چرا استیو جابز در ذهن ها ماندگار شد؟
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
loading...
کد خبر: ۹۷۶۸۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: 2018 January 16    -    ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
bato-adv
bato-adv
استیو هرگز نه را قبول نمی کرد. او به این معروف بود که در خواسته هایش، بسیار صریح بود. او یک خواسته و سوال را آنقدر تکرار می کرد تا نهایتا پاسخ آن را بیابد. به همین علت، مردم و کارمندانش، معمولا از بحث مستقیم با او خودداری می کردند زیرا می دانستند او توانایی بسیار بالایی در قانع کردن دیگران داشت تا جایی که هر کسی همراه با ایده او میشد و نمی توانست مقاومت کند.
 چرا استیو جابز در ذهن ها ماندگار شد؟
 چرا استیو جابز در ذهن ها ماندگار شد؟ به گزارش «تابناک باتو»؛ با مهمترین ویژگی های شخصیتی استیو جابز آشنا شويد: استیو جابز، یکی از خاص ترین افراد در تاریخ کمپانی های تکنولوژی است. او اپل را تأسیس کرد و سپس از آن اخراج شد و پیکسار را راه اندازی و آن را تبدیل به کمپانی موفقی کرد و سپس دوباره به اپل بازگشت و نه تنها آن را از نابودی نجات داد، بلکه آن را تبدیل به یکی از موفق ترین کمپانی هایی کرد که تا این لحظه وجود داشته است.

اگر استیو، در اولین مرحله و بدون تجربه هیچ شکستی، موفق می شد، کاراکتر او اینقدر جذاب نبود اما او سه بار از صفر آغاز کرد و به موفقیت های بزرگ رسید و به همین علت، تقریبا از دید همه، به یک قهرمان جهانی تبدیل شده است.

 دلایل زیادی برای اثر گذار بودن و قهرمان شدن او وجود دارد. ما در این مقاله پنج دلیل اصلی را ذکر می کنیم تا بتوانید با ساخت این ویژگی ها در خود، به موفقیت مورد نظرتان برسید.

پنج دلیل برای اثرگذار بودن استیو جابز

بسیار قانع کننده بود: وقتی بیشتر درباره زندگی او مطالعه می کنید، متوجه خواهید شد که شخصیت او، بسیار تأثیرگذار بوده است. او می توانست مردم را به خوبی قانع کند و ملاقات های ساده خود با دیگران را، به قرارداد های سود آورد تبدیل کند. به همین علت است که می گوییم ۹۰ درصد موفقیت شما در زندگی، به دانش روانشناسی شما یا بصورت دقیق تر، میزان مراجعات شما به هر آنچه که برای رسیدن به موفقیت نیاز دارید، جامع و تفکیک شده، بیان کرده ایم.

او هیچ گاه نه را قبول نمی کرد: استیو هرگز نه را قبول نمی کرد. او به این معروف بود که در خواسته هایش، بسیار صریح بود. او یک خواسته و سوال را آنقدر تکرار می کرد تا نهایتا پاسخ آن را بیابد. به همین علت، مردم و کارمندانش، معمولا از بحث مستقیم با او خودداری می کردند زیرا می دانستند او توانایی بسیار بالایی در قانع کردن دیگران داشت تا جایی که هر کسی همراه با ایده او میشد و نمی توانست مقاومت کند.

چرا استیو جابز در ذهن ها ماندگار شد؟ 
او اهمیت بیشتری به محصول می داد تا به پول فروش آن

استیو هرگز به پول اهمیتی نداد. وقتی به سی سالگی رسید، ثروت خالص او ۱۰۰ میلیون دلار بود و چند سال بعد نیز یک میلیاردر شد اما در تمام اوقات، تمرکز اصلی او روی تولید محصولات ماندگار بود، نه ثروتمند شدن. او کمپانی هایی را می شناخت که حتی پس از رفتن موسسین آن، کماکان معروف ماندند به همین علت تمام تمرکزش را روی ساخت محصولاتی با کیفیت می گذاشت.

او می خواست زندگی ها را عوض کند: بسیاری از افراد، آرزوهای کوچکی دارند. آنها ماشین خوب، کار مناسب و همسر خوبی میخواهند. اما برای استیو جابز، همه چیز متفاوت بود. او میخواست زندگی مردم را توسط محصولاتش بهتر کند و به همین علت است که هنوز اسم او بر سر زبانهاست، با اینکه خود، دیگر کنار ما نیست.

او هیچ اهمیتی به واقعیت نمی داد: استیو هیچ اهمیتی به این مساله نمیداد که واقعیت چیست. او مهندسین را مجبور به تولید محصولاتی می کرد که عملا تولید آنها قبل از وجود شرکت اپل، غیر ممکن بود. مهم نیست که این محصول، یک مک بوک بسیار نازک بود یا محصولی با پیچیدگی آیفون و آیپد، همین آگاهی استیو جابز و نپذیرفتن واقعیت ها از سوی او بود که باعث الهام گرفتن دیگران و کارمندانش میشد و او را تبدیل به رهبری موفق می کرد.

چطور از این مطلب به سود خود استفاده کنید؟

زندگی استیو جابز، اثباتی بر این مسأله است: تا زمانیکه با مداومت به دنبال رویاهای خود هستید، هیچ غیر ممکنی وجود ندارد. او کامپیوتر را دید و به رویای ساخت یک کامپیوتر خانگی مشعول شد حال آنکه همه کمپانی های بزرگ فکر می کردند کامپیوتر ها هرگز به یک شخص معمولی فروخته نخواهند شد اما نهایتا در طی چند سال، همه مسیر استیو را دنبال کردند.

از آنجایی که او عمیقا به خود باور داشت، مردم را نیز به این سمت هدایت کرد که به او باور داشته باشند و به همین علت است که او تبدیل به قهرمانی شد که امروز همه او را می شناسیم. مهم نیست رویایتان چیست، به رویایتان باور داشته باشید و آنرا دنبال کنید تا به واقعیت شما تبدیل شود. فراموش نکنید: وقتی کاری را شروع می کنید، هرکسی غیر از خودتان، محصول و رویاهای شما را احمقانه خواهد دانست، پس این شما هستید که باید عمیقا به خود باور داشته باشید.

ما در این زندگی، در قوانینی محبوس شده ایم که بسیاری از آنها را دیگران درست کرده اند و به همین علت است که هیچوقت پتانسیل واقعی خود را کشف نمی کنیم. استیو یکی از افرادی بود که بر خلاف این قوانین، طغیان میکرد و نهایتا نیز ثابت کرد که این قوانین، قابل شکسته شدن هستند. بله مسیر آسان نبود، بهایی که باید بپردازید زیاد است اما اگر آن را صحیح انجام دهید، ممکن است استیو جابز بعدی باشید.
تحلیل اجتماعی
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مریخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
0
1
قابل توجه کسانی که با بک مدرک لیسانس و یا ارشد دربه در دنبال کار میگردند
استیو جابز نابغه و مخترع دنیای دیجیتال کالج نرفته بود
او بعد از انشتاین بزرگترین دانشمند معاصر روی زمین بود اگر عمر بیشتری داشت و بیماری مزاحم نبوغش نمیشد او میتوانست یک انسان دیجیتال خلق کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
1
0
در ذهن من جاي ندارد
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv
bato-adv