هشدار درباره دارو‌های تبلیغ شده در شبکه‌های ماهواره‌ای
bato-adv
کد خبر: ۱۱۲۹۰۱
تاریخ انتشار: 2018 June 22    -    ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰

رییس سازمان غذا و دارو گفت: صلاحیت هیچ‌یک از دارو‌های تبلیغ شده در شبکه‌های ماهواره‌ای و مجازی توسط سازمان غذا و دارو تایید نمی‌شود و با افرادی که از اسم این سازمان برای فروش محصولات خود استفاده کنند، به شدت برخورد خواهد شد.

غلامرضا اصغری رییس سازمان غذا و دارو در مورد چگونگی نظارت این سازمان بر روی دارو‌های قاچاق گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی در مراکزی که دارو‌های قاچاق توزیع می‌شوند با همکاری عوامل قضایی و انتظامی به عنوان یک تیم بازرسی، در صورت مشاهده موارد را ضبط می‌کنند و با افراد متخلف به شدت برخورد می‌کنند.

رییس سازمان غذا و دارو ادامه داد: برخی از موارد قاچاق دارو از طریق سیستم‌های انتظامی به ما اطلاع داده می‌شود به گونه‌ای که گزارش شده برخی از این دارو‌ها وارداتی است و به صورت غیرقانونی توزیع می‌شود که در اکثر موارد عوامل توزیع این دارو‌ها شناسایی و دستگیر می‌شوند.

وی تاکید کرد: صلاحیت هیچ‌یک از دارو‌های تبلیغ شده در شبکه‌های ماهواره‌ای و مجازی توسط سازمان غذا و دارو تایید نمی‌شود و با افرادی که از اسم این سازمان برای فروش محصولات خود استفاده کنند، به شدت برخورد خواهد شد.

اصغری در مورد بسته شدن سایت‌های متخلف گفت: در سال ۹۶ بیش از ۵ هزار سایت غیرمجاز فروش دارو‌های غیراستاندارد و یا تقلبی با همکاری پلیس فتا بسته شده است.

رییس سازمان غذا و دارو در خصوص قیمت دارو‌ها نیز توضیح داد: تمامی دارو‌ها دارای قیمت مصوب و مشخص بوده و مردم می‌توانند قیمت دقیق و بروز دارو‌ها را از سایت سازمان غذا و دارو دریافت کنند و هر موردی که غیر از قیمت سازمان غذا و دارو به آن‌ها فروخته شده است را به سامانه ۱۴۹۰ اطلاع دهند.

میزان

نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار