درآمدزایی اپل اینبار با کمک گوگل
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۳۶۳۴۴
تاریخ انتشار: 2019 February 14    -    ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۰
bato-adv
bato-adv

درآمد سرویس‌های اپل طی سال گذشته با رشد چشم‌گیری روبرو بوده و انتظار می‌رود همین روند طی سال ۲۰۱۹ هم ادامه پیدا کند. حال و بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده، یک پنجم از درآمد اپل از سرویس‌های خود مستقیما از سمت گوگل آمده است.

 این سهم بزرگ به این معنا است که گوگل مبلغی بین ۹ تا ۱۰ میلیارد دلار را مستقیما به اپل پرداخت کرده است. اپل سهم بزرگی از ترافیک گوگل را به خود اختصاص می‌دهد که درآمد زیادی را برای گوگل در پی دارد. برای حفظ این درآمد، گوگل به طور سالانه مبلغ قابل توجهی را به اپل پرداخت می‌کند.

این مبلغ تضمین می‌کند گوگل به عنوان موتور جستجو پیش‌فرض روی دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل iOS باقی بماند. اپل هر ساله مبلغ درخواستی خود را افزایش می‌دهد و اگر روزی گوگل حاضر پرداخت آن نشود، این کمپانی به راحتی می‌تواند به مایکروسافت و موتور جستجوی آن یعنی بینگ نزدیک شده و آن را به عنوان موتور جستجو پیش‌فرض محصولات خود قرار دهد.

چنین معامله‌هایی برای اپل تقریبا سود خالصی دارند و با افزایش رشد کاربران آیفون و سرویس‌های اپل این درآمد نیز افزایش پیدا خواهد کرد. جالب است بدانید مبلغ پرداختی گوگل به اپل طی سال ۲۰۱۴ تنها یک میلیارد دلار بود. این میزان در سال ۲۰۱۷ به ۳ میلیارد و حال به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است.

دیجیاتو

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv