خانواده

Tabnakbato | تابناک باتو

چند نکته درباب مردان ملعون و زنان دریده و آقای پناهیان

چند نکته درباب مردان ملعون و زنان دریده و آقای پناهیان

اگر بخواهیم با زبان خود آقای پناهیان و درباره آتش جهنم و عذاب صحبت کنیم، باید چند جمله از روایات معتبر را به او یادآوری کنیم؛ برخورد شوهر با همسر در محیط خانواده بسیار اهمیت دارد تا آنجا که مبنای عذاب اول قبر بدرفتاری با اهل خانه است و هیچ کس، هر قدر که ایمان داشته باشد از این عذاب خلاصی ندارد.
فیلم لو رفته جدید رو دیدی؟!
در واقع گروهی از آنها فکر می‌کنند وقتی مسئولانی مدام مشغول «آن کار دیگر» هستند، پس چه کسی کشور را مدیریت می‌کند؟ اینکه گفته شود این افراد عده بسیار اندکی هستند هم مرهم نیست، چون منتقدان عنوان می‌کنند فیلم اینها فقط منتشر شده و چه بسیارند آنها که هنوز تشت‌شان از بام به زیر نیفتاده است!
گذار از «بشیم» به «نشیم»
سیر تحولات، به گونه‌ای پیش رفته که گذار مهم‌تری در حال رخ دادن است. این چند وقت که اظهارنظرهای اقتصاددانان و تحلیل‌گران اقتصادی را مرور می‌کنم، می‌بینم که هر کشوری که اقتصادش فلج و یکباره تورم و رکود و فلاکت به سرش آوار می‌شود، کسانی پیدا می‌شوند که تقریباً این گونه توضیح می‌دهند:...
آیا ما فساد نمی‌کنیم؟!
یکی از آشنایانم که خبرنگار است، صادقانه می‌گفت مدت‌هاست راه پول درآوردن را پیدا کرده ‌است. او سراغ افرادی که تمایل به دیده شدن دارند، ولی در شرایطی شایسته‌سالار، استحقاق مصاحبه‌شدن را ندارند می‌رود و در قبال اخذ مبالغی، خبر یا مصاحبه و یا گزارشی از آن‌ها را رسانه‌ای می‌کند. گزارشگر دیگری می‌گوید همکارش فساد شرکت، مؤسسه یا هر نهاد دیگری را شناسایی می‌کند و...
مادر اولین کسی است که «شرمندگی از ظاهر» را به دخترش یاد می‌دهد
ما می‌خواهیم بچه‌هایمان اشتباهات ما را نکنند یا ضعف‌ها و وسواس‌ها و اضطراب‌های ما را نداشته باشند. می‌خواهیم آن‌ها مثل ما نشوند، اما نتیجه دقیقاً برعکس این می‌شود: بچه‌هایمان معمولاً شبیه خودمان می‌شوند.
رایج‌ترین اشتباهات زن و شوهر‌ها در زندگی مشترک
ارتباط بین یک زن و شوهر، یک باره و ناگهانی به کشمکش و شکست نمی‌رسد بلکه رفتار‌های نامناسب، دقت نداشتن روی گفتمان، بی مهارتی و بسیاری موارد دیگر در روابط زوج‌ها وجود دارد که رفته رفته و در گذر زمان، روی هم تلنبار می‌شود و ممکن است کار را به جا‌های باریک بکشاند.
با همسری که وسواس احتکار دارد چه کنیم؟
تغییرات مثبت هر چند کوچک و جزئی‌اند ببینید و به آن‌ها اهمیت بدهید. احتکار وسواسی یک دفعه‌ای به وجود نمی‌آید و یک شبه نیز حل نمی‌شود. اگر می‌بینید همسرتان تلاش می‌کند فضای کوچکی را تمیز و مرتب کند یا بالاخره تصمیم گرفته که سراغ یک درمانگر برود، تشویقش کنید و حامی‌اش باشید. عشق و پشتیبانی شما وسیله‌ای است برای کمک موثر به کسی که اختلال احتکار دارد.
خوشبختی خوب اما شادی بهتر است
صدایی در گوش ما شبانه‌روز زمزمه می‌کند که «خانه‌ای بخر، کاری بکن کارستان، زندگی‌ات را بساز، به‌دنبال خوشبختی باش» و تقریباً همه‌مان گوش‌به‌فرمانِ این صداییم. اما پس از چند سال به دره‌ای عمیق پرتاب می‌شویم: کارنامۀ موفقیت‌هایمان را که بالاوپایین می‌کنیم تنها چیزی که به چشم می‌خورد پوچی است.
این اشتباهات را نکنید تا فریلنسر شوید
صرف نظر از دلیل آنکه چرا به طور فریلنس مشغول به فعالیت شده‌اید، برای آنکه بتوانید فرد موفقی باشید، باید نکات مهم بسیاری را در نظر بگیرید. ممکن است اشتباهات بسیاری در این روند انجام و تکرار شود. آیا تعداد افراد در این حرفه کم است، ولی نیاز و تقاضا به محصول خاص زیاد است؟ در ادامه مطلب با بدترین اشتباهات فریلنسر‌ها آشنا می‌شوید.
آیا سندروم جامعه موتورى خوب مى شود؟
به یاد دارم که موتور‌های غول پیکر مانند هوندا ۱۰۰۰ و کاوازاکی ۱۳۰۰ امتیاز ویژه‌ای بود که در سال‌های پیش در انحصار نیرو‌های امنیتی بود و استفاده از آن نیاز به مجوز داشت. یک نیروی انقلابی ممتاز معمولاٌ سوار بر این موتور‌ها بود و اگر کمی دقت می‌کردی برجستگی اسلحه کمری هم از زیر لباسش به چشم می‌خورد.
چرا این‌قدر حواس‌پرت شده‌ایم؟
حواس‌پرتی مشکلی است که افراد بسیاری را درگیر خود می‌کند و می‌توان آن را یک شکایت رایج در زندگی‌های امروزی به حساب آورد. حواس‌پرتی می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد بنابراین الزاما نمی‌توان توصیه‌های یکسانی برای روبه رو شدن با این مشکل و حل و فصل آن ارائه کرد. در این مطلب، می‌خواهیم بیشتر درباره این موضوع با شما صحبت کنیم.
آیا رمز موبایل همسرتان را می‌دانید؟!
در ابتدای رابطه که هنوز زوجین شناخت صد در صدی از یکدیگر ندارند ممکن است طرفین برای هر موضوعی به همسر خود شک کنند و بخواهند با مراجعه به تلفن همراه او ابهامات‌شان را برطرف کنند، در این حالت با مواردی مواجه می‌شوند که به دلیل عدم شناخت کامل دچار سوء تفاهم می‌شوند و در نهایت این موضوع موجب بروز مشکل در زندگی آنها خواهد شد، بنابراین...
چالش‌های زوج‌های نابارور در جامعه
بچه‌دار نشدن می‌تواند خواسته زوج‌ها یا مشکلی در بارداری باشد. اگر این تصمیم، توافقی باشد که زوج‌ها با هم داشتند، کمتر دچار تردید خواهند شد، اما اگر تصمیمی بر اثر ناتوانی در بارداری باشد، با چالش‌های فراوانی روبه‌رو می‌شوند و در یک موقعیت احساسی متناقض قرار می‌گیرند.
موسیقی در محل کار باعث کاهش بهره‌وری شما می‌شود!
در برخی موارد، گوش دادن به موسیقی می‌تواند مفید باشد و باعث افزایش عملکرد شما شود. گوش دادن ۱۵ دقیقه‌ای به برخی آهنگ‌ها می‌تواند ذهن شما را خلاق‌تر کند. جراحان معروفی در دنیا هستند که هنگام عمل جراحی به موسیقی گوش می‌کنند تا آرامش و تمرکز بیشتری داشته باشند.
با تقلید بیهوده از مردان، شما مرد نخواهید شد
توهین خواهد بود که زن جنس ضعیف نامیده شود. این بی عدالتی و ظلمی است که مرد برای زن به وجود آورده است. اگر منظور از قوت و قدرت، خشونت و قوت حیوانی است در این صورت البته زن کمتر از مرد قدرت دارد. اما اگر منظور از قدرت، نیروی اخلاقی باشد زن فوق العاده بر مرد برتری دارد.
جملاتی که آقایان دوست دارند بشنوند
طبق تحقیقات، تقریبا اکثر آقایان دوست دارند که خانم‌ها را بخندانند، اما خب همه آن‌ها موفق به این کار نمی‌شوند. ولی اگر شما تحت تاثیر حرف‌های طرف مقابلتان قرار می‌گیرید یا به بیان دیگر، او شما را می‌خنداند، سعی کنید که این موضوع را به زبان آورید. مثلا به او بگویید: «تو خیلی بامزه هستی» یا این که «تو همیشه مرا می‌خندانی».
خبرهای تازه