چگونه فرم صورت شخصیت شما را فاش می‌کند؟
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۴۹۱۴۲
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار: 2019 July 09    -    ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
bato-adv
bato-adv
فرم صورت اغلب افراد گرد و دایره‌ای شکل است. اما تعداد کسانی که فرم صورت بیضی، مربع، مستطیل، لوزی یا قلبی دارند هم کم نیست. پیش از این گفتیم که رنگ لباس و حتی رنگ مورد علاقه مداد رنگی، نوع گلی که دوست دارید یا حتی عطر مورد علاقه و گروه خون می‌تواند تا حدودی شخصیت شما را برای اطرافیان فاش کند.

روانشناسی شخصیت از روی فرم صورت؛ چگونه فرم صورت شخصیت شما را فاش می‌کند

روانشناسی شخصیت از روی فرم صورت؛ چگونه فرم صورت شخصیت شما را فاش می‌کندبه گزارش «تابناک با تو»؛ فرم صورت اغلب افراد گرد و دایره‌ای شکل است. اما تعداد کسانی که فرم صورت بیضی، مربع، مستطیل، لوزی یا قلبی دارند هم کم نیست. پیش از این گفتیم که رنگ لباس و حتی رنگ مورد علاقه مداد رنگی، نوع گلی که دوست دارید یا حتی عطر مورد علاقه و گروه خون می‌تواند تا حدودی شخصیت شما را برای اطرافیان فاش کند. این در حالی است که به گفته «جین هانر»، کارشناس چهره شناسی و چهره خوانی و نویسنده کتاب «حکمت صورت شما» که بر اساس تکنیک‌های ۳۰۰۰ ساله تشخیص چهره نوشته شده فرم صورت شما اساس و پایه شخصیت شما و یک دیدگاه اجمالی در مورد زندگی شما را فاش می‌کند. اما روانشناسی شخصیت براساس فرم‌های مختلف صورت را از سایت Little Things در مجله کوروش بخوانید.

۱-روانشناسی شخصیت فرم صورت الماس شکل

روانشناسی شخصیت از روی فرم صورت؛ چگونه فرم صورت شخصیت شما را فاش می‌کند

فرم صورت الماسی یا لوزی به شکلی گفته می‌شود که در قسمت پیشانی و چانه باریک و در قسمت مرکز صورت پهن است. اگر بخواهیم در مورد روانشناسی شخصیت و فرم صورت الماسی صحبت کنیم باید بگوییم که این افراد عموما دوست دارند تحت کنترل باشند، بسیار جزیی‌نگر و خلاق هستند و به همین دلیل هم اگر در کار تولیدی باشند کارهای باکیفیت تولید می‌کنند. این افراد به خوبی با دیگران به خوبی ارتباط برقرار می‌کنند و در مورد کلماتی که به کار می‌برند بسیار دقیق هستند اگر چه گاهی کلماتی که از دهان‌شان خارج می‌شود مثل یک الماس بُرنده است.

اگر فرم چهره شما لوزی یا الماس است باید مدل مویی را انتخاب کنید که گونه‌های شما را به خوبی نشان دهید به همین دلیل بهتر است موها را خیلی کوتاه و خالی نکنید. افراد مشهور و سلبریتی‌هایی که صورت لوزی یا الماس دارند عبارتند از: تیلور سوییفت، سوفیا لورن، الیزابت هارلی و مگ رایان.

۲-روانشناسی شخصیت فرم صورت بیضی

روانشناسی شخصیت از روی فرم صورت؛ چگونه فرم صورت شخصیت شما را فاش می‌کند

در افرادی که فرم صورت بیضی دارند استخوان پیشانی و فک باریک‌تر از استخوان گونه‌هاست و در واقع استخوان‌های گونه عریض‌ترین استخوان‌های صورت هستند. روانشناسی شخصیت فرم صورت بیضی به ما می‌گوید که این افراد عملگرا هستند و براساس متد و روش کارهای‌شان را پیش می‌برند. اگر چه صورت بیضی‌ها بلندپرواز هستند و کلمات‌شان مثل عسل شیرین است اما همیشه حواس‌شان هست که درست سخن بگویند تا اطرافیان نسبت به آن‌ها احساس خوبی داشته باشند.

از سوی دیگر گاهی اوقات به این دلیل که آرامش و خوشامد مردم مورد نیاز است اجازه نمی‌دهد آن‌ها صد در صد با اطرافیان‌شان صادق باشند. از نظر آرایش چهره و مدل کوتاه کردن مو صورت بیضی‌ها ایده‌آل‌ترین هستند چون تقریبا همه مدل سبک آرایش و مدل مویی (چه کوتاه و چه بلند) به چهره آن‌ها خوب می‌نشیند. چهره‌های مشهور با صورت فرم بیضی الیزابت تیلور و گریس کلی هستند.

۳-روانشناسی شخصیت فرم صورت مربع

روانشناسی شخصیت از روی فرم صورت؛ چگونه فرم صورت شخصیت شما را فاش می‌کند

در فرم صورت مربع استخوان پیشانی و فک بزرگ و عریض است. این افراد معمولا خیلی پر انرژی هستند و بنیه بدنی بالا و قوی دارند شاید به همین دلیل همیشه علاقمند به انجام پروژه‌های بزرگ و دشوار هستند. هوش قوی و ذهن تحلیل‌گر این افراد زبانزد است و به صورت ذاتی به مثابه رهبرانی متولد شده‌اند که در محیط‌ها و شرایطی با استرس بالا همواره آرامش خود را حفظ می‌کنند.

زنانی که فرم صورت‌شان مربع است بهتر است موهای خود را به خصوص اگر موهای صاف و لخت دارند بلند نگه دارند. ساندرا بولاک و آنجلینا جولی مشهورترین زنان چهره مربعی جهان هستند.

۴-روانشناسی شخصیت فرم صورت قلبی

روانشناسی شخصیت از روی فرم صورت؛ چگونه فرم صورت شخصیت شما را فاش می‌کند

اگر پیشانی بلند و چانه باریک و کوچک دارید فرم صورت شما قلبی است. کسانی که فرم صورت‌شان قلبی است از نظر احساسی هم قلب بزرگی دارند، بسیار خلاق هستند و شهامت زیادی دارند و البته گاهی کمی هم زورگو هستند. به گفته جین هانر، این افراد معمولا قدرت درونی زیادی دارند و به خاطر سرسخت بودن بسیار هم مصمم هستند. ریس پترسون و اسکارلت یوهانسون مشهورترین زنان چهره قلبی دنیا هستند.

۵-روانشناسی شخصیت فرم صورت مثلث

روانشناسی شخصیت از روی فرم صورت؛ چگونه فرم صورت شخصیت شما را فاش می‌کند

صورت مثلثی‌ها پیشانی باریک و فک پهنی دارند. این افراد معمولا خلاق، هنرمند و حساس هستند و اگر آن‌ها را عصبانی کنید تبدیل به آدم‌هایی آتشین مزاج می‌شوند. علاوه بر این کسانی که فرم صورت مثلثی دارند به خاطر ذات و طبیعت مصممی که دارند معمولا افراد بسیار موفقی هستند. حالت چهره این افراد به گونه‌ای است که انگار می‌خواهند در هر قضیه‌ای مسئول باشند و افراد را تحت کنترل خودشان داشته باشند. جنیفر آنیستون، مینی دریور و جینا دیویس از جمله مشهورترین سلبریتی‌هایی هستند که فرم صورت مثلثی کلاسیک دارند.

۶-روانشناسی شخصیت فرم صورت مستطیل

روانشناسی شخصیت از روی فرم صورت؛ چگونه فرم صورت شخصیت شما را فاش می‌کند

در فرم صورت مستطیل پیشانی و چانه هر دو پهن هستند و استخوان صورت هم کشیده است. کسانی که فرم صورت مستطیل دارند معمولا افرادی متفکر هستند و منطق برای آن‌ها یک ارزش است. این افراد معمولا درک بالایی دارند و معمولا هم ترجیح می‌دهند که در مورد احساسات خود صحبت نکنند. این افراد دوست دارند برای کارها برنامه ریزی داشته باشند و به همین دلیل عموما افرادی استراتژیک و کارآمد و موثر هستند.

از آن‌جایی که این افراد زیاد دوست ندارند در مورد احساسات درونی خود صحبت کنند و درونگرا هستند به ورزش کردن برای تخلیه انرژی و احساسات خود علاقه زیادی دارند. جسیکا پارکر و دمی مور از جمله سلبریتی‌های صورت مستطیلی هستند.

منبع: آرگا

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
0
7
عزیزجان این مطلب دقیقا مانند فالگیری و حتی شاید القا کننده است، یکسری کلی گویی و نسبت دادن مواردی به یکعده بر اساس ظواهر بدون هیچ منطق و روایی و آزمایش علمی، شاید برخی موارد درست باشد اما یقینا موارد نادرست بسیاری نیز خواهد داشت
محمودیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
0
7
فرم صورت متوازی الاضلاع نداریم ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
0
3
جالب بود ولی مهم اینه که بتونی فرم صورت را تشخیص بدهی
داداش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
0
10
همش چرت و پرت این نوشتار خداوند منان به تعداد ادممیان در روی کره زمین به اشخاص رفتار و کنش داده است و هیچ دو انسانی را پیدا نمیکنی که دقیقا رفتارش یکی باشد
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
اين مقاله براي شما خوب نيست شما برو ماستتو بخور
ناشناس
| |
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
ناشناس 12:49

خودت ماستتو خوردی داداش ....
این مقاله برای شماس داداش ...
ناشناس
| |
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
قبول دارم . و افرادی مثل ناشناس 12:49 فقط بلدن ایرادای بنی اسرائیلی بگیرن و حرف مفت بزنن
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
0
5
خلاصه میگفتید شما هر فرم صورتی که دارید شخصی پرتلاش، برنامه ریز، درک بالا، مصصم، بسیار موفق،هوش قوی، تحلیلگر، قدرت انجام کارهای بزرگ، خلّاق و در یک کلام دارای تمام صفات خوب و فاقد هرگونه ضعف شخصیتی هستید.
پاسخ ها
ناشناس
| |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
آفرین
فالگیریه دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
0
3
اگر داده های تجربی مربوط به فرضیه هایی که مطرح کردید رو منتشر کنید ممنون می شویم
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv