Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
خودکارهای سحرآمیز هندی برای قبولی در امتحانات

خودکارهای سحرآمیز هندی برای قبولی در امتحانات

فاصله بین شکست تا پیروزی و نتیجه یک سال زحمت، پاسخ دادن به پرسش هایی است که در یک صفحه یا چند صفحه آمده است. حتی اگر از دانش آموزان زرنگ و کوشا هم باشید، دلیل نمی شود که از امتحانات نترسید. نگرانی و ترس همراه همیشگی شب های طولانی امتحان است.
اسباب بازی هایی که خداروشکر منسوخ شده اند
اسباب بازی همان طور که از نامش پیداست، برای بازی و سرگرمی کودکان و نوجوان ها ساخته و تولید می شوند. مهم ترین چیزی هم که پیش از ساخت آن ها باید در نظر گرفته شود، ایمنی و سلامت کامل وسیله برای کودک است.
گوشه گیری به سبک سامورایی ها
انزوای نیم میلیون جوان ژاپنی؛
هیکیکوموری عبارت است از ماندن یک جوان در خانه اش به مدت شش ماه یا بیشتر، بدون رفتن به سر کار، بدون رفتن به کلاس درس و حتی بدون معاشرت و برقراری ارتباط با دوستان و یا همسالان خود. به این پدیده هیکیکوموری گفته می شود. این افراد اغلب به وسیله والدین بیش از حد دلسوز خود پشتیبانی و حمایت می شوند.
سقوط گاو باردار از پرتگاه و عملیات نجات دو روزه
در 18 مارس 2017 در یک روستای ساکت و آرام، یک گاو ماده باردار بیش از حد به پرتگاه نزدیک شد و به ارتفاع 30 متر به پایین پرتگاه سقوط کرد.
اگر یخ های زمین آب شود چه اتفاقی می افتد؟!
تغییرات زمین؛
همه چیز در دنیا تغییر می کند و با گذشت زمان متحول می شود، آیا ممکن است شکل زمین نیز دستخوش تغییر شود؟! حتی ممکن است برخی جزیره ها و مناطق ساحلی کاملا زیر آب فرو بروند؛ برای نمونه، ایالت فلوریدای آمریکا به دلیل ذوب شدن یخ های سطح زمین و پدیده گرمایش جهانی در معرض فرو رفتن زیر آب خواهد بود.
عجیب ترین بوی عطرها که باور کردنش سخت است!
خلاقیّت از نوعی دیگر؛
گویی زندگی انسان و صنعتی که از دستان او جاری می شود بدون چیزهای عجیب و قاعده شکنی معنا پیدا نمی کند. شرکت های تهیه عطر و خوش بو کننده ها گاهی تولیدات عجیب و غریبی را وارد بازار می کنند که باور کردنش سخت است.
تغییر ظاهر بی‌خانمان به فردی مدگرا، اشک او را در‌آورد!
حرکت انسان دوستانه در اسپانیا؛
وقتی یک سالن آرایش و پیرایش در اسپانیا، این مرد بی‌خانمان را به یک اصلاح مو و پیرایش رایگان دعوت کرد، زندگی این مرد بی‌خانمان به یکباره دگرگون شد. خوزه آنتونیو (Jose Antonio) با کمک چند قیچی، رنگ مو و یک دست لباس جدید و شیک از یک خیابان نشین ژولیده به یک فرد مُدگرای با‌کلاس تبدیل شد.
کاخ حبابی پیر کاردین در حوالی شهر کن فرانسه
کاخ حبابی طراح مد «پیر کاردین» (Pierre Cardin) که مجموعه‌ای درهم تنیده از گنبد‌های قرمز مایل به قهوه‌ای است، در خط ساحلی «فرنچ ریویه‌را» (French Riviera) در «تول-سور-مر» (Théoule-sur-Mer) در نزدیکی کن فرانسه قرار دارد.
گذاشتن کلاه آلومینیومی چه مفهومی دارد؟!
ماجرای یک کلاه؛
افرادی که این کلاه را روی سرشان می گذارند بر این باورند که این کلاه می تواند ذهن و مغز آنها را از تهدیدات خارجی مثل ذهن خوانی، کنترل ذهن، و یا حتی امواج مغناطیسی حفظ کند. استفاده از این کلاه اغلب بین افرادی که به اختلال پارانویا و یا افرادی که مبتلا به توهم توطئه و یا شبه علم هستند شایع است.
چرا همه پرنسس های دیزنی آبی می پوشند؟!
هر رنگی مفهومی دارد؛
موضوع قابل توجه این است که رنگ آبی فقط برای پرنسس های والت دیزنی انتخاب نمی شود، بلکه شخصیت های زن فیلم های دیگر مانند دوروتی در فیلم جادوگر شهر أُز، مستیک در ایکس من و لارا کرافت قهرمان بازی تامب رایدر در نسخه اصلی آن آبی پوش هستند.
یکی از اسرارآمیزترین سرقت های آمریکا
اجرایی که در ادامه آن را خواهید خواند، یکی از عجیب ترین و پیچیده ترین معماهای تاریخ اف بی آی لقب گرفته است؛ داستانی که هنوز حل نشده و گمانه زنی ها درباره آن همچنان ادامه دارد. مطلب را تا پایان دنبال کنید تا به جزئیات ماجرا پی ببرید.
دانستنی های جالب و جذاب درباره تخم مرغ!
تخم مرغ؛ غنی ترین منبع پروتئین
می توان گفت که در آشپزخانه همیشه چند عدد تخم مرغ به چشم می خورد. با اینکه چشم هایمان به دیدن آنها عادت کرده است، و گاهی بودنشان را احساس نمی کنیم، باید گفت که تهیه غذاها و دسرهای رنگارنگ و خوشمزه بدون این ماده غذایی شگفت انگیز تقریبا غیر ممکن است در عین حال که در فرهنگ های مختلف هم نمادی از یک مفهوم هستند.
23 عمل جراحی برای شبیه شدن به سوپرمن
روش عجیب برای رسیدن به رؤیای کودکی؛
هربرت چاوز یک فیلیپینی است. او از کودکی آرزو داشت تا شبیه سوپرمن باشد. با گذشت زمان رسیدن به این آرزو بیشتر از پیش در وجود او قوت گرفت. بنا بر این گزارش، اینک این مرد فیلیپینی که نزدیک به چهل سال دارد، بیش از 23 عمل جراحی زیبایی و پلاستیک انجام داده تا شبیه سوپرمن شود.
آدم های عادی با اکتشافات تاریخی بزرگ!
آثار تاریخی مهم که تصادفی کشف شدند!
روه های باستان شناسی و دانشمندان همواره در جستجوی سرنخ هایی برای شناخت تاریخ هستند، آنها تونل ها و زمین ها را می کاوند و همه گزینه های ممکن را درمی نوردند، اما همیشه همه اکتشافات به دست آنها انجام نمی شود.
ماجرای جاعلی که هندوستان را فروخت
این کلاهبرداران نابغه با انجام کلاهبرداری های عجیب و غریب و غیرقابل باور، همه را انگشت به دهان گذاشته اند. کلاهبرداری های شگفت انگیزی از فروش بنای تاریخی تاج محل و کاخ پارلمان هند و برج ایفل گرفته تا سفر به 26 کشور دنیا و نقد کردن چک های جعلی که حتی حرفه ای ترین بانکداران جهان نیز قادر به تشخیص جعلی بودن آن ها نبودند.
حیواناتی با توانایی های خارق العاده
قدرت عقل انسان را از سایر موجودات متمایز می کند، اما خداوند به حیوانات دیگر نیز توانایی های دیگری بخشیده است؛ توانایی هایی که زندگی را برای آن ها آسان می کند و امکان سازگاری حیوانات را با محیط و فضای زیستی فراهم می نماید.
bato-adv
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv