Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
بدون این‌ها، زندگی برای فرد مبتلا به ام اس سخت می‌شود

بدون این‌ها، زندگی برای فرد مبتلا به ام اس سخت می‌شود

اگر شما مبتلا به بیماری ام اس (MS) هستید، فکر کردن روی چیزی که بدون آن نمی‌توانید زندگی کنید، بسیار سر‌گیجه‌آور و دیوانه کننده است. در اینجا 10 مورد از مواردی را که برای افراد مبتلا به ام اس شاید به عنوان «زندگی بدون آنها هرگز» محسوب شوند، گردآوری کرده‌ایم. پزشکی که اعتماد به نفس کامل را به شما می‌دهد، در حقیقت در قلب شما جای دارد.
جنگ با سرماخوردگی به کمک مخاط قورباغه‌ی رنگی
این پژوهش توضیح می‌دهد که چگونه دانشمندان، ترشحات حاصل از یک نوع قورباغه هندی به نام «هیدروفیلاکس باهوویستارا» (Hydrophylax bahuvistara) مورد آزمایش و بررسی قرار دادند و دریافتند که یک نوع پپتید متمایز می‌تواند گونه‌های خاصی از ویروس آنفولانزا را بدون از بین بردن گلبول‌های قرمز خون انسان، ریشه‌کن کند.
یک ساعت دویدن، هفت ساعت به عمر شما اضافه می‌کند
دانشمندان می‌گویند که دویدن بیش از هر ورزش و تحرک دیگری می‌تواند عمر شما را افزایش دهد. دویدن بدون اینکه سرعت و مسافت دویدن شما اهمیت داشته باشد، احتمال مرگ زودهنگام را در شما تا 40 درصد کاهش می‌دهد و این نرخ کاهش خطر مرگ زودهنگام حتی از میزان روی هم رفته‌ی رژیم غذایی و ترک سیگار هم بیشتر است.
دانستنی هایی درباره طب سوزنی و جوانسازی پوست
امروزه استفاده از طب سوزنی جوانسازی پوست، طرفداران زیادی در بین کشورهایی مثل ژاپن، چین و سوئیس دارد. اثربخشی طب سوزنی به دلیل تأثیر مستقیم آن در متعادل کردن سیستم انرژی بدن، از بین بردن بلاکرها یا افزایش سطح انرژی بدن است.
آکروفوبیا یا ترس از ارتفاع چیست و چه دلایلی دارد؟
ترس شدید از ارتفاع یا همان «آکروفوبیا»، یکی از شایع‌ترین فوبیاها (ترس بیش از حد) در جهان به شمار می‌رود. اما علائم آکروفوبیا یا ترس از ارتفاع چیست و آیا اینکه درمانی دارد یا خیر؟ فوبیا (هراس) توسط سازمان بهداشت و خدمات درمانی انگلستان (NHS) به عنوان یک نوع ترس بیش از حد و تضعیف کننده از یک شیء، مکان، موقعیت، احساس یا حیوان تعریف شده است.
عوارض سیگار روی زنان، بیش از تصور شماست!
یک نفر از هر 10 نفر در جهان، به علت استعمال دائمی سیگار می‌میرد. مطالعات نشان می‌دهند که بسیاری از سیگاری‌ها علی رغم هشدارهای جدی نسبت به خطرات سیگار، عوارض مصرف سیگار را کم اهمیت فرض می‌کنند. بیش از 20 میلیون زن در ایالات متحده سیگار مصرف می‌کنند و اکثریت این زنان سیگاری، نوجوان و جوان هستند.
افزایش خطر ابتلا به سرطان کبد در مواجهه با آفت‌کش‌ها
بر اساس این مطالعه‌ی متا آنالیز که در سوم آوریل سال جاری در جلسه سالانه‌ی انجمن پژوهش‌های سرطان آمریکا ارائه شد، قرارگیری در معرض آفت‌کش‌ها با نرخ 71 درصدی افزایش خطر ابتلا به سرطان کبد مرتبط است. البته این یافته‌ها تاکنون در مجله‌ی علمی معتبری به چاپ نرسیده‌اند.
هشدار: افراد خیلی چاق و خیلی لاغر بخوانند
شانس بیشتر ابتلا به میگرن؛
محققان در یک پژوهش علمی دریافتند، افرادی که دارای شاخص توده بدنی 30 و بالاتر بودند، 27 درصد شانس ابتلای بیشتری به سردردهای فلج کننده‌ی میگرنی داشتند. افرادی که عدد شاخص توده بدنی 18.5 یا کمتر داشتند، خطر ابتلا به میگرن در آنها نسبت به افراد دارای وزن متناسب، 13 درصد بیشتر بود.
مانور هایملیک برای جلوگیری از خفگی ناشی از پریدن غذا در گلو
جان خود را نجات دهید؛
استفاده از روش «مانور هایملیک» (Heimlich)، معمولاً به کمک شخص دیگری نیاز دارد تا باعث صرفه‌ی شما شود و تکه غذا و یا چیزی که گلوی شما را مسدود کرده است، بیرون بپرد. اما تحقیق جدیدی نشان می‌دهد که افراد چگونه در این مواقع می‌توانند بدون نیاز به دیگران، جان خود را نجان دهند.
حتی کودکان 4 ساله هم درگیر مشکلات روحی هستند
معلمان هشدار می‌دهند؛
تقریباً تمام این معلمان (دقیقاً 98 درصد آنها)، دانش آموزانی را با چنین مشکلاتی می‌شناختند. از نظر پنجاه و هشت درصد معلمان، نوجوانان بین 15 تا 16 سال دچار چنین مشکلاتی هستند و همین نقطه نظرات، باعث شد تا این گروه به عنوان بزرگترین گروه دچار مشکلات روحی و روانی شناخته شوند.
لیزر آکوپانکچر و درمان سیستیت بینابینی (IC)
لیزر آکوپانکچر روشی نوین در طب سوزنی است که در آن نقاط با لیزر کم توان و کاملا بدون عارضه و غیر تهاجمی تحریک می شوند. این روش فاقد هرگونه درد بوده و در نتیجه برای کودکان و افرادی که منع استفاده از سوزن دارند، بسیار مناسب است...
آیا کودک شما، علائم اوتیسم را از خود بروز می‌دهد؟
مطالعات کنونی نشان می‌دهند که یک کودک از هر 68 کودک، دچار اختلال «اوتیسم» یا همان «در‌خود‌ماندگی» است. همچنین از سال 2006 تا 2008 میلادی در ایالات متحده آمریکا، یک کودک از هر 6 کودک دچار ناتوانی‌های رشدی است. با وجود اینکه برآورد دقیق تعداد موارد اوتیسم بسیار سخت است.
دانشمندان، رشد سرطان روده بزرگ را متوقف کردند
یک روش انقلابی در درمان سرطان روده بزرگ؛
برخی از سلول‌های سفید خون که حاوی یک پروتئین به نام «سلول کیناز خون‌ساز» یا همان سلول کیناز هماتوپوییک (HCK) هستند، می‌توانند توسط سلول‌های سرطانی دزدیده شوند و به عنوان سوخت و غذای سرطان مورد استفاده قرار گیرند. فعالیت بیشتر HCK در یک ماکروفاژ باعث تغذیه و رشد بیشتر سلول سرطانی و در نتیجه بقای بیشتر آن می‌شود.
کمبود نور خورشید و خطر مشکل قلبی در کودکان چاق
محققان می‌گویند؛
مطالعه‌ای روی سوابق پزشکی کودکان شش تا هفده سال، نشان داد که بسیاری از کودکان چاق با کلسترول خون و اسیدهای چرب بالا، از کمبود «ویتامین د» (D) رنج می‌برند. بدن در معرض نور خورشید، شروع به تولید «ویتامین د» می‌کند. محققان مستقر در نیویورک می‌گویند که شواهد نشان می‌دهند، کودکان دچار اضافه وزن باید زمان بیشتری را در زیر نور خورشید سپری کنند.
سرنوشت دود دست دوم و سوم سیگار!
خطرات دود دست دوم و دست سوم سیگار؛
این نخستین مطالعه‌ای است که نشان می‌دهد، دستان کودکان میزان بالایی از نیکوتین را در خود دارند و حتی نیازی نیست که والدین آنها در حال استعمال سیگار در اطراف آنها باشند. والدین شاید فکر کنند، همین که اطراف کودکان خود، سیگار نمی‌کشند، کفایت می‌کند. اما واقعیت اینطور نیست.
یک پرسشنامه چند سؤالی جدید
سادیسم عبارت است از علاقه به آزار دادن دیگران به صورت جسمی، روانی و جنسی، طوری که این آزار رساندن موجب لذت و آرامش فرد آزاررسان شود. این افراد از تحقیر و تمسخر و آزار روحی یا جسمی و جنسی افراد به خصوص در حضور دیگران لذت زیادی می‌برند و گاهی رفتارهای پرخاشگرانه یا جنایتکارانه از خود بروز می‌دهند.
bato-adv
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv