خانواده

Tabnakbato | تابناک باتو

دلایلی برای بغل‌ کردن عزیزانتان

دلایلی برای بغل‌ کردن عزیزانتان

در آغوش گرفتن یکدیگر چنان نقش مثبتی در سلامت جسم و روان دارد که برخی کشور‌ها برای آن یک روز ملی در نظر گرفته‌اند، روز ملی آغوش. اکنون از این نام‌گذاری سی سال می‌گذرد. اگر از جمله افرادی هستید که علاقه زیادی به در آغوش کشیدن عزیزان خود دارید یا با در آغوش کشیده شدن از سوی آن‌ها احساس شادی می‌کنید خبر خوبی در انتظارتان است.
خانم‌ها؛ برای جذب مردان این گونه حرف بزنید
برخلاف تصور بسیاری از خانم ها، اکثر مردان به غیر از زیبایی به چیز‌های دیگری هم فکر می‌کنند و جذب زنانی می‌شوند که طرز صحبت کردن با آن‌ها را به خوبی بلدند. حرف زدن برای جذب مردان آداب مخصوص خودش را دارد که زنان با به کار گیری آن می‌توانند کاری کنند که همسرشان به آن‌ها گوش بدهد. اگر می‌خواهید با طریقه صحیح حرف زدن با مردان را بیاموزید و آن‌ها را جذب خود کنید.
چرا ادبیات نمی‌دانیم؟
شعرای نسل نو ما در حال کپی کردن از روی دست هم هستند و دانشجو‌های ما شعر بلد نیستند حتی از رو بخوانند و بعد می‌گوییم چرا بلد نیستیم حرف هم را بفهمیم؟! حرفِ هم را فهمیدن، لازمه اش اینست که هر دو طرف معانی مشترکی از کلمات داشته باشند ودر جا و مکان و موقعیت خاص خود به کار ببرند.
مشکلات چپ‌دست‌ها در دنیای راست‌دست‌ها
«خب چرا با دست راستت تمرین نمی‌کنی که بنویسی؟» هرچند حدود ۱۰ درصد جمعیت جهان را چپ دست‌ها تشکیل می‌دهند، اما هنوز وقتی مردم یک چپ دست را می‌بینند، این تفاوت برایشان جالب است و دوست دارند که نحوه نوشتن، به دست گرفتن وسایل و... را توسط آن‌ها ببینند، کاری که خودشان با دست چپ‌شان نمی‌توانند انجام دهند!
راه‌های فرار از فقر و فشار مالی
بدهی‌های روزافزونی که در نتیجه چنین دشواری‌هایی ایجاد می‌شود، آرام‌آرام شرایط را سخت‌تر می‌کند و در نهایت، خانواده با بحرانی تمام عیار مواجه می‌شود. به همین دلیل، متخصصان مالی در سراسر جهان پیوسته با ارائه توصیه‌های حساب‌شده به افراد، سعی دارند مانع از فروپاشی زندگی آن‌ها شوند.
دوران‌شرم و تبعید اجباری دختران در نپال و بنگلادش
از این روی دولت بنگلادش در حال آماده سازی برنامه‌ای است که قصد دارد در اوایل سال سال جاری در ۹۰ هزار شهر اجرا کند. مقامات این کشور با حمایت سازمان‌های بشردوستانه درصدد جلوگیری از تابو‌ها و محرومیت‌های اجتماعی مرتبط با چرخه قاعدگی هم برای دانش آموزان و هم برای والدینشان هستند.
میزان ثروت متولدین هر ماه ! جالبه
تمامی مشکلات و اتفاقات زندگی همچنین فقر و ثروت به خود فرد بستگی دارد اما گفته می شود که میزان ثروت هر فرد با توجه به ماه تولد متفاوت است. از نظر روانشناسی متولدین آذر ،خرداد و بهمن مدام به دنبال تغییر حرفه خود هستند که این کار مانع از رسیدن فرد به ثروت می شود. در قسمت زیر میزان ثروت متولدین هر ماه را از نظر روانشناسی قرار داده ایم.
اصرار بر حال خوب، همیشه خوب نیست
این طبیعت زندگی انسان است و گریزی از آن نیست. روانشناسان دانشگاه سنت اندروز در مطالعاتی که روی بیش از ۱۰ هزار نفر از قشر‌ها و شغل‌های مختلف داشته‌اند به این نتیجه رسیده‌اند افرادی که همواره از خود انتظار حال خوب دارند و از پذیرش حال بدشان سرباز می‌زنند، روز‌های بیشتری را با حال بد تجربه می‌کنند.
هواداران رنگ سبز چه ویژگی‌هایی دارند؟
انسان‌های آرام، خونسرد و درون‌گرا، رنگ سبز را بسیار دوست دارند از این رو، در رنگ‌درمانی برای انسان‌هایی که به راحتی غلیان می‌کنند و سودایی‌مزاجند، رنگ سبز به کار برده می‌شود تا به آنان کمک کند که نیروهای کنترل‌نشده خود را بهتر مهار کنند. سبز، بالابرنده احساسات است و بر غده هیپوفیز نیز تاثیر مثبتی دارد.
این دوست‌ها به درد دوستی نمی‌خورند
گاهی تشخیص این‌که آیا ادامه دوستی با یک فرد به نفع شماست یا ضررتان، دشوار است، اما افراد نامناسب برای دوستی یک سری ویژگی‌های مشترک دارند. دوست خوب، کمک زیادی به انسان می‌کند و در سختی‌ها و خوشی‌ها، با او شریک می‌شود. برعکس آن، دوست بد هم یکی از مهم‌ترین موانع موفقیت بعضی‌ها محسوب می‌شود.
برای نخستین‌بار یک زن مسلمان شهردار «کمبریج» شد
...«برای من تماشای تلاش والدین‌ام برای ساختن یک زندگی تازه در کشوری تازه که همه‌چیز از زبان گرفته تا فرهنگ‌اش با خانه‌ی آن‌ها متفاوت بود، مثل یک عمل قهرمانانه هر روزه بود. قهرمانان خاموش مثل والدین من در این شهر و در این کشور فراوان‌اند. من این تلاش و پایداری را در میان خانواده‌های بسیاری در محله‌ی کودکی و نوجوانی‌ام دیدم.
پرواز 737 از منظری دیگر
می‌رفتند تا زندگی کنند...؛
اما این رخ‌داد سیاه، حامل معنایی دیگر هم هست که باید به آن توجه کرد. معنایی که در قالب یک پرسش بیان می شود: این گروه از دانشجویان، نخبگان و تحصیل‌کردگانِ بهترین دانشگاه‌های ایران، در آن پرواز چه می‌کردند؟ این پرسش، یعنی چرا ایرانی در خانه‌ی خویش آرام نمی‌گیرد، جلای وطن می‌کند و از سرزمین آباء و اجدادی‌اش مهاجرت می‌کند؟
ترفندهای مختلف جیب‌برها برای سرقت
اغلب افرادی که هندزفری استفاده می‌کنند بیش از دیگران در معرض سرقت قرار می‌گیرند، زیرا تشتّت و به‌ هم ریختگی دارند. دزد‌ها می‌توانند از این تشتت استفاده کنند و یا در حالیکه هندزفری بر گوش دارید، تلفن همراه را از دستتان بقاپند و فرار کنند. این روش معمولاً در قطار یا مترو کاربرد دارد.
چگونه با دردهای روانی بعد از حادثه کنار بیاییم؟
میزان این شوک به پیش‌بینی زمان مرگ سن افراد حساسیت اطرافیان و شرایط محیطی زیادی بستگی دارد. اگر فردی در بستر بیماری باشد یا سن بالایی داشته باشد تقریباً اطرافیان می‌توانند روز نبودن او را تصور کنند و تا حدودی خود را برای آن روز آماده کنند. اما زمانی که شما بر اثر تصادف یا زلزله یا اتفاقات غیرقابل پیش بینی دیگری عزیزتان را از دست می‌دهید...
آسان‌ترین روش‌های ذهن خوانی دیگران
تمرکز خود را به صورت فرد اختصاص دهید. به صورت مستقیم به چشم‌های فرد به مدت ۱۵ ثانیه نگاه کنید. سعی کنید به صورت طولانی مدت به چشم طرف مقابل زل نزنید. در غیر اینصورت انرژی دریافتی از فرد مختل می‌شود و فرد مقابل احساس راحتی نخواهد داشت. بعد از گذشت ۱۵ ثانیه، به طرف دیگری نگاه کنید.
اصول مهم برای مدیریت بهتر جلسات
هر جلسه باید هدف مشخص و روشنی داشته باشد. قبل از اینکه دیگران را به جلسه دعوت کنید، از خودتان بپرسید: «در این جلسه قراره چی به‌دست بیاریم؟» قرار است کادر مدیریت جدید را به آن‌ها معرفی کنید یا خط مشی تازه را با آن‌ها در میان بگذارید؟ می‌خواهید در مورد یکی از مشکلات شرکت با آن‌ها مشورت کنید یا قرار است...
خبرهای تازه