زنی که قاشق را بلعید! + عکس
کد خبر: ۹۸۱۲
تاریخ انتشار: 2015 September 03    -    ۱۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۱

اخیرا در فضای مجازی تصاویری از وجود یک قاشق فلزی بزرگ در معده زنی منتشر شده که در حین خوردن رشته آن را قورت داده بود!. جراحان چینی توانستند با موفقیت یک قاشق 6 اینچی فلزی را از معده یک زن در آورند.

این قاشق فلزی به مدت سه ساعت در شکم بیماری به نام «Wang» ماند و پس از انتقال به بیمارستانی در یانژو در شرق چین بلافاصله تحت عمل جراحی قرار گرفت.

زمانی که خانم Wang در سن 27 سالگی با عجله در حال خوردن یک کاسه رشته بود، این قاشق را هم به همراه رشته ها قورت داده بود.

پس از این حادثه این زن خود را سریع به بیمارستان رساند و از پزشکان خواست که قاشق ضد زنگ فولادی را که در هنگام خوردن رشته قورت داده است از معده اش دربیاورند.

در ابتدا پزشکان حرف او را باور نمی کردند ولی پس از توضیحات خانم «Wang» و تعریف ماجرا پزشکان مدتی مات و مبهوت مانده بودند.

دکتر یان گفت: اولا اینکه ما از قاشق برای خوردن رشته استفاده نمی کنیم، دوما این قاشق به قدری بزرگ است که اصلا قورت دادن آن کار ساده و طبیعی نیست.

وی در ادامه اذعان کرد: وجود این قاشق در معده این خانم احتمالا دلیل دیگری دارد که این زن از توضیح آن طفره می رود.پس از بررسی پزشکان مشخص شد که وضعیت این زن وخیم تر از آن چیزی است که در ابتدا تصور می شد.

نتایج سونوگرافی نشان داد که طول این قاشق 6 اینچ است و در دمای 30 درجه سانتی گراد در درون معده این بیمار، هر لحظه احتمال داشت که به روده وی وارد شود که بسیار خطرناک بود و ممکن بود به مرگ «Wang» منجر شود.

پزشکان اعتقاد داشتند که بهترین راه برای خارج کردن قاشق از معده این شخص دهان است که پس از تلاش های بسیار توسط ابزار آندوسکوپی، در طی دو ساعت آن را از معده فرد بیمار خارج کردند.

سختی بیرون کشیدن این قاشق به سبب وجود مقدار زیادی غذای هضم شده در معده فرد و گرد بودن سر قاشق بود که به راحتی قابل بیرون کشیدن نبود.

در نهایت عمل جراحی با موفقیت انجام شد و «Wang» توانست به سلامت به خانه باز گردد.

باشگاه خبرنگاران

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار