نبرد هالک ایرانی با ترسناک‌ترین مرد دنیا
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۳۲۲۶۷
تعداد نظرات: ۲۲ نظر
تاریخ انتشار: 2019 January 04    -    ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
bato-adv
bato-adv
ممکن است در اوایل سال ۲۰۱۹ یکی از تماشایی‌ترین نبرد‌ها در تاریخ هنر‌های رزمی ترکیبی (ММА) برگزار شود. ستایشگران و هواداران سجاد غریبی، هالک ایرانی و مارتین فورد، پهلوان مهیب، نبرد آتی را نبرد قرن نامیده اند، چون بزرگترین هالک‌های مافوق سنگین وارد رینگ خواهند شد.

نبرد هالک ایرانی با ترسناک‌ترین مرد دنیا

نبرد هالک ایرانی با ترسناک‌ترین مرد دنیاممکن است در اوایل سال ۲۰۱۹ یکی از تماشایی‌ترین نبرد‌ها در تاریخ هنر‌های رزمی ترکیبی (ММА) برگزار شود. ستایشگران و هواداران سجاد غریبی، هالک ایرانی و مارتین فورد، پهلوان مهیب، نبرد آتی را نبرد قرن نامیده اند، چون بزرگترین هالک‌های مافوق سنگین وارد رینگ خواهند شد. اما با این حال این اولین حضور هر دو هالک مافوق سنگین در رقابت‌های هنر‌های رزمی ترکیبی خواهد بود.

سجاد غریبی، هالک ایرانی در مصاحبه با اسپوتنیک تعریف کرد که چرا تصمیم گرفت از صحنه ورزش بدن سازی خارج شده، برای اولین بار در رقابت‌های هنر‌های رزمی ترکیبی حضور پیدا کرده و با وحشتناک‌ترین انسان در دنیا دست و پنجه نرم کند:

شما در سال‌های اخیر در عرصه پاورلیفتینگ فعال بوده اید. چرا تصمیم گرفتید تا برای نخستین بار در "مسابقات رزمی ام ام ای" شرکت کنید، با توجه به این که این ورزش در ایران، به طور رسمی مجاز شناخته نشده است؟

همه این قضایا از دعوتنامه رسمی "ام ام ای" و تقاضای خود "مارتین فورد" شروع شد که عنوان آن این بود: " مرا به چالش دعوت کن". البته من رزمی کار حرفه‌ای نیستم و حدود ۱ سال و نیم است که زیر نظر مربی به ورزش رزمی روی آوردم چرا که فعالیت من فقط در حوزه "پاورلیفتینگ" برای من کافی نبود و بحث ورود به دنیای کشتی کج مطرح شد. در رابطه با این دعوت رسمی نیز باید بگویم که هنوز جواب قطعی و رسمی نداده ایم و تا ماه آینده جواب قطعی خود را همراه با عقد قرار داد اعلام خواهم کرد.

نبرد هالک ایرانی با ترسناک‌ترین مرد دنیا

شما کدام باشگاه را انتخاب کرده اید؟

من هنوز باشگاه قطعی انتخاب نکرده ام چرا که هنوز هیچ چیز معلوم نیست. اما انتخاب من باشگاه "ام ام ای" است و بعد از حل مشکل نظام وظیفه احتمالا به کشور "آلمان" به باشگاه "لگال پاور" ورود خواهم کرد. در این باشگاه به صورت حرفه‌ای ورزش رزمی انجام می‌شود. اما خوب هنوز در مورد آن قطعا نتوانستم تصمیم بگیرم، ولی در صدد این هستم که بعد از حل مشکل نظام وظیفه وارد دنیای رزمی شوم. باشگاهی در "آمریکا" و زیر نظر "دابلیو دابلیو ای" و به واسطه آقای "نیک" نیز هست که می‌توانم آنجا نیز بروم.

آیا شما، مدیر برنامه شخصی یا مدیر برنامه ریزی برای خود داردید که در تبلیغات و درآمد زایی به شما کمک کند؟

بله آقای "مصطفی هاشم زهی" مدیر برنامه اصلی من هستند که بیشتر کار‌های داخل ایران را انجام می‌دهند. در حال حاضر "کیانوش کریمی" مدیر برنامه دیگر من هستند که با توجه به تسلطشان به زبان انگلیسی، بیشتر قرارداد‌های خارجی را بررسی می‌کنند و پس از انجام وکالت نامه، کار‌های مربوط به قرارداد را نیز انجام خواهند داد.

نبرد هالک ایرانی با ترسناک‌ترین مرد دنیا

چرا یک ورزشکار لهستانی را برای مسابقات رزمی ام ام‌ای انتخاب کردید؟ آیا این، انتخاب شخصی شما بوده است؟

"مارتین فورد" لهستانی نیست بلکه انگلیسی است و به ترسناک‌ترین مرد جهان نیز معروف شده است. این دعوت انتخاب شخصی من نبوده است و فکر میکنم بیشتر جنبه تبلیغاتی، رسانه‌ای و سوژه خبری دارد و بی پاسخ نخواهد بود. البته باید بگویم که ایشان رزمی کار حرفه‌ای نیست و بازیگر هالیوودی است و مسابقات بین من و ایشان در "لهستان" قرار است برگزار شود. البته من به علت مشکلات نظام وظیفه و گذرنامه هنوز جواب قطعی به ایشان نداده ام.

رقیب تان از شما بسیار قد بلندتر است، ترسی از این موضوع ندارید؟ نظر شما در خصوص رقیب لهستان یتان چیست؟

بلندی قد مشخص نمی‌کند که چه کسی در رینگ بازی انرژی بیشتری دارد و بیشتر می‌تواند مقاومت کند. این مهارت‌ها بر اساس تجربیات بدست می‌آید. "مارتین پل" از نظر قد از من بلند‌تر است، اما وزن کمتری نسبت به من دارد. ایشان بدنساز حرفه‌ای هست و من در زمینه پاورلیفتینگ فعالیت و تجربه زیادی دارم که وارد دنیای رزمی شده ام. از همه این نظر‌ها بین ما تفاوت وجود دارد.

ولی درکل در رینگ مسابقه، تجربه حرف اول را می‌زند و مهم این است چه کسی در رینگ انرژی بیشتری دارد و ضربات محکم تری می‌زند که بیشتر بر اساس تجربه و آموختن تاکتیک‌های رینگ بدست می‌آید. البته خود مسئله دشمن شناسی هم از نظر روانشناسی در رینگ مسابقه بسیار مهم است. آنالیز دشمن و رقیب از روی چهره و نحوه ایستادن هم از جمله مسائل مهم در مسابقه است که مربی من به من آموخته است. در نهایت تا وارد رینگ مسابقه نشویم کسی نمی‌تواند به طور قطعی بگوید که پیروز میدان کیست.

مراحل تمرینات و امادگی برای این مسابقه چگونه انجام می‌شود؟ شما چگونه فرم بدنی خود: وزن، قد تان را کنترل می‌کنید؟

برنامه‌های تمرینی بصورت هفتگی انجام می‌شود. مثلا یکی از تمرینات "ام ام ای" این هست که شخص کنده ۷۰ یا ۸۰ کیلویی را به مسافت ۹۰ متر حمل می‌کند. بیشتر تمرینات استقامتی و قدرتی می‌باشد. پس از مدتی از تمرینات قدرتی کاسته می‌شود و به استقامتی می‌رسد چرا که "ام ام ای" فقط به راند ۱ و ۲ و ۳ ختم نمی‌شود. من در هفته ۲ تا ۳ روز تمرینات قدرتی را انجام می‌دهم و ۲ روز تمرینات هوازی و رزمی انجام می‌دهم.

آیا شما مربی شخصی دارید؟ به نظر شما کلیدی‌ترین توصیه‌ها برای مبتدیان در ورزش‌های رزمی چیست؟

بله، آقای "زارع" مربی رزمی و آقای "محسنی" مربی پاورلیفتینگ هستند. همه چیز بستگی به علاقه دارد. اگر فرد بتواند فقط در یک رشته تمرین انجام دهد بهتر است. چرا که متعادل کردن دو رشته کار سختی است؛ بنابراین به نظر من اگر افراد یک رشته رزمی را دنبال کنند موفق‌تر خواهند بود و انرژی زمان کمتری مصرف خواهند کرد.

هدف شما از انجام این مبارزه چیست؟

وقتی طرفدار‌ها و مردم ایران و همچنین رسانه‌ها به یک ایرانی به عنوان یک هالک شناخته شده چشم می‌دوزند، توقع‌ها به حدی بالا می‌رود که نباید خود را ضعیف جلوه دهی. اگر من بگویم نمی‌توانم وارد این مسابقه شوم صد درصد مردم و طرفداران از من رو برمی گردانند. این مسئله بازتاب خوبی هم در جهان به عنوان یک ایرانی ندارد. ما ایرانی‌ها عادتی داریم که وقتی راهی را شروع می‌کنیم تا آخر آن هستیم. وقتی مرا به دنیای رزم دعوت کردند، من نمی‌توانم آن را رد کنم. در اصل توقعات این الزام و اجبار را برای من به وجود آورده است.

آیا هموطنان ایرانی تان، از این مبارزه حمایت می‌کنند؟

بله صد در صد. من تمام شبکه‌های مجازی و مجلات را رصد کردم و تمام امید هموطنان ایرانی این است که من در این مسابقات شرکت کنم. من هم وقتی این همه محبت را میبینم و همچنین به دلیل عشق به کشورم "ایران"، تلاشم را می‌کنم که افتخارآفرین باشم.

وزن و قد شما چند است و چه رژیم غذایی را برای آمادگی در مسابقات رعایت می‌کنید؟

قد من ۱۸۸ سانتی متر است، اما وزن من متغیر است. اواخر سال ۲۰۱۷ تا اوائل سال ۲۰۱۸ وزن من ۱۹۵ کیلوگرم بود، اما به دلیل اینکه قول داده بودم به یک وزن ایده آل کمتر، اما با کیفیت خیلی بهتر برسم، رژیم غذایی خاصی را رعایت کردم که باید تا سال ۲۰۱۹ نیز ادامه دهم.

در حال حاضر وزن من ۱۷۴ کیلوگرم است. طبق قولی که به طرفداران داده ام در سال ۲۰۱۹ هیکل بسیار با کیفیت و متفاوتی را از من خواهند دید. رژیم غذایی من در حال حاضر که در دوره حجم دهی هستم ۵ وعده است. به این صورت است که علاوه بر مکمل‌های غذایی، پروتئین بسیار زیادی مصرف می‌کنم. مقدار مصرف کربوهیدرات در رژیم غذایی من به اندازه متوسط هست و قند بسیار بسیار کمی مصرف می‌کنم.

نبرد هالک ایرانی با ترسناک‌ترین مرد دنیا

آیا شما قصد دارید فعالیت‌های خود در سبک مسابقات رزمی ام ام‌ای ادامه دهید؟

صد در صد مسابقه پیش روی "ام ام ای" اولین و آخرین مسابقه من نیست. مسابقات دیگری هم در راه هست. من در حال حاضر قصد دارم که تمریناتم را ادامه دهم تا به عنوان نخستین ایرانی وارد کمپانی "دبلیو دبلیو ای" شوم و هدف اصلی من این است.  اما در حال حاضر باید مسابقه "ام ام ای" تحت هر شرایطی انجام شود چرا که همه می‌دانند به صورت نمایشی است. در کل من نمی‌خواهم در دنیای رزمی "ام ام ای" به صورت حرفه‌ای باشم و هدف نهایی من "دبلیو دبلیو ای" می‌باشد.

شما دوست دارید با کدام یک از رزمی کاران جهانی مسابقه دهید، به عنوان مثال کدام رزمی کار روسی را برای این کار در نظر می‌گیرید؟

من از بچگی تمام کار‌های "براک لزنر" از نظر ورزشی دنبال کردم و دوست دارم روزی با او مسابقه دهم. به نظر من پشتکار او در ورزش قابل تحسین است. او با وجود بیماری سرطان، باز هم به راه خود ادامه داد و بر بیماری خود غلبه کرد که برای من با ارزش است. رزمی کاران روسی در وزن و قد من نیستند و طبق قانون هیچ وقت نمی‌توانم رو در روی یک شخص سبک وزن باشم.

آیا شما مبارزه میان "حبیب نورماگومدوف" با "کانر مکگریور" را تماشا کردید. به نظر شما پیروزی ورزشکار روسی در این مبارزه از پیش برنامه ریزی شده بود؟

بله تماشا کردم و صحبت "حبیب نورماگومدوف" برای من جالب بود که سپاس و ستایش خدای بزرگ را انجام داد. به هیچ وجه این مسئله نبوده است. "کانر" آمادگی لازم را مانند مسابقات قبلی نداشت و "حبیب نورماگومدوف" با تکنیک خاص خود وارد مسابقه شد و در نهایت پیروز میدان شد. باخت "کانر" را شاید بتوان به علت غرور کاذب او دانست.

شما سبک کدام یک از ورزشکاران رزمی کار روسیه را می‌پسندید؟ آیا دوست دارید که با یکی از این ورزشکاران رزمی کار روس مبارزه کنید؟

"حبیب نورماگومدوف" تنها شخصی است که میتوانم به او لقب اسطوره رزمی بدهم و از افراد مورد علاقه من می‌باشد و دوست دارم روزی با او مسابقه دهم.

نبرد هالک ایرانی با ترسناک‌ترین مرد دنیا

فرادید

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
26
100
خارجیه ترسناکه.هالک ایرانی رو نکشه
بنده خدا گناه داره .
پاسخ ها
ناشناس
| |
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
بابا اون خارجیه بادی بیلدینگ کار می کنه. آنچنان چیز خاصی نیست. شاید بتونه ببرتش
ناهید
| |
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
یعنی احتمال کشته شدن هم وجود داره؟
علی
| |
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
بعضی وقت ها غیرت فراتر از چارچوب واقعیت عمل می کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
1
6
100 درصد نتیجه استفاده از هورمون های جنسی مثل تسترون هست

از این هورمون ها در غرب برای پرورش حیوانات استفاده میشه و متاسفانه عده ای نفهم از اونها برای بدنسازی استفاده میکنند و عوارض غیر قابل جبرانی داره و باعث میشه تا در نهایت این افراد بیش از 40 سال سن عمر نکنند و به دلیل پیری زودرس ، نارسای قلبی و بیماری عروقی جانشان را از دست بدهند.
آرش جهانشاهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
9
9
با تمام احترام به بر و بچه های پرورش اندامی و اهالی ورزش نمایشی کشتی کج .... هر دوی این پهلوان پنبه ها اگر در مسابقات سبکهای آزاد کاراته مانند کیوکوشین و یا فول کنتاکت شرکت کنند همان دور مقدماتی ایپون و یا ناکدان میشوند .
پاسخ ها
ناشناس
| |
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
من خودم سالها کونگ فو کار کرده ام اصلا از این خبرها نیست این جور جاها فقط باید فرار کرد تصور بکن یکی از اینها شما رو بگیره فقط کافی روی شما بشینه ...
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
0
16
ورزش های چرت هم زیاده ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
1
11
بیچاره هالک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
0
7
آقای ورزشکار تو بدنسازی نه رزمی کار چون هر کاری تخصص خودش را می خواد
ناشناس
|
Bulgaria
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
2
18
این بساط قهرمان سازی های پوشالی را جمع کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
1
1
کِی
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
0
7
بی خود نرو تو که تجربه نداری
شیرازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
3
18
سجاد موفق باشی،کاش ریشت را می زدی یا کوتاه می کردی ،اینجوری شبیه داعشی ها می شوی...
ناشناس
|
Denmark
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
2
5
به نظر من بیخیال شو
ارزشش رو نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
1
7
استفاده از کلمه ستایشگران برای افراد جااب نیست . ستابش فقط مخصوص خداوند است .
ناشناس
|
Austria
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
1
4
تو هم با این نظر دادنت، بجای اینکه آرزوی موفقیت و برنده شدن کنی از الان آیه نحس میخونی
پاسخ ها
ناشناس
| |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
احتنالا منظورت آیه یاس بوده دیگه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
4
1
ماشالله با این روحیه حتما پیروزه
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
3
17
فقط این ریشت را کوتاه کن که شبیه داعشی ها شدی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
0
5
خدا قوت به امید پیروزی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
0
16
والا ورزش باید باعث تناسب اندام و روحیه بخش باشه این بنده خدا بیشتر به ادم حس زورگیری می ده تا ورزشکاریییییییی
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv