Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
تأثیر «خندیدن به خود» روی سلامتی

تأثیر «خندیدن به خود» روی سلامتی

دلیل دوم آنکه، بسیاری از روش‌های بیان شوخی، پژوهشگران را گیج کرده‌اند. نظرات و رفتارهای بسیاری که در مقوله طنزآمیز قرار می‌گیرند، مانع ایجاد یک چهارچوب نظری استاندارد برای یکی کردن همه اطلاعات گردآوری شده در ادبیات علمی تا این تاریخ شده اند. اما پژوهشگران این گروه، برای انجام بررسی خود، خارج از این مرزها کار کردند.
فایده فیلم های تخیلی برای ایرانیان!
در نتیجه، مردم در ایران اغلب تخیل و ماجراجویی‌های خود را به متن واقعیت می‌ریزند و نمی‌توانند افکار اسرارآمیز و متوهم خود را با علم و ماجراجویی‌های تازه و پر از پیچیدگی صیقل بدهند. هیچ بعید نیست افرادی که چنین موضوعاتی را در پرده‌های مجازی نمی‌پرورند، در پرده‌ی واقعی زندگی آن را عیان سازند و بر موضوعات زندگی، انگاره‌های جادویی به کار ببرند.
این نشانه‌ها به شما می‌گوید واقعا باهوشید!
شاید برخی ویژگی‌ها یا مهارت‌های فردی بیخود یا منفی تلقی شوند، اما در واقع نشان دهنده‌ی سطح بالای فعالیت مغزی فرد هستند. دست کم دانشمندان که اینطور فکر می‌کنند! حالا این ویژگی‌ها و مهارت‌ها کدامند؟ در این مطلب همراه ما باشید تا لیستی از علائمی که نشان از هوش بالای شما دارند برایتان رو کنیم.
اقتصاد رفتاری چیست؟
در نهایت این علم به ما می گوید که نه تنها ما همه روزه اشتباه می کنیم بلکه همواره در حال تکرار آن اشتباهات هستیم. رفتارهای گمراه کننده ی ما نه تصادفی اند و نه بی مفهوم، آنها اسلوب مندند و قابل پیش بینی. ما با کمک اقتصاد رفتاری می توانیم نابخردی های ذهن خود را بهتر بشناسیم.
تهران مدرن‌تر و زیباتر؛ تهرانی‌ها ناامید‌تر و تلخ‌تر
افزایش قابل توجه تعداد سالن‌های تئاتر و اجراها (هر شب بیش از ۱۰۰ تئاتر روی صحنه در تهران)، این‌که تئاتر رفتن به وضوح بین شبکه‌ی دوستان بیشتر شده، بازتر شدنِ فضای تئاترها و کنایه‌های پرشمارتر جنسی و نقد بیشتر دولت در تئاترها، افزایش چشمگیر کنسرت‌ها و کنسرت رفتن، افزایش چندصددرصدی پردیس‌های سینمایی (به ویژه در طبقات فوقانی مال‌ها) و سینما رفتن.
مسابقه قهرمانان: کارمندان عجیب قهوه خانه رایت
خانم رایت در یک کار فوق‌العاده باارزش تلاش کرد برای جوانانی که معلولیت ذهنی و یا جسمی دارند کارآفرینی کند: بچه‌هایی که یا سندروم داون دارند، یا اوتیسم، و یا معلولیت‌های جسمی. ایده او هم ساده بود: قهوه‌خانه! کاری که پیچیدگی زیاد ندارد اما محیطی پرنشاط و پر از تعاملات انسانی دارد. در آمریکا ۷۰ درصد معلولین جسمی یا فکری شغلی ندارند.
مغز انسان معیوب است
حیات انسان و بقایش در گرو زندگی جمعی و قبیله بوده است. مغز ما نیز دوست ندارد مستقل و مجزا فکر کند و با تمام وجود خواهان همراهی با باور و اخلاق و ارزش های اجتماع است. در دوران باستان نخستین، طرد شدن از جمع مصادف با مرگ بود. مغز ما معمولا دوست ندارد فکر کند منبع اصلی و اولیه یک ایده باشد.
روانشناسی؛ از فینگرفود تا اژدر زاپاتا
غذاها با موضوع مردانگی و زنانگی هم پیوند دارند. مثلاً چلوکباب در مقایسه با خورش سبزیجات عمدتاً غذایی مردانه تلقی می‌شود. این مسأله در همه فرهنگ‌ها کم‌وبیش وجود دارد. سالاد برای برخی از زنان به‌عنوان یک وعده غذایی کامل تلقی می‌شود و این در حالی است که برای بیشتر مردان سالاد به‌عنوان یک مکمل، در کنارغذای اصلی به شمار می‌رود.
آیا پول می تواند آدم را واقعا خوشبخت کند؟
پژوهشگران بر این باورند که مقدار ایده‌آل درآمد، منجر به احساس خوشبختی، شادی و رضایتمندی از زندگی می‌شود اما حتی اگر این موضوع را باور نداشته باشید، بیش‌ از حد پولدار بودن باعث نارضایتی از زندگی می‌شود؛ این بدان معناست که درآمد بسیار بالا منجر به کاهش رفاه ذهنی (SWB) می‌شود.
چرا مردم ایران شاد نیستند، اما هندی‌های فقیر شادند؟
بر مبنای «گزارش جهانی شادی»، در سال ۲۰۱۶ ایران از لحاظ شاخص‌های نشاط عمومی در میان ۱۵۷ کشور مورد بررسی در رتبه ۱۰۵ قرار دارد. بر اساس گزارش "آینده پژوهی ایران ۱۳۹۶" مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست‌جمهوری، هم ۷۵ درصد از مردم دچار ناامیدی هستند.
کمی استرس برای شما خوب است!
از سیاست تا امور شخصی؛
تمایل سازمان‌های دولتی و غیردولتی و شرکت‌های بزرگ برای انتشار گزارش‌های دوره‌ای (۶ماهه یا یکساله) از عملکردشان، یکی از مهم‌ترین ابزارهای پاسخ‌گویی در دنیای توسعه‌یافته است. صاحبان سهام شرکت‌ها خوب می‌دانند که این گزارش‌ها اغلب زمینه‌های پنهان‌کاری مورد نیاز برای رشد قیمت سهام‌شان را در کوتاه‌مدت کم می‌کند؛ اما سود بلندمدت و جلوگیری از شکست‌های بزرگ است که...
ویژگی افردا با هوش هیجانی بالا در محل کارشان
توانایی افراد در تنظیم زندگی خودشان، مدیریت دیگران و دستیابی به موفقیت را رقم می‌زند. تحقیقات نشان می‌دهند که بین هوش هیجانی و موفقیت شغلی رابطه‌ی مستقیمی وجود دارد. البته هر کسی از بدو تولد هوش هیجانی بالایی ندارد، اما می‌توان آن را برخلاف آی‌کیو یا بهره‌ی هوشی، به‌دست آورد و با تمرین تقویت کند.
بلافاصله پس از بیدار شدن این کارها را انجام ندهید
با ما همراه باشید تا بفهمید که کارشناسان انجام چه کارهایی را در اول صبح پیشنهاد نمی‌کنند! هیچ روال صبحگاهی واحدی وجود ندارد که برای همه مناسب باشد. شاید روال صبحگاهی شما شامل خواندن اخبار یا نوشیدن آب یا انجام چند حرکت ورزشی با یک آهنگ ملایم باشد. در هر صورت قصد نداریم شما را قضاوت کنیم. اما اشتباهات صبحگاهی خاصی وجود دارند که...
چگونه مذاکره کننده خوبی باشیم؟
وقتی صحبت از مذاکره می‌شود، همه فکرشان به سمت مذاکرات رسمی و سیاسی و دیپلمات‌هایی جدی می‌رود، اما واقعیت این است که مذاکره فقط در سیاست و انرژی هسته‌ای معنا ندارد. همه‌ی ما هر روز مجبور به مذاکره هستیم. از توافق برای بیرون‌ بردن زباله‌ها با برادرمان تا قرارداد بستن برای پروژه‌ی کاری، همه‌و‌همه به مذاکره نیاز دارد.
خستگی پس از تعطیلات؛ چرا؟!
هنگامی‌ که کلمه‌ی «تعطیلات» را می‌شنوید، چه چیزی به ذهن شما می‌آید؟ تعطیلات برای بیشتر افراد به معنای تفریح، رها کردن دغدغه‌ها و دل‌مشغولی‌ها، پذیرایی کردن از خود یا استراحت و خوابیدن است. اما آیا برای شما هم پیش آمده دقیقا روز بعد از تعطیلات که پشت میز کارتان برمی‌گردید، احساس کنید به شدت خسته هستید و به استراحت نیاز دارید؟
نوع عروسی شما بر اساس ماه تولدتان
... در آخر بر اساس این شناخت ها، بهترین گزینه را انتخاب کنید و پس از آن به فکر اعلام این خبر خوش برای عزیزان و دوستانتان برآیید. دلتان می خواهد به شما بگوییم با توجه به ماه تولدتان خواهان برگزاری چه نوع مراسم و جشن باشکوهی هستید؟ ما در اینجا گزارشی برای شما خوانندگان گرامی آورده ایم که بیش از آنکه به واقعیت نزدیک باشد، صرفا جنبه فان و سرگرمی دارد. با هم می خوانیم و می دانیم.
bato-adv
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv