سرگرمی و دانستنی‌ها

Tabnakbato | تابناک باتو

سفری به روستا‌های خاص و شگفت‌انگیز ایران

سفری به روستا‌های خاص و شگفت‌انگیز ایران

در هر گوشه از کشور زیبای ما جاذبه‌های خیره‌کننده فراوانی وجود دارد. در این میان روستا‌هایی وجود دارند که ویژگی‌های خاص هر کدام باعث شده که در نوع خود کم‌نظیر و حتی گاهی عجیب باشند... شهرت این روستا به این خاطر است که زبان مادری مردم آن «رومانو» است، یعنی یک زبان اروپایی! آن‌ها به زبان خود زبان «زرگری» هم می‌گویند.
تب عجیبی که جویندگان طلا را مبتلا کرده بود!
همراه با آغاز تب طلا و مهاجرت ۳۰۰ هزار تن به کالیفرنیا، تعداد ساکنان این منطقه رو به افزایش نهاد، برای مثال تعداد ساکنان شهر سانفرانسیسکو از ۲۰۰ نفر به ۳۶ هزار تن رسید و افزایش ناگهانی جمعیت باعث کمبود مواد غذایی شد.
ماجرای انگشتر طلایی فرعون رامسس دوم
رامسس دوم، قدرتمندترین فرعون مصر باستان در جنگی به نام «کادش» در حلقه سربازان دشمن محاصره شده بود، او توانست با دو اسب ماهر و چابک که ارابه جنگی او را می‌کشیدند، از محاصره نجات پیدا کند.
طالع هفتگی خود را اینجا بشنوید
با ما باشید؛
چنانچه شما نیز از آن دسته افرادی هستیند که برای سرگرمی یا کنجکاوی دوست دارید یکسری آینده نگری هایی از غیر به شما برسد و بنا به آن، احساس خوشی کنید یا امیدوار شوید، به شما توصیه می کنیم این خبر را باز کرده و منتظر بمانید. شما می توانید هراز گاهی، فال هفتگی یا روزانه خود را در وبسایت «تابناک باتو»؛ بخوانید و از آن لذت ببرید و سرگرم باشید.
تلاش برای نجات دنیا با نقاب ببر
تصمیمات عجیبی در زندگی مان می‌گیریم، بعضی هایشان اثرگذار و سرنوشت سازند، و برخی دیگر اهمیّت چندانی ندارند. در این میان تصمیم‌هایی وجود دارند که فقط اندک شماری از مردم آن‌ها را می‌گیرند، و تجسمی عینی از معنای «عجیب بودن» هستند؛ درست مثل داستان مرد ژاپنی به نام «یوشیرو هارادا»، او تصمیم می‌گیرد تا از ۴۷ سال پیش...
خوردن هواپیما در طول دو سال؛ عجیب‌ترین رکورد گینس
به نظر می‌رسد، حل کردن مکعب‌های معروف روبیک آسان است، اما «شین وی فو» می‌خواست آن را چالش پیچیده و دشواری تبدیل کند و همین چالش باعث شد تا در گینس رکورد بزند. چالشی که تاکنون قادر به انجام آن نبوده است؛ او ۱۳۷ مکعب روبیک را در هنگام شنا و فقط در یک ساعت حل کرد.
ربات جراح مغز در نمایشگاه رباتیک چین
شرکت HRG Robotics از جمله شرکت کنندگان این نمایشگاه خواهد بود. رئیس شرکت آقای «وانگ مینگ» می‌گوید: ما مجموعه محصولات شرکت‌های مبتدی را که با همکاری شرکتمان HRG آغاز به کار کرده اند، به نمایش خواهیم گذاشت و هدفمان تشکیل شرکت‌های جدید همراه با شرکت‌های سراسر جهان است.
امن ترین صندلی وسایل نقلیه کجاست؟
وقتی بحث ایمنی در وسایل نقلیه می شود چه چیزهایی را در نظر می گیرید؟ در نقش و اهمیت کمربند ایمنی، به ویژه در وسایل نقلیه موتوری شکی نیست. در هواپیما و قطار هم حتماً سعی می کنید نزدیک ترین راه های خروج را شناسایی کنید و در کشتی ها هم احتمالاً محل نگهداری جلیقه ها و قایق های نجات را پیدا می کنید.
روش عجیب یک زوج برای گرفتن هدیه تولد
این زوج، «کیسی» و «جفری لانگ» در صفحه فیس بوک خود اعلام کردند که فرزندشان ساعت‌ها پس از زایمان به علت تجمع مایع در ریه هایش درگذشت و بدن وی را سوزاندند و از دوستان و آشنایان برای تکمیل مراسم تشییع جنازه، خواستار کمک مالی شدند.
بیماری‌های کشنده جنگ جهانی اول
کمبود دارو و عدم شناخت از داروها، باعث شده بود تا بیماری‌های منتشره درمانی نداشته باشند. فقط کافی بود که فردی به بیماری دچار شود و همه افراد آن حیطه را دچار کند که در نهایت منجر به بیماری همه گیر می‌شد و تعداد جان باختگان افزایش چشمگیری می‌یافت. از جمله بیماری‌های شایع در جنگ جهانی اول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛
یکی از شیرینی‌های زیر را انتخاب کنید تا بگوییم چه شخصیتی دارید؟
کارشناسان بر این باور هستند که بین شخصیت و ناخودآگاه مردم یک رابطه مستقیم وجود دارد. چالش زیر هم بر همین اساس است. اینکه کدام یک از پای‌های زیر را انتخاب کنید خیلی هم تصادفی نیست و با ناخوادآگاه و شخصیت درونی شما رابطه مستقیمی دارد. به همین خاطر از شما دعوت می‌کنیم تا یکی از شیرینی‌های زیر را انتخاب کنید و بر اساس شماره آن ببینید چه شخصیتی دارید
راز سر‌های فشرده و کوچک شده قبیله‌ای در آمازون
این سر کوچک در حال بررسی دقیق توسط محققان اکوادور است، که به دنبال کشف اسرار سنّت «کوچک نمودن سر» هستند، کاری که بومیان باستانی مردم «شوار» با سر‌های دشمنان خود قبل از فتح آمریکای جنوبی توسط اسپانیایی ها، انجام می‌دادند.
آشنایی با عجیب‌ترین قوانین رانندگی در کشور‌های جهان
تجربه‌ی رانندگی در یک کشور دیگر می‌تواند بسیار اضطراب آور باشد. مسأله فقط بر سر به خاطر سپردن جهت درست رانندگی در خیابان‌ها نیست. قوانین رانندگی در همه‌ی کشور‌های دنیا یکسان نیستند، به همین دلیل ممکن است به خاطر رعایت نکردن مورد به ظاهر کوچکی مثل پوشیدن دمپایی یا کشیدن سیگار هنگام رانندگی، صد‌ها دلار جریمه شوید.
ماراتن مختلط در عربستان
برخی بر این باورند که حضور زنان در فعالیت‌های داوطلبانه اجتماعی، تفریحی، ورزشی و فرهنگی، نشانه‌ای از تغییر در درک جامعه سعودی از زنان است، زیرا خانواده‌های سعودی با زنان خود مسامحه می‌کنند و مشارکت آن‌ها را در زندگی عمومی حتی خارج از چهارچوب تحصیل، کار و نیاز‌های ضروری آنان را می‌پذیرند.
راز محتویات کیف سیاه رنگ ملکه انگلیس فاش شد
سالی بیدل اسمیت، نویسنده خاندان سلطنتی انگلیس در مورد کیف ملکه الیزابت دوم و محتویات داخل آن می نویسد، وی همیشه عینک برای مطالعه، خودنویس، آبنبات نعنایی، رژ لب Clarins و یک آینه کوچک همراه خود دارد و پس از هر وعده غذایی لبهای خود را رژ میزند.
مردم کدام کشور‌ها کیف پول گمشده را برنمی‌گردانند؟
در این آزمایش، ۱۷۰۰۰ کیف پول در این شهر‌ها گم شد، محتوای کیف‌ها دو دسته بود: دسته اول کیف پول‌هایی که فقط یک کلید در آن بود بدون هیچ پولی، و دسته دوم شامل لیستی از خرید‌های خانه که به زبان چهل کشور مورد نظر نوشته شده بود، به اضافه کارت ویزیت شامل نام مالک و ایمیل او و مقداری پول بدون کلید.
خبرهای تازه