اصرار او برای ادامه تمریناتش باشد.
لاک‌پشت قهرمان و ناجی لاک‌پشت‌های اسپانولا
گونه‌هایی از لاک پشت‌های غول پیکر به نام "اسپانولا" قبلاً در معرض خطر بزرگی قرار داشتند، زیرا فقط ۱۲ ماده و ۳ نر از آن‌ها در جهان مانده بودند. فقط ۱۵ نماینده از یک گونه جانوری! ولی آن‌ها موفق شدند به لطف "دیگو"، لاک پشتی که یک مأموریت ساده، اما مهم داشت، زنده بمانند و تا حد ممکن تولید مثل کنند.
زن روسی که برای سرگرمی ۱۳۸ تن را کشت
اتفاقات عجیب و غریبی در داخل خانه يکی از زنان اشرافی روسیه داریا سالتیکووا معروف به سالتیخیکا رخ می‌داد؛ خانه‌ی او به تار عنکبوت شباهت داده شده بود، زیرا دختران وارد آنجا می‌شدند اما زنده بیرون نمی‌آمدند، غالباً صدای فریادها و ضربات شلاق از خانه وی شنیده می‌شد، که به همین دلیل به آنجا لقب «مقر خونین کنتس» داده شده بود.
بازگشت شگفت‌آور حیوانات به شهر‌ها پس از قرنطینه انسان‌ها
طبیعت در حال بازیابی خود
بعد از اجرا شدن قوانین منع تردد در شماری از کشورهای دنیا، مردم مشغول تماشای فیلم، دیدن سریال و یا خواندن کتاب و جستجو در اینترنت شده‌اند، برخی دولت‌ها به شهروندان خود با رعایت احتیاط و حفظ فاصله ایمن با دیگران اجازه پیاده‌روی داده‌اند، در این مدت قرنطینه بشریت شاهد نتایج غافلگیر کننده‌ای در قرنطینه بوده‌است؛ مثلاً در ژاپن، ایتالیا و تایلند مردم شاهد حیواناتی بودند که در نبود انسانها به گشت و گذار در خیابان‌ها کرده‌اند.
پروژه‌های شگفت‌انگیز و باورنکردنی در دبی امارات
«دبی» را اغلب شهر آینده می‌نامند، شهری که رکورد‌های جهانی بسیاری را به نام خود ثبت کرده است. سریعترین اتومبیل‌های پلیس، بزرگترین قاب عکس جهان، بزرگترین پیچ و خم (ماز) عمودی جهان، بلندترین مجسمه شکلاتی جهان و بسیاری از رکورد‌های دیگر.
طالع هفتگی خود را اینجا بشنوید
با ما باشید؛
چنانچه شما نیز از آن دسته افرادی هستیند که برای سرگرمی یا کنجکاوی دوست دارید یکسری آینده نگری هایی از غیر به شما برسد و بنا به آن، احساس خوشی کنید یا امیدوار شوید، به شما توصیه می کنیم این خبر را باز کرده و منتظر بمانید. شما می توانید هراز گاهی، فال هفتگی یا روزانه خود را در وبسایت «تابناک باتو»؛ بخوانید و از آن لذت ببرید و سرگرم باشید.
تهدید سازنده تجهیزات پزشکی برای درمان کرونا از سوی یک شرکت پزشکی
در نتیجه، مدیران بیمارستان به فکر استفاده از نمونه‌های چاپ سه‌بعدی این تجهیزات پزشکی افتاده و شروع به جست‌وجو برای یک تولیدکننده می‌کنند. کریستیان فراکسی و الساندرو رامایولی که در یک استارتاپ ایتالیایی واقع در ایسینوا کار می‌کنند؛ به مدیران بیمارستان پیشنهاد چاپ این شیرها را در شرکت خودشان می‌دهند.
جنون کرونا در انگلستان
قفسه‌های خالی کالا و یک نگاه عاجزانه به لیست خرید، تصویری که از پیرمردی  داخل یک فروشگاه در استان سری Surrey بریتانیا گرفته شده است و نشان می‌دهد که وی در میان قفسه‌های خالی فروشگاه به دنبال کالا است. تصویری که توسط روزنامه انگلیسی دیلی میل منتشر شده است، قلب بسیاری را شکست، زیرا ...
کشف لاک‌های عظیم الجثه و ماقبل تاریخی
ما هرازگاهی چند استخوان و فسیل پیدا می‌کنیم که کمک می‌کنند نکاتی درباره موجودات منقرض‌شده بیاموزیم و با تحلیل دی‌اِن‌ای‌شان بفهمیم آن‌ها چگونه مرده‌اند یا به نسخه‌های امروزی‌شان تغییر شکل داده‌اند. از موارد بررسی‌شده می‌توان به گلیپتودون، یکی از اجداد غول‌پیکر آرمادیلوی امروزی اشاره داشت.
عجیب‌ترین پدیده‌های آب و هوایی
آن‌جا که پیش‌بینی آب و هوا به طور دقیق امکانپذیر نیست، بسیاری از نوسانات ممکن است در یک آن رخ دهد. اما بعضی اوقات مسائل از چهارچوب عقل خارج می‌شوند! در این‌گزارش در مورد عجیب ترین پدیده های آب و هوایی که تاکنون ثبت شده صحبت می‌کنیم و باران خون تازه شروع کار است!
خبرهای تازه