دستاورد یک امتیازی مربیان وطنی از لیگ آسیا
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۷۱۲۵۹
تاریخ انتشار: 2020 February 18    -    ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
bato-adv
bato-adv
تیم فوتبال پرسپولیس اولین امتیاز آسیایی خود را با تساوی مقابل الشارجه کسب کرد. تیم سپاهان در دومین دیدار خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شکستی سنگین را مقابل السد قطر متحمل شد. ۴ نماینده ایران، دیروز و امروز با مربیان وطنی از ۱۲ امتیاز ممکن تنها یک امتیاز بدست آوردند.

۴ نماینده ایران، دیروز و امروز با مربیان وطنی از ۱۲ امتیاز ممکن تنها یک امتیاز بدست آوردند.

در چارچوب دیداری از هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و از گروه C رقابت‌ها تیم‌های الشارجه امارات و پرسپولیس از ساعت ۱۹:۰۵ امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه اختصاصی شارجه به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی ۲ - ۲ به پایان رسید.

 علی علیپور در دقایق ۱۰ و ۲۷ برای پرسپولیس گلزنی کرد و گل‌های الشارجه توسط محمد خلفان در دقیقه ۲۶ و رایان مندس در دقیقه ۲+۴۵ به ثمر رسیدند.

دستاورد یک امتیازی مربیان وطنی از لیگ آسیا!

ترکیب الشارجه: عادل الحوسنی، الحسن صالح، شاهین المعزمی، کایو لوکاس، محمد عبدالباسط (۷۳ - محمد سرور)، سالم سلطان، علی محمد، عبدالله العلوی، رایان مندس، محمد خلفان (۸۸ - عمر جمعه) و اوتابیک شکوروف.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی (۴۶ - محمدحسین کنعانی‌زادگان)، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد انصاری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، وحید امیری (۷۴ - بشار رسن)، مهدی ترابی، علی علیپور و کریستین اوساگونا (۷۰ - آنتونی استوکس).

نیمه اول:

دقیقه ۸: ضربه نوراللهی از روی ضربه ایستگاهی اولین خطر را روی دروازه الشارجه ایجاد کرد.

دقیقه ۱۰: مهدی ترابی از کنار خط طولی با یک پاس در عمق علیپور را با عادل الحوسنی تک به تک کرد و این بازیکن با تیزهوشی و ضربه دقیق موفق شد پرسپولیس را به اولین گل آسیایی در این فصل از لیگ قهرمانان برساند.

دقیقه ۱۳: شوت سرکش خلفان از محوطه جریمه پرسپولیس با برخورد به بدن سیدجلال به زمین مسابقه برگشت.

دقیقه ۱۹: اوساگونا پشت مدافعان الشارجه در داخل محوطه جریمه این تیم صاحب موقعیت ایده‌آل شوتزنی شد، اما ضربه‌اش با بی‌دقتی از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۲۶: کایو خیلی راحت پا به توپ وارد محوطه جریمه پرسپولیس شد و با یک پاس در عمق خلفان را صاحب موقعیت ایده‌آل گلزنی کرد و او هم با یک ضربه آرام دروازه بیرانوند را باز کرد. البته این صحنه کاملاً مشکوک به آفساید بود.

دقیقه ۲۷: روی پاس دوباره ترابی به علیپور و ضربه او بعد از دریبل دو بازیکن الشارجه، پرسپولیس خیلی زود گل برتری را به ثمر رساند.

دقیقه ۳۵: الحسن صالح روی یک پاس عمق خیلی راحت پشت مدافعان پرسپولیس صاحب توپ شد، اما بعد از تک به تک شدن با بیرانوند ضربه‌اش در حالت بسیار خطرناک از کنار دروازه او راهی اوت شد.

دقیقه ۳۷: پرسپولیس در چند صحنه خطرناک روی ضربه سر اوساگونا و در ادامه شوت نوراللهی و ضربه سر نهایی ترابی می‌توانست دروازه الشارجه را باز کند.

دقیقه ۴۲: مندس با دریبل خلیل‌زاده پاس عرضی را برای خلفان ارسال کرد، اما ضربه او با برخورد به بیرانوند راهی کرنر شد.

دقیقه ۴۴: ترابی با حرکات انفرادی و شوتی محکم دروازه الشارجه را تهدید کرد.

دقیقه ۲+۴۵: مندس پشت مدافعان پرسپولیس صاحب توپ شد و بعد از حضور در محوطه جریمه این تیم با یک شوت محکم از زاویه بسته دروازه بیرانوند را باز کرد.

نیمه دوم

دقیقه ۴۷: کرنر ارسالی ترابی با ضربه سر خطرناک خلیل‌زاده راهی اوت شد.

دقیقه ۶۲: داور به الحسن صالح کارت زرد نشان داد.

دقیقه ۷۶: محمد سرور دومین کارت زرد را از داور مسابقه دریافت کرد.

دقیقه ۷۸: ارسال بشار رسن از جناح راست با ضربه سر بد و بی‌دقت علیپور همراه شد.

دقیقه ۸۱: شوت سرور از کنار دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

دقیقه ۸۵: ترابی نفوذ خوبی به محوطه جریمه الشارجه داشت، اما پاس بی‌دقت وی توسط مدافعان این تیم برگشت داده شد.

دقیقه ۸۸: پاس در عموق ترابی در محوطه جریمه الشارجه به علیپور رسید، اما تکل به موقع مدافع این تیم این موقعیت خوب گلزنی را از پرسپولیس گرفت.

دقیقه ۲+۹۰: الشارجه روی یک ضدحمله خطرناک توسط مندز می‌رفت به گل برسد که بیرانوند با تکل به موقع مانع این اتفاق شد.

الشارجه در نیمه دوم به مانند الدحیل سعی کرد با بازی بسته و تأخیری نظم خط هافبک پرسپولیس را به‌هم زده و کمترین موقعیت گل را به نماینده کشورمان بدهد که در این امر کاملاً موفق بود تا سرخپوشان دو امتیاز حساس دیگر را از دست داده باشند.

شکست سنگین سپاهان مقابل السد/ ناکامی‌های نماینده‌های‌ ایران تکمیل شد

تیم‌های فوتبال سپاهان ایران و السد قطر در هفته دوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و در گروه D این مسابقات از ساعت ۱۹:۰۵ امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه جام بن حمد شهر دوحه قطر به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر به سود تیم السد قطر به پایان رسید.

اکرم عفیف در دقیقه ۵۲ و حسن الهیدوس در دقایق ۷۲ و ۷۸ گل‌های تیم السد در این بازی را به ثمر رساندند.

ترکیب السد قطر: سعد الشیب، بوعلام خوخی، پدرو میگل، یاسر ابوبکر، طارق سلمان، جونگ وونگ یو، حسن الهیدوس، گابی، اکرم عفیف، نام تای هی و بغداد بونجاح.

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، مرتضی منصوری (رضا میرزایی-۷۰)، محمد طیبی، شایان مصلح، سعید آقایی، مهدی کیانی، امید نورافکن، سروش رفیعی (سجاد شهباززاده-۵۹)، محمدرضا حسینی، محمد محبی، علی قربانی (محمد القصانی-۸۳).

داور: عزیز آسیموف ازبکستانی

نیمه اول:

دقیقه یک: اکرم عفیف با پاس در عمق بغداد بونجاح پشت مدافعان سپاهان در موقعیت تک به تک با نیازمند قرار گرفت که ضربه این بازیکن را دروازه‌بان سپاهان با کمک مدافعان دور کرد.

دقیقه ۷: نفوذ انفرادی و ارسال خطرناک محمدرضا حسینی را مدافعان السد از روی خط شش قدم دور کردند.

دقیقه ۱۰: محمد طیبی اولین کارت زرد بازی را از داور ازبکستانی دریافت کرد.

دقیقه ۲۵: امید نورافکن ضربه ایستگاهی اعلام شده به سود سپاهانی‌ها را با یک ضربه محکم به دیوار دفاعی کوبید.

دقیقه ۳۳: حرکت انفرادی محمدرضا حسینی و شوت این بازیکن از کنار دروازه السد راهی اوت شد.

دقیقه ۴۴: یک و دوی زیبای بونجاح و عفیف مهاجم تیم السد را در موقعیت تک به تک با نیازمند قرار داد که دروازه‌بان سپاهان با یک عکس‌العمل خوب ضربه مهاجم حریف را دور کرد.

دقیقه ۴۴: نیازمند یک بار دیگر و بازهم در موقعیتی تک به تک ضربه محکم بونجاح را به زیبایی راهی کرنر کرد.

نیمه دوم:

دقیقه ۵۲: تاکتیک تکراری السدی‌ها و پاس بونجاح به اکرم عفیف این بازیکن را برای چندمین‌بار در این بازی در موقعیت تک به تک با پیام نیازمند قرار داد که این‌بار مهاجم السدی‌ها با یک ضربه چیپ دروزاه سپاهان را باز کرد.

دقیقه ۵۷: حرکت جونگ وونگ یو و ضربه خطرناک این بازیکن را نیازمند با پا راهی کرنر کرد.

دقیقه ۶۰: توپ در یک رفت و برگشت پشت محوطه جریمه به مهدی کیانی رسید که ضربه سنگین این بازیکن را سعد الشیب دروازه السد به خوبی با یک دست دور کرد.

دقیقه ۷۲: پاس در عرض بونجاح را حسن الهیدوس با یک ضربه فنی به گل دوم السد تبدیل کرد.

دقیقه ۷۸: بازهم اکرم عفیف با یک حرکت انفرادی مدافعان کناری سپاهان را از پیش رو برداشت و با یک پاس در عرض زمینه گل سوم تیمش را فراهم کرد تا حسن الهیدوس به راحتی با یک بغل پا دروازه خالی سپاهان را باز کند.

تیم سپاهان که در دیدار نخست خود تیم العین امارات را شکست داده بود، با این باخت سه امتیازی باقی‌ماند و در رده سوم گروه D جای گرفت. در این گروه تیم‌های السد قطر و النصر عربستان با ۴ امتیاز در رده‌های اول و دوم قرار دارند.

تسنیم

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv