Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
bato-adv
محافظت از ستون فقرات با این روش ها

محافظت از ستون فقرات با این روش ها

چگونه باید از ستون فقراتمان مراقبت کنیم و بهترین روش های محافظت از آن کدامند؟ بهتر است بیشتر به فکر ستون فقرات بدنتان باشید، چون بسیار حساس و مهم هستند و نقشی حیاتی در بدنمان ایفا می کنند.
بررسی ویژگی های مثبت و منفی شیر گاو
امروزه روش‌های استفاده از شیر در حال تغییر هستند. برخی افراد از شیر برای خوردن غلات صبحانه و برخی دیگر از آن به‌ عنوان میان‌وعده قبل از خواب استفاده می‌کنند. با این‌حال، آیا استفاده از همه شیرها برای کسانی که مبتلا به کلسترول بالا هستند، مجاز است؟
آنچه در مورد جراحی زیبایی بینی نمی‌دانید
اینها سوالاتی است که جواب آنها هیچوقت قطعی نیست، مثل اینکه آیا با بینی قبلی‌ام همین فرصت‌های امروزم را داشتم؟ الان که به آن فکر می‌کنم، احتمالاً آره. من فرد باهوشی هستم، مثل شما و خیلی‌های دیگر. بعلاوه اینکه اتفاقی برای من افتاد که برای خیلی دیگر از دوستانم که آنها هم جراحی زیبایی بینی انجام دادند، افتاد: هیچکس متوجه این تغییر نشد!
هوش مصنوعی به کمک تشخیص بیماری‌ها می آید
کارشناسان، اطلاعات دقیق مربوط به تغییرات چهره ناشی از بیماری‌های ژنتیکی را برای این الگوریتم‌های هوش مصنوعی این سرویس تعریف می‌کنند و بعد این سرویس می‌تواند به سرعت عکس آپلود شده را با این اطلاعات مقایسه کند و پی به احتمال وجود بیماری ژنتیکی ببرد!
باور نکردنی ترین عمل های پیوند اعضا
...میزان آسیب و جداشدگی بافت نرم انگشت او خیلی زیاد بود. پزشکان جراح مجبور شدند مدتی انگشت او را برای تأمین جریان خون و رشد و ترمیم تدریجی پوست و عضله انگشت، به نزدیکی ناف او پیوند بزنند.
این روزها مردم به دور از نور خورشید قرار دارند و اغلب مشغول کار با کامپیوتر هستند. بنابراین ویتامین D دریافتی ما از نور خورشید کمتر می شود. علاوه بر این، مولتی ویتامین ها به طور معمول دارای 400 واحد ویتامین D هستند که بر اساس میزان استاندارد تعیین شده (RDA) از یک تحقیق در دهه های 40 و 50 میلادی است.
اشتباهات رایج برای مراقبت از پوست در زمستان
تنها به این دلیل که بدن شما در طول فصل زمستان با لباس های مناسب پوشیده شده است، به معنای این نیست که شما می توانید لایه برداری از پوست خود را متوقف کنید. اگر لایه برداری را متوقف کنید پوست شما از سلول های مرده پوشیده خواهد شد و نتیجه ای جز تیرگی و ترک پوست شما ندارد...
بیماری های شب های امتحان
...اما بدن به هر دلیل در کوتاه مدت ضعیف شود، مستعد بیماری های مختلف می شود. نوع بیماری، بستگی به بیماری های شایع در زمان ضعیف بودن بدن دارد، کما اینکه بعد از سرماخوردگی، دومین بیماری شایع در شب های امتحان، اسهال و استفراغ است.
چگونه می توانم تلفن همراه یا تبلت خود را کنار بگذارم؟
این امکان وجود دارد که مدت زمان زیاد استفاده از یک نمایشگر احتمال وقوع میگرن را افزایش دهد. به بیان دیگر، فردی که بیش از اندازه تلویزیون نگاه می کند، ممکن است وعده های غذایی روزانه را نادیده بگیرد که این شرایط می تواند محرک شکل گیری میگرن باشد.
آگاه باشید و باردارشوید!
لازم است پدرومادر پیش از اقدام به بارداری، یک بار تمامی وظایف پدری و مادری را بین خود توافق و قسمت کرده و در حیطه وظایف خود مشورت گرفته و مطالعه کنند و آن را، از زمان بارداری تا وضع حمل و رشد و نمو فرزند اجرا نمایند.
رفع آرتروز با تغییر در نحوه خوابیدن
نوعی از آرتروز به دلیل ناشناخته انفاق می‌افتد اما دسته‌ای دیگر از این بیماری با علل شناخته شده اتفاق می‌افتد، به عنوان مثال فرد بر اثر ضربه یا تصادف دچار آرتروز می‌شود؛ کمبود ذخیره کلسیم در بدن دلیل دیگر ایجاد این بیماری است البته بیماری‌های روماتوئید، نقرس، پاژت یا دیابت نیز باعث آرتروز می‌شوند.
چگونه قوز کمر را درمان کنیم؟
اگر شما از قوز کمر رنج می‌برید، احتمالاً متوجه شده‌اید که بالا آوردن دستانتان (بالای سر یا طرفین) کمی برایتان دشوار است. کودکان، افراد سالخورده، بیماران استئوپروز و کسانی که به پوکی استخوان یا آرتروز مبتلا هستند از قوز کمر رنج می‌برند. جدای از صاف نشستن...
راه های درمان «تیک های عصبی»
روان‌شناسان می‌گویند تیک عصبی بیشتر در صورت، گردن و سر ظاهر می‌شود و پرش پلک‌ها از شایع‌ترین نوع تیک‌های عصبی است، اما گاهی این پرش‌های ظریف که در پلک تحتانی و فوقانی احساس می‌شود، توسط دیگر افراد قابل مشاهده نیست.
تاثیر تغییر شرایط جوی بر سلامتی
زمانی که افراد از شرایط آب و هوایی اطلاع داشته باشند، به راحتی می توانند تاثیرات آن را بر روی سلامت خود ارزیابی نمایند. یونانی ها ۲۴۰۰ سال پیش تأثیر بادهای سرد و گرم بر ایجاد درد و بیماری را بررسی کرده بودند.
عوارض تسکین دهنده های درد
از آنجایی که داروهای تسکین دهنده درد، عوارض دارند مصرف آن ها در دوره زمانی طولانی با مشکلاتی همراه است. خوشبختانه برای درمان دردهای مزمن مانند کمر درد، دیسک درد، شانه درد و زانو درد روش های بی خطر و بدون عوارضی در کلینیک های مدیریت درد ارائه می شود.
بدن اعضای غیر ضروری را در خود نگاه نمی دارد!
نکاتی برای هوشمند ماندن، حاضر جواب بودن و افزایش تمرکز؛
... اما اگر این استفاده نکردن ادامه پیدا کند، روز به روز این عضو لاغرتر می شود، چون مغز به عنوان فرمانده ی بدن، تغذیه ی آن عضو را متوقف کرده است تا انرژی، بیهوده مصرف نشود. به همین دلیل در علم پزشکی اصطلاح جالبی در مورد بدن به کار برده می شود: یعنی عضوی که از آن استفاده نشود، لاغر خواهد شد.
bato-adv
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv