Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
تصاویر ببری که به «سندرم داون» مبتلا بود

تصاویر ببری که به «سندرم داون» مبتلا بود

اگر تصور می کنید که انسان تنها موجودی است که در معرض ابتلا به چنین اختلالی است، اشتباه می کنید، حیوانات نیز دچار اختلالات ژنتیکی میشوند که مهمترین آن سندرم داون است و براساس آن شکل و مهارت های بدنی و ذهنی متفاوتی دارند.
کار چشم ها فراتر از تماشاست
دروازه های روح؛
چشم ها از دیدگاه خشک آناتومیک و فیزیولوژیک، تنها ابزاری اپتیک برای تماشای پیرامون ما هستند. اما چشم‌ها در انسان، پنجره‌ای به سوی روح او هم هستند. کار چشم‌ها فراتر از تماشاست. از این پنجره، عشق و نفرت، امید و ترس و یأس، می‌تواند درک شود.
ستون های «رجاجیل» در جوف عربستان
مهمترین اثر باستانی عربستان؛
باستان شناسان بر این باورند که این مکان به چهار هزار سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد و باید درباره ی آن ها تحقیقات بیشتری صورت بگیرد، شبیه چنین ستون هایی در بریتانیا هم وجود دارد که قدمت آن به سه هزار سال پیش از میلاد مسیح بازمی گردد.
دانستنی های جالب درباره «روبیک»
سرگرمی پر طرفدار دنیا؛
مکعب روبیک یک پازل و جورچین سه بعدی است که در سال ۱۹۷۴ میلادی اختراع شد. روبیک پرفروشترین جورچین جهان است که پس از نمایش فیلم «در جستجوی خوشبختی» و در سال ۲۰۰۶ میلادی با افزایش فروش ناگهانی روبرو شد. در این گزارش دانستنی های جالبی را درباره مکعب های روبیک خواهید خواند.
اتفاق های ناشناخته و غافلگیرکننده که افتاده است!
حیرت پایانی ندارد؛
وقتی درباره چیزهایی می شنویم که پدید آمدن آنها منبع مشخصی ندارند و یا نمی توانیم توجیه و دلیل علمی برای برای شکل گیری آنها متصور شویم، کمی احساس ترس و حیرت می کنیم. در این گزارش با چند نمونه از آنها آشنا خواهید شد.
شکل حیوانات کارتونی اگر آدم بودند...
حیوانات کارتونی از زاویه دیگر؛
کاراکترهای حیوانات بیش از هر چیز دیگری ما را به وجد می آورند و باعث شادی و خوشحالی ما می شوند. در این میان، گاه با خودمان فکر می کنیم اگر طراح این شخصیت ها، آنها را در قالب یک آدم طراحی می کرد، آن وقت چه شکلی می شدند؟
دانستنی های شگفت درباره سیارات و جاذبه زمین
رمز و راز فراسوی زمین؛
انسان با ارسال کاوشگر به فضا و تحقیقات گسترده علمی و با کمک ابزارهای پیشرفته تا حدودی توانست تاریکی مطلق ذهن خود را درباره آن روشنایی بخشد؛ اما گستره بی انتهای فضا هنوز هم دانستنی های بسیار دارد که شاید روزی به آن دست یابیم.
قالب های صابون مصرف شده هتل ها در آمریکا چه می شوند؟
تمرکز روی یک موضوع کمتر دیده شده؛
همه هتل ها تلاش دارند تا این اشیاء از جمله قالب های صابون را فقط برای یک بار مورد استفاده قرار دهند و دوباره مصرف نشود. همین موضوع برای ما یک سؤال به وجود می آورد؛ قالب های صابون که خیلی کم از آن ها استفاده شده اند چه می شوند؟! آیا منطقی است که هتل ها با وجود کامل بودن صابون ها، آنها را دور بیندازند؟!
ترسناک ترین استخرهای شیشه ای جهان
قدم زدن در ارتفاع نفسگیر شیشه ای؛
تصاویر این استخر هولناک نخستین بار در یک ویدئو پخش شد، مردی که از پاهای خود در حال قدم زدن روی استخر شیشه ای برج فیلم گرفته بود که حتی دیدن این فیلم هم هیجان انگیز بود.
چگونه در باغچه تان صندلی های قابل رشد بکارید؟
وقتی مبلمان خانه رشد می کنند؛
ایده و اساس چنین کاری در سال ۱۹۹۹ میلادی شکل گرفت و توجهات را به سوی خود جلب کرد. زمانی که یک خانم تقاضای یک صندلی را داشت که با باغچه خاص خانه اش مطابقت داشته باشد و اینک تکنولوژی جدید ساخت چنین صندلی هایی را به بهترین شکل ممکن میّسر ساخته است.
با بانک پنیر ایتالیا آشنا شوید
پنیر به جای پول؛
ایده ی سپرده گذاری پنیر به جای پول در بانک شاید بیشتر شبیه یک لطیفه باشد که راهی به واقعیت ندارد. اما این که کسی بخواهد به جای پول در بانک پنیر سپرده گذاری کند، در منطقه امیلیانو رومانیا کشور ایتالیا رنگ واقعیّت به خود گرفته است.
قدیمی ترین لوازم شخصی و خانگی جهان که کشف شده اند
اسرار تاریخ همچنان ناگفته؛
دنیاهای باستانی و قدیمی اسرار عجیب و حیرت انگیزی را درون خود پنهان کرده اند. علی رغم تلاش دانشمندان و باستان شناسان، هنوز هم برخی از اشیای کشف شده به صورت ناشناخته باقی مانده و توضیحی برایشان وجود ندارد.
مشاهیری که توسط حیوانات کشته شدند
ورود به قلمرو حیات وحش؛
حیوانات به این موضوع توجهی ندارند که فردی که جلوی آنها ایستاده یک آدم مشهور است و یا یک آدم معمولی و ناشناس؛ هر انسانی برای حیوانات حیات وحش به طور کلی و غالبا دو حالت دارد، یا تهدید است و یا منبعی برای غذا و در دو حالت باعث مرگ او می شوند.
تصاویر تبدیل اصطبل ها به خانه های زیبا و مجهز
تحوّل شگفت أنگیزدر کارآیی؛
پُل و جودی پوگ از مک کِنی تگزاس صاحب این شرکت هستند و أخیرا اصطبلی به مساحت ۶۶۰۰ متر مربع را به خانه ای بزرگ تبدیل نموده اند. این خانه ها از بیرون شبیه خانه های معمولی و ساده هستند اما داخل آن به طرز شگفت انگیزی خلاقانه و مجلل چیده شده است.
عجیب ترین چیزهایی که در غذای رستوران ها پیدا شدند
شگفتانه در بشقاب های غذا؛
وقتی برای خوردن غذا به رستوران می رویم و یا مواد غذایی کنسرو شده می خریم، توقع داریم تا به چیز خوبی دست پیدا کنیم؛ اما متأسفانه همیشه این گونه نیست، به طوری که برخی از افراد در سال های نه چندان دور گذشته، چیزهای عجیبی درون غذای خود پیدا کرده اند.
روش جالب یک مادر برای تعیین رشد فرزندانش
تغییر ذات طبیعت است؛
او هر سال از دخترش در لباس عروسی خود عکس گرفت تا از این روش ببیند که چگونه دخترش به یک فرد بزرگ و بالغ تبدیل شده است. عکس هایی که او گرفته در کنار هم بسیار زیبا و جذاب هستند و ما را به نتایج جالبی درباره تغییر می رسانند.
bato-adv
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv