Tabnakbato | تابناک باتو

چرا زنان از خانه قهر می‌کنند؟

چرا زنان از خانه قهر می‌کنند؟

معمولا وقتی مردان از موضوعی ناراحت می‌شوند و حتی خانه را ترک می‌کنند باید به آنها فرصت داد تا در خلوت خود بهتر تصمیم بگیرند و به نتیجه برسند. آنها معمولا بعد از چند روز بهتر می‌شوند و دوباره برمی‌گردند و معمولا قصد جدایی ندارند بلکه می‌خواهند فضای بیشتری برای فکرکردن داشته باشند و مدتی از صحنه دعوا و بگو‌مگو به دور باشند؛...
اندر حکایات دوچرخه مخصوص زنان!
اولین دوچرخه‌های قرن نوزدهم، «مردانه» بود. چرا؟ چون باورهای سنتی آن زمان این بود که دوچرخه را نمی‌شود «زنانه» راند. منظورشان از «زنانه» راندن این بود که دو پا مثل وضعیت پاها در اسب‌سواری، بتواند با حداقل تحرک در دو طرف قرار بگیرد و هی بالا و پایین نرود. «بالا و پایین رفتن پا»، امری «مردانه» تلقی می‌شد. اما به یمن زنان جسوری که از این کلیشه بیرون زدند،...
پیشنهاد ما به شما: دلنشین‌هایی از کارگاه اجتماع
در هر جلسه ای شرکت نکنید و برای هر کاری داوطلب نشوید! برای پر کردن وقتتان دست به اولویت بندی بزنید! شاید در ابتدا کسانی از این کار رنجیده شوند اما پس از مدتی شما را خواهند شناخت و آنان نیز برای وقتتان ارزش بالاتری قائل خواهند شد. مسئولیت اجتماعی خود را به کار خیر محدود نکنید! سعی کنید تواناییها و علایقتان را در بهبود شرایط جامعه ی پیرامونی خود بشناسید.
اگر به جای جهیزیه، خانه بدهید به صرفه‌تر است
در دهه ۹۰ و با ترکیدن حباب ریال و دارایی‌های ریالی (در دو مرتبه یک بار در سال‌های ۹۰ و ۹۱ و بار دیگر در سال‌های ۹۶ و ۹۷)، اتفاق مهمی درباره دارایی خانواده‌های ایرانی افتاد. همان خانه ۱۰۰ میلیونی سال ۹۱ الان شده ۲۰۰ میلیون، ولی قیمت وسایل داخل خانه (همان یخچال و ماشین لباسشویی و تلویزیون و...) بیش از ۱۰ برابر شده!
نشانه‌ی طلاق در مراسم عروسی
قبل از جدایی و طلاق بین زوج ها، چند نشانه بروز می‌کند. نشانه‌هایی که نزدیک شدن به پایان را هشدار می‌دهند. نشانه‌های زودرس جدایی در مراسم عروسی به چشم می‌خورند. این نشانه‌ها از چشم تیزبین عکاس‌ها که مسئولیت ثبت کوچکترین جزئیات رفتاری عروس و داماد را دارند، پنهان نمی‌ماند.
شخصیت شناسی افراد از روی لبخند
کارشناسان در حوزه روان شناسی بر این باورند از شیوه خندیدن ما گرفته تا حرکات لب هایمان، همه و همه در گشودن این رازها موثرند. اگر شما هم می خواهید به یک چهره‌خوان حرفه‌ای تبدیل شوید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. در این مطلب به شما یاد می‌دهیم با کمک لبخند و حرکات لب فرد مقابلتان، چطور او را بشناسید.
راهکار جوانان چینی در مواجهه با فشار‌های زندگی روزمره
در حالی که گرم شدن چنین بازاری نشان دهنده تنوع مصرف در میان جوانان و تجسّمی از رشد اقتصادی و پیشرفت اجتماعی و فرهنگی است، در عین حال به مشکلات اجتماعی در چین اشاره می‌کند، جوانانی که برای دور شدن از فشار‌های روزافزون به نگهداری از حیوانات روی می‌آورند تا احساس تنهایی خود را کاهش دهند.
چرا در زندگی خود احساس شادی نمی کنیم؟
علم پاسخ می دهد؛
اگر همیشه در فکر آینده و گذشته باشید، نمی توانید زمان زیادی را در حال بگذرانید. بعضی افراد در واقع به طور کامل در گذشته زندگی می کنند؛ به تمام اشتباهات خود فکر می کنند و همه ی مشکلات و اتفاقات بدی که رخ دادند. بعضی افراد هم هستند که همیشه در فکر آینده هستند؛ چیزهایی که ممکن است خوب پیش نروند، چیزهایی که ممکن است اتفاق بیفتند و...
آیا «خلبانی» کار مردان است و «بچه داری» کار زنان؟
واقعیت چیست؟
هنوز هم در دنیا «تبعیض جنسی» بیداد می کند. هنوز فرهنگ های زیادی افکار، احساسات، شغل ها، علم ها و حتی رنگ ها را بر مبنای «زنانه» و «مردانه» تقسیم می کنند که گاهی منجر به این می شوند که باور متفاوت بودن جنسی، در واقع نیز افراد را تحت تأثیر قرار دهد و ما در چرخه ی معیوب نادانی خود بمانیم و آن چه محصول سنّت ها و باورهامان است، «ناموس هستی» و «قانون الهی» بدانیم!
نکات کاربردی برای خبرنگاران آزاد در مناطق سیل‌زده
عنصر سرعت در پوشش حوادث و بحران‌ها را فراموش نکنید. شرایط در وضعیت سیل به سرعت همان سیل تغییر می‌یابد. البته سرعت را نباید فدای صحت یا دقت کرد. انتشار خبر صحیح و دقیق اولویت دارد. اگر با موبایل فیلم می‌گیرید، لطفا آن را در حالت افقی قرار دهید. استفاده از فیلم‌های عمودی برای رسانه‌ها سخت و گاه ناممکن است.
از این افراد فاصله بگیرید
شما اگر جزو آن دسته افرادی هستید که اصلاً نمی‌خواهید ذره‌ای از شادی و لحظه‌های خوب زندگی‌تان خراب شود سعی کنید از این افراد دوری کنید. تحقیقات نشان داده بودن در کنار این افراد می‌تواند روحیه و شخصیت شما را به شدت تخریب کند...این افراد فقط خواسته‌های خود را در نظر می‌گیرند و نیاز‌های دیگران اصلاً برایشان مهم نیست.
آیا اینستاگرام باعث می‌شود احساس منفی نسبت به خود داشته‌ باشیم؟
اغلب ما فکر می‌کنیم تصاویر زیبا و به شدت ویرایش شده‌ی دیگران در شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود احساس بدی نسبت به بدن خودمان پیدا کنیم. اما تحقیقات در این زمینه چه می‌گویند؟
چرا مردان بیش از زنان به بازی‌های ویدئویی معتاد می‌شوند؟!
برخی پژوهش های انجام شده در این زمینه نشان می دهد که مناطق مشخصی از مغز مردان بر خلاف زنان، آنان را به رفتارهای انفعالی وا می دارد. یکی از محققان مُشرف بر این پژوهش، تفاوت هورمون هایی که در بدن دو جنس زن و مرد آزاد می شود را علّت اصلی این موضوع برمی شمرند.
زنان در جهانی که برای مردان طراحی شده است
قرار بود ناسا برای نخستین بار در تاریخ دو زن فضانورد را برای راه پیمایی خارج از ایستگاه بین المللی فضایی به فضا بفرستد. اما این سفر که چیزی تا تاریخ ساز شدنش نمانده بود، لغو شد. علت؟ فقط یک دست لباس فضانوردی سایز «مدیوم» آماده بود؛ بنابراین یکی از خانم‌های فضانورد جای خود را به یک مرد فضانورد داد.
کلاس «آموزش مردانگی» در زندان!
در اولین نظرسنجی بعد از پایان اولین دوره‌ی آموزشی، ۹۸درصد مردان شرکت‌کننده در این دوره بازتوانی و آموزشی اعلام کردند که حالا به‌نظرشان درست نیست که دست روی او بلند کند و به زور زن را وادار به رابطه‌ی جنسی کند. این درحالی است که در ابتدای دوره، ۷۹ درصد آن‌ها گفته بودند که می‌دانند درست نیست دست روی زن‌شان بلند کنند.
بحران نه، به ورشکستگی آبی رسیده‌ایم
باید پذیرفت که وضعیت کنونی را نمی توان دیگر "بحران آب" نامید. در واقع ما در مدیریت بحران آب شکست خورده ایم و شرایط گذشته قابل احیا نخواهد بود. من به این شرایط "ورشکستگی آبی" می گویم. در شرایط ورشکستگی، بدهی های سیستم یا میزان انتظار از سیستم (حقابه ها و مصارف) بیشتر از موجودی سیستم است و انتظارات ذینفعان برآورده نمی شود.
خبرهای تازه