Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
ایده‌ی گردش علمی برای کودکان در سنین مختلف

ایده‌ی گردش علمی برای کودکان در سنین مختلف

این گردش‌های علمی متناسب با سن، روز به یاد مادندنی و خاطره‌انگیزی را برای دانش آموزان در بیرون از فضای مدرسه به یادگار خواهد گذاشت. پیش دبستانی‌ها اغلب از گردش‌های علمی جا گذاشته می‌شوند. با این حال، بردن این کودکان به گردش علمی به آمادگی آنها برای سال تحصیلی اول ابتدایی کمک می‌کند.
راه‌هایی برای ایجاد تعادل در کار و زندگی
صاحبان کسب و کارهای کوچک برای موفقیت در بلند مدت، باید به دنبال راهی برای حفظ تعادل بین تجارت و زندگی شخصی خود باشند. در اینجا به 5 راه برای ایجاد تعادل در کار و زندگی اشاره خواهیم کرد. صاحبان کسب و کارهای کوچک به داشتن برنامه زمانی پر مشغله و شلوغ شهرت دارند.
نکاتی ساده برای تهیه یک برنامه‌ی بودجه خانوادگی
اولین قدم برای یک زندگی روی حساب و کتاب، حساب درآمدها و هزینه‌های خانواده است. تمام قبوض، ته برگ‌های دسته چک، گردش حساب بانکی و هر چیزی را که نشان دهنده‌ی ورود و خروج پول است، جمع‌آوری کنید. یک برنامه‌ی دخل و خرج اقتصادی و به‌صرفه را برای مدیریت پول‌های خود، تدوین کنید.
این جملات را به زنان دچار سقط جنین، نگویید!
به گفته‌ی مؤسسه «March of Dimes»، تقریباً 10 تا 15 درصد بارداری‌های اعلامی قبل از هفته‌ی سیزدهم به پایان می‌رسند. از آنجاییکه سقط جنین بسیار شایع است، شاید این فکر به ذهن شما خطور کند که چگونه می‌توان به زنان دچار سقط جنین کمک کرد و به آنها تسلی خاطر داد.
فرزند شما باید این کارها را قبل از رفتن به مدرسه، انجام دهد
برپایی یک قاعده‌ی همیشگی برای کارهایی که والدین، فرزندان و یا مراقب کودک مسئول انجام آنها هستند، می‌تواند باعث تغییر بزرگی در جهت ایجاد آرامش صبحگاهی شود. البته گاهی اوقات پیش می‌آید که در یک یا دو مورد، کارها طبق برنامه انجام نمی‌شوند و این موضوع طبیعی است.
فکر می‌کنید که زن‌ و شوهرها با هم شباهت دارند؟
دانشمندان به این سوال پاسخ می‌دهند؛
ما تمایل داریم که جذب هم نوع خودمان شویم. بر اساس تحقیق منتشر شده در مجله‌ی «پلوس ژنتیک» (PLOS Genetics)، به نظر می‌رسد که زوج‌ها به دلیل تمایل انسانی به ازدواج با اصل و نسب خود، اغلب شبیه به یکدیگر هستند اما این روند ممکن است که رو به افول قرار گرفته باشد.
نحوه‌ی اداره‌ی فرزندان توسط مادران شاغل
مادران به خانه می‌آیند تا هشت ساعت دوم کار بعدی خود را که رسیدن به فرزندان و انجام امور خانه است، آغاز کنند. البته این کار دوم گاهی بیش از 8 ساعت، زمان می‌برد. حتی ممکن است، مادران شاغلی که همسرانشان در انجام خانه‌داری، سهم برابری را ایفا می‌کنند، باز هم فشار کاری را روی خود احساس کنند.
ماجرای پدران مجرد و بزرگ کردن دخترانشان
برخی پدران به طور کامل دختران خود را تحسین می‌کنند و می‌توان گفت که این دختران تقریباً تحت تاثیر تربیت مادران خود هستند تا به زنان بزرگسال قدرتمند و با استعدادی تبدیل شوند. اما حتی فکر کردن در مورد این موضوع هم که این دختران فقط با یکی از والدین بزرگ شوند و رشد پیدا کنند، لرزه به اندام والدین خواهد انداخت.
بخوانید: راهکارهایی برای خواباندن کودکان
اگر شما پدر و یا مادر باشید، می دانید که وقت خواب، همیشه با داستان و ماجرایی همراه است! این یکی از بدیهیات زندگی است: به عنوان یک بزرگسال، داشتن یک خواب خوب در شب، ارزشمند و لذت بخش است اما برای کودکان، وقت خواب فقط یک بار اضافی تحمیلی توسط بزرگ‌ترهاست.
10 نکته برای والدینی که فرزندانشان بزرگ شده و خانه را ترک کرده‌اند
چگونه وقت بگذرانیم؛
در حالی که برخی از والدین به این دوره از زندگی خود خوش‌آمد می‌گویند، ورود به این دوره برای برخی دیگر از والدین، کمی سخت و دشوار است. بدون توجه به نوع احساس شما، از این به بعد، اوقات فراغت بیشتری خواهید داشت. حالا با این اوقات فراغت چه باید بکنید؟
تقویت روابط پدرها با فرزندان دختر خود
قطعاً در ارتباط بودن پدران با دخترانشان، بسیار حائز اهمیت است. داشتن دختری با چنین کمالاتی برای هر پدری ارزشمند است. اما علاوه بر انرژی‌های مثبت مادام العمر رابطه‌ی پدر و دختر، رشد و نمو این نوع از ارتباط می تواند یک فرصت واقعی برای هر پدری در همین مکان و همین زمان محسوب شود.
او مُرد و به عرش رفت و این چیزی است که در عرش دید
نظر جامعه پزشکی در این مورد واضح است؛ لحظه‌ای که قلب شما از حرکت باز می‌ایستد، شما در اولین مرحله از مرگ قرار می‌گیرید و در اصل، شما از نظر بالینی مرده‌اید. در دومین محله‌ از مرگ، همزمان با از کار افتادن اندام اصلی بدن، از بین رفتن سلول‌های بدن شما نیز آغاز می‌شود.
هر کودکی نیازمند شنیدن این 8 کلمه است
نامه‌ای به کودکان؛
نوشتن نامه برای کودکتان، می‌تواند اعجاب انگیز و جادویی باشد! این نامه؛ عشق، غرور و تعهد را فراتر از قدرت کلمات محاوره‌ی روزانه انتقال می‌دهند. هر نامه، یک تجلی ملموس از عشق و محبت همراه با امید و آرزوهای شما برای کودکانتان است.
چرا نباید مرغ همسایه برایتان غاز باشد؟!
دست از مقایسه کردن بردارید؛
اکثر ما می‌فهمیم که چقدر مقایسه کردن خودمان با دیگران کاری احمقانه است. همه ما می‌دانیم که اینکار هیچ سودی برایمان نخواهد داشت. اما ما این نوع مقایسه‌ها را انجام می‌دهیم، چه مقایسه کردن اندازه خانه‌مان باشد، چه درآمدمان، چه ویژگی‌های ظاهری‌مان... .
5 هدفی که قبل از 30 سالگی، باید به آنها رسید
وقتی شما وارد دهه‌ی سوم زندگی خود می‌شوید، با تغییرات زیادی در زندگی خود برخورد خواهید کرد. از دانشگاه فارغ التحصیل خواهید شد، اولین شغل خود را آغاز خواهید کرد. شاید شغل خود را تغییر دهید و برای پیشرفت بیشتر، وارد شغل جدیدی شوید. شاید به دانشگاه برگردید و به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بپردازید. شاید ازدواج کنید و تشکیل خانواده دهید.
حیوان درون تصویر، اسرار شما را بازگو می‌کند
به این تصویر با دقت نگاه کنید و به چیزی که می‌توانید در تصویر پیدا کنید، خیره شوید. سپس ادامه مطلب را مطالعه کنید تا به نتایج مشاهده‌ی خود پی ببرید. لطفاً جواب‌ها را قبل از مشاهده تصویر مطالعه نکنید.
bato-adv
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv