خانواده

Tabnakbato | تابناک باتو

خوبی بیش‌ از‌ حد، این مضرات را دارد

خوبی بیش‌ از‌ حد، این مضرات را دارد

آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید در نگاه دیگران همیشه خوب به نظر برسید؟ آیا برای خوب بودن در مقابل چشمان دیگران از خودتان هم می‌گذرید؟ اگرچه همه ما باید برای بهبود شخصیت خود تلاش کنیم، اما خوبی بیش از حد هم مضراتی دارد که در ادامه برایتان آورده ایم. اگر دوست ندارید که خوبیتان در نهایت به ضرر خودتان تمام شود، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.
دوباره اشتباه می‌کنیم؛ چون راحت کَنده نمی‌شویم!
حدود یک سال در این خانه ی فعلی کیسه فریزر را می گذاشتم داخل سومین کشو از کابینت... این بار حین خرید از فروشگاه کیسه فریزری خریدم که پشتش چسب دوطرفه داشت و چسباندمش یک گوشه به دیوار برای راحتی استفاده که راحت کنده شود و لازم نباشد فکر ‌کنی که کجاست و دنبالش نگردی و هروقت خواستی از پرفراژش به سادگی جدا کنی.‌‌
چیزی به اسم فضای مجازی دیگر وجود ندارد
می‌گفت فارغ از اینکه امتیازات برجسته‌ای مثل سنجیدن نبض جامعه و ایجاد ارتباط مستقیم با هواداران را ایجاد کرده، به شدت روی میزان حضور یا حذف بازیگرها تأثیر گذاشته است. بسیاری از کارگردان و تهیه کننده‌ها بر اساس تعداد فالور بازیگر انتخاب می‌کنند. یعنی با خودشان می‌گویند فلان بازیگر چندمیلیون فالوور دارد...
نابرابری زنان و مردان سوئیسی در مقایسه با همسایگان اروپایی
در جدول بررسی نابرابری میان زن و مرد، سوئیس در مقایسه با همسایگان اروپایی خود اغلب وضعیت بدی دارد و در رتبه‌های به‌مراتب پایین‌تری قرار می‌گیرد. اصلا یکی از شگفتی‌های این کشور ثروت‌مند و نماد صلح و پیشرفت همین است که زنان این کشور تا سال ۱۹۷۱ حق رأی نداشتند!
طبقه‌ی متوسط پایین چه کسانی هستند!
موقعیت اجتماعی متناقض افراد طبقه‌ی متوسط پایین در عادات ذهنی و رفتاری و تکنیک‌های بدنی آن‌ها هم بازتاب می‌یابد. حرکات و رفتار افراد این طبقه نسبت به طبقه‌ی متوسط بالا "آراستگی" و "اقتدار" کمتری دارد. مردم طبقه‌ی متوسط پایین از فعالیت‌هایی مثل یوگا و دویدن لذت می‌برند، زیرا شامل تمرینات سخت بدنی هستند که باعث می‌شود همیشه روی فرم بمانند.
سولوگامی یا ازدواج کردن با خود چیست؟
مراسم ازدواج با خود، مراسمی است که شبیه با ازدواج معمولی انجام می‌شود. در این مراسم از بین اعضای خانواده یا دوستان می‌توانند به مهمانی و مراسم دعوت شوند. قسمت جالب این جاست که فرد به طور خصوصی در یک اتاق می‌رود و در مقابل آیینه به همراه یک شمع خلوت می‌کند.
اختلال روانی وحشتناکی که به جان مردان می‌افتد
ابتدا شخص احساس بی قراری می‌کند، در مرحله بعد دچار توهم و هذیان گویی می‌شود و سردرگم است و در آخر بیمار نشانه‌های بیماری خود را می‌پذیرد و با آن‌ها کنار می‌آید، ولی خود را بیمار نمی‌داند؛ پس از این مرحله می‌توان گفت این فرد مبتلا به اختلال اسکیزوفرنی شده است. این اختلال در مردان زودتر از زن‌ها شروع می‌شود.
سوال جالب شهید مطهری از مردان طالب همسر دوم!
شهید مطهری: سهل است، مردم ما با علم و تصمیم اینکه به عدالت رفتار نکنند زنان متعدد می‌گیرند و این کار را به نام اسلام و زیر سرپوش اسلامی انجام می‌دهند. اینها هستند که با عمل ناهنجار خود اسلام را بدنام می‌کنند.
وقتی از خرید کردن سیر نمی‌شوید
همچنین ممکن است با نزدیک شدن به پایان سال اضطراب افراد در زمینه‌های مختلف مانند خرید کردن نیز بروز کند و باعث شود فرد رفتارهای غیرمنطقی ناشی از اضطراب از خودش نشان دهد. افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی در حقیقت نوعی نگرانی بیش از حد نسبت به شرایط روزمره دارند و این مسأله باعث می‌شود در فرآیند زندگی روزمره خود با مشکل روبه‌رو شوند و ...
این نشانه‌ها به شما می‌گوید عاشق شده اید
با وجود این، کلمه «عشق» در شرایط مختلف معانی مختلفی را بازگو می‌کند: علاوه بر عشق رمانتیک که آمیخته‌ای از احساسات و میل جنسی است، انواع دیگر عشق مانند عشق عرفانی و عشق افلاطونی، عشق مذهبی، عشق به خانواده را نیز می‌توان متصور شد، در واقع این کلمه را می‌توان در مورد علاقه به هر چیز دوست داشتنی...
مردان چگونه ابراز علاقه می‌کنند؟
روش‌های ابراز علاقه مردان کاملا با زنان متفاوت است. به همین دلیل در برخی از مواقع خانم‌ها فکر می‌کنند همسرشان به او علاقه ندارد. زنان دوست دارند ابراز علاقه مردان را در قالب کلمات بشنوند، اما مردان اینطور نیستند و در بیشتر مواقع علاقه خود را با کارهایشان ثابت می‌کنند. اگر همسر شما نیز جزو آن دسته از مردانی هست که میانه‌ای با گل و هدیه ندارند...
اخراج یک نماینده که پسر کوچکش را به محل کار برده بود!
رئیس شورا چه کرد؟ دستور داد ماه‌جبین جلسه را ترک کند. وقتی ماه‌جبیبن مقاومت کرد، رئیس شورا او را عملا به زور بیرون انداخت و گفت: با بچه حق ندارد در جلسه شرکت کند. ماه‌جبین گفت: با ناامیدی تمام ایستاد تا شاید یک نفر از اعضای شورا از او حمایت کند و حتا یک نفر هم بلند نشد تا جلوی این بی‌عدالتی را بگیرد.
فرزندانی که از پدر و مادر خود تنفر دارند بخوانند
همواره پدر و مادر فرزند خود را دوست دارند و این عشق ذاتی است، زیرا که آن‌ها را به دنیا آورده اند، ولی این به تنهایی برای فرزندان کافی نیست. او انتظار دارد والدیتنش همه‌ی ابعاد زندگی او که شامل نیاز‌های روحی و روانی، معیشتی، تحصیل و... می‌شود را در نظر گیرد. آن‌ها انتظار دارند که والدین در هر صورت به رشد شخصیتی آن‌ها نیز اهمیت بدهند.
ویژگی های شخصیت مشکی پوش ها
افراد در زندگی خود علایق و سلایق خاصی دارند که می توان بر اساس این علایق نوع نگرش و حتی شخصیت آن ها را بررسی کرد شخصیت مشکی پوش ها نیز مثل بیشتر انسان ها متفاوت است و حتی ممکن است افرادی که به این رنگ تمایل دارند علایق خاصی داشته باشند
درد کشیدن به مثابه سبکی از زندگی
این درد کشیدن طوری داخل زندگی فرد می‌شود و عامل تعیین‌کننده‌ی سبک زندگی‌اش می‌شود، که بیمار حتی به پزشک مربوطه هم مراجعه نمی‌کند؛ خصوصاً اگر این درد ناشی از مشکلات روانی باشد و مستلزم مراجعه به روان‌پزشک یا روان‌شناس. حاضر است درد بکشد، اما درمان نشود.
افسردگی پس از فقدان؛ بیماری «جان‌اسنو» پس از «بازی تاج‌و‌تخت»
«کیت هرینگتون» بازیگر موفق نقش «جان اسنو» در سریال پربیننده «گیم آف ترونز» به تازگی و بعد از پایان این سریال برای رهایی از افسردگی به یک مرکز روان درمانگری مراجعه کرده و در آن‌جا بستری شده است. او در مصاحبه اخیرش از «نوسانات شدید عاطفی» بعد از فیلم برداری آخرین صحنه‌های «بازی تاج‌و‌تخت» صحبت کرده، مجموعه‌ای که در هشت فصل آن بازی کرده بود.
خبرهای تازه