Tabnakbato | تابناک باتو

مزرعه تان را با آدرس «آی ـ پی» کنترل کنید

مزرعه تان را با آدرس «آی ـ پی» کنترل کنید

امروزه بخش اعظمی از حجم مبادلات و صادرات میان کشورها را، مواد غذایی و کشاورزی تشکیل می‌دهند. این موضوع، نیازمند صرف میلیاردها دلار هزینه در سراسر دنیاست. از طرفی، اغلب ما میوه‌ها و سبزیجات را به صورت تازه مصرف نمی‌کنیم و فاصله زمانی قابل توجهی میان چیدن و مصرف یک میوه وجود دارد.
آثار هنری با استفاده از مواد غیرمعمولی
هنرمندان آوانگارد امروز علاوه بر نقاشی و مجسمه سازی کلاسیک اغلب مواد اولیه غیرمنتظره و روش‌های غیرمعمولی را به کار می‌برند. در واقع در تمام ژانرهای هنر هنرمندانی را می‌یابید که می‌توانند آثار هنری عادی را به آثار فوق العاده تبدیل کنند.
راز درکوب در گذشته چه بود؟
در گذشته کسي که پشت در مي رسيد، در کوب مختص خود را مي زد که صاحب خانه مطلع شود ،چه فردي پشت در است. درکوب‌هاي قديم سه نوع بود...هر گاه غريبه‌اي از روستا يا شهر ديگري به آبادي وارد مي‌شد، اولين منزلي را که اين کوبه را داشت، دق‌الباب مي‌کرد، به اين اميد که
شمارشگر معکوس مرگ با این ساعت
آیا می خواهید بدانید چقدر عمر کرده و چند روز از عمر شما باقی مانده است؟ سازندگان ساعت مرگ به نام Tikker مدعی هستند، این ساعت می تواند بر مبنای شیوه زندگی افراد، طول عمر آن ها را برآورد کرده و حتی با اعلام زمان مرگ آنها شمارش معکوس خود را شروع کند!
چرا جوانان کتاب‌های الکترونیکی را دوست ندارند؟
فروش کتاب‌های چاپی از کتاب‌های الکترونیکی پیشی گرفت؛
...گزارش‌ها و آمارها نشان می‌دهد در سال گذشته؛ فروش کتاب‌های الکترونیکی کاهش یافته و فروش کتاب‌های کاغذی رو به افزایش است. در ایالات متحده؛ سال گذشته فروش کتاب‌های الکترونیکی ۱۷ درصد کاهش یافته است. در عوض؛ فروش کتاب‌های کاغذی با رشد ۴.۵ درصدی روبه رو بوده است.
سایت‌ها و شرکت‌های مهم اینگونه نامگذاری شدند
تا حالا به فکر افتادید که سایت های بزرگ اسم خودشون رو چطوری انتخاب کردند. در این مقاله درباره اسم بیشتر سایت ها بحث شده است...گوگل در ریاضی نام عدد بزرگی است که تشکیل شده است از عدد یک با صد تا صفر جلوی آن.
وحشتناک ترین موجودات پنهان شده در آب
میکرو ارگانیسم ها و باکتری های زیادی درون آبها زندگی می کنند که بعضی از آنها بی ضرر و برخی اگر از بین نروند باعث به خطر انداختن سلامت می شوند.
تصاویری از «عربستان» که در رسانه‌ها نمی‌بینیم
این آمارهای اقتصادی جزو آن دست اطلاعاتی است که ایرانیان معمولا از آن مطلع هستند. در واقع، تصویر ثروت اعراب، در کنار تحجر آن‌ها جزو جدایی‌ناپذیر ذهنیت ایرانیان است. جالب‌توجه اما شاخص‌های بعدی هستند. جایی که باید پرسید: آیا دولت عربستان توانسته از این درآمدهای سرشار، برای توسعه اجتماعی کشورش بهره‌ای ببرد؟
چرا دمای بالا به باتری صدمه می زند؟
وقتی یک باتری را درون یک چراغ قوه جا می اندازید، اتصال برقرار می شود؛ یعنی انرژی شیمیایی موجود در الکترولیت به انرژی الکتریکی تبدیل می شود. در این فرآیند، یون ها از کاتد به لامپ و سپس به آند منتقل می شوند. این اتفاق در اثر واکنش شیمیایی میان اتم های الکترودها و یون های الکترولیت صورت می گیرد.
این حیوانات از زیبارویان کره زمین هستند
انتظار نداشته باشید که همه حیوانات این لیست را بشناسید، درست است که برخی از آن‌ها آشنا هستند اما این را هم به یاد داشته باشید که در روی کره زمین نزدیک به ۹ میلیون گونه متفاوت شناخته شده است. از طرف دیگر زیبایی تنها منحصر به حیواناتی که ما می‌شناسیم، نیست.
خرافات و باورهای نادرست در کشورهای جهان
خرافات تقریبا در بیشتر کشورهای دنیا وجود دارد اما این باورهای غلط از فرهنگی به فرهنگی دیگر با هم متفاوت است. مثلا در کشور پرتغال، بیشتر مردم معتقدند که به‌عقب راه رفتن بدشانسی می آورد. یا مردم اسپانیا بر اساس یک سنت و باور قدیمی، نیمه شب جشن سال نو ۱۲ حبه انگور را به نیت خوش شانسی در ۱۲ ماه سال جدید میل می کنند.
20 مهرماه؛ روز بزرگداشت حافظ
به مناسبت روز حافظ؛
...اطلاعات چندانی از خانواده و اجداد خواجه حافظ در دست نیست و ظاهراً پدرش «بهاءالدین محمد» نام داشته و مادرش نیز اهل کازرون بوده‌است.[۷] در اشعار او که می‌تواند یگانه منبع موثّق زندگی او باشد اشارات اندکی از زندگی شخصی و خصوصی او یافت می‌شود.
جذاب‌ترین فرودگاه‌های جهان از نگاه خلبانان
بسیاری از خلبانان بر این باورند که چشم انداز زیبا و همچنین هر عاملی که باعث خاموش کردن حالت خودکار هدایت هواپیما در نزدیکی باند فرود شود یکی از جذاب ترین تجربه های پرواز را به آنان خواهد داد. در ادامه برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر با ما همراه شوید.
سنت های عجیب و باورنکردنی قبایل آفریقای
این روزها اگر بخواهید حیات وحش دوست داشتنی را ببینید یا با زندگی قبایل بدوی آشنا شوید آفریقا بهترین مقصد شما خواهد بود. در این قاره ی شگفت انگیز هنوز هم قبایلی وجود دارند که بدور از هیاهوی دنیای مدرن اطرافشان، هنوز هم همان سنت های قدیمی خود را انجام می دهند که از نظر انسان امروزی بسیار بدوی و غیرقابل باور خواهد بود.
مدیران و بنیان‌گذاران گوگل به سرقت متهم شدند
حال باید دید دادگاه مربوطه با بررسی مستندات هر دو طرف؛ چه رأیی صادر می‌کند ولی اگر مشخص شود گوگل چنین کاری کرده است؛ رسوایی بزرگی برای این شرکت غول جست‌وجوی وب است و حتما دادخواست‌های جدیدی مطرح می‌شود و افراد دیگری هم از گوگل شکایت می‌کنند.
مناسبت جشن چهارم اکتبر چیست؟+فیلم
گروه های سازماندهی این روز، قصد کسب اطمینان از رفتار مناسب با حیوانات در سرتاسر جهان را دارند و حتی به افتخار این روز، سازمان های بسیاری مراسم مختلفی برگزار می کنند. برخی از پناهگاه های حیوانات، مردم را به سرپرستی از حیوانات فرا می خوانند.
خبرهای تازه