سگ‌کشی این‌بار در خوی+عکس
bato-adv
کد خبر: ۱۳۶۰۴۳
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: 2019 February 10    -    ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۵

دوران قتل سگ‌های ولگرد و بعضا بیمار هنوز تمام نشده است و این بار تصاویری از شهرستان خوی توسط شهروندان و شبکه‌های مجازی دست‌به‌دست می‌شود که حاکی از این اتفاق تلخ است.

سگ‌کشی این‌بار در خوی+عکس

تصاویری از شهرستان خوی و توسط شهروندان و شبکه‌های مجازی دست‌به‎دست می‌شود که حاکی از کشتن و یا بیهوش کردن سگ‌ها با تزریق و توسط خودروهای با آرم شهرداری خوی است.

دوستداران حیوانات این اتفاق را محکوم می‌کنند و خواستار جلوگیری از ادامه این اتفاق تلخ هستند.

یکی از تشکل‌های مردم‌نهاد دوستدار حیوانات می‌گوید: به رغم صحبتهای حامیان حیوانات شهرستان خوی با شهرداری و شورای شهر و قول مساعد همکاری برای طرح عقیم سازی سگهای بی‌سرپرست، متاسفانه شاهد این کار در سطح شهر بودیم و این صحنه های دلخراش توسط حامیان در خوی؛ شهر دارالمومنین و دوست دار حیوانات ثبت شد!

گل‌صنم‌لو معاون خدمات شهری شهرداری خوی درخصوص این اتفاق می‌گوید: در مورد سگ‌ها هیچ کشتاری صورت نمی‌گیرد بلکه شهرداری براساس دستورالعمل وزارت کشور به جهت کنترل حیوانات ناقل بیماری و بعد از برون سپاری به یک پیمانکار، سگ ها را بیهوش و به کمپ منتقل می کند.

وی اضافه می‌کند: سگ ها در کمپ نگهداری و بعد از آزمایش‌های صورت گرفته توسط دامپزشکان متخصص و تایید در اختیار کشاورزان، دامداران و ... قرار می گیرد و تنها سگ های بیمار و ناقل بیماری با سرنگ کشته می شوند که تعدادشان نیز اندک است.

معاون خدمات شهری شهرداری خوی اظهار می‌کند: از تشکل مردم نهاد حوزه حیوانات نیز برای همکاری برنامه خواسته ایم ولی تمکین نکرده اند و با تصاویر غیرواقعی بدنبال تخریب هستند، این اتفاقات چند سالی است که با دستور وزارت کشور انجام می شود و از آن دستورالعمل نیز تخطی نکرده ایم.

خبرآنلاین

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
0
3
سگ بیهوش رو با ماشین زباله وهمراه با زباله میبرن یا اختصاصی؟اینها کشته شده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
1
1
دوست دارن محیط زیست هنوز خودشون یا اطرافیان نشون مورد هجوم سگ های هار ولگرد قرار نگرفته اند وگرنه اونا حمای این کار میشدن
محسن1248
|
United States
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
0
1
من خودم دوتا سگ دارم خیلی زشته این کارا. هم تو خونه هم تو حیاطمون. خونمون ازین قدیمی کلنگیاست البته استخرش داغون شده
رویا
|
Japan
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
0
1
همه جای دنیا در شهر ها حیوانات رو با دارو میکشن تا بیماری های واگیر دار رو کنترل کنن
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار