ایرانی‌ها با گلزنی به کامبوج چه جایگاهی کسب کردند؟
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۵۹۰۶۸
تاریخ انتشار: 2019 October 12    -    ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
bato-adv
bato-adv

تیم ملی فوتبال ایران دومین بازی اش در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مقابل کامبوج را در ورزشگاه آزادی با برتری ۱۴ سر گذاشت تا با این برد به صدرجدول گروه c این رقابت‌ها صعود کند.

کریم انصاری فرد (۴گل) سردار آزمون (۳گل) محمد محبی و مهدی طارمی (۲گل) محمد حسین کنعانی زادگان، مهرداد محمدی و احمد نوراللهی گلزنان تیم ملی در این بازی بودند.

کریم انصاری فرد با ثبت اولین پوکر خود در بازی‌های ملی به رکورد ۲۴ گل در ۸۰ بازی ملی رسید تا همچنان در جایگاه ششم برترین گلزنان تاریخ فوتبال ملی ایران باشد.

سردار آزمون که پنجمین گلزن تیم ملی کشورمان محسوب می‌شود با هت تریک مقابل کامبوج به آمار ۳۲ گل در ۴۸ بازی ملی رسید تا تنها ۶ گل با رسیدن به رکورد علی کریمی، نفر چهارم فهرست برترین گلزنان تاریخ تیم ملی فاصله داشته باشد.

۲ گل مهدی طارمی در بازی با تیم فلیکس دالماس و کیسوکه هوندا سبب شد او از مرحوم غلامحسین مظلومی و فرشاد پیوس که ۱۹ گل ملی به ثمر رسانده اند پیش بیفتد و به تنهایی در رده هفتم این فهرست قرار بگیرد.

بهترین گلزن تاریخ تیم ملی ایران علی دایی است که با ۱۰۹ گل بهترین گلزن تاریخ فوتبال ملی جهان هم محسوب می‌شود.

رده بندی ۱۰ گلزن تاریخ فوتبال ایران به شرح ذیل است.

۱- علی دایی (۱۰۹گل)

۲- کریم باقری (۵۰ گل)

۳-جواد نکونام (۳۹ گل)

۴- علی کریمی (۳۸ گل)

۵- سردار آزمون (۳۲ گل)

۶- کریم انصاری فرد (۲۴ گل)

۷- مهدی طارمی (۲۱ گل)

۸- غلامحسین مظلومی و فرشاد پیوس (۱۹ گل)

۹-علی اصغر مدیرروستا (۱۸ گل)

۱۰- رضا قوچان نژاد (۱۷ گل)

احمد نوراللهی و محمد حسین کنعانی زادگان، ۲ بازیکن پرسپولیسی تیم ملی با گلزنی مقابل کامبوج به ترتیب در پنجمین و چهاردهمین بازی ملی شان اولین گل خود را به ثمر رساندند.

همچنین محمد محبی، وینگر ۲۰ ساله سپاهان در اولین بازی ملی اش دبل کرد و مهرداد محمدی، هافبک تیم آوس پرتغال هم اولین گل ملی خود را در اولین بازی ملی اش وارد دروازه کامبوج کرد.

باشگاه خبرنگاران

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv