سلامت و بهداشت

Tabnakbato | تابناک باتو

مواد غذایی که خستگی روزانه را برطرف می‌کند

مواد غذایی که خستگی روزانه را برطرف می‌کند

بعضی از روز‌ها با این که استراحت کافی دارید و رژیم غذایی تان کامل است باز هم در روز احساس خستگی می‌کنید. شاید این خستگی به ناهار شما مربوط باشد. ناهار، می‌تواند تاثیر زیادی بر احساسی داشته باشد که در بقیه روز دارید. اما غذا‌هایی وجود دارد که شما را پرانرژی نگه خواهد داشت، به طوری که می‌توانید در تمام روز احساس قدرت و انرژی کنید.
مراقب وجود این ترکیبات در مواد غذایی باشید
ما به عنوان مصرف کننده معمولا می‌دانیم چگونه قیمت‌ها را بسنجیم تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده باشیم، اما آیا واقعاً می‌دانیم چه چیز‌هایی را وارد بدن‌مان می‌کنیم؟ دفعه بعدی که برای خرید به فروشگاه مواد غذایی می‌روید، این مواد را به خاطر داشته باشید و از خرید بسته‌بندی‌هایی که حاوی آن‌ها هستند خودداری کنید.
بهترین قرص‌ها و مکمل‌های لاغری در سال ۲۰۲۰
داروی لاغری کلن بوترول یک استروئید است که برای درمان بیماری‌های تنفسی در اسب‌ها به کار می‌رود و کاربرد انسانی آن تائید نشده است، اما به صورت غیرقانونی توسط ورزشکاران و مدل‌ها مصرف می‌شود. این دارو می‌تواند به عضله‌ی قلب آسیب بزند، اما متاسفانه از طریق وبسایت‌های دارویی به راحتی در دسترس است.
جنجال راه حل جدید پزشکی برای مادرشدن در سنین بالا
ریم که به سی سالگی نزدیک شده، پیش بینی نکرده که پس از رسیدن به سن سی سالگی آیا ازدواج خواهد کرد یا نه، ممکن است تا پیدا کردن فرد مناسب برای ازدواج مجبور شود تا چهل سالگی یا پس از آن هم صبر کند و پس از این سن باروری سخت می‌شود، ...
ورزش‌های مناسب برای گروه‌های خونی مختلف
شما دارای روحیه بسیار قوی و ورزشکاری دارید و بیشتر به‌دنبال ورزش‌هایی برای تقویت بازوها و پاهای‌تان هستید؛ البته به‌خاطر اینکه دیگر عصر حجر تمام شده و کسی به‌دنبال شکار نیست، بهتر است برای برطرف کردن چنین نیاز ذاتی به‌سراغ تمرینات قدرتی شدت بالا مانند تمرینات اینتروال، دویدن و پلایومتریک بروید.
اینجا کبدتان به شما می‌گوید، تحمل زندگی ناسالم شما را ندارد
کبد انسان یکی از اندام‌های مهم بدن است که نقش سم‌زدایی را بر عهده دارد و هر روز مجبور است کارهای سخت زیادی را انجام دهد. بنابراین، جای تعجب نیست که گاهی دچار استرس شود! اگر کبد شما نتواند سموم بدن را به شیوه‌ای ایمن و بی‌خطر تبدیل یا دفع کند، سموم در بافت چربی شما به انتظار می‌نشینند تا از بدن خارج شوند و کبد بتواند دوباره به شکل معمول و طبیعی به کار خود ادامه دهد.
هر رنگ چه تاثیری روی اشتها دارد؟
بسیاری از ما باور داریم که به سادگی فریب نمی‌خوریم، اما حس چشایی مان خیلی ساده توسط حس بینایی فریب می‌خورد. دلیلش این است که انسان‌ها انتظار‌های خاصی از چگونگی ظاهر غذا دارند. وقتی رنگ غذا بد باشد یا با آنچه انتظار داریم فرق داشته باشد مغزمان می‌گوید حتما طعمش نیز متفاوت است.
راهکارهایی برای جذاب‌تر شدن در زمان بارداری
9 ماه بیشتر طول نمی‌کشد؛ اما به باور خیلی از مادران یکی از شیرین‌ترین دوران زندگی هر کسی است که دوست دارد طعم بچه‌دار شدن را بچشد. یکی از اتفاق‌های چشم‌گیر این دوران تغییر شکل بدن است. اگر دوست دارید بتوانید این تغییر شکل را زیباتر کنید و خاطرات خوبی برای روزهای دلتنگی برای دوران بارداری به جا بگذارید، این مقاله را بخوانید.
ترشحات قهوه‌ای قبل و بعد از پریود چیست؟
از وقتی که به سن پریود رسیده‌اید احتمالا همیشه به شما گفته‌اند خونریزی‌های پریود قرمز هستند و شاید هرگز در مورد ترشحات قهوه‌ای رنگ بعد از پریود (یا قبل از آن) که در واقع بخشی از پروسه‌ی قاعدگی است چیزی به شما نگفته باشند. ترشحات قهوه‌ای رنگ قبل و بعد از پریودتان را می‌توانید ناشی از هورمون‌های‌تان بدانید. ترشحات قهوه‌ای نتیجه‌ی خونی هستند که آنقدر در معرض اکسیژن قرار گرفته‌اند که تغییر رنگ داده‌اند.
لاغری پایین‌تنه با چند حرکت تمرینی ساده‌
اسکات اسکیتی یک اسکات یک طرفه است، این اسکات در واقع به شکل حرکت سرعت گرفتن بر روی تخته اسکیت می‌باشد و عمدتا بر روی عضلات گلوتئال مدیوم و همسترینگ تمرکز دارد، زیرا با ساکن نگه داشتن یک طرف و خم شدن لگن انجام می‌گیرد و فشار زیادی بر همسترینگ‌ها و سایر عضلات باشن وارد می‌آورد.
دست شما در مورد سلامت بدنتان چه می‌گوید؟
خواب رفتن و بی‌حسی انگشتان دست یا حتی کل دست عارضه‌ای است که از هر ده نفر جمعیت دنیا یک نفر آن را تجربه کرده. این حس مورمورکننده و آزاردهنده ممکن است موقتی، در نتیجه خستگی معمولی یا علامت عوارض جدی‌تر برای سلامت بدن باشد. ما می‌خواهیم اطلاعات مهم و مفیدی به شما ارائه دهیم که با کمک آن‌ها می‌توانید پی ببرید بدن شما در هنگام خواب رفتن یا مورمور شدن چه می‌خواهد به شما بگوید.
درد عصبی فک؛ با این درد بزرگ چه کنیم؟
فک‌تان درد می‌کند، آنقدر که حتی با لمس کردن آن اذیت می‌شوید و خمیازه کشیدن برایتان عذاب الیم محسوب می‌شود. گاهی این درد‌ها با درد دندان اشتباه گرفته شده و به دیگر قسمت‌های صورت و چشم و سر هم کشیده می‌شود که در این صورت علاوه بر مراجعه به دندانپزشک باید سراغ پزشک مغز و اعصاب هم بروید.
خال خوش‌خیم و بدخیم چه تفاوتی دارند؟
بعضی خال‌ها از هنگام تولد وجود دارند و بعضی هم در دوران کودکی تا بلوغ و حتی تا ۳۵ سالگی ممکن است ایجاد شوند. معروف‌ترین شکل خال که بیشتر افراد با آن بیشتر آشنا هستند، خال‌هایی است که به رنگ قهوه‌ای یا سیاه روی صورت و بسیاری از قسمت‌های بدن دیده می‌شود. این خال‌ها ممکن است مسطح یا برجسته و گوشتی باشند.
ارتباط ماموگرافی با سن
بسیاری از خانم ها، معاینات دوره‌ای زنان را جدید نمی‌گیرند و همین مسئله می‌تواند عاملی برای ابتلا به بیماری‌های جدی باشد. سرطان سینه یکی از انواع سرطان است که به راحتی می‌توان آن را با روش‌های پیشرفته تشخیص داد، ولی کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که قبل از ابتلا به بیماری از روش‌های تشخیصی کمک بگیرد.
چاق‌ها چگونه باعث آلودگی محیط‌ زیست می‌شوند؟
نتایج این مطالعه نشان داد در مقایسه با افرادی که وزن طبیعی دارند، افرادی که چاق هستند ۸۱ کیلوگرم دی اکسید کربن اضافی از سوخت و ساز بدن، ۵۹۳ کیلوگرم اضافی در سال از مصرف غذا و نوشیدنی و ۴۷۶ کیلوگرم در سال به خاطر استفاده از اتومبیل‌ها و حمل و نقل هوایی تولید می‌کنند.
این درد‌های دختران را جدی بگیرید
درد‌های دوره قاعدگی از آن دست مشکلاتی است که بیشتر خانم‌ها با آن موجه‌اند. اما متاسفانه اکثر دختران و زنان به اشتباه تصور می‌کنند که درد شدید دوره قاعدگی طبیعی است، در حالی که در برخی موارد به‌ویژه درد‌های شکم و گرفتگی‌های عضلانی را که در این دوره ادامه دار باشد باید جدی گرفت.
خبرهای تازه