Tabnakbato | تابناک باتو

چه کسانی باید کولونوسکوپی انجام دهند

چه کسانی باید کولونوسکوپی انجام دهند

کولونوسکوپی یک روش مفید و موثر برای تشخیص پولیپ وسرطان روده بزرگ است، که همراه با بی حسی و خواب آلودگی و بدون درد، قابل انجام است. رشد بعضی از انواع پولیپ ها در روده بزرگ ممکن است به سرطان منجر شود. اگر بیمار پولیپ روده بزرگ داشته باشد، پزشک معمولا با کولونوسکوپی پولیپ را برداشته و برای آزمایشگاه می فرستد.
توصیه هایی برای رژیم غذایی در ماه رمضان
ماه رمضان که فرا می رسد، شاهد تغییر گسترده در رژیم غذایی روزه داران می شویم. هم افرادی که اضافه وزن دارند و هم افرادی که لاغر هستند، در گروه های سنی مختلف و در اکو سیستم های آب و هوایی گوناگون، می بایست فراخور این ماه، رژیم غذایی خود را کنترل کرده تا با حذف ۲ وعده غذایی روتین در طول روز به مدت ۳۰ روز، با مشکلی مواجه نشوند.
علل خارش انگشتان دست و پا
خارش مزمن انگشتان ممکن است فقط در سطح پوست یا زیر پوست یا فقط در برخی از انگشتان احساس شود و با وجود اینکه اغلب علت نگران کننده‌ای ندارد اما در برخی موارد ممکن است نشانه‌ای از یک عارضه یا بیماری جدی‌تر باشد که در این صورت به تشخیص صحیح پزشک و درمان مناسب نیاز دارد.
از مضرات خرما چه می دانید؟!
خود خرما ممکن است باعث مشکلات شکمی نشود – مگر آنکه به آن سولفیت اضافه شده باشد – که امروزه بسیار رایج است. سولفیت‌ها ترکیب‌های شیمیایی هستند که به میوه‌های خشک شده می‌افزایند تا از آن‌ها نگهداری کند و حتی باکتری‌های مضر آن‌ها را از بین ببرد.
در ماه رمضان چه بخوریم؟
با توجه به فرا رسیدن ماه رمضان و همزمانی آن با فصل بهار که هوا رو به گرمی می‌رود کسانی که قصد روزه گرفتن دارند باید نکات مهم تغذیه‌ای را به شدت رعایت کنند. برای اینکه بتوانید در این ماه روزه بگیرید و سلامت بمانید باید به آنچه می‌خورید و زمان خوردن خود توجه کنید. یکی از موارد اشتباه غذایی در این مرحله، غذا خوردن زیاد و با سرعت است که بلافاصله بعد از چند روز سیستم گوارشی فرد را تخریب می‌کند.
چیزهایی که عمر را کوتاه می کند
اینکه چه زمانی غذا می خوریم یا چطور فیلم تماشا می کنیم و بسیاری از دیگر عاداتی که با سلامتی ما مرتبط هستند، در ظاهر بی ضرر به نظر می رسند، اما در حقیقت می توانند باعث کوتاه شدن عمر ما شوند. در ادامه نگاهی می اندازیم به هشت مورد از این عادات ساده اما خطرناک.
چگونگی پرپشت کردن موی صورت آقایان
درست برعکس خانم‌ها که از داشتن موهای روی صورت فراری هستند و به دنبال راه‌کارهای مختلف و متفاوتی برای رفع موهای زائد صورت هستند، داشتن ریشی پر‌پشت و یکدست برای ظاهری کاملا مردانه آروزی بسیاری از آقایان است. متاسفانه خیلی از آقایان با این مشکل دست به گریبان هستند و نمی‌توانند رشد موهای صورت خود را خیلی سریع افزایش دهند.
دردهایی که باید مردان آنها را جدی بگیرند
این طور ثابت شده که مرگ و میر در ۲۰ تا ۴۰ سالگی بین مردان جوان دو برابر بیشتر از زنان جوان است. یک دلیل شاید این باشد که بسیاری از مردان از علائمی چشم پوشی می کنند که شاید رسیدگی به موقع به آنها از بسیاری از مرگ و میرها و صدمات مزمن پیشگیری کند. ساق پای متورم حساس به لمس می تواند نشان دهنده ترومبوز وریدهای عمقی باشد. ماساژ ناحیه دردناک خطرناک است و می تواند باعث گسترش لخته به ریه ها شود.
مواد خوارکی که انسان را به مرور می کشد
آیا می‌دانستید غذاهایی که هر روز غذا می‌خورید به مرور موجب مرگ شما می‌شوند؟؛ در این مطلب لیست غذاهایی که به آرامی شما را می‌کشند معرفی شده است، سعی کنید از مصرف این غذاها جلوگیری یا مصرف آنها را محدود کنید. شما با شناخت آنها می‌توانید در برنامه غذایی خود تغییر ایجاد کنید
زنانی که کمتر میوه می‌خورند، دیرتر حامله می‌شوند
اما افسانه هاي بسیاری هم درباره باروري وجود دارد؛ از جمله اين كه بايد از خوردن ميوه اجتناب شود.اين مطالعه كه در ژورنال Human Reproduction منتشر شده، وضعیت 5598 زن را بررسي کرد و در اولين ويزيت، پيش از تولد از آن ها درباره رژيم غذايي شان پرسید؛ زنان انگليسي، ايرلندي، استراليايي و نيوزيلندي قبلا بچه دار نشده بودند.
این روغن‌های گیاهی در افزایش طول عمر اثر دارند
رژیم غذایی غنی از چربی های اشباع نشده گیاهی ریسک ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. در مقابل، اگر چربی های اشباع نشده از منابع حیوانی باشد، این خطر افزایش می یابد. داشتن رژیم غذایی غنی از چربی غیر اشباع گیاهی، به علت ریسک کمتر در این چربی ها، خطر ابتلا به سرماخوردگی را 16 درصد کاهش داد.
بیماری و نشانه های لنفوم چیست؟
لنفوم گروهی از تومورهای یاخته‌های خونی است که از لنفوسیت‌ها به وجود می‌آید. گاهی واژهٔ لنفوم تنها به تومورهای سرطانی اشاره دارد و به همهٔ تومورها اطلاق نمی‌شود. نشانگان این بیماری شامل این موارد هستند: بزرگ شدن غدد لنفاوی که معمولاً بدون درد هستند، تب، تعرق، خارش، کاهش وزن، احساس خستگی و دیگر علائم. تعرق معمولاً در شب صورت می‌گیرد.
دلیل برگشت پلک چشم به داخل چیست؟
انتروپیون؛
انتروپیون (ENTROPION) به برگشت لبه پلک به سمت داخل چشم می گویند در اين حالت مژه ها به سطح کره چشم (قرنيه) سائيده مي شوند. انتروپيون بيشتر در پلک پايين ديده مي شود. انتروپيون که اگر درمان نشود، باعث آسیب قرنیه و زخم آن می شود و در نتیجه منجر به کاهش بینایی می شود. انتروپیون بیشتر در 47 تا 69 سالگی بروز می کند و از نوع سوم است.
رابطه محل کار پر سر و صدا و بیماری قلبی!
ناگفته نماند که اگر این درصد از آلودگی صوتی در محل کار کاهش یابد، بیش از 5 میلیون مورد از مشکلات شنوایی در میان کارکنان در معرض سر و صدا کاهش می یابد؛ بنابراین، انجام غربالگری در این کارگران باید به امر مهمی تبدیل شود، زیرا این شرایط در میان افرادی که در معرض آلودگی صوتی قرار دارند، شایع تر است در نتیجه انجام غربالگری سودمند است.
تشخیص زودهنگام 8 سرطان با این آزمایش خون ساده
این تحقیق توسط بسیاری از بنیادها و مؤسسات علمی و تحقیقاتی معتبر جهان مورد حمایت و پشتیبانی مالی قرار گرفته است. همچنین افرادی که تیم تحقیقاتی مذکور را تشکیل دادند از فعالان حوزه بیوتکنولوژی و شرکت‌های داروسازی بوده و ده‌ها ثبت‌اختراع دارند.
دیابت چگونه ایجاد می شود؟
افرادی که انسولین کافی تولید نمی کنند، دیابت نوع یک دارند (معمولا در نوجوانان دیده می شود). افرادی که حساسیت گیرنده های انسولینشان کاهش پیدا کرده دیابت نوع دو دارند (شایع تر است و در افراد مسن تر یا چاق تر دیده می شود).
خبرهای تازه