سلامت و بهداشت

Tabnakbato | تابناک باتو

نکاتی که باید در استحمام رعایت شود

نکاتی که باید در استحمام رعایت شود

زندگی‌های امروزی و قرار گرفتن در معرض آلودگی‌های مختلف بیشتر افراد را مجبور می‌کند تا استحمام روزانه داشته باشند. بعضی دوش گرفتن صبح را ترجیح می‌دهند و بعضی دوش شبانگاه را می‌پسندند. اما باید اصول صحیح حمام کردن را بدانیم تا افزون بر این که به بهداشت توجه می‌کنیم به محیط زیست و سلامت خودمان آسیب نرسانیم.
بیماری‌های مقعد و درمان آن‌ها
هموروئید به بزرگ شدن بافت مقعد گفته می‌شود. این شرایط در نتیجه تورم سیاهرگ‌های موجود در رکتوم و مقعد شکل می‌گیرد که ممکن است درونی یا بیرونی باشند. عوامل مختلفی می‌توانند موجب شکل گیری یک یا تعداد بیشتری توده در ناحیه مقعد شوند. مقعد بخش انتهایی دستگاه گوارش و جایی است که مدفوع از بدن خارج می‌شود.
چرا کلمه آلزایمر کاملا بی معناست؟!
بیماری آلزایمر نشانه‌هایی دارد که با از دست دادن حافظه کوتاه مدت، فراموش کردن آدرس‌ها و اسم‌ها آغاز می‌شود و کم کم تا آنجا پیش می‌رود که فرد حتی راه بازگشت به خانه را فراموش می‌کند. نام این بیماری را بسیار شنیده ایم و اگر کمی روراست باشیم همه ما از ابتلا به ان هراس داریم. بیماری آلزایمر به مغز آسیب می‌رساند.
دلایل احساس درد در سمت چپ شکم
هنگام تشخیص دلیل شکل گیری درد در سمت چپ شکم، پزشک ابتدا مکان دقیق درد را مشخص خواهد کرد. اگر درد بیشتر در قسمت بالا سمت چپ شکم احساس می‌شود، می‌تواند با دلایل معده‌ای یا کلیوی مانند سوء هاضمه، گاز بیش از حد، رفلاکس، گاستریت، اولسرها، و سنگ‌های کلیه مرتبط باشد. احساس درد در قسمت پایین سمت چپ شکم ممکن است...
نوشیدن چای کهنه دم و غلیظ چه بلایی سرتان می‌آورد؟
متاسفانه بسیاری از افراد از روی تنبلی یا عادت‌های اشتباه چای دم کرده شب قبل را با فاصله زمانی دوباره داغ کرده و همان را با عنوان «چای کهنه» میل می‌کنند، اما این دسته از افراد بهتر است بدانند که مصرف چای کهنه باعث تولید مواد سمی در بدن می‌شود و عواقب جبران ناپذیری برای سلامتی به دنبال خواهد داشت.
مردی که پیوند مغز استخوان شده بود، متوجه که اسپرم‌هایش فقط DNA اهدا‌کننده را دارند!
این کار ۴ سال پیش در مورد او انجام شد. اهداکننده او مرد ناشناس اروپایی بود. در پیوند مغز استخوان، سیستم سالم سازنده سلول‌های خونی اهداکننده، جانشین سیستم معیوب و سرطانی آقای لانگ شد. پس می‌شود حدس زد که اگر آنالیز DNA سلول‌های خونی آقای لانگ انجام می‌شد، DNA اهداکننده و نه DNA خودش تشخیص داده می‌شد.
مواد غذایی که خستگی روزانه را برطرف می‌کند
بعضی از روز‌ها با این که استراحت کافی دارید و رژیم غذایی تان کامل است باز هم در روز احساس خستگی می‌کنید. شاید این خستگی به ناهار شما مربوط باشد. ناهار، می‌تواند تاثیر زیادی بر احساسی داشته باشد که در بقیه روز دارید. اما غذا‌هایی وجود دارد که شما را پرانرژی نگه خواهد داشت، به طوری که می‌توانید در تمام روز احساس قدرت و انرژی کنید.
مراقب وجود این ترکیبات در مواد غذایی باشید
ما به عنوان مصرف کننده معمولا می‌دانیم چگونه قیمت‌ها را بسنجیم تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده باشیم، اما آیا واقعاً می‌دانیم چه چیز‌هایی را وارد بدن‌مان می‌کنیم؟ دفعه بعدی که برای خرید به فروشگاه مواد غذایی می‌روید، این مواد را به خاطر داشته باشید و از خرید بسته‌بندی‌هایی که حاوی آن‌ها هستند خودداری کنید.
بهترین قرص‌ها و مکمل‌های لاغری در سال ۲۰۲۰
داروی لاغری کلن بوترول یک استروئید است که برای درمان بیماری‌های تنفسی در اسب‌ها به کار می‌رود و کاربرد انسانی آن تائید نشده است، اما به صورت غیرقانونی توسط ورزشکاران و مدل‌ها مصرف می‌شود. این دارو می‌تواند به عضله‌ی قلب آسیب بزند، اما متاسفانه از طریق وبسایت‌های دارویی به راحتی در دسترس است.
جنجال راه حل جدید پزشکی برای مادرشدن در سنین بالا
ریم که به سی سالگی نزدیک شده، پیش بینی نکرده که پس از رسیدن به سن سی سالگی آیا ازدواج خواهد کرد یا نه، ممکن است تا پیدا کردن فرد مناسب برای ازدواج مجبور شود تا چهل سالگی یا پس از آن هم صبر کند و پس از این سن باروری سخت می‌شود، ...
ورزش‌های مناسب برای گروه‌های خونی مختلف
شما دارای روحیه بسیار قوی و ورزشکاری دارید و بیشتر به‌دنبال ورزش‌هایی برای تقویت بازوها و پاهای‌تان هستید؛ البته به‌خاطر اینکه دیگر عصر حجر تمام شده و کسی به‌دنبال شکار نیست، بهتر است برای برطرف کردن چنین نیاز ذاتی به‌سراغ تمرینات قدرتی شدت بالا مانند تمرینات اینتروال، دویدن و پلایومتریک بروید.
اینجا کبدتان به شما می‌گوید، تحمل زندگی ناسالم شما را ندارد
کبد انسان یکی از اندام‌های مهم بدن است که نقش سم‌زدایی را بر عهده دارد و هر روز مجبور است کارهای سخت زیادی را انجام دهد. بنابراین، جای تعجب نیست که گاهی دچار استرس شود! اگر کبد شما نتواند سموم بدن را به شیوه‌ای ایمن و بی‌خطر تبدیل یا دفع کند، سموم در بافت چربی شما به انتظار می‌نشینند تا از بدن خارج شوند و کبد بتواند دوباره به شکل معمول و طبیعی به کار خود ادامه دهد.
هر رنگ چه تاثیری روی اشتها دارد؟
بسیاری از ما باور داریم که به سادگی فریب نمی‌خوریم، اما حس چشایی مان خیلی ساده توسط حس بینایی فریب می‌خورد. دلیلش این است که انسان‌ها انتظار‌های خاصی از چگونگی ظاهر غذا دارند. وقتی رنگ غذا بد باشد یا با آنچه انتظار داریم فرق داشته باشد مغزمان می‌گوید حتما طعمش نیز متفاوت است.
راهکارهایی برای جذاب‌تر شدن در زمان بارداری
9 ماه بیشتر طول نمی‌کشد؛ اما به باور خیلی از مادران یکی از شیرین‌ترین دوران زندگی هر کسی است که دوست دارد طعم بچه‌دار شدن را بچشد. یکی از اتفاق‌های چشم‌گیر این دوران تغییر شکل بدن است. اگر دوست دارید بتوانید این تغییر شکل را زیباتر کنید و خاطرات خوبی برای روزهای دلتنگی برای دوران بارداری به جا بگذارید، این مقاله را بخوانید.
ترشحات قهوه‌ای قبل و بعد از پریود چیست؟
از وقتی که به سن پریود رسیده‌اید احتمالا همیشه به شما گفته‌اند خونریزی‌های پریود قرمز هستند و شاید هرگز در مورد ترشحات قهوه‌ای رنگ بعد از پریود (یا قبل از آن) که در واقع بخشی از پروسه‌ی قاعدگی است چیزی به شما نگفته باشند. ترشحات قهوه‌ای رنگ قبل و بعد از پریودتان را می‌توانید ناشی از هورمون‌های‌تان بدانید. ترشحات قهوه‌ای نتیجه‌ی خونی هستند که آنقدر در معرض اکسیژن قرار گرفته‌اند که تغییر رنگ داده‌اند.
لاغری پایین‌تنه با چند حرکت تمرینی ساده‌
اسکات اسکیتی یک اسکات یک طرفه است، این اسکات در واقع به شکل حرکت سرعت گرفتن بر روی تخته اسکیت می‌باشد و عمدتا بر روی عضلات گلوتئال مدیوم و همسترینگ تمرکز دارد، زیرا با ساکن نگه داشتن یک طرف و خم شدن لگن انجام می‌گیرد و فشار زیادی بر همسترینگ‌ها و سایر عضلات باشن وارد می‌آورد.
خبرهای تازه