Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
ماجرای لگوها و عروسک‌های شکسته این روزها!

ماجرای لگوها و عروسک‌های شکسته این روزها!

اگر نمی‌خواهیم فرزندان منتظر مرگ پدران بمانند، باید کارکرد خود را دگرگون کنیم. فرزندان ما به هر حال بر ما غلبه خواهند کرد. اما غلبه تام و تمام سویه زندگی بر سویه معطوف به مرگ، زندگی را دستخوش بحران‌هایی از سنخ دیگر می‌کند. بحران‌هایی که دوباره سویه مرگ را فراخوان خواهد کرد و دوباره نسلی مشابه نسل ما را متولد خواهد ساخت.
طالع هفتگی خود را اینجا بشنوید
با ما باشید؛
چنانچه شما نیز از آن دسته افرادی هستیند که برای سرگرمی یا کنجکاوی دوست دارید یکسری آینده نگری هایی از غیر به شما برسد و بنا به آن، احساس خوشی کنید یا امیدوار شوید، به شما توصیه می کنیم این خبر را باز کرده و منتظر بمانید. شما می توانید هراز گاهی، فال هفتگی یا روزانه خود را در وبسایت «تابناک باتو»؛ بخوانید و از آن لذت ببرید و سرگرم باشید.
آیا داستان های وحشتناک برای کودکمان بخوانیم یا نخوانیم؟!
اگر یک روز وارد یک مدرسه شوید و از بچه‌ها بپرسید که دوست دارید چه فیلمی را با هم ببینیم؟ قطعاً تعدادی از دانش‌آموزان مخاطب شما، فیلم‌های ترسناک را پیشنهاد می‌کنند. وضعیت در حوزه بازار کتاب نیز چنین است. کتاب‌هایی که قوه تخیل آن‌ها بالاست، هیجان بیشتری دارد و به قول معروف اکشن است، طرفداران بیشتری در میان نوجوانان دارد.
زنان شادترند یا مردان؟
از دیدگاه روان‌شناختی، مردان و زنان از لحاظ بیان احساسات متفاوتند و زنان به استثنای خشم، احساسات بیشتری را تجربه می کنند و احساسات خود را بیشتر با دیگران به اشتراک می‌گذارند. زنان، احساسات اجتماعی بیشتری نسبت به مردان مانند حس قدردانی دارند که با حس شادی آنان مرتبط است و در نتیجه شادی زنان بیشتر وابسته به روابط با دیگران است.
طغیان علیه «معیارهای زیبایی» در کره جنوبی
می‌توانید در «یوتیوب» هم جست‌وجو کنید و صدها ویدئو «رسیدگی به پوست به شیوه کره‌ای در ۱۰ گام» را ببینید. احتمالا شما هم بعدش متعجب با خود می‌گویید چه کسی آنقدر وقت و حوصله زیادی دارد که هر روز یکی دوساعتی را فقط صرف رسیدگی به پوست کند؟! یا چرا باید هر ماه این همه هزینه فقط برای پوست کرد؟
چرا ما بدبختیم؟
یک بار یک آزمایش جالب طراحی کردم. و از دو گروه افرادی که از قبل خود را خوش شانس و بدشانس معرفی کرده بودند روزنامه‌ای دادم و از آنها خواستم آن را ورق بزنند و بگويند چند عکس در آن هست. به طور مخفيانه يک آگهی بزرگ را وسط روزنامه قرار دادم که می‌گفت: اگر به سرپرست اين مطالعه بگوييد که اين آگهی را ديده‌ايد، 50 دلار پاداش خواهيد گرفت.
اخلاق زنانه یا اخلاق فمنیستی؟
درگیر شدن در این بازی، یعنی، پذیرفتن تعریف سیستم مردسالاری از جنسیت و ارزش‌هایی که در مورد هر یک از جنسیت‌ها تعریف شده‌اند. اخلاق یک امر هنجاری است، و جنسیت، ملیت، و نژاد افراد نمی‌تواند به شکل معنادار یا گسترده‌ای مشخص کند که هر شخصی چه باید بکند و چه نباید بکند.
بوی «گل» در پارک‌های تهران!
اما چیزی که اخیرا بیش از سیگار با آن رو به رو می شویم جالب است. وقتی در پارک های تهران قدم می زنیم، صدای سرفه های پی در پی به گوش می رسد. وقتی نفس می کشیم، نفسمان بوی گل می گیرد. بله گل. جای جای پارک های تهران بوی گل می دهند و در گوشه و کنار پارک ها، پسرها و دخترهای 14 تا 20 ساله ای را می بینیم که گل را رول می کنند و ...
طالع هفتگی خود را اینجا بشنوید
با ما باشید؛
چنانچه شما نیز از آن دسته افرادی هستیند که برای سرگرمی یا کنجکاوی دوست دارید یکسری آینده نگری هایی از غیر به شما برسد و بنا به آن، احساس خوشی کنید یا امیدوار شوید، به شما توصیه می کنیم این خبر را باز کرده و منتظر بمانید. شما می توانید هراز گاهی، فال هفتگی یا روزانه خود را در وبسایت «تابناک باتو»؛ بخوانید و از آن لذت ببرید و سرگرم باشید.
تظاهرات زنان کره جنوبی علیه ممنوعیت سقط جنین
گروهی از زنان فمینیست کره‌جنوبی، چند سالی است با دست‌اندرکاران گروه (Women On Web) ارتباط گرفتند. این گروه به زنان ساکن کشورهایی که قوانین سخت‌گیرانه سقط جنین در آن‌جا اعمال می‌شود، برای سقط جنین کمک‌رسانی می‌کنند. برای آن‌ها داروهای لازم را با پست و لابلای اجناس عادی مثل تی‌شرت و کتاب جاسازی کرده و ارسال می‌کنند.
آموزش زودهنگام به بچه ها؛ خوب یا بد؟
آموزش خواندن به کودکان,سن آموزش خواندن به کودکان,آموزش زودهنگام به بچه ها سن آموزش به کودکان با توجه به استعداد و یا توانایی کودکان متفاوت است. شنیدن اولین کلمه از زبان کودک لحظه شیرین و به یادماندنی است اما پدر و مادرهای حالا سطح انتظارات بیشتری از بچه‌های عصر رایانه ودوران اوج تکنولوژی مدرن دارند.
پنهان‌کاری در کودک آزاری ممنوع!
هر چند به باور بنده این قضیه نباید باعث جلوگیری از ورود نهادهای مسئول برای رسیدگی به این مساله شود. او تاکید می‌کند:‌ از سال 83 کودک آزاری جرم عمومی تلقی می‌شود. در این شرایط نهادهای مدنی موظف به ورود به اینگونه پرونده‌ها هستند. به گفته او خانواده‌های کودکان مورد آزار جزو دهک‌های پایین جامعه هستند، طبیعتا این افراد توانایی گرفتن وکیل برای فرزندشان را ندارند.
چگونه مطالعه کنیم تا موفق شویم؟
اولین چیزی که باید به خاطر داشته باشید، این است که باید به موضوعی که مطالعه می‌کنید تمایل داشته باشید. این سخن بدان معنا نیست که شما باید همیشه از موضوع خوشتان بیاید، بلکه بدین معناست که شما باید تمایل داشته باشید تا براس یادگیری موضوعی که به شما داده شده است هر چه لازم است انجام دهید.
آیا شما هم تا کنون دچار «فردا فکنی» شده اید؟
آیا تا کنون برای شما پیش آمده که بخواهید کار مهمی انجام دهید، ولی ناگهان در آغاز یا میانه راه، کار دیگری را آغاز کنید؟! یا مواقعی که چند کار واجب مانند مرتب کردن خانه یا پاسخ به چند ایمیل دارید اما پیوسته با فردافکنی کار را ناتمام بگذارید؟ سرانجام پس از این که روز تمام شد، متوجه می‌شوید که هیچ یک از کارهای خود را کامل انجام نداده‌اید.
آیا زبان گفت وگوی ما، تعیین کننده واقعیت ماست؟
خوشبختانه این نظریه طی گذشت زمان تغییرات مثبتی داشته است. یک نمونه از آن فرضیه ی «نسبیت زبانی» نام دارد. این نظریه واقعیت یک فرد را کاملا بر اساس زبان آن شخص قلمداد نمی کند و بر دو بخش استوار است: نخست اینکه دو زبان از خانواده ی زبانی مختلف باید هم با هم تفاوت داشته باشند و دوم آنکه ساختار و واژگان یک زبان تأثیر انکارناشدنی بر درک و دریافت شخص از جهان دارد.
به من خیره نشوید، من بدنم را دوست دارم
قطعا ما وقتی اندامی سالم و متناسب (از نظر خودمان) داریم خوشحالیم و این احتمالا به ما اعتماد بنفس بالایی می دهد. پرسش آن است، آیا ما بر اساس تصویری که از " بدن استاندارد" داریم درباره دیگران قضاوت نمی کنیم؟ ما چقدر در روابط اجتماعی مان بدن ها را به جنوب یا شمال شهری، تهرانی یا شهرستانی، باکلاس و بی کلاس تقسیم می کنیم.
bato-adv
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv