خانواده

Tabnakbato | تابناک باتو

سه سوت زنان مکزیکی به چه معناست

سه سوت زنان مکزیکی به چه معناست

ماجرا از آن‌جایی شروع شد که در شهر خوآرز مکزیک، روزی زنی که مادر دست‌ تنها بود در خانه‌اش مورد تجاوز غریبه‌ای قرار گرفت. مرد، ابتدا وحشیانه به این زن تجاوز کرد، تن او را زخمی و فرار کرد. تن مجروح زن را به بیمارستان رساندند، اهالی محله و شهر وحشت‌زده بودند.
دروغ‌های آزاردهنده‌ای که هر روز به خودتان می‌گویید
خود فریبی یکی از مشکلاتی است که بیشتر از آنچه تصور کنید، معمول و رایج است.ولی با این وجود افراد کمی وجود دارند که به فریفتن خود آگاه هستند و می‌دانند با خود چه می‌کنند. به همین دلیل قصد داریم برخی از دروغ‌های مخربی که هر روز به خود می‌گویید، ولی متوجه آن نیستید را آشکار کنیم.
فرستادن این پیغام‌ها به عشق قبلی، ممنوع!
به هم زدن رابطه کار ساده‌ای نیست. ما تمام تلاش مان را می‌کنیم که پس از جدایی رابطه مان را به طور کامل قطع کنیم، اما گاهی نمی‌توانیم و ممکن است که از روی دلتنگی و به دلایل مختلف به طرف مقابل مان پیغام دهیم. اگر شما هم در این دوران سخت زندگی تان به سر می‌برید، سعی کنید به دلایلی که در ادامه برایتان آورده ایم، از پیغام دادن به عشق قبلی تان خودداری کنید.
کدام رابطه‌ها با جنس مخالف ماندگار می‌شود؟
این توصیه مخصوصا برای آنهایی است که در شروع آشنایی و رابطه فکر می‌کنند: «من از این ویژگی او خوشم نمی‌آید اما می‌توانم تغییرش دهم!» نمی‌توانید! شاید بتوانید تشویقش کنید که تا حدودی تغییر کند اما اگر چیزی هست که واقعا دوست ندارید و فکر می‌‌کنید بعدا خواهید توانست
شمایی که عادت دارید با خودتان حرف بزنید، دیوانه نیستید...
سخن گفتن با خود به صورت سوم شخص، باعث می‌‌شود که ذهن، به صورت موقت، با خودانگاره‌ای که از خود به عنوان اول شخص دارید، فاصله بگیرد. این طوری شخص بدون سوگیری و بدبینی، می‌تواند احساسات خود را تحلیل کند. یک ترفند کوچک برای ری‌ست کردن ذهنیات بدبینانه از خودتان با یک لحظه سوم شخص شدن درونی.
نزن دختر!
خبر کتک‌کاری فوتبالیست‌های دو تیم ذوب‌آهن اصفهان و شهرداری سیرجان هم به ظاهر چیز عجیبی نیست. حتی اینکه یک بازیکن با مشت جوری توی صورت رقیب کوبیده که او را به بیمارستان برده‌اند هم برای ما که در زمین‌های چمن و فوتسال چاقوکشی دیده‌ایم، تازگی ندارد.
منظور آقایان از بیان این جملات چیست؟
ممکن است شما از طرف مقابل تان بپرسید که برای شام چه می خوری؟ یا این که از او می خواهید در مورد لباسی، نظر دهد، اما در جواب از او می شنوید: «برای من فرقی نداره». هرچند برخی اوقات برای او واقعا اهمیتی ندارد، اما اکثرا زمانی که آقایان این جمله را به زبان می آورند منظورشان این است که بیشتر از این از من سوال نکن و خودت تصمیم بگیر.
نقش «پدر» در تربیت پسر چیست؟
در هر حال پسران بعد از 3 سالگی که در جامعه با تفاوت‌های جنسیتی آشنا می‌شوند، در تلاشند تا هویت متفاوت جنسیتی خود را با مادر ایجاد کنند و برای نهادینه‌کردن این هویت جنسیتی، لازم است پدر در کنار کودک حضور داشته باشد. از این وجه ارتباط پدر و پسر اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
چرا فکر می‌کنیم هیچ‌کس دوستمان ندارد؟
شاید جالب باشد که بدانید تعداد زیادی از مردم، دنبال یافتن یک درد مزمن هستند و حتی این مطلب را در اینترنت جستجو می‌کنند. آنها با عبارات مختلف جستجو می‌کنند که چرا حس می‌کنند کسی دوستشان ندارد: خودکم‌بینی یکی از بیماریهای روحی مضری است که گریبانگیر بسیاری از مردم است. شخص خودکم‌بین از همهٔ دنیا بیزار است...
چگونه خیلی خیلی خفن پولدار شویم؟
ممکن است با این دستورالعمل، مجبور شوید مدتی را هم در زندان سر کنید، یا در نظر مردم و تاریخ به عنوان یک کثافت جلوه کنید، اما بعد از آزادی خودتان و دوستان می‌توانید تا آخر عمر و تا چند نسل بعد، به خوبی و خوشی زندگی کنید؛ در کانادا، موناکو، لس‌آنجلس یا در پنت‌هاوسی در تهران خودمان. شما را تا دستورالعمل بعدی برای خفن پولدار شدن به خدای بزرگ می‌سپارم.
ویژگی های شخصیتی افراد مشکی پوش
قدرت طلب اگر به پوشیدن لباس‌های اجتماعی علاقه‌مند هستید، پرستیژ اجتماعی و قدرت برای شما مهم است. فردی مستقل هستید که بیشتر مواقع تصمیم آخر را خودتان می‌گیرید و دل‌تان می‌خواهد روی پای خودتان بایستید، زندگی را به تنهایی اداره کنید و از پس موقعیت‌های دشوار زندگی بر آیید.
جذابیت زنان آلفا برای مردان
زن های آلفا دارای ویژگی های ثابتی هستند که به راحتی آنها را از سایر زنان متمایز می‌کند، بازیگوشی، شیطنت و قدرت زنانگی ویژگی هایی ست که مثل آهنربا مردان را به سمت آنها جذب میکند و با جذابیت جادویی همیشه توجه زیادی از مردان را به خود جلب می کنند.
کارهایی که زندگی تان را نابود می کند
پنهان کردن متن پیام‌ها و ایمیل‌ها از شریک زندگیتان یک مفهوم مشخص دارد؛ شما به او اعتماد ندارید و او به شما!. البته اشتباه نشود. قرار نیست همسرتان اجازه داشته باشد مرتب شما را کنترل کند یا در حریم خصوصی شما سرک بکشد. این یک واقعیت است که موبایل شما وسیله‌ای شخصی است.اما این موضوع که مدام به شکل پنهانی به دیگران پیام دهید...
در نقد خلاقیت‌کُشیِ دوران ابتدایی
مقاومت فانتزی!
شاید جهان داستان با دامن زدن به تخیل بتواند بچه‌ها را مقابل محتوای تحمیلی و تکلیف بالادستی صیانت کند؛ و شاید اگر معلم‌ها به نقش ادبیات در ساختن جهانی عاصی و مشکوک به "بسته‌های فکریِ ابلاغی" واقف شوند و در ۶سال دوران ابتدایی، داستان‌خوانی را در بچه‌ها به یک عادت‌واره تبدیل نمایند، آنها روزی بتوانند از دانه‌ی گندم بودن پوست بیندازند!
راهکارهای زندگی با همسری که وسواس کنترل دارد
شاید پیش آمده باشد که برای پیشگیری از تنش‌ها، تن به خواسته‌های او بدهید اما او هر بار آن موارد را به‌عنوان شواهدی از ضعف و ناتوانی شما یادآوری می‌کند و همچنان شما را مجبور می‌کند به خواسته او رفتار کنید؛ بنابراین نخستین نکته‌ای که لازم است بدانید این است که شما ضعیف و غیرقابل قبول نیستید. شما به اندازه کافی قوی و هوشمند هستید و ...
سی ویژگی که باعث می شوند به هم اعتماد نکنیم
احتمالا تا به حال برایتان پیش آمده که از اعتماد کردن به دیگران پشیمان شده باشید. بعضی مواقع این موضوع روابط شما با دیگران را به چالش می‌کشد و اعتمادتان را سلب می‌کند،‌ در چنین وضعیتی دیگر مشکل می‌توانید به بقیه اعتماد کنید. شما هم مثل بقیه در این موارد حالت دفاعی به خود می‌گیرید تا دیگر کسی نتواند به شما ضربه بزند. اما در این صورت دیگر می‌توانید راحت زندگی کنید؟ مسلما نه.
خبرهای تازه