ماجرای قلیان کشیدن خداداد عزیزی از زبان خودش
کد خبر: ۹۸۵۰
تاریخ انتشار: 2015 September 03    -    ۱۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰

غزال تیزپای فوتبال ایران گفت: «دلیل احترامی که مردم به من می‌گذارند، احترام ویژه‌ای است که برای پدرم قائل هستم و حالا مردم هم به من محبت دارند.»

به گزارش روزنامه گل، خداداد عزیزی در حالی همراه تیم منتخب ۹۸ راهی اتریش شده و در بازی دوستانه این تیم مقابل ستارگان اتریش به میدان رفت که همچنان یکی از سوژه‌های پیرامون وی، خبر حاشیه‌ای رختکن بازی ستارگان ایران و جهان است.

خبری که در آن عنوان شد عزیزی و فرهاد مجیدی با یکدیگر درگیر شده‌اند و به خاطر همین موضوع، مجیدی در بین دو نیمه ورزشگاه را ترک کرده است اما خداداد این موضوع را تکذیب کرد و به شرح اتفاقی که در رختکن افتاده پرداخت اما از این‌که عنوان شده او و مجیدی با هم درگیر شده‌اند، ابراز ناراحتی و گلایه کرد و تاکید کرد بازیکنان نسل ۹۸ که مجیدی هم جزو آنهاست همیشه احترام به بزرگتر و پیشکسوت خود را نگه می‌دارند.

اظهارات عزیزی را در ادامه می خوانید:

* شنیده‌ای که رسانه ها نوشته‌اند تو و مجیدی در رختکن ورزشگاه آزادی و در بازی با ستارگان ایران و جهان باهم درگیر شده‌اید؟

– بله متاسفانه بعضی از دوستان شما در مطبوعات خبرهای راست و صحیح نمی‌نویسند. حالا هم وقتی چیزی نبوده من چه بگویم؟

* گفته می‌شد سر این‌که مجیدی قیچی می‌زده از او انتقاد کرده‌اید؟

– خود فرهاد آنجا بود و می‌تواند صحبت کند. من یک انتقاد کردم و گفتم ما برای خودمان فوتبال بازی می‌کنیم و پاسکاری نمی‌شود و فرهاد برای خودش بازی می‌کند و قیچی می‌زند، من هم پاس نمی‌دهم اما فرهاد طفلک هیچ چیز نگفت و جوابی به من نداد.

* یعنی فقط همین بود؟

– بله، من گفتم یک بار، دو بار، سه بار پاس می‌دهم اما دیگر پاس نمی‌دهم و فرهاد هم چیزی نگفت.

* پس جواب انتقاد شما را نداده؟

– بله چیزی نگفت و من هم توقعی جز این ندارم. من از فرهاد بزرگ‌ترم و با او در بهمن و تیم‌ملی همبازی بودم. او هیچ عکس‌العملی به حرف‌های من نشان نداد چون در نسل ما احترام به پیشکسوت و بزرگ‌تر همیشه وجود دارد و فرهاد هم از این قائده مستثنی نیست.

* پس چرا بین دو نیمه رفت؟

– بعید می دانم قهر کرده باشد. نمی‌دانم گویا به علی آقا گفته بود می‌خواهم بروم و بعد هم رفته دوش گرفته و از استادیوم رفته است. اما این‌که بگویند خداداد و او باهم یقه به یقه شده‌اند و کفش به‌هم پرت کرده‌اند و از این‌جور مسایل درست نیست و تنها بعضی‌ها به دنبال فروش روزنامه‌های خود هستند. من در رختکن گفتم ما برای خودمان فوتبال بازی می کنیم و این کار را سخت می کند. مثال زدم که مجیدی برای خودش بازی می کند و دنبال قیچی برگردان است. وقتی من می بینم مجیدی دنبال این کارهاست من هم به او پاس نمی دهم. این طبیعی است.

* شاید چون یک طرف ماجرا شما بودید، آنقدر قضیه بزرگ شده است؟

– نمی‌دانم چه بگویم اما همین شایعات دروغ باعث می‌شود تا کمتر صحبت کنم. جالب این‌که خبرنگار همان روزنامه‌ای که این مطالب را زده، زنگ می‌زند تا با من مصاحبه هم بکند و توقع دارند من هم جواب بدهم. وقتی شما مطلب دروغ نوشته‌اید دیگر من چرا صحبت کنم. من کلا زیاد دنبال مصاحبه کردن نیستم. چون هر حرفی که می‌زنم به یک عده‌ای بر می‌خورد. من نمی‌دانم این‌ها دنبال چه هستند و به چه چیزی می‌خواهند برسند اما اختلافی بین من و مجیدی وجود ندارد.

* قبل از بازی ستارگان ایران و جهان عنوان می‌شد که برخی‌ها برای حضور در این مسابقه شرط و شروط دارند اما تو خیلی راحت آمدی و بازی کردی.

– من هر کاری می‌کنم برای دلم می‌کنم نه چیز دیگری. هیچ چیز این فوتبال هم برایم مهم نیست. نه مربی بودنش، نه بازی کردنش و نه موردتوجه قرار گرفتنش. همین که مردم به من محبت دارند برایم کافی است. ۱۸ سال از آن گل به استرالیا گذشته، ۱۴ سال است که دیگر در تیم‌ملی بازی نمی‌کنم و ۱۰ سال است که فوتبال بازی نمی‌کنم اما هنوز مردم به من محبت دارند و این برایم از همه‌چیز مهم‌تر است.

* راستی واقعا رمز این محبوبیت تو چیست. الان ایران نیستیم و ۵۰ کیلومتر از وین دور هستیم اما مردم باز هم تورا می‌بینند، کلی هیجان‌زده می‌شوند و می‌خواهند درکنار تو باشند.

– من این حرف را تا به حال نزده‌ام اما باید بگویم که در یک خانواده کاملا مذهبی بزرگ شده‌ام و پدربزرگم هم آخوند بوده است. اهل ادا درآوردن هم نیستم. خدا یک آیه‌ای در قرآن دارد که می‌گوید «تُعِزُ مَن ‌تَشاء و تُذِلُ مَن تَشاء» یعنی: «هر که را بخواهی عزت می‌دهی و هر که را بخواهی خوار و ذلیل می‌کنی.» پس بنابراین خودش می‌داند که به چه کسی عزت بدهد. من هم فکر می‌کنم دلیل احترامی که مردم به من می‌گذارند، احترام ویژه‌ای است که برای پدرم قائل هستم و حالا مردم هم به من محبت دارند. اصلا هم برایم مهم نیست که بقیه دنبال چه چیزهایی هستند و به چه فکر می‌کنند.

* قبلا، حتما این را شنیده‌اید که فلانی گفته بود که خدا فلانی را بغل کرده است که آن‌موقع واکنش‌هایی را درپی داشت اما این‌که خدا کسی را بغل کند اتفاق بدی به نظر نمی‌رسد تو خودت فکر می‌کنی خدا تو را بغل کرده است؟

– بله حتما در این‌که خدا به من محبت داشته و من را بغل کرده است، شکی نیست و این‌که من و خانواده‌ام و برادرهایم در رفاه زندگی می‌کنیم به خاطر لطفی بوده است که خدا به ما داده و به قولی ما را بغل کرده است. من و مهدی هاشمی‌نسب با هم زندگی می‌کنیم. او خودش فوتبالیست بزرگی بوده و در پرسپولیس، استقلال و تیم‌ملی بازی کرده است و محبوبیت زیادی دارد. حالا گاهی برخی‌ها بیشتر او را دوست دارند و برخی‌ها هم از او ناراحت هستند اما می‌توانید بروید از او بپرسید که مردم نسبت به من چه محبتی دارند. من نه تلویزیون نگاه می‌کنم و نه روزنامه می‌خوانم و خیلی راحت زندگی می‌کنم و تنها دلخوشی‌ام همین مردم هستند.

* خیلی دوست داریم بعدا بنشینیم و با شما خیلی کلی‌تر درباره مسایل مختلف صحبت کنیم.

– من اگر بخواهم راجع به همه چیز حرف بزنم یا درباره بدی‌های فوتبال و حاشیه‌های آن صحبت کنم، تو نمی‌توانی آنها را چاپ کنی.

* شما صحبت کن، ما قول می‌دهیم آن را منتشر کنیم.

– مثلا من چند وقت پیش درباره قلیان کشیدن صحبت کردم و کلی حاشیه ایجاد شد اما واقعیت این است که ۹۸ درصد فوتبالیست‌ها قلیان می‌کشند اما به برخی‌ها که می‌گویی فورا رد می‌کنند و می‌گویند بسم‌ا… رحمان رحیم ما از این کارها نمی‌کنیم اما خود من خیلی راحت می‌گویم که قلیان می‌کشم. من معتاد نیستم اما اگر یک روز قلیان نکشم، نیکوتین بدنم پایین می‌آید (می‌خندد). واقعیت این است که قلیان کشیدن برای خیلی از ماها به یک تفریح و سرگرمی تبدیل شده است.

* واقعا می گویی؟

– من می گویم یا آدم یک کاری نمی کند یا وقتی می کند دیگر تعارف و فیلم بازی نمی کند. بله من از سال ۸۴ قلیان می کشم و نمی توانم جلوی دوربین بگویم نمی کشم یا بروم توصیه کنم که آقا این بد است و قلیان نکشید.

* مگر از مضرات آن باخبر نیستید؟

– قلیان بد است اما من می کشم. به کسی هم نمی گویم قلیان بکش یا نه. ادا و شکلک هم جلوی دوربین در نمی آورم که قلیان را نکشید. هر کسی را هم در قبر خودش می خوابانند. قلیان سرطان زاست، باعث مرگ می شود و یا هر چیزی هست بدن هر فردی به خودش مربوط است.

* یعنی کسانی که الان فوتبال بازی می کنند هم می کشند؟

– همه فوتبالیست ها می کشند، البته قلیان را. با قلیان هم حال می کنند. حداقل حرف من این است که در دوران بازی شان اگر قلیان می کشند سر شب بکشند و ۴ صبح نکشند تا فوتبال شان خراب نشود.
روزنامه گل
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار