Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
نکات مهمی که باید در خواستگاری رعایت کرد

نکات مهمی که باید در خواستگاری رعایت کرد

این کاملاً عادی است که شما نهایت ادب خود را نشان بدهید و رفتار و کلمات رسمی داشته باشید، اما خودتان را کمی ‌رسمی‌تر نشان دهید نه شخصیتی که فکر می‌کنید خانواده آقای داماد بیشتر دوست خواهند داشت.
عجیب ترین طلاق ها در سال 95 در ایران
چهار سال است ازدواج کرده‌ام، ولی در این مدت حتی یک بار هم با شوهرم دعوا نکردم. شوهرم هرچه می‌گویم گوش می‌کند و هیچ وقت دعوا به راه نمی‌اندازد. حتی گاهی اوقات از روی عمد سعی کردم حرفی بزنم یا کاری کنم که عصبانی شود، ولی باز هم سکوت کرده و هیچ خشمی از خود نشان نداده است.
تستی برای درست یا نادرستی رفتار شما با فرزندانتان
آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که با زدن یک تست می‌توانید بفهمید انرژی حمایتگری و مادرانه در شما به چه میزانی است؟ قطعا برای هر مادری دانستن این موضوع فقط با صرف چند دقیقه وقت و پاسخ دادن به چند سوال جالب خواهد بود...
اشتباه‌های پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در استفاده از فناوری روز
پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها هنگام استفاده از فناوری‌های روز، چند دسته هستند؛... در اینجا منتخبی از اشتباهات دوست‌داشتنی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها را می‌خواهیم با مرور کنیم. امیدوارم که بعد از خواندن این پست، شما هم خاطرات خود را با ما در میان بگذارید.
چرا نباید از شخصیت افراد بُت بسازیم؟
جنبه دیگر اسطوره سازی به اشخاص اسطوره پرست برمی گردد. خصلت هایی که در بین افراد شخصیت پرست شکل می گیرد و به دنبال آن معضلات اجتماعی بی پایان پدید می آید، گاهی می تواند سرنوشت یک ملت را تغییر دهد.
علل گرایش مردان به دو همسری
به وجود آمدن ترس در زندگی فرد، اختلالات در کارکردهای روزانه، پنهان‌کاری و دروغ که باعث شک و تردید و سوءظن در همسر اول می‌شود، ایجاد اضطراب در بین کودکان در خانه، از بین رفتن جایگاه و ارزش پدر، اختلال در خواب، کم شدن کیفیت در زندگی و از بین رفتن اعتبار و آبروی مرد در بین همکاران از عوارض تعدد زوجات است.
شش توصیه برای تربیت پسری که به زنان احترام بگذارد
نقش مادران در تربیت پسران؛
اگر می خواهیم جامعه ای داشته باشیم که به حقوق زنان احترام می گذارد و برای زن شأن و منزلت قائل است باید فرزندان امروز را به نیکویی تربیت کنیم، پسرانی را که مردان آینده هستند باید احترام به زنان را بیاموزند. این گزارش شما را با شش توصیه همراه می کند که سایت (todays parent) آن را منتشر کرده است.
آیا داشتن فرزند باعث افزایش طول عمر می شود
نتایج یک مطالعه‌ی علمی؛
یافته‌های مؤسسه کارولینسکا (Karolinska Institute) در استکهلم نشان می دهند، مردان و زنانی که به 60 سالگی می رسند، اگر حداقل یک فرزند داشته باشند، طول عمر بیشتری خواهند داشت. اما اگر شما به دنبال راهی برای افزایش طول عمر خود هستید، یافته‌های جدید علمی می توانند شما را در راه رسیدن به این هدف کمک کنند.
هفت چالش پنهان مادران که افشا نمی کنند
پشت لبخندهای مادرانه؛
خستگی مادران نه فقط در امر مربوط به بارداری، زایمان و نگهداری از کودک بلکه تلاش ها و چالش های روانی است که او تحمل می کند تا لبخندی را بر چهره فرزندانش بنشاند. ممکن است پشت لبخند مادر تلاطم و چالش های بسیاری باشد. در اینجا هفت چالشی را که مادران پنهان می کنند که گویی اصلا وجود ندارد را در این گزارش خواهید خواند.
خانم ها؛ بابت این کارها عذرخواهی نکنید
امروزه زنان قدرتمند زیادی را در سراسر این کره خاکی می بینیم، اما با وجود همه اینها باز هم مشکلاتی هر چند کوچک وجود دارد و آن رفتاری است که بسیاری از خانم ها در مقابل دیگران انجام می دهند: معذرت خواهی.
اشتباهات جوانی که در پیری پشیمانی به بار می آورند
فرصت های جوانی؛
جوانان می باید این مرحله را به شکل مفید و متفاوت تری پر کنند و آن را سنگ بنای پیشرفت های خود در آینده قرار دهند و از انجام کارهای عجولانه و بدون دقت و بررسی اجتناب کنند تا در دوران میانسالی و سالخوردگی پشیمان نشوند.
راهکارهایی که «نه گفتن» را در شما تقویت می‌کند
شاید بله گفتن‌تان به دیگران باعث شده است تا هیچ وقتی برای خودتان نداشته باشید. می‌توانید با یک نه گفتن ساده خود را از این شرایط خلاص کنید. اگر جواب مثبت به درخواست دیگران وقتی برای خودتان باقی نگذاشته، تصمیم بگیرید از این به بعد به هر درخواست غیرمعقولی جواب نه بدهید.
تست شخصیت‌ شناسی از روی لباس
یکی دیگر از مواردی که به شدت در ایجاد جاذبه و کشش در افراد موثر است عینک است، عینک آفتابی و عینک طبی هر دو بر قضاوت دیگران از فرد تاثیر می گذارند، با وجود آنکه عینک طبی حالت باهوش بودن و تیزاندیشی را در دیگران به وجود می آورد، از میزان جذابیت افراد تا حدی می کاهد بویژه اگر نمره چشم بالا باشد، در نتیجه اگر خواهان دریافت جذابیت و اثرگذاری بسیار مثبت بر روی دیگران هستید...
آیا شما هم به آرزویتان نرسیدید؟
این خبر را بخوانید؛
قبل از اینکه از آرزویتان دست بکشید، آیا به این فکر کرده‌اید که ممکن است آرزوی اشتباهی داشته‌اید؟ ما معمولاً انگیزه بسیاری روی آرزو داشتن می‌گذاریم ولی هیچ کس درمورد داشتن آرزوهای اشتباه حرف نمی‌زند.
بله، استفاده از فیسبوک، شما را تنهاتر می کند!
نتایج یک تحقیق علمی؛
ما به طور ذاتی، موجوداتی اجتماعی هستیم، اما زندگی مدرن گرایش بیشتری به جداسازی ما از یکدیگر دارد تا اینکه بخواهد ما را دور هم جمع کند.
چه وقت هایی ممکن است نفر سوم یک خیانت شویم؟
دلایل زیادی باعث می شود که به عنوان نفر سوم، وارد یک رابطه شویم. از مهم ترین این دلایل می تواند به وابستگی، احساس ناامنی و ناکامی در نیازهای دوران کودکی اشاره کرد. همچنین سرمایه گذاری عاطفی زیاد، تهدید به آبروریزی، بی ارزش کردن رابطه در نظر فرد عهدشکن و ... هم می تواند از مهم ترین دلایل تداوم رابطه باشد.
bato-adv
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv