Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
عضوهایی از بدن که تاکنون عملکرد آنها کشف نشده

عضوهایی از بدن که تاکنون عملکرد آنها کشف نشده

در دوران قدیم کارکرد اعضای مختلف بدن برای انسان ها ناشناخته بود ولی با پیشرفت علم رفته رفته پرده از راز و عملکرد این ارگان های اسرار آمیز برداشته شد. با این وجود حتی در قرن بیست و یکم نیز هنوز عضوهایی در بدن وجود دارند که دانشمندان درک کامل و درستی از عملکرد و دلیل وجود آن ها ندارد.
سرطان سینه یا پستان؛ عوامل، علائم و درمان
سرطان سینه یا همان سرطان پستان (Breast cancer) چیست؟ سرطان پستان یا سرطان سینه (Breast cancer) به نوعی از سرطان گفته می‌شود که از بافت پستان آغاز می‌شود.
چرا بعضی از افراد با چشمان نیمه باز می خوابند؟
اگر همیشه این شکلی می خوابید بدان معناست که اتفاقی غیر طبیعی در داخل بدن شما افتاده و به نوعی شاخصه ای است که میزان سلامت جسمی شما را نشان می دهد. به این حالت لاگوفتالموس شبانه Nocturnal lagophthalmos گفته می شود؛...
تأثیرات عجیب زندگی در فضا بر بدن انسان
اسکات کلی، یکی از فضانوردان سابق سازمان ناسا، اخیرا برای پیشرفت علم مدت زمانی معادل 340 روز را در ایستگاه فضایی بین المللی که با سرعتی معادل 28,154 کیلومتر بر ساعت دور زمین می گردد، سپری کرده است.
واریس: خانم ها لطفا این خبر را بخوانید
به خاطر این خبر بد متأسفیم ولی واریسی شدن یک رگ در قسمتی از بدنتان، شما را در معرض ابتلا به آن در قسمت‌های دیگر بدنتان هم قرار می‌دهد. با اینکه بیشتر درمان‌ها برای از بین بردن رگ‌های آسیب‌دیده مؤثر هستند ولی احتمال رشد دوباره آن وجود دارد.
چرا دندان هایمان دندانه دار می شوند؟!
وجود این حالت روی دندان‌های پیشین کاملا طبیعی بوده و هیچ ضرری برای فرد نخواهد داشت. هرچند که در حالاتی چون جلو‌تر بودن فک بالا و یا عقب‌تر بودن فک پایین شاهد ساییدگی و صاف شدن لبه دندان‌ها نخواهیم بود.
راهکارهای مهم درمانی در «گردن درد»
حرکات اصلاحی گردن؛ بخش نخست
ورزش و حرکت های اصلاحی یکی از موارد بسیار مهمی است که باید برای پیشگیری از اوج بیماری های عضلانی است. یکی از شایع ترین این بیماری ها، بیماری های گردن است که می تواند عوامل گوناگونی داشته باشد و بسته به افراد و قدرت عضلات آنها متفاوت است.
نگاهی به درون بزرگترین «بانک مغز» جهان
اما هدف از ایجاد چنین بانکی، فقط کاربردهای علمی و پژوهشی است، به گونه‌ای که بافت‌های مغزی را جمع آوری می‌کنند تا در پژوهش‌های مختلف و درمان بیماری‌های شایعی که از پیچیدگی بیشتری برخوردارند استفاده کنند؛...
آیا نوشیدن مایعات، ضد سرماخوردگی عمل می کند؟
اما اضافه کردن آب به سیستم بدن، چیزی فراتر از تأمین آب بدن شماست. نوشیدن مایعات زیاد از تجمع عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی جلوگیری می کند و همین سبب می شود که راه های هوایی بدن شما باز نگه داشته شود و تنفس راحت تری داشته باشید.
تفاوت سرطان در ثروتمندان و فقرا
از نظر جنسیت هم مردان فقیر بیشترین احتمال ابتلا به سرطان حنجره، مری، پانکراس و مثانه را دارند، در حالی که مردان ثروتمند بیشترین موارد ابتلا به سرطان پروستات را ثبت کرده اند. سرطان رحم در میان زنان فقیر و سرطان سینه و تخمدان در میان ثروتمندان شیوع دارد.
بالاخره آسپرین، نوشابه، امواج مخابرات و ...خوب است یا بد؟!
پژوهشگران می گویند امواج آنتن های مخابراتی برای سلامتی مضر است، مصرف آسپرین و آترووساتاتین همزمان خطر مرگ قلبی را کاهش می دهد. اما براستی چه زمانی می توان براساس این گزاره ها به بیماران توصیه کرد یا آنها را از خطری برحذر داشت؟
درمان کاهش بینایی در بیماری «ام اس»
عامل ضد مرگ سلولی؛
نوریت اپتیک التهابی باعث آسیب عصب بینایی می شود و یکی از علائم رایج در بیماری ام اس است. حدود نیمی از بیماران مبتلا به ام اس (MS)، علائم نوریت اپتیک را دارند که می تواند باعث از دست دادن همیشگی بینایی به طور خفیف تا متوسط شود؛ اما به ندرت می تواند منجر به نابینایی کامل شود.
تمرینات جهشی فوقانی با درگیر کردن تمام عضلات
بهتر است این حرکت را برای شروع بدون وزنه انجام دهید. می توانید از یک دسته جارو و یا یک میله سبک استفاده کنید و فقط زمانی که در انجام این حرکت، مهارت پیدا کردید، اقدام به افزایش وزنه کنید. اگر نمی توانید این حرکت را ده بار در حالت مناسب...
علت بیرون زدن استخوان شست پا چیست
بیمارانی که کف پای آنها صاف باشد، با انجام حرکات مناسب، نرمش های مخصوص و ماساژ، همچنین استفاده از کفشهای مناسب با دستور پزشک به بهبود این بیماری کمک می کنند.
ورزش های فوق العاده اصلاحی دیسک کمر
آیا برای نخستین بار است که دچار کمردرد می شوید؟ آیا برای چند روز کمردرد داشتید و با قرص های مسکن دردتان بهبودی یافته؟ یا اینکه مدتی است به کمردرد دچار شدید و این درد زندگی شما را مختل کرده است؟ چنانچه پاسخ شما به همه این ها مثبت است، شما را به دیدن این فیلم دعوت می کنیم.
اصلا مشکل روانپزشکی ندارم؛ پس آدم عجیبی هستید!
مشخص شد که اینها خصوصیات خیلی مشابهی با هم داشتند: آنها در کودکی خیلی مثبت بودند، متصل به گروه‌های اجتماعی بزرگ بودند و رفتار بالغ‌تری نسبت به همتایان خود داشتند. همچنین این افراد اعضای خانواده‌هایی بودند که در آنها مشکلات روانپزشکی خاصی وجود نداشت.
bato-adv
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv