قیمت لوازم خانگی پس از گران شدن دلار، چه تغییری کرد؟
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv
کد خبر: ۱۰۸۸۹۴
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: 2018 May 13    -    ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
bato-adv
bato-adv
بازار ترسناکی شده است. گشتی در بازار لوازم خانگی زدیم و قیمت های سال گذشته بسیاری از محصولات را با قیمت حال حاضر آنها و بعد از ماجراهای دلار مقایسه کردیم، اتفاق جالب اینجا بود که علاوه بر ثابت ماندن قیمت بسیاری از کالاها، حتی با کاهش قیمت در بعضی محصولات نیز رو به رو شدیم. البته حواستان باشد در این گزارش ما به سراغ برندهای لوکسی که حتی بی بهانه هم گران می شوند نرفتیم و بیشتر به سراغ مدل هایی رفتیم که مردم استقبال بیشتری از آنها کرده اند.

قیمت لوازم خانگی پس از گران شدن دلار، چه تغییری کرد؟به گزارش «تابناک با تو»؛ بازار ترسناکی شده است. گشتی در بازار لوازم خانگی زدیم و قیمت های سال گذشته بسیاری از محصولات را با قیمت حال حاضر آنها و بعد از ماجراهای دلار مقایسه کردیم، اتفاق جالب اینجا بود که علاوه بر ثابت ماندن قیمت بسیاری از کالاها، حتی با کاهش قیمت در بعضی محصولات نیز رو به رو شدیم. البته حواستان باشد در این گزارش ما به سراغ برندهای لوکسی که حتی بی بهانه هم گران می شوند نرفتیم و بیشتر به سراغ مدل هایی رفتیم که مردم استقبال بیشتری از آنها کرده اند.

قیمت لوازم خانگی پس از گران شدن دلار، چه تغییری کرد؟

مایکروویو

در بازار مایکروویوها پرفروش ترین مدل ها همان هایی هستند که به وظیفه اصلی یک مایکروویو وفادار بوده و کار بیشتری از آنها ساخته نیست. منظورمان مدل های 400 تا 600 هزار تومانی است که ظرفیت متوسطی داشته و فقط غذا را گرم می کنند. در این مدل های ارزان قیمت نام سه برند بیشتر دیده می شود. فلر، میدیا و البته برند ایرانی هاردستون.

مایکروویو 20 لیتری مدل MW 201S فلر، پارسال همین موقع حدود 350 هزار تومان قیمت داشته است و اکنون قیمتش به 380 هزار تومان رسیده است. مایکروویو میدیا مدل AG928EHR در اردیبهشت سال گذشته با قیمت 790 هزار تومان فروخته می شد ولی اکنون قیمت آن حدود 590 هزار تومان است. مایکروویو هاردستون مدل MWM2000 نیز در فروردین سال گذشته با قیمتی حدود 590 هزار تومان فروخته می شد که با افت قیمت اکنون حدود 420 هزار تومان معامله می شود.

اجاق گاز

یکی از پرفروش ترین ها اجاق گاز سینجر مدل SG-2X90FST است که در بهار سال گذشته حدود یک میلیون و 700 هزار تومان قیمت داشت. اکنون این محصول با کمی افزایش قیمت حدود یک میلیون و 800 هزار تومان فروخته می شود. یکی دیگر از محصولات پرفروش بازار اجاق گاز بدون فر آلوارس مدل 3002 اسست که در ابتدای ورودش در سال گذشته حدود 500 هزار تومان قیمت داشت و اکنون حدود 530 هزار تومان معامله می شود. اجاق گاز هاردستون سری میلتون مدل D2vWJ هم مثل سینجر با حدود 100 هزارتومان افزایش قیمت از یک میلیون و 800 به یک میلیون و 900 هزار تومان رسیده است.

یخچال

در بازار یخچال فریزر نیز با اتفاق های گوناگونی روبرو شدیم. محصولات اروپایی مثل بوش افزایش قیمت عجیب و غریبی داشتند. ولی مدل های ایرانی و حتی یخچال های خارجی مثل میدیا و ال جی تقریبا در همان بازه قیمتی سال گذشته باقی مانده اند. مثلا یخچال فریزر ساید بای ساید میدیا مدل HC683WEN در مهر سال گذشته قیمتی حدود سه میلیون و 690 هزار تومان داشت ولی اکنون با قیمت سه میلیون و 750 هزار تومان معامله می شود.

ساید بای ساید بنتلی ال جی مدل SXB55SS نیز در اردیبهشت با قیمتی حدود هشت میلیون و 800 هزار تومان معامله می شد و اکنون با کمی افزایش قیمت، حدود هشت میلیون و 950 هزار تومان به دست خریدار می رسد. یخچال ایرانی هاردستون مدل HD7 نیز در اوایل زمستان سال گذشته با قیمتی حدود سه میلیون و 650 هزار تومان عرضه شد. ولی بعد از عید با افت قیمت مواجه شده و اکنون با قیمتی حدود سه میلیون و 400 هزار تومان به فروش می رسد.

ماشین لباسشویی

اولین گزینه لباسشویی اینورتر پاکشوما 9 کیلویی مدل WFI - 90429WT بود که در تیر سال - گذشته با قیمت دو میلیون و 200 هزار تومان وارد بازار شده و اکنون با قیمت دو میلیون و 220 هزار تومان در بازار فروخته می شود. . لباسشویی ال جی مدل LGWN - 1015SS نیز در بهمن و با قیمت سه میلیون و 650 هزار تومان وارد بازار شده و در اردیبهشت امسال قیمتش به سه میلیون و 730 هزار تومان رسیده است. یعنی رشدی حدود 80 هزار تومان آن هم در بازه قیمتی سه میلیون. ماشین لباسشویی هفت کیلویی اسنوا مدل SWD 171WN نیز گزینه بعدی ما بود که در اردیبهشت پارسال با قیمت حدود یک میلیون و 500 هزار تومان فروخته شده و اکنون با 50 هزار تومان افزایش قیمت یک میلیون و 550 هزار تومان معامله - می شود.

قیمت لوازم خانگی پس از گران شدن دلار، چه تغییری کرد؟

ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی نیز بسته به محل تولید افزایش قیمت های متفاوتی داشته اند. مدل های اروپایی تا یک میلیون افزایش قیمت را هم تجربه کرده اند ولی مدل های پرفروش بازار خیلی تکان نخورده اند. مثلا ماشین ظرفشویی مجیک مدل 2702-DWA در بهمن ماه حدود دو میلیون و 250 هزار تومان قیمت داشته و اکنون نیز با همان قیمت فروخته می شود. بلومبرگ مدل GSN9583 نیز در خرداد سال گذشته با قیمتی حدود دو میلیون و 880 هزار تومان به دست مصرف کننده می رسیده است؛ اکنون با کمی افزایش قیمت در بازار با قیمت دو میلیون و 920 هزار تومان معامله می شود.

ظرفشویی هاردستون مدل DW4112-S نیز که یکی از پرطرفدارترین مدل های ایرانی محسوب می شود، قیمت خود را از حدود یک میلیون و 950 هزار تومان در بهار پارسال، به حدود دو میلیون و 50 هزار تومان در بازار کنونی رسانده.

جاروبرقی

در بازار جاروبرقی چندان با کاهش قیمت روبه رو نشدیم ولی بودند گزینه هایی که - قیمت شان ثابت بود. البته افزایش قیمت ها هم چیز عجیب و غریبی نبودند. در حد 50 و یا نهایت 100 هزار تومان آن هم در مدل های د گران قیمت و پیشرفته، توصیه ما این است که اگر می خواهید وارد این بازار شوید، به سراغ مدل های ایرانی مثل پارس خزر بروید که قیمت با ثبات تری داشته اند. مثلا پارس خزر مدل VC - 2200W در خردادماه پارسال حدود 430 هزار تومان قیمت داشت و اکنون با قیمت 460 هزار تومان فروخته می شود.

جاروبرقی فلر مدل VC221W نیز در اردیبهشت پارسال حدود 470 هزار تومان به دست مصرف کننده می رسید، ولی اکنون با قیمت 520 هزار تومان به فروش می رسد جاروبرقی فیلیپس مدل FC9170 از معدود گزینه هایی بود که نه تنها افزایش قیمتی نداشت، بلکه کاهش قیمت محسوسی را هم تجربه کرده بود. این مدل از قیمت 920 هزار تومان در سال گذشته به 900 هزار تومان در بازار کنونی رسیده است. می دانیم که 20 هزار تومان چیز دندان گیری نیست، ولی در بازاری که بعضی جنس ها میلیونی گران شده اند کاهش 20 هزار تومان چیز نادری است.

تلویزیون

بازار تلویزیون بسیار متعجب مان کرد. هرچه در بازارهای دیگر جنس هایی که قیمت ثابتی داشتند کمتر بودند، در بازار تلویزیون تقریبا همه مدل ها این قاعده را رعایت کرده بودند. از مدل های خارجی گرفته تا مدل های ایرانی. مثلا ال جی مدل LG LED 43LJ55000GI از قیمت یک میلیون و 900 هزار تومانی در مهر به حدود یک میلیون و 950 هزار تومان رسیده بود.

طبق آمار فروشنده ها، با اینکه همه به تلویزیون های 40 اینچ و بزرگتر علاقه مند هستند، ولی مدل های 30 اینچی نیز هنوز مشتریان زیادی دارند. مثلا دوو مدل H2000 که 32 اینچی است، از قیمت 980 هزار تومان به یک میلیون و 50 هزار تومان رسیده است. در این میان تلویزیون ایرانی ایکس ویژن مدل 43XK555 نیز از گزینه هایی بود که ما را به کالای ایرانی امیدوار کرد. یک کالای باکیفیت که با افزایش قیمت 40 هزار تومانی از یک میلیون و 680 هزار تومان در تابستان پارسال به یک میلیون و 720 هزار تومان رسیده بود.

اتو

اتوها بیشتر با کاهش قیمت روبه رو شده اند تا افزایش قیمت. دلیل اصلی آن هم این است که زود به زود مدل های جدید آمده و مدل های قبلی سریع دچار افت قیمت می شوند. مثلا هاردستون مدل SIP2206 از حدود 140 هزار تومان در سال گذشته به 130 هزار تومان رسیده است. بعضی مدل ها هم افزایش قیمتی در حد 10 تا 20 هزار تومان تجربه کرده اند؛ مثلا اتوبخار فیلیپس مدل 30/GC2991 در یک سال از 195 هزار تومان به 205 هزار تومان رسیده است. یا اتوی پیشرفته و گران قیمت تفال مدل FV9745 از 430 هزار تومان به 460 هزار تومان رسیده است. در مجموع با توجه به بازه قیمتی این بازار خیلی تغییر خاصی در قیمت های این حوزه حس نکردیم.

روزنامه هفت صبح

bato-adv
bato-adv
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
0
1
سلام یخچال 4میلیون شده 5300 تومان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
0
0
چرا چرت میگین آخه
حالا خوبه خود من این چند روز دارم جهاز میخرم
تنگستان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
0
0
تشکر می شود از اطلاع رسانی دقیق شما یک کالای مانند کولر دو تکه یخچالی 4میلیونی شده 8 میلیون بنظر در باره افزایش قیمت هایی که نوشتی از عمه و خاله یا مادر زنت سوال کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
0
0
با این تیتری که شما زدید احتمالا ارزون شده
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
0
0
این آمار کاملا صحیحه. و مربوط به بازار امین حظوره
من خودم تو این مدتها چندین عدد لوازم خانگی خریدم. دقیقا همان چیزیه که بیان شد.
خودتان برید ببینید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
0
0
لطفا اینقدر دروغ نگویید قیمت ها رو هوا رفته شما خوابید
نام:
ایمیل:
* نظر:
bato-adv
آخرین اخبار
bato-adv