معایبی که با ماساژ صورت از بین می روند(2)+تصاویر
کد خبر: ۹۹۸۷
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: 2015 September 10    -    ۱۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۲
کاملاٌ صاف نشسته و چانه خود را بالا نگه دارید. لب های خود را ببندید و تنها با لب بالایی لبخند بزنید. یک دست خود را روی ابتدای گلو جائی که یقه قرار می گیرد گذاشته و پوست گردن را کمی به طرف پایین بکشید و محکم نگه دارید.

ماساژ حالت دهنده گردن و چانه

35

این ورزش برای محکم تر کردن چانه، گردن و آرواره ها بسیارمؤثر است. این ورزش ماساژ از بزرگ شدن غبغب جلوگیری و حتی در بعضی موارد آنها را  برطرف  میکند.

طریقه: کاملاٌ صاف نشسته و چانه خود را بالا نگه دارید. لب های خود را ببندید و تنها با لب بالایی لبخند بزنید. یک دست خود را روی ابتدای گلو جائی که یقه قرار می گیرد گذاشته و پوست گردن را کمی به طرف پایین بکشید و محکم نگه دارید.

36

سر را عقب برده تا احساس کشیدگی شدید در چانه و عضله های گردن بکنید. سپس سر را آزاد کرده و این عمل را سی مرتبه تکرار کنید.این ورزش را چنانچه در این ناحیه مشکل دارید بیش از دوبار در روز انجام دهید.

37

38

رفع چروک دور گوش

این تمرین مانع چروک خوردن دور گوش می شود و از افتادگی گوش جلوگیری می کند.

طریقه: دستها را پشت گوش ها ببرید.انگشتان هر دو دست را پشت گوش ها قرار دهید.سپس به آرامی لاله های گوش ها را به سمت جلو فشار دهید.در اثر ممارست و تمرین مداوم بالاخره خواهید توانست لاله گوش را به سطح صورت بخوابانید.این تمرین را ۳ بار و هر بار به مدت ۱۰ ثانیه انجام دهید.

ماساژ درشت کردن چشم

این ماساژ عضله ای راکه دور تا دور چشم را احاطه کرده است به حرکت در می آورد. این عضله مهم در بدن سبب باز و بسته شدن چشم ودر نتیجه پمپ شدن خون به تمام چشم می گردد. با انجام این ورزش پلک بالا و پایین قوی تر شده ، پف آلودگی زیر چشم کاهش یافته و گودی های زیر چشم بالا می آید.

39

– طریقه:این ورزش را می توان هم در حالت خوابیده و هم در حالت نشسته انجام داد. انگشتان وسطی خود را میان ابروان در بالای پل بینی قرار داده و انگشتان اشاره را بر روی گوشه های خارجی چشمانتان بگذارید. سعی کنید که پلک پایینی چشم را به طرف بالا یا پیشانی بفرستید و هم زمان حس کنید که عضله خارجی چشم شما نبض می زند. ده مرتبه پلک پایینی را به طرف بالا فشار دهید و آزاد کنید و مرتباً سعی کنید تا نبض عضله خارجی چشم را حس کنید . حالا در حالی که پلک پایینی را به طرف بالا فشار می دهید بشدت چشمان خود را ببندید و تا چهل بشمارید.این ماساژ را روزی دو مرتبه انجام دهید و اگر در زیر چشم گودی و یا پف آلودگی دارید و یا می خواهید چشمان بزرگتری داشته باشید این ورزش را روزی سه دفعه انجام دهید .

40

تقویت پلک چشم و رفع چروکیدگی آن

این تمرین پلک چشم را تقویت کرده و چروکیدگی آن را از بین می برد و نرمی و قابلیت ارتجاعی زیر ابرو را افزایش می دهد.

– طریقه: راحت و صاف روی یک صندلی دارای پشتی راست بنشینید و آرنج های خود را روی میز بگذارید. چشمان خود را ببنیدید و دو تا از  انگشتان هر دست خود را به طور افقی روی پلک هر چشم قرار دهید و وانمود کنید که می خواهید چشمان را در برابر فشار بسیارکمی با انگشتان خود بگشایید. این ماساژ را 3 بار  انجام دهید.

41

یک تمرین دیگربرای تقویت پلک ها

42

راست بنشینید. آرنج های خود را روی میز بگذارید. چشمانتان را ببندید و دو انگشت خود را به  طور افقی روی چشمان خود قرار دهید. ابروها را در برابر فشارکمی با انگشتان بالا ببرید. این تمرین را 9 بار انجام دهید.

ماساژ قوی کردن پلک پایینی

این ورزش باعث قوی تر شدن پلک پایینی شده، گودی زیر چشم را مرتفع کرده و پُف آلودگی زیر چشم را کم می کند.

43

– طریقه: این ورزش را می توان هم در حالت نشسته و هم در حالت درازکش انجام داد. انگشتان اشاره را در گوشه خارجی و انگشت میانی را در گوشه داخلی هر چشم قرار دهید. پلک پایینی را به شدت به طرف بالا فشار داده و به بالا فکر کنید و حس کنید که عضله داخلی و خارجی چشم شما پیچ می خورد. 10 مرتبه پلک خود را  بالا برده و آزاد کنید و پلک بالایی چشم را تا می توانید گشاد و باز کنید. حالا پلک پایینی را به طرف بالا فشاردهید و  تا 40  بشمارید. مرتباً برچرخش عضله خارج و داخل  چشم تمرکز کنید. این ورزش را دوباره تکرار کنید. این ماساژ را دو بار  در روز انجام داده و اگر زیر چشمتان پف آلود است، 3 بار در روز  این ورزش را انجام دهید.

44

ماساژ رفع چین و چروک اطراف چشم

این تمرین علاوه بر تقویت عصب های  اطراف  چشم و نواحی ابرو مانع از چین و چروک اطراف چشم می شود.

- طریقه: چشم ها را  ببندید و تا حدامکان آنها را جمع کنید. انگار باد تندی از روبرو می وزد شما چشم های تان را برای محافظت از خاک و خاشاک بسته اید.بدیهی است که در این حالت فقط چشم ها جمع می شود و بقیه صورت در حالت عادی باقی می ماند. ابروها را گره کنید و پایین بکشید. (مطابق شکل)، پس از ۵ ثانیه به حالت عادی برگردید.این تمرین را ۳ بار و هر بار به مدت ۵ ثانیه انجام دهید.به تدریج زمان را افزایش دهید و به ۱۰ ثانیه برسانید.

45

ماساژ تقویت دید چشم

این تمرین موجب تقویت دید چشم می شود و در عین حال با تقویت بعضی از عضلات چشم مانع از ضعیف شدن آنها می شود.

- طریقه: خطی افقی را در مقابل چشمان خود مجسم کنید. به مرکز این خط خیره شوید. سپس چشم ها را به آرامی به سمت راست و انتهای خط حرکت دهید. پس از رسیدن به انتهای خط چشم ها را به آرامی به سمت چپ حرکت دهید، پس از رسیدن به مرکز خط به حرکت ادامه دهید و این بار چشم ها را به انتهای سمت چپ خط برسانید. سپس دوباره به آرامی به مرکز بازگردید. این تمرین را ۱۰ بار انجام دهید. این تمرین خستگی چشم را برطرف می کند. عضلات چشم تقویت می شوند.

دوران چشم ها راست به چپ

46

این تمرین موجب بهبود دید چشم می شود و از بروز آستیگماتیسم جلوگیری می کند.همچنین خستگی چشم را برطرف می کند و عضلات چشم تقویت می شوند.

طریقه:دایره ای را مقابل چشم های خود مجسم کنید.حالا چشم ها را از سمت راست دایره که منتهی الیه گوشه سمت راست چشم است دوران دهید و به سمت بالا، سپس به سمت چپ و سپس به سمت پایین و در ادامه به سمت راست حرکت دهید.دوران باید آهسته انجام شود.این تمرین را ۱۰ دور انجام دهید.

دوران چشم ها چپ به راست

47

این تمرین موجب بهبود دید چشم می شود و از بروز آستیگماتیسم جلوگیری می کند.همچنین خستگی چشم را برطرف می کند و عضلات چشم تقویت می شوند.

- طریقه: دایره بزرگی را مقابل چشم های خود مجسم کنید.حالا چشم ها را از چپ به سمت بالا، سپس به سمت راست، سپس به سمت پایین و بعد به سمت چپ (نقطه شروع) دوران دهید.دوران باید آهسته انجام شود.این تمرین را ۱۰ دور انجام دهید.

دید عمودی

این تمرین نیز علاوه بر بهبود دید چشم، از بروز آ

ستیگماتیسم جلوگیری می کند. همچنین خستگی چشم را برطرف می کند.عضلات چشم را تقویت می کند.

48

- طریقه: خطی عمود در مقابل تان مجسم کنید. برای این کار می توانید از ستون یا اضلاع دیوار استفاده کنید.به بالای خط خیره شوید.سپس به آرامی به سمت پایین حرکت دهید.پس از رسیدن به انتهای خط، مجدداً از همان پایین به سمت بالا حرکت کنید.این تمرین را ۱۰ بار انجام دهید.حرکت چشم باید آهسته انجام شود.

نگاه به دور و نزدیک

این تمرین علاوه بر بهبود دید چشم و پرورش عضلات آن، باعث رفع خستگی و پیشگیری از آستیگماتیسم می شود.

– طریقه: در موقعیتی قرار بگیرید که فاصله تان با کنج سقف زیاد باشد.حالا به گوشه سقف خیره شوید و از آنجا تا نوک بینی خود خطی فرضی ترسیم کنید.چشم ها را در این مسیر حرکت دهید.پس از رسیدن به نوک بینی دوباره آرام آرام به سمت گوشه سقف حرکت کنید.این تمرین را آهسته انجام دهید.این تمرین را ۵ بار انجام دهید.

خطوط زیگزاگ

49

این تمرین علاوه بر بهبود دید چشم و پرورش عضلات آن باعث رفع خستگی و پیشگیری از آستیگماتیسم می شود.

– طریقه: مقابل یک دیوار خالی از تابلو بنشینید.حالا چشم ها را از گوشه سمت چپ بالای دیوار در یک مسیر زیگزاگ حرکت دهید و به سمت پایین، سپس بالا حرکت دهید تا به گوشه سمت راست پایین یا بالا برسد.سرعت حرکت چشم باید آهسته باشد.این تمرین را ۵ بار انجام دهید.

قوی کردن گردن(1)

این تمرین علاوه بر پیشگیری از افتادگی پوست گردن و گلو باعث تقویت عضلات گردن می شود.

50

– طریقه: به پشت دراز بکشید. پاها کاملاً صاف و دست ها در طرفین بدن باشند. حالا سر را به آرامی از زمین حدود 10 سانتیمتر بلند کنید. سپس سر را به چپ و راست بچرخانید، انگار می خواهید چیزی را در اطرافتان ببینید. پس از 10 ثانیه سر را روی زمین بگذارید و استراحت کنید. این تمرین را یک بار  انجام دهید. با گذشت چند هفته به تدریج  زمان را به 20 الی 30 ثانیه برسانید و دفعات را به سه بار افزایش دهید.

51

قوی کردن گردن(2)

52

این تمرین علاوه بر پیشگیری از افتادگی پوست گردن و گلو باعث تقویت عضلات گردن می شود.

– طریقه: بر روی زمین دراز بکشید. دستها در طرفین و پاها صاف باشند سر را حدود 10 سانتی متر بلند کنید؛ حالا سر را به جلو وعقب خم کنید. این تمرین را 10 ثانیه انجام دهید. سپس سر را بر روی زمین بگذارید و استراحت کنید. این تمرین را یک  بار انجام دهید. پس از گدشت چند هفته به تدریج زمان را به 20 الی 30 ثانیه  برسانید و دفعات آن را به 3 بار  افزایش دهید.

53

رفع خط اخم

این ماساژ از خط هایی که میان ابروان به وجود می آید جلوگیری کرده و حتی آنها را کاهش  می دهد. همچنین از پایین افتادن پلک بالایی بر روی چشم خودداری می کند.

54

– طریقه: این ورزش را می توانید هم در حالت نشسته و هم درازکش انجام دهید. انگشتان اشاره هر  دست را در بالای ابروان و به موازات آن قرار دهید. سپس انگشتان خود را 25/1 سانتیمتر بالاتر از ابروان قرار داده و در حالی که انگشتان را به طرف پایین فشار می دهید، ابروان خود را به طرف بالا فشاردهید. اکنون ابروان خود را به طرف بالا فشار دهید و آزاد کنید. این عمل را 10 مرتبه در روز انجام داده و در آخرین مرتبه در حالی که ابروان خود را به طرف بالا و انگشتان رابه طرف پایین همزمان فشارمی دهید،

55

یک خط فشار میان ابروان و انگشتان خود حس کنید و تا شماره 20 بشمارید و سپس ابروان خود را آزاد کنید. این ماساژ را دو مرتبه در روز انجام دهید تا پیشانی صاف تری داشته باشید. برای برطرف کردن خط های به جا مانده از اخم های شدید این ورزش را روزی 3 مرتبه انجام دهید.

فشارنقطه ای

56

پس از شستشوی صورت باآب و صابون، پیشانی را به کرم های گیاهی آغشته کنید. حالا انگشت میانی دست راست را روی نقاط مشخص شده در شکل بگذارید و  با ملایمت  فشاردهید. یک ثانیه  فشار کافی  است. این تمرین را 5 بارانجام دهید.

ماساژ انرژی دهنده صورت

این ماساژ فشارها

ی عصبی را کم کرده و رنگ رخسار را درخشان و رنگین می کند.

57

- طریقه: زمانی که دراز کشیده اید لب های بالا و پایین را از هم دور کرده و شکل حرف Oانگلیسی به دهانتان بدهید. انگشت اشاره هر دست را بالای گونه های خود گذاشته و یک حالت مقاومتی بوجود بیاورید و لب بالایی را به روی دندان های خود پایین بکشید. سپس با گوشه های دهان لبخند بزنید و آزاد کنید و ده مرتبه این کار را انجام دهید. پیش روی خود مجسم کنید که عضلاتتان در زیر گونه ها هر دفعه که شما لبخند می زنید به بالا فشرده می شوند .

58

در دهمین لبخند تمام نیروی خود را برای از هم باز کردن لب بالا و پایین بکار گیرید وتصور کنید که گونه هایتان در حال حرکت از صورتتان از طریق فرق سر به طرف سقف هستند. در این حالت تا شماره 30 بشمارید. سپس انگشتان خود را 5/1 سانتیمتر از صورت خود بالاتر قرار داده و شروع به حرکت دادن انگشتان از صورت به فرق سر کنید. این ورزش را روزی دو مرتبه و اگر فشارهای عصبی دارید بیشتر انجام دهید.

ماساژ مخصوص صورت های لاغر و کشیده

این ماساژ خصوصاً به صورتهای لاغر و دراز کمک بسیار زیادی می کند. این ورزش به چندین عضله کمک کرده تا گونه های خالی را پرکنند. این ورزش صورت  را پهن کرده و صورت لاغر صاف و غم زده را بهبود می بخشد.

60

- طریقه: این ورزش را هم می‌توانید در حالت دراز کش و هم در حالت نشسته انجام دهید. اول دهانتان را باز کنید و گوشه‌های دهان را به طرف دندان‌ها عقب بکشید تا شکلی شبیه لنگر به دست آید. لب بالایی را روی دندان‌های بالا فشار دهید. تصور کنید که گونه های بزرگ و چاقی از گوشه‌های دهانتان خارج شده و قسمت‌های خالی صورتتان را پر می‌کند.

61

سر انگشتان را روی گوشه‌های دهان خود قرار دهید و آنها را به آهستگی به طرف کناره‌های صورت ببرید. گوشه‌های دهان را همچنان به طرف عقب بکشید. آهسته به دور کردن انگشتان ادامه دهید تا احساس سوزش در عضله خود کنید. سپس سر را  5/2 سانتیمتر بالا آورید و نگاه دارید و تا 35 بشمارید. در این لحظه دستان خود را 5 سانتیمتر از کنارۀ صورت دور کنید و یک دایره با دست بکشید تا احساس سوزش تشدید شود. این ماساژ را روزی دو بار انجام دهید.

ورزش مخصوص صورتهای پهن

این ورزش صورت پهن را باریک تر کرده و به آن حالت می دهد. چنانچه صورتی لاغر دارید این ورزش را فقط روزی یک بار انجام دهید.

- طریقه: این ورزش را درحالت درازکش یا نشسته انجام دهید. دهان خود را بازکرده و به شدت لبهایتان ر ا به روی دندان هایتان بکشید. تصورکنید که اطراف دهان شما به  طرف سر شما از طریق آرواره ها حرکت می کنند. دستان خود را کنار سر نگه داشته و اطراف صورت خود را بالا ببرید و تصورکنید که صورت  شما بالا کشیده می شود. این عمل را ادامه دهید تا احساس سوختن کنید و اگر درازکش هستید سرتان  را 5/2 سانتیمتر بالا آورده و تا 30 بشمارید. این ورزش را روزی 2 بار برای صورتهای پهن با پوستی شل و آویزان شده انجام دهید.

کوتاه کردن بینی

63

بینی در طول زندگی رشد می کند و سر بینی با افزایش سن پایین افتاده و پهن تر  می شود. با این ماساژ می توان بینی را کوتاهتر  و سر آن را باریک تر کرد.

– طریقه: در وضعیت نشسته یا خوابیده سر انگشت اشاره را روی سر بینی گذاشته و آن را  به طرف بالا فشارد هید و محکم نگه دارید. با پایین کشیدن لب بالایی بر روی دندانهای بالا سربینی خود را به  طرف پایین بکشید و قبل از اینکه لب را آزاد کنید، یک ثانیه تأمل کنید. این عمل را 35 مرتبه تکرار کنید. شما متوجه می شوید که سر بینی شما بر روی انگشتانتان فشار می آورد. به خاطر داشته  باشید که به نفس کشیدن به صورت هماهنگ در حین ورزش ادامه دهید. انجام صحیح این ماساژ سبب ایجاد جریان خون و رسیدن اکسیژن در بینی و لب بالایی شما می شود. این ورزش ماساژ را یک بار  در روز و اگر بینی دراز یا پهن دارید دوبار در روز انجام دهید.

صاف کردن چین  بینی – لب

این ماساژ بهبودی قابل توجهی را در ظاهر شما ایجاد می کند. با این ماساژ خط های عمیقی که از بینی تا گوشه های دهان که در نتیجه افزایش سن به وجود می اید بر طرف  می شود.

64

– طریقه: این ورزش در حالت نشسته انجام می گیرد. اید لب های بالا و پایین را از هم دور کرده تا شکل حرف Oانگلیسی درست شود. گوشه های لب بالایی خود را بالا کشیده تا حالت یک لبخند به دست آید، فقط از لب بالایی خود استفاده کنید. لب بالایی را محکم به دندان ها فشار دهید و همزمان به طرف پایین بکشید. شما احساس کشیدگی در اطراف بینی تان می کنید. خیلی مهم است که بینی را هر زمان که لبخند می زنید به طرف بالا چروک بیندازید. انرژی در اطراف بینی شما در حرکت است. با  سرانگشت انرژی را دنبال کنید و حتی انرژی را در طول بینی تان با بالا آوردن و پایین آوردن انگشتان تشدید کنید. به این کار ادامه دهید تا احساس سوزش در پره های بینی تان کنید. در این وضعیت در حالی که سعی  می کنید مانند خرگوش بخندید، تا شماره 20 بشمارید.

65

66

تقویت عضلات دهان،آرواره و گلو

این تمرین عضلات گلو و ارواره ها را تقویت می کند، دهان را سفت و لب ها را نرم و لطیف و خوش حالت می سازد. تمرین های زیر را به نوبت هرکدام 20 بار انجام دهید.

67

- طریقه: حالت اول: بر وزن ایست، به گونه ای مبالغه آمیز بگویید« ایکس». حالت دوم: بلافاصله پس از آن لب ها را جمع کرده و بر وزن کیلو بگویید«کی یو». حالت سوم: گوشه های دهان خود را ب  طرف پایین و خارج بکشید. لب بالایی خود را تا آنجا که مقدور است ثابت و بی حرکت نگاه دارید. احساس خواهید کرد که عضلات گلوی شما منقبض می شود. حالت چهارم: در حالی که لب بالایی خود را ثابت و بی حرکت نگاه می دارید، گوشه های دهان را  با یک لبخند تصنعی و ساختگی بالا ببرید. این تمرین علاوه بر تقویت عضلات گردن و آرواره از پیدایش خطوط بین بینی و لب بالایی جلوگیری می کند.

68

پشتکار در ماساژ

از آنجا که علاقه مند هستیم تا شما به هدف خود برسید، می خواهیم متذکر شویم که ورزش و ماساژ صورت یک برنامه اصلاحی چندجانبه است. شما می توانید ورزش را در هر زمان و هرجا در برنامه روزانه خود بگنجانید. این روزها معمولاً هر فردی مقداری وقت اضافی پیدا می کند. در زمانی که وقت آزاد داشتید، زمان خوبی است تا این ماساژ ها ورزش ها را انجام دهید. این ورزش ها را حتی می توانید هنگام رانندگی و پشت فرمان انجام دهید. این ورزش ها نه تنهت ظاهر و احساسی جوان به شما می دهد، بلکه سبب ازدیاد فکر و تمرکز بیشتر حواستان نیز می شود. نکته مهم این است که شما خود را فراموش کرده و ماساژ و ورزش را انجام می دهید و از وقت آزاد خود به نوعی استفاده می کنید.

ایران بیوتی کلینیک

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
0
10
یه سری توضیح افتضاح و سرکاری
و ارجاع دادن به شکلهایی که هیچ چیزی رو نشون نمیدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۰
0
0
حرکات تقویت چشم عالی بود. مرسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۰
0
2
اگر با فیلم یا انیمیشن همراه بود مفهوم تر میشد .
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار