اعلام فیلم‌های جدید اکران
bato-adv
کد خبر: ۱۳۶۰۴۲
تاریخ انتشار: 2019 February 10    -    ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵

غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره آغاز اکران فیلم هایی سینمایی در سینماها پس از پایان جشنواره فجر و مشخص شدن اکران فیلم های نوروزی توضیحاتی را ارایه داد.

غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره اکران فیلم های سینمایی با توجه به پایان سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به خبرنگار صبا توضیح داد: فیلم های سینمایی جدید از چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه اکران خود را در سینماها آغاز خواهند کرد.

وی افزود: به دلیل تعطیلات و اینکه صاحبان آثار بتوانند نسخه نهایی فیلم های خود را به سینماهایی که در جشنواره فیلم فجر حضور داشتند برسانند، قرار بر این شد که آثار جدید از روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه در سینماها اکران خود را آغاز کنند.

سخنگوی شورای صنفی نمایش خبر داد: بعد از پایان جشنواره تا روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه فیلم های قبلی می توانند به اکران خود در سینماها ادامه دهند.

فرجی با اشاره به فیلم هایی که به زودی اکران خود را آغازخواهند کرد، گفت: فیلم سینمایی «سوءتفاهم» ساخته احمدرضا معتمدی در گروه آزادی به جای فیلم «اتاق تاریک» اکران خواهد شد. «ماموریت غیرممکن» ساخته یعقوب غفاری در گروه ماندانا به جای «سارا و سندباد» اکران خواهد شد. فیلم سینمایی «ضربه فنی» ساخته غلامرضا رمضانی در گروه کورش اکران خواهد شد و فیلم سینمایی «قرارمان پارک شهر» ساخته فلورا سام در گروه باغ کتاب جایگزین فیلم «مارموز» خواهد شد و بقیه فیلم ها در زیرگروه به اکران خود ادامه خواهند داد.

سخنگوی شورای صنفی در پاسخ به اینکه در مدت جشنواره فجر اعتراضی از جانب صاحبان فیلم هایی که فیلم هایشان با زمان جشنواره تداخل داشته نشده است؟ توضیح داد: در زمان ثبت قرارداد این مورد ذکر شده است و صاحبان فیلم ها پذیرفته بودند که در زمان جشنواره سینما در محاصره جشنواره قرار می گیرد و توافق صورت گرفته فی مابین صاحبان فیلم و صاحبان سینما کاملا شفاف و روشن بوده است و اعتراضی هم نداشته ایم.

او در پایان درباره مشخص شدن سرنوشت اکران فیلم های نوروزی نیز اذعان کرد: باید وضعیت آیین نامه شورای صنفی و سرگروه ها مشخص و معلوم شود که جا به جایی سرگروه داریم یا خیر. پس از مشخص شدن آیین نامه و سرگروه ها اعلام می شود که کسانی که قصد کاندید شدن در اکران نوروز را دارند فیلم های خود را معرفی کنند تا در شورای صنفی یا کارگروه بررسی شود. در حال حاضر هیچ فیلمی برای اکران نوروزی مشخص نشده و همه بحث های پیش آمده درباره حضور بعضی فیلم ها در نوروز گمانه زنی است.

صبا

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار