Tabnakbato | تابناک باتو

bato-adv
آدم های شاد به این موارد اهمیتی نمی دهند

آدم های شاد به این موارد اهمیتی نمی دهند

زندگی همیشه بر وفق مراد پیش نمی‌رود. گاهی وقت‌ها اوضاع آنطور که شما می‌خواهید نیست. زندگی این است و کاری از دست شما برنمی‌آید. ولی شادی حتی در این مواقع هم یکی از گزینه‌های انتخابی شماست. از همین امروز تصمیم بگیرید که شاد باشید!
در این مطالعه، میزان باروری زنان شاغل 1.1 درصد است که خیلی کمتر از متوسط کشوری است، 74 درصد شانس ازدواج تا 40 سالگی را دارند، کسانی که ازدواج می کنند 74 درصد شانس دارند فرزند اول را بدنیا بیاورند و 65 درصد از کسانی که فرزند اول را دارند شانس فرزند دوم را دارند.
نکته هایی درباره ازدواج با مردان مطلقه
سعی کنید برای انجام تحقیقات به سراغ همسر او نروید زیرا در دعوا منصفانه نظر دادن کار راحتی نیست و حتی ممکن است وی دلایلی برای طلاق خود ذکر کند که شما را دل‌زده از طرف مقابل بکند.
چهار راز خوشبختی مردم اسکاندیناوی
پژوهش‌های شاخص خوشبختی جهانی در سال‌های اخیر، نشان می‌دهد که دانمارک، نروژ و سوئد از جمله خوشبخت‌ترین کشورهای جهان هستند. در اسکاندیناوی مردم مجموعه‌ای از قوانین را رعایت می‌کنند که به فضل آن زندگی خوب و لذت بخشی را در هر روز تجربه می‌کنند.
تغییرات بی سابقه در نظام آموزشی فنلاند
نظام آموزشی فنلاند یکی از بهترین‌ها در جهان است و در رتبه بندی‌های جهانی همواره جزو ده رتبه اول کشورهایی است که از سیستم آموزشی پیشرفته برخوردارند که البته باید گفت، این پیشرفت و احراز رتبه‌های نخست، نه به خاطر فخر و مباهات به دستاوردهای گذشتگان بلکه...
مراحل اعلام شکایت از شوهری که دست بزن دارد
امروزه با توجه به تحولاتی که از حیث فرهنگی و اجتماعی در جوامع صورت گرفته است این امر شدیدا مورد نکوهش است. خانواده بیش از آن که با تنبیه اداره شود باید بر اساس تفاهم اداره شود و بیش از آن که بر آن قانون حاکم باشد باید اخلاق حاکم باشد.
موتورسواری زنان؛ هنجار یا ناهنجار؟!
چرا راکبان موتور سواری نباید زنانی باشند که زنان در ترافیک مانده را جابجا کنند و مثل مردان موتورسوار از این راه امرار معاش کنند. والله همین مقوله موتور سواری و یا دوچرخه سواری برای زنان شاغل هم اگر به صورت ابلاغیه و طرح درآید و از سوی دولت اجرا شود، در کمتر از یک هفته چنان فعل معمول در اجتماع خواهد شد که...
«جشن اسفندگان»؛ «ولنتاین» را به فرهنگ خود بسپاریم
جشن اسفندگان، روز مهر ایرانی؛
جشن اسفندگان در روز پنجم اسفندماه به زیبایی با طبیعت پیوندی معنایی دارد. ایرانیان باستان دریافته بودند که چهل روز پس ازشب چله، با نزدیک شدن زمین به خورشید، لایه سطحی زمین گرم می‌شود، و برای همین، در چهلمین روز زمستان، با افروختن آتش برای ابراز شادمانی از گرم شدن زمین، جشن سده را برگزار می‌کردند.
چرا موفقیت دیگران ما را ناراحت می کند؟!
وقتی کسی که می‌شناسم یک جایزه می‌برد یا در لیستی که من دوست داشتم باشم قرار می‌گیرد، هنوز هم یک لحظه با خودم می‌گویم «چرا من نه؟» این کاملاً طبیعی است. شما ربات نیستید، آدمید. به خودتان اجازه دهید گاهی حسادت کنید و دیوانه شوید ولی بعد هر کاری از دستتان برمی‌آید برای بیرون آمدن از این حالت انجام دهید.
وقتی این خانم ها توهم باربی شدن دارند!
منتقدان بر این باورند که عروسک های باربی، معیارهای زیبایی را در دختران کوچک و کم سن و سال منحرف کرده اند؛ یک اثرگذاری منفی که دختر بچه ها را تا بزرگسالی همراهی می کند. در اینجا تعدادی از این زنان و دختران را خواهید دید که دوست دارند با هر ترفندی، خود را شبیه به عروسک های باربی کنند اما نتیجه کار ... .
آزاردهنده ترین رفتار مسافران در هواپیما
همیشه مسافرانی در هواپیما وجود دارند که با کارهایشان ما را آزار می دهند. طبق آمار گرفته شده از مسافران در چند سال متمادی، آزاردهنده ترین عادت افراد در هواپیما لگد زدن به صندلی جلویی است. دلیل این کار، از سر رفتن حوصله گرفته تا عصبی بودن، هر چه باشد، فردی که روی صندلی جلویی نشسته را نیز ناراحت و عصبی می کند.
وجه اشتراک بیشتر میلیونرها و ثروتمندان
میلیونرهای خود ساخته، همسران صرفه جو و اعتدالگرایی دارند. این نویسندگان حتی به شخصی گفته بودند که مردی را می شناختند که پس از بررسی دارایی خالص به همسر خود گفته بود از حالا به بعد میلیونر هستیم و همسرش سری تکان داده و بازگشته بود تا برگه های کوپن را به هم متصل کند.
بهترین کارهایی که در بازنشستگی می توان انجام داد
توصیه کارشناسان: از همین الآن برنامه ریزی کنید تا بازنشستگی انتقال شادی برای شما از مرحله کار کردن باشد. کار کردن سر آدم ها را شلوغ می کند و در زمان بازنشستگی آن ها به فعالیت های شادتر و مفرح تری احتیاج دارند. در این گزارش ده روش برای همچنان فعال ماندن در بازنشستگی ارائه شده است.
تعریف اجمالی سه نوع خود کنترلی در کودکان
سخت آرام می گیرد تا تکالیف مدرسه اش را انجام دهد، بی تاب و بی قرار است، برای موکول کردن بازی به وقت دیگر مشکل دارد و تا وقتی بازی نکند آرام نمی گیرد. اگر کسی او را اذیت می کند تا واکنش نشان ندهد آرام نمی گیرد.
روایت تصاویر از افسرگی، اعتیاد و خودکشی
این پروژه عکاسی خاص نشان می دهد که یک زن در مراحل آغازین افسردگی است و اعتیاد به مصرف الکل و داروهای تجویز شده را ادامه می دهد تا در نهایت تصمیم می گیرد، به زندگی خود پایان دهد.
بهترین راه برای «نه» گفتن به یک دعوت
زمانی که شما به یک مهمانی شام دعوت شده اید، شما اساساً دو راه برای انتخاب دارید: یا در مهمانی حضور پیدا کنید و یا اینکه به دعوت پاسخ منفی دهید. اگر شما در مهمانی حضور پیدا کنید که قاعدتاً خوش آمدید، ولی اگر شما نتوانید و یا حتی مایل نباشید که به مهمانی بروید، چطور؟
bato-adv
bato-adv
خبرهای تازه
bato-adv
bato-adv