Tabnakbato | تابناک باتو

یک اتفاق یکسان و این همه برداشت مختلف!!!

آیا تا به حال یک مهمانی را ترک کرده‌اید و سپس فورا شروع به این فکر افتاده اید که میزبان چقدر با شما نامهربان بوده است؟ و دوستتان گیج و گنگ به شما نگاه کند و بگوید اتفاقا میزبان خیلی مهربان بود و رفتاری دوستانه داشت!
مقایسه چه بلایی بر سرتان می‌آورد؟!
در چنین مواقعی معمولا جمله‌ای از جودی گارلند (خواننده و بازیگر آمریکایی) نقل می شود که گفته است، همیشه نسخه‌ی درجه یکی از خودتان باشید و نه نسخه‌ی درجه‌ی دوی شخص دیگری. بهترین خودتان باشید.
با داشتن این ویژگی‌ها از سلامت روانتان مطمئن شوید
فردی که از لحاظ روانی نرمال است در وهله ی اول، فقط دریافت‌کننده محبت نیست و خود نیز به دیگران مهر می‌ورزد، بنابراین فردی که همنوعش برایش مهم نیست و روابط عاطفی‌اش با فرزند، همسر، دوست، خواهر و برادر و... کند یا ضعیف است یا برعکس آنقدر روابط عاطفی‌اش بیش از حد می‌شود که به وابستگی می‌انجامد نرمال نیست.
وظیفه فرزندان هنگام دعوای پدر و مادر چیست؟!
حل مسئله؛
هرگز از در نصیحت وارد نشوید. نصیحت در این گونه موارد به خصوص زمانی که آنها از نظر ذهنی آشفته اند کارایی ندارد و آنها را خشن تر می کند و به سخنان شما گوش نمی کنند. به خصوص این که هر چه باشد شما را بچه می دانند که سردی و گرمی روزگار را نچشیده اید.
چرا زندگی ملال آور می شود؛ راهکارهای کاهش آن چیست؟
گذر از لذت؛
تا زمانی که یک چیز را نداریم و می‌خواهیم،‌ دستخوش درد و رنجیم. دیر یا زود آن چیز را به دست می‌آوریم و دستخوش لذت می‌شویم. اما بعد از لذت چیز سومی هست و آن ملال است. زمانی که چیزی را داریم اما آن را نمی‌خواهیم دچار ملال می‌شویم.
پدیده بی تفاوتی با کلاس به عنوان یک پرستیژ اجتماعی
شکل گیری یک پدیده ی بسیار خطرناک؛
گاهی اوقات اصولا بی تفاوت بودن و تظاهر به بی تفاوتی تبدیل می شود به یک پرستيژ اجتماعی. یعنی اینکه من چیزهایی می دانم که شما نمی دانید! من می دانم نمی شود و شما نمی دانید و به همین خاطر بیهوده تلاش می کنید! بی تفاوتی می شود یک مصداق ...
راز و رمزهای دختران موفق !
در آلمان ۳۰ % زنان هرگز ازدواج نمیکنند ، بستر فرهنگی مردم المان چنین فضایی را فراهم آورده است و البته که همه این ۳۰ % حسرتی نیز نمیکشند و فرصتهای دیگر سبک زندگی برایشان موجود است. اما در ایران ، قصه اینطور نیست ، چه خوشمان بیاید چه نیاید ! این فشار فرهنگی برای مجرد نماندن و فرزند داشتن البته که ...
چطور وابستگی شوهر را به خانواده اش کم کنید؟
این روزها بعضی از دامادها پس از ازدواج همچنان نسبت به خانواده شان وابسته هستند واین موضوع مشکلاتی برای عروس خانم ها ایجاد می کند. دکتر شیوا دولت آبادی، رئیس انجمن روانشناسان ایران به شما توصیه می کند که در این شرایط چطور رفتار کنید.
خطرناک بودن امورخانه برای زنان باردار
نکاتی که در دوران بارداری باید رعایت کرد؛
شست‌وشو و نظافت خانه موضوع مهمی است. اما باید توجه کنید که برخی از شوینده‌ها در دوران بارداری می‌تواند خطراتی را برای شما و جنین داشته باشد. بهتر است تا حد امکان، کار با شوینده‌های قوی مثل جرم‌گیرها یا لوله بازکن‌ها را به همسر خود بسپارید و ...
روش های مقابله با خشم و عصبانیت
مهارت های زندگی؛
حقیقت دارد که می گویند وقتی عصبانی هستید قبل از اینکه پاسخی بدهید باید تا ۱۰ بشمارید این کار به شما فرصت می دهد تا با استفاده از مهارتهای مسئله گشایی خود بهترین راه حل را انتخاب کنید. با استفاده از تنفس آرام و عمیق در مدتی کوتاه خود را آرام سازید.
همسرتان را از دست می دهید اگر...
هشدارهایی که باید جدی گرفت؛
شاید باور نکنید اما عادت های ساده و به ظاهر بی اهمیتی که در زندگی شما جا خوش کرده اند، خیلی زود می توانند عشق تان را از تب و تاب بیندازند و میان شما دیواری بکشند که به سادگی ویران نمی شود. اگر هنوز هم منظور ما از این عادت های کوچک را متوجه نشده اید، ادامه این مطلب را بخوانید.
در وسایل نقلیه ی عمومی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
مطلوب شدن فضای زندگی؛
در اتوبوس از استعمال دخانیات جدا خودداری کنید. هیچگاه در وسایل نقلیه ی عمومی سیگار نکشید، زیرا این کار نه تنها به سلامت فرد سیگاری آسیب می زند بلکه اطرافیان او را نیز متضرّر میکند و شرایط ناخوشایندی را برای آنان ایجاد می کند.
آیا زنان شاغل خوشحال ترند؟
معایب و مزایای شاغل بودن زنان؛
گروهی عنوان می‌کنند که شاغل بودن برای زنان در کنار نگهداری از فرزندان کار سختی است. اگر پای صحبت بسیاری از زنان کارمند و فرزندان آنها بنشینید، از این حجم فشار راضی نیستند و بسیاری از آنها حتی دنبال بازنشستگی‌های زودهنگام هستند. از لحاظ روانی زنان در قیاس با مردان در کشور ما بیشتر در معرض آسیب‌های روانی قرار دارند.
رفتارهای سنجیده در شرایط غافلگیر کننده و پرفشار
عکس العمل ها؛
بسیاری از مردم در موقعیّت ها و شرایط پرفشاری قرار می گیرند که ممکن است خجالت بکشند، عرق کنند و به لکنت بیفتند، در صورتی که تمایل به پاسخ گویی به سؤالاتی درباره ی سن، حقوق ماهانه، وزن، مذهب، روابط زناشویی، بیماری و ... ندارید، از پاسخ های مبهم استفاده کنید. برای مثال وقتیکه درباره ی سن از شما سؤال می پرسند بگویید ...
آمارهای جالب از سن ازدواج در کشورهای مختلف!
اندونزیایی ها زودتر و آلمانی ها دیرتر؛
در برخی کشورها به محض پایان دوره ی نوجوانی، شهروندان آن کشور مبادرت به ازدواج می کنند در حالیکه برخی دیگر از ملل در ازدواج دست به عصاتر عمل می کنند و آن را به بعد از سی سالگی موکول می نمایند. سایت "بیزینس اینسایدر" لیست متوسط سن ازدواج در برخی کشورهای جهان را بنا به گزارش سازمان ملل متحد منتشر کرده است.
چرا ایرانی ها، شرکای خوبی نیستند؟!
اما این سرمایه‌دارهای پردغدغه شریک می‌خواهند اما نه ایرانی. آنها می‌ترسند شرکایی ایرانی داشته باشند و شاید هم البته ایرانی‌ها تاکنون برایشان شرکای خوبی نبوده‌اند. به سمت دولت هم نمی‌روند و خود را درگیر دولتی‌ها نمی‌کنند ...
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv