خانواده

Tabnakbato | تابناک باتو

موضوع انشاء یک دانش آموز؛ چگونه می شود آمریکا را نابود کرد؟!

موضوع انشاء یک دانش آموز؛ چگونه می شود آمریکا را نابود کرد؟!

...کاری میکنیم تا همه مردم از صدر تا ذیل، رشته‌های علوم‌انسانی را مسخره کنند و سخیف بشمارند. دستور می دهیم، به فارغ التحصیلان رشته‌های فلسفه، مدیریت، جامعه‌شناسی، اقتصاد، روانشناسی، حقوق، قضاوت و ...، کار ندهند و بیشترشان، سال‌ها دنبال کار بگردند. در عوض، رشته‌های فنی‌مهندسی، پزشکی و دندان‌پزشکی را خیلی پررونق و پولساز می کنیم.
ایمان در زندگیِ با افقِ بسته
نظریه‌ی تاب‌آوری به ما گوشزد می‌کند که آدمیان، عموما، هر وضعیتی را و آن هم برای همیشه تاب نمی‌آورند، در جایی شکسته می‌شوند، فرومی‌ریزند؛ اما این فقط روان‌شان نیست که خسته می‌شود و از پا درمی‌آید؛ اعتقادات، باورها و عواطف‌ و تصمیم‌شان، تاب هر موقعیت دردناکی را آن هم به نحو بلندمدت تاب نخواهد آورد.
ویژگی‌های والدین موفق اینها هستند
خانواده اولین جامعه‌ای است که فرزندان مهارت‌های لازم را در آن یاد می‌گیرند. در واقع اولین الگو‌هایی که آن‌ها به چشم می‌بینند پدر و مادر هستند. از این رو رفتار‌های والدین در موفقیت و عدم موفقیت فرزندان بیشترین تاثیر را دارد. اگر می‌خواهید که با ویژگی‌های والدین موفق آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.
دلایلی برای بغل‌ کردن عزیزانتان
در آغوش گرفتن یکدیگر چنان نقش مثبتی در سلامت جسم و روان دارد که برخی کشور‌ها برای آن یک روز ملی در نظر گرفته‌اند، روز ملی آغوش. اکنون از این نام‌گذاری سی سال می‌گذرد. اگر از جمله افرادی هستید که علاقه زیادی به در آغوش کشیدن عزیزان خود دارید یا با در آغوش کشیده شدن از سوی آن‌ها احساس شادی می‌کنید خبر خوبی در انتظارتان است.
خانم‌ها؛ برای جذب مردان این گونه حرف بزنید
برخلاف تصور بسیاری از خانم ها، اکثر مردان به غیر از زیبایی به چیز‌های دیگری هم فکر می‌کنند و جذب زنانی می‌شوند که طرز صحبت کردن با آن‌ها را به خوبی بلدند. حرف زدن برای جذب مردان آداب مخصوص خودش را دارد که زنان با به کار گیری آن می‌توانند کاری کنند که همسرشان به آن‌ها گوش بدهد. اگر می‌خواهید با طریقه صحیح حرف زدن با مردان را بیاموزید و آن‌ها را جذب خود کنید.
چرا ادبیات نمی‌دانیم؟
شعرای نسل نو ما در حال کپی کردن از روی دست هم هستند و دانشجو‌های ما شعر بلد نیستند حتی از رو بخوانند و بعد می‌گوییم چرا بلد نیستیم حرف هم را بفهمیم؟! حرفِ هم را فهمیدن، لازمه اش اینست که هر دو طرف معانی مشترکی از کلمات داشته باشند ودر جا و مکان و موقعیت خاص خود به کار ببرند.
مشکلات چپ‌دست‌ها در دنیای راست‌دست‌ها
«خب چرا با دست راستت تمرین نمی‌کنی که بنویسی؟» هرچند حدود ۱۰ درصد جمعیت جهان را چپ دست‌ها تشکیل می‌دهند، اما هنوز وقتی مردم یک چپ دست را می‌بینند، این تفاوت برایشان جالب است و دوست دارند که نحوه نوشتن، به دست گرفتن وسایل و... را توسط آن‌ها ببینند، کاری که خودشان با دست چپ‌شان نمی‌توانند انجام دهند!
راه‌های فرار از فقر و فشار مالی
بدهی‌های روزافزونی که در نتیجه چنین دشواری‌هایی ایجاد می‌شود، آرام‌آرام شرایط را سخت‌تر می‌کند و در نهایت، خانواده با بحرانی تمام عیار مواجه می‌شود. به همین دلیل، متخصصان مالی در سراسر جهان پیوسته با ارائه توصیه‌های حساب‌شده به افراد، سعی دارند مانع از فروپاشی زندگی آن‌ها شوند.
دوران‌شرم و تبعید اجباری دختران در نپال و بنگلادش
از این روی دولت بنگلادش در حال آماده سازی برنامه‌ای است که قصد دارد در اوایل سال سال جاری در ۹۰ هزار شهر اجرا کند. مقامات این کشور با حمایت سازمان‌های بشردوستانه درصدد جلوگیری از تابو‌ها و محرومیت‌های اجتماعی مرتبط با چرخه قاعدگی هم برای دانش آموزان و هم برای والدینشان هستند.
میزان ثروت متولدین هر ماه ! جالبه
تمامی مشکلات و اتفاقات زندگی همچنین فقر و ثروت به خود فرد بستگی دارد اما گفته می شود که میزان ثروت هر فرد با توجه به ماه تولد متفاوت است. از نظر روانشناسی متولدین آذر ،خرداد و بهمن مدام به دنبال تغییر حرفه خود هستند که این کار مانع از رسیدن فرد به ثروت می شود. در قسمت زیر میزان ثروت متولدین هر ماه را از نظر روانشناسی قرار داده ایم.
اصرار بر حال خوب، همیشه خوب نیست
این طبیعت زندگی انسان است و گریزی از آن نیست. روانشناسان دانشگاه سنت اندروز در مطالعاتی که روی بیش از ۱۰ هزار نفر از قشر‌ها و شغل‌های مختلف داشته‌اند به این نتیجه رسیده‌اند افرادی که همواره از خود انتظار حال خوب دارند و از پذیرش حال بدشان سرباز می‌زنند، روز‌های بیشتری را با حال بد تجربه می‌کنند.
هواداران رنگ سبز چه ویژگی‌هایی دارند؟
انسان‌های آرام، خونسرد و درون‌گرا، رنگ سبز را بسیار دوست دارند از این رو، در رنگ‌درمانی برای انسان‌هایی که به راحتی غلیان می‌کنند و سودایی‌مزاجند، رنگ سبز به کار برده می‌شود تا به آنان کمک کند که نیروهای کنترل‌نشده خود را بهتر مهار کنند. سبز، بالابرنده احساسات است و بر غده هیپوفیز نیز تاثیر مثبتی دارد.
این دوست‌ها به درد دوستی نمی‌خورند
گاهی تشخیص این‌که آیا ادامه دوستی با یک فرد به نفع شماست یا ضررتان، دشوار است، اما افراد نامناسب برای دوستی یک سری ویژگی‌های مشترک دارند. دوست خوب، کمک زیادی به انسان می‌کند و در سختی‌ها و خوشی‌ها، با او شریک می‌شود. برعکس آن، دوست بد هم یکی از مهم‌ترین موانع موفقیت بعضی‌ها محسوب می‌شود.
برای نخستین‌بار یک زن مسلمان شهردار «کمبریج» شد
...«برای من تماشای تلاش والدین‌ام برای ساختن یک زندگی تازه در کشوری تازه که همه‌چیز از زبان گرفته تا فرهنگ‌اش با خانه‌ی آن‌ها متفاوت بود، مثل یک عمل قهرمانانه هر روزه بود. قهرمانان خاموش مثل والدین من در این شهر و در این کشور فراوان‌اند. من این تلاش و پایداری را در میان خانواده‌های بسیاری در محله‌ی کودکی و نوجوانی‌ام دیدم.
پرواز 737 از منظری دیگر
می‌رفتند تا زندگی کنند...؛
اما این رخ‌داد سیاه، حامل معنایی دیگر هم هست که باید به آن توجه کرد. معنایی که در قالب یک پرسش بیان می شود: این گروه از دانشجویان، نخبگان و تحصیل‌کردگانِ بهترین دانشگاه‌های ایران، در آن پرواز چه می‌کردند؟ این پرسش، یعنی چرا ایرانی در خانه‌ی خویش آرام نمی‌گیرد، جلای وطن می‌کند و از سرزمین آباء و اجدادی‌اش مهاجرت می‌کند؟
ترفندهای مختلف جیب‌برها برای سرقت
اغلب افرادی که هندزفری استفاده می‌کنند بیش از دیگران در معرض سرقت قرار می‌گیرند، زیرا تشتّت و به‌ هم ریختگی دارند. دزد‌ها می‌توانند از این تشتت استفاده کنند و یا در حالیکه هندزفری بر گوش دارید، تلفن همراه را از دستتان بقاپند و فرار کنند. این روش معمولاً در قطار یا مترو کاربرد دارد.
خبرهای تازه