حقایقی از اتاق مخفی فرعون +عکس
کد خبر: ۹۹۸۴
تاریخ انتشار: 2015 September 05    -    ۱۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۰
هنوز بحث و جدل‌ها بر سر اینکه آیا فرضیه وجود اتاق مخفی در پشت آرامگاه توت عنخ آمون پادشاه باستانی کشور مصر وجود دارد یا خیر با قوت ادامه دارد.

گفتنی است، چندی پیش دانشمند دکتر نیکلاس ریوز از دانشگاه آریزونا با بررسی و تجزیه تحلیل معماری اتاق آرامگاه و نیز انجام اسکن با وضوح بالا از مقبره این فرضیه را مطرح کرد که اتاق‌هایی مخفی در کنار این اتاق اصلی وجود دارند که ممکن است آرامگاه ملکه باستانی کشور مصر نفر تیتی در آنجا وجود داشته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، با وجود گذشت 100 سال از کشف مقبره مذکور هنوز کشف اسرار باستانی در خصوص آن ادامه دارد.

حقایقی از اتاق مخفی فرعون +عکس

دکتر ریوز اعتقاد دارد محل اختفای درب اتاق‌های پنهان زیر گچ‌بری‌های منقوش روی دیوارهای اتاق اصلی قرار دارد. نفر تیتی بر اساس شواهد باستان‌شناسی مادر پادشاه توت عنخ آمون است.

دکتر ریوز اعتقاد دارد این اتاق‌ها برای ایمن بودن از دست‌برد سارقین به صورت مخفیانه در معماری ساختمان مقبره گنجانده شده‌اند.

حقایقی از اتاق مخفی فرعون +عکس

دکتر ریوز اعتقاد دارند به طور حتم گنجینه‌ها و آثار باستانی و گران‌بهایی در مقبره نفر تیتی در اتاق مخفی وجود خواهد داشت.

کشف مقبره توت عنخ آمون در سال 1922 میلادی صورت گرفته و به دلیل پیدا شدن مومیایی داخل شارگو فگوس طلایی و نیز یافت اشیاء طلایی و سنگ‌های گران‌بها به سرعت در جهان بازتاب وسیع و گسترده‌ای پیدا کرد.

توت عنخ آمون بر اساس تحقیقات باستان‌شناسی حدود 3 هزار سال پیش در اثر عفونت ناشی از آسیب دیدن توسط اسب آبی در رودخانه نیل جان خود را از دست داد و جنازه او مومیایی شد.

حال چالش جدید دانشمندان در روزهای اخیر بر سر نتیجه‌گیری این نظریه است و حال نیاز به انجام اسکن‌های دقیق‌تر و یا حتی استفاده از فناوری‌های پیشرفته برای شناسایی فضای خالی پشت اتاق اصلی مقبره است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
برچسب ها: فرعون ، اتاق مخفی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار