Tabnakbato | تابناک باتو

نقش عمده مدرسه در «تربیت جنسی» دانش آموزان

نقش عمده مدرسه در «تربیت جنسی» دانش آموزان

نتایج تحقیقات حاکی از آن است که در واقع یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها و مدارس، تربیت جنسی دانش آموزان مطابق با آموزه‌های اسلامی است و با تغییر در نحوه زندگی و گستردگی وسایل ارتباط جمعی همچون گوشی‌های همراه که حاوی فیلم، عکس و دسترسی نامحدود به اینترنت هستند، پرداختن به آن امری ضروری به نظر می رسد.
اگر من دچار خودمقدس پنداری شوم...
اگر من دچار خودمقدس پنداری شوم، آن ‌وقت در آینه که نگاه می‌کنم، دور سرم هاله نور می‌بینم، وقتی من یا خودمقدس‌پنداری پیدا ‌کنم دیگر یادم می‌رود که من آدمی هستم با کلّی نقص‌ها و کلّی ضعف‌ها و کلّی خطا و اشتباه‌ها. الآن اگر یکی از من غلط بگیرد و بگوید ببخشید آقای هاله قدسی مثل اینکه کلمه­ یونگ را اشتباه تلفظ می‌کنید و من یک‌دفعه بگویم: ...
با این کار‌ها خستگی زندگی تان را بگیرید
درست است که آقایان خیلی کلی‌نگر هستند، با این حال نباید این کلی‌نگری به بی‌تفاوتی در برابر کوشش‌های خانم خانه بینجامد. برای مثال هنگام آمدن به منزل، به تمام تغییرات از جمله تمیز بودن خانه، آماده شدن غذا، بوی خوش پیچیده در فضا و... واکنش نشان دهند و تشکر کنند.
نگاه دیگران نسبت به ما چیست!
البته این قاعده عام استثنا هم دارد؛ برای مثال، گاهی فرد در وضعیت های روحی بحرانی به چیزی باور می آورد که می داند باطل است. مادری را در نظر بگیرید که خبر مرگ فرزند جوانش را می شنود: می داند که فرزندش جوانمرگ شده است، اما برای ناهارش غذا می پزد! اما اگر از این استثنائات بگذریم، قاعده همان است که...
توانایی چشم‌خوانی ویژه ما انسان‌ها
چیزی که چشم‌ها را واقعا آینه روح و ذهن ما می‌کنند،
تعداد اشعاری یا متون نثری که در آنها به اهمیت چشم در دریافت و درک روحیات و محتوای ذهن یاد شده، واقعا بی‌شمار است. یعنی گذشته از ابیات و جملات توصیف‌کننده زیبایی، مطابق بقیه آنها، گویی که چشم‌های ما انسان‌ها، کارکردی فراتر از یک دستگاه اپتیک پیشرفته بازی می‌کنند.
مزیت بازی کردن نقش آدم‌های خنگ در محیط کار
گاهی شرایط کاری و نوع مسئولیت ما موجب می‌شود که در شکل و شمایل دیگری حضور پیدا کنیم. در این مقاله‌ مزایای شگفت‌آور «خنگ‌بازی» در محیط کار را مرور می‌کنیم. شاید در نگاه اول شوخی به نظر برسد اما شاید خلاصه‌ای از تجربه شخصی من و استفاده از این تکنیک خالی از لطف نباشد.
واقعیت تلخی از برخی اساتید، هنرمندان و ...
برخی از این دختران با تلفن همراه خود صدای این افراد ظاهرا فرهیختۀ فرصت طلب را ضبط کرده بودند، برخی از دختران از آنان فیلم گرفته بودند، برخی نیز از پیام های جنسی این استادان مسلّم شعر، موسیقی، داستان نویسی یا فیلم سازی در شبکه های اجتماعی عکس گرفته بودند.
آیا زنان برای حفظ خانواده باید عروسک جنسی شوند؟
چرا آنها که روزی دهانت را می‌بوییدند تا مبادا گفته باشی «دوستت دارم»، امروز سفارش می‌کنند که «دوستت دارم» از دهانتان نیفتد؟ این توصیه‌هایی که گویی به یک پیشخدمت جنسی می‌شود که برای جلب مشتری و فروش بیشتر تلاش می‌کند برای چیست؟ آیا این سفارشات برای کسی که رابطه‌اش را یک رابطه‌ی انتخاب‌شده، برابر و عاشقانه می‌داند و ... لازم است؟
این کارها مردان را در نگاه همسرانشان «جنتلمن» می‌کند
مرد رویایی مردی است که صبر و حوصله داشته و با تمام توان به تعهدات خود عمل کند و از زیر بار مسئولیت‌ها نگریزد. او باید همه توان خود را برای رسیدن به اهداف مشترک زندگی به کار ببرد و حتی اگر در این راه به موفقیت نرسید، نباید برای فرار از سختی‌ها بهانه‌تراشی کند.
دانشگاه و سالن مرغداری!
این تولید انبوه دانشگاه‌ها و این تلقی بعد از سقوط سلطنت از دانشگاه‌ها، شاید پیش از ان هم بود، اما حقا به این وسعت نبود. الان پشیمان شده اند. الان آثار طبیعی گسترش دانشگاه ها مشخص می شود. نیست که دولت مبهوت بازار است، نگاهش به علم عین نگاهش به سالن مرغداری است!
اگر وقت کم دارید، با این روش ساده کارهای بیشتری انجام دهید
...اگر جواب شما مثبت و رضایت‌بخش است؛ می‌توانید روزهای دیگر را هم این‌طور ادامه دهید ولی اگر نتیجه بررسی شما رضایت‌بخش نیست؛ باید در روزهای آینده، عادت‌ها و اشتباهات خود را تکرار نکنید و ادامه ندهید. برای نمونه، ۴ ترفند و روش ساده زیر می‌توانند بهره‌وری شما را بهبود دهند و ایده‌های جدیدی در مدیریت زمان مطرح کنند:..
طالع هفتگی خود را اینجا بشنوید
با ما باشید؛
چنانچه شما نیز از آن دسته افرادی هستیند که برای سرگرمی یا کنجکاوی دوست دارید یکسری آینده نگری هایی از غیر به شما برسد و بنا به آن، احساس خوشی کنید یا امیدوار شوید، به شما توصیه می کنیم این خبر را باز کرده و منتظر بمانید. شما می توانید هراز گاهی، فال هفتگی یا روزانه خود را در وبسایت «تابناک باتو»؛ بخوانید و از آن لذت ببرید و سرگرم باشید.
تاریخ پربار اما نانوشته‌ی زنان سیاه‌پوست فمینیست‌
میلت خسته و دل‌زده از این وضعیت، تصمیم گرفت که امسال در ماه «تاریخ سیاهان» دست از غر زدن محض بردارد و چراغی در این تاریکی روشن کند. میلت تصمیم گرفت در پروژه‌ای چند مرحله‌ای به جمع‌آوری، معرفی و روایت قصه‌ی زنان سیاه‌پوست این مملکت بردارد که چراغی در تاریکی روشن کردند و حذف شدند.
زنی که دارنده همۀ بلایا، غم‌ها، شومی‌ها و مصیبت‌هاست
در ستایش امید؛
جالب است بدانید که نلسون ماندلا بر دیوار سلولش در زندان جزیره روبن، زندانی که ۱۸ سال در آن سر کرد، نسخه چاپی این تابلو را آویخته بود. همچنین گفته می‌شود متعاقب ناکامی مصر در جنگ شش روزه، دولت مصر به سربازان ارتش کپی‌هایی از همین تابلو داد تا امید به آینده را در دل آنها زنده نگاه دارد.
در قاموس مریم «همین است که هست» وجود ندارد
مریم در سال ۲۰۱۳ سراغ زنان دیگر کمپ می‌رود و از آن‌ها می‌پرسد دوست دارند چه مهارتی را یاد بگیرند تا با استفاده از آن وضعیت خود را بهتر کنند؟ بیشتر زنان کمپ در جواب او گفتند که دوست دارند مهارت‌های آشپزی‌شان را بهتر کنند و با تکیه بر همین آشپزی که بخشی از روزمره‌ی همه‌ی آن‌هاست، درآمدی داشته باشند.
سخنرانان عوام فریب چه کسانی هستند؟!
یکی از دوستان می‌گفت: «چندی‌پیش یکی از آنان به شهر ما آمده بود و چنان استقبالی از او شد که هیچ‌کس انتظار نداشت.» من هم یک بار یکی از آنان را در جایی دیدم و متوجه محبوبیت او شدم. دانشجویان و جوانان برای عکس گرفتن با او غوغایی برپا کرده بودند. در همان جلسه چندین نویسنده و دانشمند حضور داشتند، اما
خبرهای تازه