} اگر حس می کنید کسی دروغ می گوید، اشتباه نمی کنید
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
loading...
کد خبر: ۸۶۲۵۶
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: 2017 September 21    -    ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
bato-adv
bato-adv
آیا شما نیز از آن دسته آدمیان هستید که در امور اجتماعی و برخورد با دیگران دچار این دو دلی هستید که نکند در این معامله یا کار به شما دروغ می گویند و دوست دارید نفر سومی وارد میدان شده و از پشت پرده داستان شما را آگاه کند؟ اگر این گونه است در خواندن این گزارش همراه ما باشید.
 اگر حس می کنید کسی به شما دروغ می گوید، اشتباه نمی کنید
 
اگر حس می کنید کسی به شما دروغ می گوید، اشتباه نمی کنید  اختصاصی «تابناک باتو»؛ گاه برخی حرف هایی می زنند که کاملا منطقی به نظر می رسد اما حس می کنید که دروغ می گویند. این حس را نه از روی عقل و منطق بلکه از حس ششمتان دریافت می کنید، چون انسان ها دروغ را به خوبی تشخیص می دهند؛ البته فقط در صورتی که از عقل و منطق استفاده نکنند.

چندین مطالعه ی اجتماعی نشان می دهند که تشخیص دروغ بیشتر از اینکه جنبه ی اطلاعاتی داشته باشد، امری حسی است و این می تواند یک توانایی تکامل یافته از حواس دیگر باشد.

در مطالعه ای در سال ۲۰۱۴ از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا از بین چند تن، دزد را تشخیص دهند. هر چقدر زمان داده شده به آنها به این منظور کمتر می شد، عملکرد این شرکت کنندگان بهتر می شد.
 
اگر حس می کنید کسی به شما دروغ می گوید، اشتباه نمی کنید 

در تحقیقی دیگر در سال ۲۰۰۹ از شرکت کنندگان خواسته شد تا از بین ده عبارت گفته شده پنج دروغ و پنج حقیقت را تشخیص دهند. به برخی از آنها وظیفه ای محول شد تا همزمان با این فرایند انجام دهند. عملکرد این گروه بسیار بهتر از گروهی بود که فرصت کافی برای فکر کردن به اعترافات شنیده شده را داشتند.

در نتیجه اساسا اگر حس کردید که اوضاع مشکوک است، به احساس خود شک نکنید؛ البته به هیچ وجه این به معنای نادیده گرفتن منطق در حالت کلی نیست.

اما در مورد کشف چوپان های دروغگو، حتما باید حتی موقع بررسی شواهد موجود از احساساتتان نیز بهره ببرید.
 
اگر حس می کنید کسی به شما دروغ می گوید، اشتباه نمی کنید 

غریزه ای باستانی

هیچ حیوانی توانایی زبانی ما را ندارد، در نتیجه هیچ یک قدرت دروغ‌سنجی ما را در خود نخواهند یافت. در واقع زبان و دروغ همواره همراه هم بوده اند. دروغ می تواند دقیقا به اندازه ی زبان در پیدایش جوامع انسانی نقش داشته باشد. به عبارت دیگر، کاملا ممکن است که برای مواجهه با خطرات گروه های اجتماعی دیگر و طبق نظریه ی انتخاب طبیعی، یک حس دروغ سنجی پرورش داده باشیم.
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
زیبا احمدپور از تبریز
|
United States
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۳۰
1
2
دقیقا من اینو حس کردم
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
از کجا می دونی دقیقا این حس اشتباه نبود؟
اسماعیل
|
United States
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
0
3
من در مسافرتهایی که به ایران میکنم دیگر مشکلم پیدا کردن دروغ دیگران نیست بلکه باید تمام سعیم را بکنم که اگر احیانا یک حرف راست از بین صدها دروغ زده میشود آن حرف راست را تشخیص دهم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv