ساخت عینک آفتابی از ضایعات پلاستیکی!
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۲۹۲۰۰
تاریخ انتشار: 2018 December 03    -    ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
bato-adv
bato-adv
شهر آنتورپ بلژیک از اواسط دهه ۱۹۸۰ میلادی یکی از مراکز مد و طراحی در این کشور بوده است. سباستین دو نوبورگ طراح مد و لباس در بلژیک به کمک پرینتر‌های سه بعدی توانست تا از ضایعات پلاستیکی، عینک‌های به روز محبوب تولید کند.

­ساخت عینک آفتابی از ضایعات پلاستیکی!شهر آنتورپ بلژیک از اواسط دهه ۱۹۸۰ میلادی یکی از مراکز مد و طراحی در این کشور بوده است. سباستین دو نوبورگ طراح مد و لباس در بلژیک به کمک پرینتر‌های سه بعدی توانست تا از ضایعات پلاستیکی، عینک‌های به روز محبوب تولید کند. جوهر استفاده شده در این عینک‌های آفتابی از بطری‌های پلاستیکی، داشبورد خودرو‌ها و بخش‌های پلاستیکی یخچال‌های کهنه تامین شد.

فرایند تولید این عینک‌های آفتابی کمی کند است و ساخت هر عینک بین یک الی دو ساعت طول می‌کشد. نوبورگ بر این باور است که پلاستیک را می‌توان ده بار بازیافت کرد. وی قصد دارد تا فناوری تولید عینک‌های آفتابی توسط پرینتر‌های سه بعدی و از بازیافت ضایعات پلاستیکی را به سراسر جهان ببرد. کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای اروپا (UNECE) می‌گوید صنعت طراحی مسئول تولید بیست درصد فاضلاب جهان و ده درصد از زباله در دنیا است.

bato-adv
bato-adv
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv