سرگرمی و دانستنی‌ها

Tabnakbato | تابناک باتو

هیجان‌انگیزترین مسیر دوچرخه سواری از میان برکه

هیجان‌انگیزترین مسیر دوچرخه سواری از میان برکه

از وسط یک برکه بزرگ در لیمبورگ، بلژیک یک مسیر ویژه دوچرخه سواری عبور می‌کند. این مسیر بتنی ۲۱۲ متری زیر سطح آب ساخته شده و آنقدر پایین است که دوچرخه سواران سطح آب را می‌بینند. دو دیوار ۱.۵ متری هم دو طرف آن وجود دارد که مانع ورود آب به این بخش می‌شوند، اما دوزیستان و آبزیان از طریق تونل‌های زیرزمینی که زیر این مسیر وجود دارند، می‌توانند آزادانه بین دو بخش برکه حرکت کنند.
فال ماهانه، هوروسکوپ خرداد ماه ۱۳۹۹
در کارهای خود قدم به قدم پیش بروید و عجله نکنید و یادتان باشد شما جواب تمام سؤالات را نمی‌دانید. ممکن است یک تغییر جهت یا حتی انحراف از مسیر زندگی داشته باشید، از آن خیلی ناراحت نشوید؛ وقتی دری بسته می‌شود، دیگری باز می‌شود. کافی است ذهن خود را باز کنید و راه‌های بهتری را برای ادامه انتخاب کنید.
ماجرای جالب تابلوی معروف  ایتالیایی
هر تابلوی نقاشی پیشینه‌ای دارد؛ خواه غمگین، ترسناک و یا خنده‌آور. اگر قلموی نقاشان نبود شاید بسیاری از اتفاقات و حوادث به باد فراموشی سپرده می‌شد. در این گزارش به بررسی یک تابلوی نقاشی اثر جیو ردینی خواهیم پرداخت. در اواخر قرن شانزدهم میلادی دختری زیبا به نام بیتریچه چنچی در خانواده‌‌ای دارای جایگاه اجتماعی قابل توجه به دنیا آمد.
دردسر اسب‌های آبی قاچاقچی معروف برای کلمبیا
پس از کشته شدن اسکوبار توسط پلیس در سال ۱۹۹۳ بر اثر شلیک پلیس، دولت این کشور املاک اسکوبار را تصرف کرد و بیشتر حیواناتی که در آن زندگی می‌کردند، به باغ وحش‌های محلی منتقل شدند. با این حال گفته می‌شود که اسب‌های آبی، حیوانی که اسکوبار به آن علاقه خاصی داشته است بسیار خطرناک و تهاجمی بودند و...
معمای بیماری کشنده انگلیسی که هیچ گاه حل نشد
بیماری‌ها تهدید بزرگ و خطرناکی برای زندگی و سلامت بشر در قرون وسطا بودند و اغلب این امراض از بی‌توجهی به نظافت شخصی و تشخیص نادرست و بی‌کیفیت امراض بود. به همین دلیل، انسان‌ها در آن برهه از زمان به انواع بی حد و حصری از امراض مبتلا می‌شدند.
ضرورت اصلاح ژن انسان برای زندگی در مریخ
ناسا روز چهارشنبه در یک کنفرانس اینترنتی درباره صعود به ماه و چالش‌های زندگی در فضا بود، اعلام کرد اولین مسافران انسان مریخ در سال ۲۰۳۰ میلادی، برای اینکه بتوانند روی سیاره سرخ زندگی کنند، نیاز به اصلاح ژنتیکی دارند. این کنفرانس در انجمن ماه و ستارگان در هیوستن برگزار شد.
چکار کنیم عینکمان موقع پوشیدن ماسک بخار نکند؟
در حالی که کارگروه ویژه ویروس کرونا در کاخ سفید رو به انحلال می‌رود، در عرصه‌های علمی گویی «گروه ویژه ماسک» متشکل از متخصصان در حال شکل گیری است تا تئوری توطئه «واکسن بخار ماسک» را دفع کنند. توطئه‌هایی همچون نصب هواکشی محکم روی صورت و مسدود کردن راه خروج هوا از اطراف آن.
کاربردهای حیاتی پهباد در زندگی مردم غنا
برآورد می‌شود این شبکه از پهباد‌ها که نقطه تحول بزرگی در سیستم پزشکی و سلامتی غناست بتوانند به ۱۲ میلیون نفر در زمینه ارسال واکسن و دارو کمک کند و جان افراد زیادی را نجات دهد. نخستین مرکز خدمت‌رسانی با پهباد از سوی نانا اکوو-ادو  رئیس جمهور غنا در شهر اومیناکو شرق این کشور افتتاح شد، که یکی از چهار مرکز پرواز پهباد‌ها در این کشور به حساب می‌آید.
پودر بچه و این‌ همه کاربرد؟
پودر بچه اساساً به منظور لطافت پوست و جلوگیری از عرق‌سوزشدن پا‌ها مورد نوزادان استفاده قرار می‌گیرد. اما در این مقاله با دیگر کاربرد‌های این پودر آشنا خواهید شد که غریب به یقین پیش از این نمی‌دانستید. مثلاً اینکه در روز‌های بسیار گرم تابستانی جلوی تعرق را می‌گیرد یا اینکه می‌تواند جایگزین مام زیر بغل باشد!
چیزهایی که دوست‌داران کتاب را عصبی می‌کند
اگر یک کتابخوان حرفه‌ای باشید، یکسری مناظر یا رفتارهایی که دیگران با کتاب می‌کنند، به سختی شما را می‌آزارد. از منظر بیرونی ممکن است این چیزها، خیلی کوچک به نظر برسند، اما آستانه تحمل کتابخوان‌ها پایین است و هر رفتار از سر بی‌احترامی با کتاب و شان واقعی کتابخوانی، آنها را رنجیده‌خاطر می‌کند.
تبدیل شدن به مورچه، راه جدید رهایی از استرس قرنطینه
این ایده با انتقادات بسیاری مواجه شده در عین حال برخی نیز آن را تحسین می‌کنند و بر این باورند که چنین حرکتی فرصتی برای رهایی از استرس قرنطینه و ملالی است که افراد به دلیل طولانی شدن قرنطینه از آن رنج می‌برند. این گروه قوانین خاص خودش را دارد و اعضا نباید درباره مسائل سیاسی، اجتماعی یا هر موضوع غیر مرتبط با کلونی...
وقتی شیرِ پدر مراقبت از بچه‌ها را بر عهده می‌گیرد
سینگا، یک شیر نر آفریقایی که در غیابِ مادرِ بچه‌شیر‌ها مراقبت از آن‌ها را برعهده گرفته بود، متوجه شد گله ۵‌نفریه فرزندانِ یاغی‌اش واقعاً بیشتر از ۵‌نفر دردسر دارد. او نهایتِ تلاشش را می‌کرد، اما مهارت‌های فرزندپروریِ او برای مراقبت از گله فرزندانش در باغِ وحش پاکاوی پارک در بلژیک و در غیابِ مادرنشان جِی‌جِی که تحتِ مراقبت‌های درمانی بود، کافی نبود.
بحث سیاسی که به مهمانی آدم‌خواری تبدیل شد
این پدر و پسر به ۱۵ سال حبس محکوم شدند و ماجرا از این قرار است که این سه تن با یکدیگر مشروب خورده بودند، که ناگهان بحثی سیاسی درباره درگیری بین نیروهای کی‌یف و شورشیان طرفدار مسکو در بخش شرقی این کشور، بین آنها درگرفت. پسر قربانی را از پشت می‌گیرد و پدر دوبار در سینه او چاقو می‌زند، سپس پسر سر پلیس را می‌برد و بخش‌هایی از بدن او از جمله قلب، دو کلیه و کبد و امعا و احشای او را خارج می‌کند.
دانستنی‌های جالب؛ زنانی که دستِ بزن پیدا کرده اند!
در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم. شاید اصلاً این موضوع برای شما اهمیت نداشته باشد و از بکار بردن اصطلاح و انجام دادن آن رسم بدون دانستن اصل و ریشه آن هم راضی بوده باشید...
سرانجام پزشکان چینی که بر اثر کرونا سیاه شده بودند
جان افزود: این دارو باعث ایجاد رنگدانه بیش از حد در بدن پزشکان شد، اما برخلاف تصور قبلی مبنی بر تغییر رنگ پوست پزشکان به دلیل اختلافات هورمونی که باعث آسیب کبدی در هر دو آن‌ها شده بود، این وضعیت به آرامی از بین می‌رود. شایان ذکر است که این دو پزشک با ...
تبدیل کیبورد‌های قدیمی به آثار هنری
هنرمندی به نام اریک ینسن، کار جالبی می‌کند: او دکمه‌های کیبورد‌های از دور خارج شده را جمع‌آوری می‌کند و آن‌ها را به موزاییک‌هایی که بازسازی آثار هنری مشهور هستند، تبدیل می‌کند. هر قطعه از کار‌های او هزاران دکمه کیبورد را در دل خود دارد. او آثاری مانند شب پرستاره ون گوک، مونالیزای داوینچی و دختری با گوشواره مروارید ورمیر را تا حالا به موزاییک‌های خاص خودش تبدیل کرده است.
خبرهای تازه