Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
عادت هایی که مثانه را تنبل می کند

عادت هایی که مثانه را تنبل می کند

مثانه شل «Flaccid» یکی از انواع مثانه عصبی است که در آن عضلات مثانه بدرستی منقبض نمی‌شود و اعصاب مثانه با وجود پر بودن آن هیچ پیامی برای تخلیه ادرار به مغز مخابره نمی‌کند. در چنین شرایطی بیمار با پر شدن بیش از حد مثانه، دچار بی‌اختیاری ادرار می‌شود.
مواد غذایی محرک میگرن!
قهوه می تواند هم خوب باشد و هم بد. مصرف گه گاه یک فنجان قهوه یعنی یک یا دو بار در هفته ممکن است به پیشگیری از میگرن کمک کند. اما اگر عادت دارید روزانه کافئین مصرف کنید، عدم مصرف آن ممکن است کمک کننده نباشد. در واقع، پرهیز از قهوه در صبح میتواند عامل محرک باشد.
باکتری های نهفته در بطری های آب معدنی
روش‌های بهتری برای دوستی با محیط‌ زیست هست؛
شاید بهتر باشد که به طور کلی از بطری‌های پلاستیکی دوری کنید و سراغ چیزی به غیر از پلاستیک بروید. بطری‌های ساخته شده از استیل ضدزنگ اغلب دارای عایق دوجداره هستند، که هم آب را خنک نگه می دارند و هم از افزایش میکروب‌ها جلوگیری می کنند.
پنج اتفاق وحشتناک برای شکم چاق ها!
پزشکان هشدار می دهند؛
تحقیقات نشان داده است که پوکی استخوان نیز در افراد مبتلا به چاقی شکمی نسبت به افراد سالم، بیشتر مشاهده می شود و بر این اساس، به واسطه تغییراتی که خود مسبب آن هستیم، ترشحات هورمونی در بدن تغییر پیدا می کند و این موضوع به مرور سرعت پوکی استخوان را افزایش می دهد.
کشیدن پوست بدون جراحی؛
عوارض هایفو بسیار اندک است. میزان احساس درد و ناراحتی این درمان از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. بیشتر بیماران مرحله دریافت انرژی گرمایی را به خوبی تحمل می‌کنند. هر درد یا ناراحتی همراه با این روش، موقتی بوده و معمولاً فقط در طی عمل بروز خواهد کرد. مردان متقاضیان بسیار خوبی برای هایفوتراپی هستند، زیرا این روش ...
ریزش موی زنانه، از ژنتیک تا استرس
۸ نکته که باید درباره ریزش موی زنان بدانید؛
زنان می‌توانند هم از طرف مادر و هم از طرف پدر، ژن‌هایی را به ارث ببرند که شانس ریزش مو را افزایش می‌دهند. بنابراین و با وجود این‌که عوامل مختلفی می‌توانند در ریزش مو نقش داشته باشند، اما ژنتیک همچنان یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در ریزش مو است.
مراقبت های بعد از عمل جراحی زیبایی بینی
قبل از برداشتن گچ در صورت نیاز به استحمام ، از وان یا ریختن آب با ظرف روی بدن استفاده کنید. از دوش گرفتن جدا خودداری و زمان حمام کوتاه باشد و از گرمای زیاد و بخار اجتناب کنید زیرا موجب تورم بیشتر بینی خیس شدن پانسمانها خواهد شد.
مشکلات چشم ناشی از کار با کامپیوتر
مانیتور و چشمها؛
یکی از مهمترین دلایل خشکی و سوزش چشم هنگام کار با کامپیوتر کاهش میزان پلک زدن است بطوریکه افراد هنگام کار با کامپیوتر تقریبا۱/۵حالت عادی پلک می زنند. این مسأله به همراه خیره شدن به صفحه مانیتور و تمرکز بر روی موضوع کار سبب می شود تا پلک ها مدت بیشتری باز بمانند و در نتیجه ...
۵ گام برای پاکسازی خون/ به اندازه کافی آب بنوشید!
اول از همه باید روزانه بین ۶ تا ۸ لیوان آب بنوشید. محققان دانشگاه نبراسکا می‌گویند که کمبود آب، میزان مرگ‌ومیر را بیشتر از کمبود مواد مغذی دیگر بالا می‌برد. توجه داشته باشید که آب، نوعی مکانیسم انتقالی را برای جابه‌جایی مواد مغذی و عناصر مختلف در اختیار بدن قرار می‌دهد. وجود آب همواره برای از بین بردن مواد زائد و حفظ پاکیزگی خون ضروری است.
حقایق مهم درباره ی افسردگی
بیماری عصر ما؛
همه انسان‌ها در طول زندگی خود لحظاتی از غم و اندوه را تجربه می‌کنند، اما فقط تعدادی از این افراد دوران افسردگی بالینی را تجربه می‌کنند. افسردگی یک بیماری فراگیر است که در مغز تغییراتی ایجاد می‌کند و اصلا با ناراحتی و غم قابل مقایسه نیست.
چرا مردها سریع تر از زن ها می دوند!
سریعترین مرد جهان هم یک ثانیه زودتر از سریع ترین زن جهان می دود؛
حتی سریعترین مرد جهان هم در یک مسابقه ۱۰۰ متری، یک ثانیه سریع تر از سریع ترین زن جهان می دود، این اتفاقی بود که برای اوسین بولت، دونده جامائیکایی افتاد و توانست این مسیر را در ۹/۵۸ ثانیه به خط پایان برساند درحالی که رقیب او که یک زن بود در ۱۰/۴۹ ثانیه این مسیر را دوید.
ترس از دندان‌پزشکی هشت دلیل دارد+ شیوه هایی برای رفع آنها
فوبیای دندانپزشکی؛
وقتی دندان‌پزشک برای معاینه یا درمان، ابراز خود را به دهان شما وارد می‌کند ممکن است احساس خفگی یا تهوع کنید. افرادی که احتمال به وجود آمدن حالت تهوع در آن‌ها بیشتر است معمولا از مراجعه به دندان‌پزشک خودداری می‌کنند؛ چون می‌ترسند در حین معاینه استفراغ کنند ...
فواید شگفت انگیز خوردن روزانه ی
شگفتی های یک میوه ی گرمسیری؛
انبه درختی است زیبا که ارتفاع آن تا ۱۰ متر هم می رسد . خاستگاه کشورهای شرق آسیا از جمله هند و مالزی می باشد اما در حال حاضر در تمام مناطق استوایی و گرمسیری کشت می شود. به تازگی سایت medicalnewstoday درباره ی فواید این گزارشی تهیه کرده و فواید بیشماری را برای این میوه ی تابستانی و گرمسیری بر شمرده که بدین شرح است...
چه اتفاقی می‌افتد اگر یک تکه لیمو در کنار تخت خود قرار دهید؟
خواص شگفت انگیز؛
مورچه‌ها، مگس‌ها و پشه‌ها و دیگر حشرات مزاحم را در نظر بگیرید، بعید است در خانه‌ای که بوی لیمو بدهد بمانند و دیگر نیاز نیست که هزینه‌ای بابت حشره‌کش‌های شیمیایی بپردازید. برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر، می توانید شاخه‌های میخک را، به جای گلدان، در تکه‌های لیمو فرو کنید.
تماشای برنامه های آشپزی باعث چاقی و اضافه وزن میشود
تحقیقات نشان می دهد؛
این پژوهشگران دریافتند افرادی که بیشتر از بقیه برنامه های آشپزی را نگاه می کنند ۴.۵ کیلوگرم وزنشان از افرادی که برای یادگیری دستورالعمل های آشپزی از کتاب، مجله و ... استفاده می کنند بیشتر است.
یافته های جدید درباره ی سرطان تخمدان و آندومتر
سرسخت ترین انواع سرطان؛
گروهی از محققان دانشگاه ییل در آمریکا با جمع آوری تومور ۶۸ زن مبتلا به هر دو نوع سرطان در تلاش بودند تا دلیل مقاومت این نوع از سرطان ها را در مواجهه با درمان های مرسوم دریابند.
bato-adv
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv