افت قیمت سکه در بازار آتی
کد خبر: ۹۷۷۷
تاریخ انتشار: 2015 September 03    -    ۱۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۲
با وجود ثبات قیمت سکه در بازار نقدی، بازار آتی این محصول با افت قیمت مواجه شد و در محدوده ۹۲۰ هزار تومان قرار گرفت.

تغییر نکردن قیمت سکه در بازار آزاد موجب افت نسبی قیمت سکه در قرار دادهای آتی این محصول شد؛ به طوری که قیمت سکه آتی که در ابتدای هفته در سطح ۹۳۰ هزار تومان معامله می شد، در انتهای هفته تا سطح ۹۲۰ هزار تومان افت کرد.

بر این اساس در هفته گذشته قیمت آتی سکه در محدوده ۹۲۰ هزار تومان نوسان کرد؛ به طوری که سکه سررسید شهریور به ۹۲۰ هزار تومان رسید و سکه تحویل آبان در محدوده ۹۱۹ هزار تومان باقی ماند. همچنین قرارداد تحویل دی ماه با کاهش مواجه شد و تا سطح ۹۲۰ هزار تومان عقب نشنی کرد؛ در این میان سکه تحویل اسفند ماه بدون تغییر نسبت به ابتدای هفته در محدوده ۹۲۹ هزار تومان معامله شد.

بعد از حصول توافق هسته‌ای، بازار آتی سکه تحت تاثیر بازار نقدی با رشد قیمت‌ها و افزایش تقاضا مواجه شد و برخلاف انتظار صعودی شد اما کاهش قیمت جهانی طلا روند حرکتی قیمت این محصول را تحت تاثیر داد و آن را تا سطح ۸۰۰ هزار تومان کاهش داد.

با افزایش مجدد قیمت جهانی اونس طلا، حرکت صعودی این بازار آغاز و توجه سرمایه‌گذاران به این محصول جلب شد تا جایی که قیمت قراردادهای آتی سکه طلا به بالای ۹۰۰ هزار تومان رسید و اکنون نیز در همین سطح در رفت و آمد است.

ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار