چرا در ازدواج پسرها باید بزرگتر از دخترها باشند!
کد خبر: ۹۸۴۲
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: 2015 September 05    -    ۱۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۸
اگر زوجین از نظر سنی با هم تناسب داشته باشد یعنی مرد با فاصله سنی مشخصی (بین 3 تا 7 سال) از زن بزرگتر باشد؛ از نظر عقلی، فیزیکی، تجربی، جنسی، هیجانات روانی و رفتارهای اجتماعی ـ اخلاقی نیز به هم نزدیک شده و با هم هماهنگ تر می شوند.
نکات هشدار دهنده ای که در بالا قید شد قابل تعمیم به همه افراد نیست. در این راستا میزان عقل و شعور طرفین، کم بودن فاصله سنی شان و … تاثیرات بسیاری بر موفقیت یا عدم موفقیت در زندگی مشترک دارد.

متخصصین امر ازدواج معتقدند که اگر زوجین از نظر سنی با هم تناسب داشته باشد یعنی مرد با فاصله سنی مشخصی (بین 3 تا 7 سال) از زن بزرگتر باشد؛ از نظر عقلی،  فیزیکی، تجربی، جنسی، هیجانات روانی و رفتارهای اجتماعی ـ اخلاقی نیز به هم نزدیک شده و با هم هماهنگ تر می شوند.

همین امر موجب افزایش تفاهم و کاهش اختلافات و درگیری ها در زندگی زناشویی ‌شان می شود. با همه این تفاسیر آنچه امروزه در جامعه ما باب شده است و روز به روز در حال افزایش می باشد ازدواج هایی است که در آن سن دختر خانم از آقا پسر بیشتر است. افرادی که به چنین ازدواج هایی رو می آورند معمولاً بر این باورند که سن امری شناسنامه ای بوده و هیچ تاثیری بر زندگی مشترک و موفقیت یا عدم موفقیت در آن ندارد. از دید این افراد موفقیت در زندگی مشترک تنها و تنها با تفاهم و درک متقابل حاصل می شود و این امور هیچ ربطی به سن و سال ندارند.


در حالی که گمان این افراد صددر صد اشتباه است. حتماً می پرسید چرا؟


همانگونه که قبلاً اشاره شد تناسب سنی دختر و پسر با یکدیگر یکی از عوامل ایجاد تفاهم و تناسب بیشتر میان آن دوست. هر چقدر این فاصله سنی بیشتر و بیشتر شود میزان تفاهم میان زن و مرد کمتر می شود. چه برسد به اینکه تفاوت سنی از طرف دختر خانم باشد یعنی سن دختر خانم از آقا پسر بیشتر باشد. البته در این امر نیز مثل اصول و امور دیگر استثناهایی وجود دارد. یعنی ممکن است در اطراف شما چنین ازدواجی اتفاق افتاده باشد و طرفین هم از زندگی شان راضی باشند ولی به صرف این چند مورد نمی تواند ریسک کرد. شاید شما نتوانید مانند آنها درست انتخاب کنید و خوشبخت شوند.

چرا پسر باید از دختر بزرگتر باشد؟


– دختر خانم ها به طور میانگین 2 الی 3 سال زودتر از آقا پسرها به بلوغ جسمی و جنسی و رشد عقلی، فکری، عاطفی، اجتماعی، اقتصادی و… می رسند، به همین دلیل زودتر از آقا پسرها به پختگی های لازم برای زندگی مشترک دست می یابند.
 

– همانگونه که دخترها زودتر به بلوغ جنسی می رسند از آن طرف هم،‌ نیازهای جنسی شان زودتر از مردان فروکش می‌کند. معمولاً خانم ها در میانسالی دچار سردی در روابط زناشویی می شوند. حال اگر سن مرد از زن کمتر باشد دوران سردی زن دقیقاً مصادف می شود با دوران گرمی و هیجان مرد و همین امر ستون های زندگی مشترک شان را متلاشی می کند.


– خانم ها به علت زایمان، زودتر طراوت جسمی و شادابی خود را از دست می دهند. در نتیجه اختلاف سن مناسب باعث ایجاد توازن فیزیکی و موازنه در شکستگی صورت و اندام می ‌شود.

برخی از مشکلاتی که به دلیل بزرگ بودن زن از مرد در زندگی زناشویی حاصل می شود


– نقش زن و شوهری جای خود را به نقش «والد و فرزندی» می دهد.

زمانی که زن از همسرش خیلی بزرگتر باشد چون بسیاری از امور را تجربه کرده است در دام پند و اندرز و بکن نکن دائمی می افتد. یعنی به جای نقش همسری، نقش مادری را در زندگی ایفا می کند. همین امر باعث ایجاد حس کودکی در مرد و سپس خشم و عصبانیت در وی می گردد.

-زن برای اینکه از ارتکاب مرد به اشتباهات مادی و غیر مادی جلوگیری نماید مدام وی را کنترل می کند. کنترل دائم مرد نیز باعث خشم و عصبانیت وی و ایجاد اختلاف در روابط زناشویی شان می شود.

-وقتی زن وارد دوره میانسالی می شود طبیعتاً دچار سردی در مسائل جنسی می شود.

– زن برای پایداری زندگی و رضایت همسرش باید اقدام به امور و کارهایی نماید که مربوط به سن واقعی اش نبوده و برای جوانترهاست. ادامه این روند و بازی پس از مدتی زن را خسته می کند.
-و …

توجه: نکات هشدار دهنده ای که در بالا قید شد قابل تعمیم به همه افراد نیست. در این راستا میزان عقل و شعور طرفین، کم بودن فاصله سنی شان و … تاثیرات بسیاری بر موفقیت یا عدم موفقیت در زندگی مشترک دارد.

شفا آنلاین
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۲
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۵
17
17
پر بود از کلیشه های جنسیتی، اکثر نظرات بر اساس پیش فرض های ذهن مرد سالار نویسنده شکل گرفته است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
6
20
حالا ازدواج کردیم فعلا مشکلی هم نداریم بجز حرفهای شما که دغدغه ذهنمون میشه لطفا بجای ترسوندنمون راه حلهای مناسب برای دوران میانسالی روبیان کنید نه استرسمون رو زیاد کنید
رضا
|
United States
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
4
20
من و همسرم هم 2.5 اختلاف سنی داریم و هیچ مشکلی نداریم فقط مشکل ما شده همین حرفا که اطرافیان و سایت های و... می زنن!بزرگترین مشکل همین حرف ها هست
ناشناس
|
United States
|
۰۴:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
1
15
پیامبر هم با حضرت خدیجه 25 سال اختلاف سنی معگوس داشتند. به اختلاف سن و اینا نیس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
1
1
حرفهای قدیمی ...
ناشناس
|
-
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
3
3
خودم و بابا بزرگم و چندین نفر دیگه بر خلاف قوانین شما ازدواج کردیم و خیلی هم راضی هستیم.
اون چیزی که منجر به اختلاف میشه چیز دیگه ای است که شما هنوز به اون نرسیدین. بجای این مقاله ها بگردید ببین دلیل واقعی طلاق ها چیه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۰
0
3
اینا اراجیفه . بایدی وجو د نداره
بنفشه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
0
2
موقعی که 30سالم بود خواستگار 22ساله ای داشتم که اصلا بهش فکر نکردم و جدی نگرفتم به نظرم خیلی خیلی غیر منطقی و بر اساس عواطف واحساسات کودکانه بودخصوصا که تازه وارد سی سالگی شده بودم واحساس خاصی داشتم.18سال گذشته ازدواج نکرده من هم همین طور.با خودم می گویم کاش اون موقع لا اقل باهاش صحبت می کردم قانعش می کردم یا می گذاشتم کار جلو بره و توسط خانواده ها مخالفت وکنسل بشه والان که به احتمال زیاد شانس فرزند آوری کم وغیر عاقلانه س حتی این تصمیم ها فایده نداره وظلم به ایشونه.شباهت بسیار زیاد اندیشه ها وکشش قلبی تنها دلیل ایشون برای خواستگاری بود که از واسطه شنیدم.
به نظر من هیچ فرمولی وجود نداره یا لااقل شما کلیات را می گویید واستثنا همیشه وجود داره.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار