خانواده

Tabnakbato | تابناک باتو

دلایل اصلی امروز و فردا کردن هایمان چیست؟!

دلایل اصلی امروز و فردا کردن هایمان چیست؟!

ما اغلب تصور می‌کنیم انجام کاری به زمان زیادی نیاز ندارد و بعدا می‌توانیم انجامش دهیم که باعث می‌شود به خودمان بقبولانیم که هنوز خیلی فرصت داریم تا به آن بپردازیم. یکی از بزرگترین عواملی که منجر به امروز و فردا کردن می‌شود این باور است که فکر می‌کنیم باید حتما انگیزه یا رغبت انجام کاری را در زمان خاصی داشته باشیم.
چگونه با اطرافیانم ارتباط خوبی داشته باشم؟
کلیدی که در ایجاد روابط اجتماعی می‌تواند به شما کمک کند مطالعه کتاب‌های مرتبط است. شما می‌توانید با استفاده از راهکار‌هایی که کتاب‌های معتبر در این زمینه برایتان ارائه می‌کنند تمرین و تکرار را آغاز کرده و از خودتان فردی اجتماعی بسازید. یادتان باشد که شما باید بر اساس شخصیت و توانایی‌های خودتان پیش بروید و این کتاب‌ها تنها کلید‌هایی برای راهشگایی شما هستند.
محرمانه‌بازی برای حقوق‌های نجومی؟ تمامش کنید
در روزگاری که مردم برای گرفتن یک وام ۵ میلیونی، به ضامن، چک و سفته احتیاج دارند، چگونه است که یک فرد می‌تواند وام با سود صفر درصد بگیرد؟ نهاد‌های نظارتی دقیقا کجا هستند و چه می‌کنند؟ بانک مرکزی چه نظارتی به سیستم وام دهی بانک‌های خود دارد؟ متأسفانه در برخی موارد، قوانین اجازه پرداخت حقوق‌های نامتعارف را داده است.
هر وقت این شرایط پیش آمد، دچار طلاق عاطفی شده اید
در طلاق عاطفی زوج ها زیر یک سقف زندگی می‌کنند اما پیوندهای عاطفی‌شان متزلزل و ناپایدار است. شاید مردی به‌ راستی به همسرش علاقه داشته باشد و فکر کند که نیازهای همسرش را برآورده کرده است، اما مشکل اینجاست که او تصور می‌کند نیازهای همسرش مانند نیازهای خودش است و لذا در این مسیر ناکام می‌ماند. این مطلب درباره زنان نیز صدق می‌کند.
نکاتی در مورد آراستگی زنان و مردان
اگر موهایتان را رنگ می کنید، چه برای زیباتر کردن چهره ی خود و چه برای پوشاندن موهای سفیدتان، از رنگی استفاده کنید که با رنگ صورتتان هماهنگ باشد و کارهای خیلی افراطی روی رنگ موهایتان انجام ندهید. هدف بهتر به نظر آمدن شما است، نه جار زدن این موضوع که در آرایشگاه تان پول خیلی زیادی خرج کردید.
سرگرمی‌هایی که زندگی را شاداب‌تر می‌کند
امروز می‌خواهم رشته پست‌هایی در مورد سرگرمی‌ها و عادت‌های مفید در زندگی را شروع کنم. این سرگرمی‌ ها چیزهای عجیب و غریبی نیستند، همه ما کمابیش آنها را تجربه کرده‌ایم و می‌دانیم که بعد از انجامشان، حتی به صورت پراکنده و غیربرنامه‌ریزی شده، چقدر کیفیت زندگی‌مان بهتر می‌شود و شاداب‌تر خواهیم شد.
چندتا لایک داره؟
جستارهایی دربارۀ فرهنگ اینستاگرامی؛
پنج‌هزار دلار درآمدی نیست که روزانه نصیب هر کسی شود. اما کودکانِ اینفلوئنسر و اینستاگرامی «هر کسی» نیستند. والدین آن‌ها می‌توانند عکسی از فرزند خود بیندازند و، بابت تبلیغات تجاری، از شرکت‌های بزرگ و سرمایه‌دار پول هنگفتی بگیرند. البته هر چه این عکس‌ها خودمانی‌تر و غیرتجملاتی باشند، تأثیر بیشتری بر مخاطبان می‌گذارند.
بهترین رئیس‌های دنیا از نگاه گوگل
شرکت گوگل بیش از ۱۰ سال روی پروژه‌ای به نام Project Oxygen کار کرده است. هدف از این تحقیق و پروژه، ساختن مدیران کامل و همه‌چیز تمام بوده است. آن‌ها می‌خواهند شاخص‌ها و ویژگی‌های یک مدیر و رئیس کامل را مشخص کرده تا مدیران رده بالای خود را به آن سو سوق دهند. به گفته گوگل، ۱۰ رفتاری که یک رئیس ایده‌آل برای رهبری کسب‌وکارها می‌سازند به شرح زیر هستند...
بزرگ‌ترین دروغی که در اینترنت می‌گوییم چیست؟!
ما در اینترنت یک برند شخصی هستیم که باید خوب ارایه شود. پس نیازی نیست همیشه حقیقت صرف منعکس شود و می‌توان برخی اطلاعات یا چیزها را تعییر داد نا این برند خواهان بیشتری داشته باشد. باید کمی با خودمان صادق باشیم. ما در اینترنت ناشناس هستیم؛ حداقل کمی درباره خودمان دروغ گفتیم یا می‌گوییم.
وقتی از قضاوت‌ شدن می‌ترسیم!
دانش‌آموز یا دانشجویی که از ترس قضاوت استاد یا همکلاسانش، هرگز در کلاس صحبت نمی‌کند، معلمی که هنگام رفتن به کلاس به خاطر اضطراب شدید نمی‌تواند در کلاس حضور پیدا کند، افرادی که به خاطر اضطراب شدید نمی‌توانند در جامعه حضور یابند و از هرگونه تعاملی اجتناب می‌کنند، آیا می‌توانند این حالت را ناشی از یک کمرویی ساده تلقی کنند؟
هرگز از این کلمات استفاده نکنید، اگر می خواهید...
از گفتن چیز‌هایی شبیه «من می‌دانم که دختر/پسر شما اینطوری دوست دارد» به پدر و مادر همسرتان کلا خودداری کنید. پدر و مادرها، مخصوصا مادرها، قوی‌ترین پیوند را با فرزندشان دارند و عشق مادر به فرزند، بی‌نظیر است. اگر سعی کنید به یک مادر ثابت کنید که رابطه‌ی شما با فرزندش، بهتر از رابطه‌ی او با فرزندش است، فقط آزرده‌اش می‌کنید...
رهایی از ترس با این راهکارهای طلایی
ترس در وجود بسیاری از افراد وجود دارد که در هر یک از آن ها علت ها و دلایل مختلفی دارد. راهای از ترس همواره کاری دشوار به نظر می رسد اما در صورت خواستن فرد می توان به راحتی با آن مقابله کرد.ترس در زمینه های مختلفی می تواند ایجاد ترس از حیوانات، ترس از تاریکی، ترس از ارتفاع و ترس از تصمیم گیری و …
چرا زن‌ها زودتر از مرد‌ها پیر می‌شوند؟
محققان با استفاده از کامپیوترها تغییرات بخش‌های مختلف صورت را در زنان و مردان مابین ۲۶ تا ۹۰ سالگی اندازه‌گیری و نقشۀ آن را تهیه کرده‌اند. آن‌ها مشاهده کردند که در زنان بالای ۵۰ سال – سنی که اغلب زنان یائسگی را تجربه می‌کنند – سرعت تغییرات مربوط به سن به صورت ناگهانی بیشتر می‌شود.
به این خواسته‌های همسرتان «نه» بگویید
گاهی تن دادن به برخی از خواسته‌های طرف مقابل، نه تنها به صمیمیت رابطه کمکی نمی‌کند، بلکه موجب خرابی رابطه نیز می‎شود. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به تمام خواسته‌های طرف مقابل‌تان پاسخ مثبت می‌دهید، باید بگوییم در حال تخریب رابطه‌تان هستید نه استحکام آن. اگر همسرتان خواسته‌هایی را از شما خواست، به آنها «نه» بگویید.
چگونه فرم صورت شخصیت شما را فاش می‌کند؟
فرم صورت اغلب افراد گرد و دایره‌ای شکل است. اما تعداد کسانی که فرم صورت بیضی، مربع، مستطیل، لوزی یا قلبی دارند هم کم نیست. پیش از این گفتیم که رنگ لباس و حتی رنگ مورد علاقه مداد رنگی، نوع گلی که دوست دارید یا حتی عطر مورد علاقه و گروه خون می‌تواند تا حدودی شخصیت شما را برای اطرافیان فاش کند.
چرا از فضولی در زندگی مردم لذت می‌بریم؟
«ازت خبری نیست، هنوز بچه‌دار نشدی؟ از فلانی خبر نداری، شنیدم از همسرش جدا شده؟ وای از این همه سرک کشیدن در زندگی خصوصی دیگران...». «الهام حمیدی» با این مقدمه و در یکی از جدیدترین استوری‌هایش از کنجکاوی عده‌ای در زندگی خصوصی دیگران گلایه کرد و نوشت: «همه ما عیب و ایراد داریم،
خبرهای تازه