بیانیه هواپیمایی ماهان در مورد پرواز‌های چین
bato-adv
کد خبر: ۱۷۱۷۱۵
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار: 2020 February 23    -    ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
هواپیمایی ماهان، باتوجه به مسایل مطرح شده در مورد پرواز‌های چین این شرکت، بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد رزرو بلیت هم اکنون در مسیر‌های چین تا آخر ماه فوریۀ سال ۲۰۲۰ متوقف است.

هواپیمایی ماهان، باتوجه به مسایل مطرح شده در مورد پروازهای چین این شرکت، بیانیه ای صادر و اعلام کرد رزرو بلیت هم اکنون در مسیرهای چین تا آخر ماه فوریۀ سال ۲۰۲۰ متوقف است.

هواپیمایی ماهان، باتوجه به مسائل مطرح شده در مورد پروازهای چین این شرکت، بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: پروازهای برنامه‌ای شرکت هواپیمایی ماهان که پیش از این ۱۲ پرواز هفتگی بود از روز شنبه مورخ ۱۲/‏۱۱/‏۹۸‬ برابر با ۰۱ فوریه ۲۰۲۰ بنا بر نظر هیأت دولت تا اطلاع ثانوی متوقف گردیده است. همچنین رزرو بلیت هم اکنون در مسیرهای چین تا آخر ماه فوریۀ سال ۲۰۲۰ متوقف است.

نظر به این که بر اساس مصوبه روز یکشنبه مورخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ برابر با ۲ فوریۀ ۲۰۲۰ هیأت دولت، این شرکت طبق مجوزهای صادره توسط سازمان هواپیمایی کشوری ایران مجاز به انجام پروازهای باری به مقصد چین گردیده، از آن تاریخ تا کنون ۲ پرواز باری به مقصد پکن و ۲ پرواز باری به مقصد شانگهای انجام داده که محموله آن بار صنایع کشور و کمک‌های بشر دوستانه جمهوری اسلامی ایران به چین بابت کنترل بحران ویروس کرونا بوده است.

در این مدت بر اساس مصوبه هیأت دولت و مجوز سازمان هواپیمایی کشوری ایران ۴ پرواز مسافری از تاریخ ۱۲ بهمن تا ۱۶ بهمن برابر اوّل فوریه تا پنجم فوریۀ ۲۰۲۰ به مقاصد پکن، شانگهای، گوانگجو و شنزن انجام شده برای انتقال مسافران چینی این شرکت حاضر در ایران و سایر کشورها و ایرانی‌های حاضر در چین با نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رعایت دستورالعمل‌های مربوط انجام گردیده است.

همچنین یک پرواز به مقصد ووهان در تاریخ ۴ فوریه برابر با ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ برای انتقال دانشجویان ایرانی بر اساس درخواست دولت جمهوری اسلامی ایران انجام گرفته است.

در حال حاضر این شرکت پرواز برنامه‌ای مسافربری به مقصد چین ندارد و برقراری احتمالی مجدد پروازهای مذکور مبتنی بر مجوز سازمان هواپیمایی کشوری اطلاع رسانی خواهد شد. از این رو در توقف پروازهای مورد بحث هیچ گونه تأخیری صورت نگرفته است.

در این مدت پروازهای ترانزیت به دلیل منع سفر اتباع چین توسط دولت چین از مبدأ شهرهای چین نیز متوقف شده است.

مسافران ایرانی و چینی‌های منتقل شده به ایران و چین تا تاریخ ۵ فوریۀ ۲۰۲۰ قبل از بروز بحران شیوع ویروس کرونا بلیت‌های ماهان را در اختیار داشتند که بایستی به مقاصد خود انتقال پیدا می‌کردند که با توجه به مصوبه هیأت دولت این امر صورت گرفت و خارج از این چارچوب انتقال مسافری صورت نگرفته است.

تمامی دستور العمل های بهداشتی اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت گندزدایی از بار و هواپیما و نحوه رفتار خدمه پروازی قبل، حین و پس از پرواز بر اساس بالاترین استانداردهای ابلاغی و با نظارت وزارت مذکور انجام گرفته و می‌گیرد.

ترانزیت مسافران چینی در پروازهای این شرکت در تاریخ مذکور، جهت انتقال مسافران ترانزیت این شرکت از سایر کشورها در مسیر برگشت به چین بوده است نه بالعکس.

یادآوری می‌شود که هم اکنون شرکت‌های هواپیمایی شرق آسیا شامل مالزی ایرلاین، سنگاپور و سری لانکا ایرلاین پروازهای روزانه مسافری خود را به پکن، شرکت‌های آنا و ایژیانا به دو شهر پکن و گوانگجو و شرکت ایروفلوت پروازهای خود را به سه شهر پکن، گوانگجو و شانگهای دایر نگاه داشته است. شرکت‌های امارات و اتحاد از خاورمیانه پروازهای روزانۀ خود را به پکن نگاه داشته اند و هواپیمای قطری اقلام بشردوستانه به چین حمل می‌نماید. همچنین مستحضر می‌سازد که شرکت‌های مختلف آغاز مجدد برنامه پروازی خود را از اوّل مارچ اعلام کرده اند.

مهر

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۴
0
13
همانند توضیحاتیکه در مورد چگونگی هدف قراردادن هواپیمای اوکراینی در این مورد هم فقط خطایشان توجیه میشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۴
0
10
اگر مسافران ایرانی و چینی‌های تا تاریخ ۵ فوریۀ ۲۰۲۰ قبل از بروز بحران شیوع ویروس کرونا بلیت‌های ماهان بلیتها را خریداری کرده بودند سفرها را کنسل میکردین و پولهاشون را پس میدادید یعنی همان کاری که بقیه خطوط هواپیمایی انجام دادند . چرا میگید بایستی آنها باید به مقاصد خود انتقال پیدا می‌کردند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فقط بخاطر اینکه پول بلیتهارو برنگردونید کلی مسافر آلوده چینی را سوار هواپیما کردین و بااین عنوان که چین در تحریمها ماروکمک کرده حالا ما باید به آنها کمک کنیم ویروس کرونا را براحتی به جان مردم بیگناه انداختید و یک ثانیه هم فکر نکردید اگر ویروس در کشور شیوع پیدا کند با این امکانات ضعیف و وضعیت تحریمها چگونه این بلا را کنترل و نابودش کنیم. خیلی متاسفم که بخاطر درآمد شخصی خودتون همه را گرفتارکردین.پروازهابه چین تا دیروز ادامه داشته است.
پاسخ ها
ايراني
| |
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
كدوم كمك داداش من اقتصاد خودشو نجات داده وگرنه برا رضاي خدا هيچ گربه اي موش نميگيره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۴
0
9
آقا روتون فشار نیاد!!!!کل مملکت رو فرستادین رو هوا حالا بیانیه هم میدین!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
0
7
قانع نشدام!!!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
0
13
قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را ... خسته شدیم از این همه دروغ
Reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
0
9
مردم شريف ايران با تحريم اين خط هوايي جواب مناسبي به پول پرستي مديران اين خط هوايي كه سلامت تمام جامعه را به خطر انداخته اند خواهند داد
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
من یکی دیگه مجانی هم با ماهان سفر نمیکنم.هنوز اونقدر بی غیرت نشدم
ايراني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
0
3
خيلي زود به فكر افتادين كرونا رو وارد كرد حالا ميگه ديگه بليط نميفروشيم عامل ورود كرونا به ايران همين هواپيمايي ماهانه
ايراني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
0
1
خيلي زود به فكر افتادين كرونا رو وارد كرد حالا ميگه ديگه بليط نميفروشيم عامل ورود كرونا به ايران همين هواپيمايي ماهانه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار