در نخستین قرار با پسر مورد علاقه مان چه کنیم
کد خبر: ۹۸۹۰
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
تاریخ انتشار: 2015 September 04    -    ۱۳ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۳
اگر او بلند می‌شود و صندلی را برای شما می‌كشد از او تشكر كنید، اگر هم این كار را نكرد نایستید تا این كار را انجام دهد، خودتان صندلی را بكشید و بنشینید.
توصیه های دکتر فیل برای اولین قرار ملاقات با پسر مورد علاقه تان

شاید این مهم‌ترین قرار زندگی شما باشد، قراری كه آینده زندگی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. شاید خواستگارتان قرار باشد كه تا آخر عمر در كنار شما زندگی كند و تمام رؤیاها و آرزوهای شما را جامه عمل بپوشاند. برای همین اولین قرار مهم‌ترین قرار است، برای آنكه بهترین تاثیرگذاری را در این قرار داشته باشید، نكات زیر را به خاطر بسپارید.

فردی كه روبه‌روی شما نشسته است شاید باهوش‌تر از شما باشد و به احتمال زیاد از شما باتجربه‌تر است، پس هیچ‌گاه فكر نكنید كه می‌توانید او را بازی دهید یا گمراه كنید. سعی كنید صادقانه رفتار كرده و اگر هم اشتباهی از شما سر زد به آن اعتراف كنید. دكتر ویتیمور می‌گوید: اگر در صحبت كردن خواستگارتان حواس شما پرت شده و كلام او را از دست دادید خیلی راحت به او بگویید كه برای یك لحظه حواس‌تان پرت شده است. اگر هم فكر می‌كنید حرفی كه زده است نامناسب بوده یا او را رنجانده از وی معذرت‌خواهی كنید. معذرت خواستن شجاعت و انعطاف شما را می‌رساند و تاثیر خوبی روی ذهن طرف مقابل شما می‌گذارد.


اگر او چند دقیقه منتظر بماند ارزش من را بیشتر حس خواهد كرد

خانم‌ها در بین خودشان می‌گویند؛ اگر او چند دقیقه منتظر بماند ارزش من را بیشتر حس خواهد كرد. اما این درست نیست. باور كنید كه در قرار اول هر دقیقه انتظار كشیدن می‌تواند مرگبار باشد و باعث عصبانیت و ناراحتی طرف مقابل شما شود و در نتیجه آن جو مناسب چنین جلسه‌ای را بر هم بزند.
اگر شما بنشینید و انتظار آمدن طرف مقابل‌تان را بكشید، چه حسی خواهید داشت؟ قطعا خوشحال نخواهید بود. یادتان باشد اگر دیر كنید می‌تواند به این معنا باشد كه برای طرف مقابل ارزشی قائل نیستید، برای همین حساب همه زمان‌ها را بكنید و از جمله حاضر شدن، ترافیك و مشكلات احتمالی را بكنید تا دیر به قرارتان نرسید.

 چگونه پسر مورد علاقه مان را جذب کنیم

در اولین قرار با پسر مورد علاقه تان تلفن همراه تان را خاموش کنید

شما می‌خواهید كه خواستگارتان در زمانی كه مقابل شما نشسته است دائما مشغول چك كردن تلفن همراهش باشد یا پیامك بزند و دائما با تلفن صحبت كند؟ اگر از این رفتار خوش‌تان نمی‌آید خودتان چنین رفتاری را انجام ندهید. دكتر دایان گاتمن، روانشناس و متخصص علوم رفتاری در دانشگاه پنسیلوانیا می‌گوید: «شاید همیشه این عادت را داشته باشید كه تلفن همراه‌تان را در نزدیك‌ترین جا با خودتان نگه دارید و دائما پیامك‌ها، ای‌میل‌ها یا تماس‌های‌تان را چك كنید اما برای اولین قرار با خواستگارتان چنین كاری بدترین كار است. خیلی راحت قبل از ورود به محل قرار، تلفن همراه‌تان را خاموش كنید. مطمئن باشید یك ساعت خاموش بودن تلفن همراه ضرر جبران‌ناپذیری به شما نخواهد زد.»

 
در اولین قرار ملاقات با پسر مورد علاقه تان لباس مناسب بپوشید

بگذارید خیلی ساده بگوییم؛ اولین تاثیری كه روی طرف مقابل‌تان می‌گذارید با لباس‌های‌تان است، خیلی ساده اگر لباس‌های نامناسبی بپوشید از همان لحظه اول تاثیر نامناسبی روی طرف مقابل‌تان می‌گذارید، اگر برای خوردن یك قهوه دعوت شده‌اید بدترین كار این است كه با لباس و كفش مخصوص كوهنوردی در آنجا حاضر شوید. بهترین كار این است كه برای اولین قرار با خواستگارتان لباس راحت، آراسته و نسبتا سنگین بپوشید. لباسی كه می‌تواند همپایه لباس‌های مراسم دورهمی و مهمانی‌های نه‌چندان تجملی باشد. لباس‌های خیلی تنگ یا كفش‌های خیلی پاشنه‌بلند انتخاب‌های نامناسبی برای چنین قرار ملاقاتی هستند.

 
با تشکر کردن نشان دهید به او احترام می گذارید

یادتان باشد، تشكر كردن نشانه توجه و احترام گذاشتن شما به طرف مقابل‌تان است. شما باید از احترام و توجهی كه به شما می‌شود قدردان باشید و این قدردانی را نشان دهید. یك تشكر در مورد پرداخت صورت‌حساب قهوه یا غذایی كه خورده‌اید، می‌تواند به خواستگار شما نشان دهد كه شما فردی مودب و نكته‌سنج هستید كه به جزئیات دقت می‌كنید.

 چگونه پسر مورد علاقه مان را جذب کنیم

به قوانین طرف مقابل‌تان احترام بگذارید

اگر او بلند می‌شود و صندلی را برای شما می‌كشد از او تشكر كنید، اگر هم این كار را نكرد نایستید تا این كار را انجام دهد، خودتان صندلی را بكشید و بنشینید. اگر او خواست كه صورت‌حساب را پرداخت كند با او چانه نزنید، اگر هم خواست كه در مورد مسائلی حرف بزنید یا نزنید به خواسته او احترام بگذارید. مطمئن باشید، اینگونه طرف مقابل‌تان هم به خواسته‌ها و قوانین شما احترام خواهد گذاشت.


در اولین ملاقات با پسر مورد علاقه تان در مورد این موارد صحبت نکنید

صحبت كردن اصلی‌ترین كلید برقراری ارتباط است اما برقراری یك دیالوگ خوب با فردی كه برای اولین مرتبه با او ملاقات می‌كنید كار ساده‌ای نیست. قطعا نمی‌شود فرمول خاصی برای حرف زدن در جلسه اول ارائه داد، اما شاید برعكس این مورد را بتوان ارائه كرد! بهترین كار این است كه در جلسه اول با خواستگارتان از صحبت كردن در مورد مسائل سیاسی، اقتصادی و البته وضعیت آب و هوا بپرهیزید. دكتر ژاكلین ویتیمور، متخصص مشاوره خانوادگی در استوك می‌گوید: «همیشه آدم‌های نكته‌سنج و طناز محبوب و مورد توجه هستند اما حتی اگر شخصیتی اینگونه هم دارید در جلسه اول آشنایی خودتان را كنترل كنید و سعی نكنید دائما از جملات طنز و بامزه استفاده كنید یا خواستگارتان را بخندانید، چرا كه اینگونه او این تصور را خواهد داشت كه احتمالا شما فردی هستید كه هیچ چیزی را جدی نمی‌گیرید.»

بیشتر بشنوید تا حرف بزنید

یادتان باشد، مهم‌تر از خوب حرف زدن خوب شنیدن است. قطعا اگر در همان برخورد اول به طرف مقابل‌تان نشان دهید كه خوب و با دقت به حرف‌هایش گوش می‌دهید تاثیر بسیار زیادی روی او گذاشته‌اید. اگر در زمان حرف زدن، او سؤالی برای‌تان پیش‌ آمد در فواصلی كه او مكث می‌كند یا منتظر واكنش شماست سؤالات خودتان را بپرسید. یادتان باشد یكی، دو بار قطع كردن حرف‌های او اشكالی ندارد اما خواستگارتان قطعا از اینكه هر دقیقه حرف‌های او را قطع كنید خوشحال نخواهد شد.»
مجله زندگی ایده آل
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۴
غیر قابل انتشار: ۰
یه دختر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
6
31
قرار اول من یه قرار دو دقیقه ای بود که تا امروز که سه روز از اون ماجرا میگذره هنوز خبری از خودشون و واسطه ای که ما رو به هم معرفی کرده بودن نیست، واقعا کلافه ام.
مگه با یه صحبت دو دقیقه ای چقدر میشه درباره یکی تصمیم گرفت؟ یا اینکه فقط ظاهرم براشون مهم بوده یعنی؟
از سه شنبه تا حالا یک لحظه این موضوع از چشمم دور نمی شه.
پاسخ ها
آقا پسر
| |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
احتمالا در همون دقایق اول ظاهر شما با ایده آل طرف مقابل و برخورد اولیه شما که ابتدایی ترین چیزها هستند مورد نظر طرف مقابل نبوده
بله اگر این چیزها جور نباشه دیگه نیازی به بررسی موارد عمیق تر نیست.
یه پسر
| |
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
پسرها بعضی هاشون ایده آل گرا هستند و فردی که فرضا ً 80 درصد مناسب بوده رو رد میکنن به امید اینکه یه مورد 100 درصد مناسب پیدا کنند که البته دشوار و بلکه غیر ممکنه است. اون آقا پسر هم شاید اینگونه بوده باشه و دنبال یه مورد 100 درصد باشه. همانطور که بعضی دخترهام دنبال شاهزاده با اسب سفید هستند شما نباید ناراحت باشین
ناشناس
| |
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۴
یه دختر، چطور وقتی شما یه پسری رورد میکنید به خودتون حق میدید که بدون هیچ توضیحی دست رد به سینه اش بزنید اما از یه پسر که شاید خوشش نیومده توقع نه دارید!!!
متوقع بودن زمانی خوبه که خودتون یه همچنین رفتاری رو نداشته باشید.
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
1
10
قطعا ظاهر همه چیز نیست
این جمله یعنی اگه کسی ظاهر خوبی داشته باشه نمیشه همه ی عیب هاش و تضاد هایی با شما داره رو نادیده گرفتو به پای زیباییش گذاشت

اما ظاهر از نظر من به عنوان یه پسر مرحله ی اوله که همه چیز نیست اما به اندازه خودش مهمه

اینکه یه پسر یه دختر رو در نگاه اول انتخاب نکنه، اگه فرض کنیم که ظاهر فقط ملاک قرار گرفته باشه فقط یه معنی داره و اون اینکه تصویر ذهنی اون پسر از همسر آینده ش، با شنا متفاوت بوده. همین ...

البته کشف تضادهای عمیق، در نگاه اول معمولا برای پسرها کار راحتیه،تضادهایی همچون مسائل فرهنگی، اعتقادی و اجتماعی...
پاسخ ها
یه دختر
| |
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
یعنی این مسئله حتی ارزش یک تماس تلفنی رو هم نداشت که بگن مثلا این پسر از دخترتون خوشش نیومده؟ فرد واسطه که از قضا عمه ی اون پسر بوده یک سال تمام با مادر من درباره این موضوع صحبت کرده، ولی الان دریغ از یک تلفن!!!
اینه که منو رو خیلی اذیت می کنه و گرنه اجباری که در کار نیست.
صالح
| |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
در هیچ جای این مطلب هم نگفته ظاهر همه چیزه ، گفته ابتدایی ترین چیزه
اگه شما ظاهرت آراسته نباشه دیگه قطعا نیازی به کاوش درونتون نیست
یک پسر
| |
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۴
ظاهر برای پسرا همه چیز نیست ولی ظاهر و نوع برخورد اون احساس دلنشین رو ممکنه در بعضی پسرا ایجاد کنه یا نکنه.... ولی در مورد شما منم اگر یک سال معرفم انتظار جواب برای فقط یه ملاقات رو میکشیدم قطعا سر قرار فقط برای ضایع کردن شما میومدم....
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
0
5
ظاهر درب باغ آشناییه
اگر ظاهر افراد با چارچوب زیبایی پسندانه ای که به ناخوداگاه و به مرور زمان در ذهن افراد نقش بسته فاصله زیادی داشته باشه طبیعیه که افراد تمایلی به شناخت بیشتر نداشته باشند.
البته درک عمیقتر از واقعیت و فاصله گرفتن از ایده ل گرایی میتونه این موضوع رو تلطیف کنه ولی از ین نمیبره.
وقتی صحبت از سلیقه میشه دقیقا همینجاست
یکی از دوستان از موی فر متنفره و یکی از دوستان عاشق موی فره این گونه سلیقه ها دلیلی بر خوب یا بد بودن موی فر نیست بلکه تا حد زیادی به درک ما از زیبایی و تفاوت در این نگاه ها بر میگرده.
فرجام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۳
1
10
چرا سعی دارید اون چیزی که نیستید باشید!!
007
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۴
0
1
بهتر نبود یه تیتر باحال تر میزدید یه جوریه انگار !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۵
0
2
اگر در ازدواج عجله به خرج داده شود فقط آینده و زندگی زوج نابود نخواهد شد بلکه اثرات بسیار بدی بر روی زندگی اطرافیان نزدیک شان خواهد گذاشت لذا در این یک مورد باید بسیار پخته عمل کرد حداقل کاری که می شود انجام داد مواردی که از نظر دختر یا پسر بسیار مهم هستند به هیچ عنوان نباید تحت تاثیر شرایط خاص و یا هیجان چشم پوشی شود و یا به انشاءالله و ماشاءالله واگذار گردد به عنوان مثال اگر ظاهر فرد برای طرف مقابل خیلی مهم است نباید به خاطر موقعیت شغلی و یا خانواد گی طرف مقابل از آن چشم پوشی کرد قطعا در زمانی کوتاه به مشکل خواهید خورد لذا برای مواردی که از دید شما مهم هستند اولویت بندی کنید و از بقیه موارد اگر با انتظارات شما همخوان نبود می شود چشم پوشی کرد ! به عنوان نمونه برای خود من با شاغل شدن همسر بخصوص در محیط مردانه به شدت مشکل داشتم ولی بنا به بسیار دلایل دیگر این یک مورد را چشم پوشی کردم ولی الان به شدت با آن مشکل خورده ام واصلا نمی تونم بی خیالش بشم واین زندگی را برایم جهنم کرده و با تمام مشاوره ها و توصیه ها و نصیحتها مشکلم لاینحل مانده و نه ایشان کوتاه می اید و نه من می توانم با این موضوع کنار بیام و عنقریب جدایی در انتظار مان هست لذا از مواردی که در ذهن شما در سالیان طولانی حک شده نگذرید که بعدا به مشکل خواهید خورد
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
0
2
خب اینجوری شده که اهل و به جا بودنت نیست که مهمه اهل کجا بودنته که مهمه!!!
ظاهر خوب قشنگه منتها ظاهر تو کنترل خود
آدم نیست. واسه دخترا خیلی ناراحت کننده س که بخاطر ظاهرشون رد بشن.
البته که حرف همه دوستان متین.
بهر حال ماهارو خدا خلق کرده. چه میشه کرد، همه قرار نیست اونقدر قشنگ باشن که ....
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار